Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ingerul negru ( Sakura )

#20
Am venit si cu cap. 14…sper sa va placa si vreau sa comentati cat ma mult…spor la citit.



Cap.14 : "-Nu ma minti !"



Statea acolo fara ca macar sa respire.Nu putea sa faca nimic,era total stupefiata.Reusise abia dupa un minut sa traga aer in piept cu dificultate.Nu era capabila nici sa simta vantul de toamna ce ii mangaia corpul.Era total inerta.Daca organismul nu ii cerea uita si sa respire.Ochii i-au inceput sa lacrimeze din cauza ca uitase sa clipeasca.
Nu ii venea sa creada ca era supusa la asa ceva.Nu ea ! Nu acum ! Nu el ! De ce facuse greseala sa se duca la el cu o noapte in urma ? Asta se tot intreba fata si nu gasea nici un raspuns.Egoul incerca sa o readuca cu picioarele pe pamant,dar fara succes.
Rozalia se uita in ochii brunetului ce o priveau suspicios,incapabila sa raspunda la intrebare.Ii promise lui Sasuke ca nu-l va minti,dar ce mai conta acum cand ea deja mintea pe toti din jurul ei ascunzand cine este cu adevarat.Ii parea rau ca facea asta,ca il mintea pe baiat,dar era spre bine lui si a-l ei.
Sakura trase o gura buna de aer rece ce ii zgariase gatul si privindu-l pe baiat cat de natural putea ii raspunse :
-Cum ti-am spus si in seara trecuta,fiecare are secrete Sasuke.
-De ce in continuare ma minti Sakura ? Ai promis ! Si in seara aceea ai mintit. spuse baiatul iar cuvintele acestuia parca o plesnira peste fata pe rozalie.
Trase din nou o gura buna de aer si raspunse :
-De ce o fac ? O fac pentru binele tau,pentru binele tuturor si al meu.De aceea o fac.Nu o fac pentru ca vreau,o fac pentru ca trebuie. spuse putin cam raspicat fata simtind cum o inteapa ochii.
Baiatul studie cu grija fata Sakurei vazand ca de aceasta data nu mintea.
"-Se pare ca pana la urma tot ascunde ceva." spuse partea rea cu dezgust.
"-Taci din gura,intrerupi momentul si Sasuke trage-o si tu putin de limba !" ii spuse repede partea buna.
"-Asta fac si acum liniste ! Nu ma mai intrerupeti !" spuse rastit brunetul.
"-Usurel Romeo,ce te aprinzi asa ?" spuse partea rea cu superioritate.
Mostenitorul Uchiha nu-l mai baga in seama si continua cu grija pentru ca nu vroia sa ii raneasca sentimentele fetei ce se vedea ca abia se abtinea sa nu planga.
-De ce tii asa de mult la acest secret ?
Sakura tremura din toate incheieturile,dar raspunse cu o voce sugrumata :
-Pentru ca de el depinde viata mea.
-Este cineva care ar vrea sa te ucida ? intreba baiatul fara sa gandeasca,pur si simplu deschise gura si intrebarea "iesise singura".
Disperarea ii invadase tot creierul,nu stia ce sa faca sa isi protejeze secretul.Il iubea pe baiat si de aceea nu vroia sa il puna in pericol,daca cineva ar fi aflat ca el ii stia secretul ar fi mort cu siguranta.Ii venea sa rupa in bucati farfuria cu tort nemancat ce inca o avea in maini.Ochii i se luminara si atunci ii veni ideea.
Ridicandu-se incet din balansoar ii spuse baiatului :
-Da ce te intereseaza asa mult pe tine cine sunt eu ? Inainte nici nu ma suportai,dupa te porti altfel cu mine cand suntem doar noi 2 si ma intrebi pe mine de secrete ?! Si tu ai secrete Sasuke Uchiha. spuse fata si o miscare agila a maini ce paruse facuta din greseala ca parte din planul ei,tortul din farfuria ei se afla acum pe fata baiatului.
-O Doamne Sasuke ! Imi pare rau,ce neindemnatica sunt.Nu am vrut,am facut-o din greseala… . dar baiatul o prinse de incheietura mainii si o trase langa el,fiind fata in fata acum.
-Nu ma minti! Stiu ca ai facut-o intentionat ca sa te abati de la subiect. suiera printre dinti baiatul ce era tot plin de frica.
Fata isi pierdu-se speranta ce si-o facuse cu acest plan.Incercase sa ii distraga atentia si sa nu mai vorbeasca despre subiect dar se pare ca frisca nu l-a pacalit pe brunet.
Nu stia ce sa faca.Sa fuga de acolo ? Nu,nu ar fi o solutie.Nu ii mai veni nimic in minte.
Cu miscari lente fata incerca sa ii curete fata baiatului de frisca.Se straduia sa nu-l priveasca in ochi,stia ca acesta iar ar supune-o la inca o runda de interogatoriu.
Nu mai putuse sa reziste si o lacrima aluneca pe obrazul deja imfierbantat de la atata stres.Lasa-se capul in jos si mainile pline de frica si le stranse in pumni.
Simti cum barbia sa este ridicata si cum lacrima este stearsa de pe obraz.La atingerea plielii brunetului un fior placut ii strabatu sirea spinarii.Un fior ce si-ar fi dorit sa il simta toata viata ei.
Ii privea ochii intunecati ai brunetului asteptand sa inceapa "tortura cu intrebari",din nou.
-De ce plangi ? intreba baiatul pe o voce scazuta si dulce.
-Pentru ca nu mai suport.Nu imi place sa mint,dar trebuie sa o fac si te rog intelege-ma ca nu pot sa iti spun,cel putin nu acum.Este mult prea periculos. spuse aproape disperata fata.
-De ce ?
-Pentru ca puterea orbeste omul.
Auzind raspunsul fetei baiatul medita pentru un moment dupa se ridica si ii intinse mana rozaliei pentru a o ajuta sa se ridice.
-Deocamdata ma multumesc si cu atat. spuse el incet dupa ii stranse putin mana plina de frisca a Sakurei.
-Multumesc…si imi pare rau de "incidentul" cu frisca. spuse jenata fata aratand spre fata baiatului si mainile lor ce erau acoperite de delicioasa crema alba.
-Eh…ai incercat si tu. spuse baiatul cu un mic zambet pe buze.
Sakura chicoteste cristalin si dupa ia putina frisca de pe obrazul lui cu mana libera si gusta din ea.
-E buna.
-Haide mai bine in casa…aaa…si ar trebui sa ne curatam.
Fata se multumit sa rada si sa ii arunce brunetului o privire cu subinteles.
Un gand ii strabatu mintea Sakurei.Egoul deja radea de ce il va astepta pe brunet.Rozalia se gandise ca este drept ca si ea sa il supuna la o serie de intrebari.
-Sasuke ? spuse ea incet in timp ce ii stranse putin mana.
Brunetul se uita la ea curios asa ca fata continua :
-Pai…avand in vedere ca tu deja mai supus unui interogatoriu. spuse Sakura cu o voce sfioasa.
Baiatul isi dadu-se ochii peste cap in mod comic.
-Am inteles.Este randul meu,nu ?
Rozalia chicoti si dadu-se din cap in semn ca da.
-Ok ! Pare drept. spuse Sasuke si dupa ofta prefacut.
-Deci…prima intrebare.De ce… . dar fata fusese intrerupta de brunet ce ridicase mana in aer ca sa o readuca la tacere.
-Ma duc pana in casa. spuse el si ii daduse drumul maini ce o avea impleticita intre degetele rozaliei,fiind amandoua mainile pline de frisca.
-De ce ? intreba fata ridicand o spranceana.
-Ca sa iau o felie de tort. spuse baiatul si disparu in casa.
Fata ramase perplexa,dar izbucni in ras imediat ce isi daduse seama de ce spusese baiatul.Dupa cateva clipe sa ras fata sari pe acoperisul casei ca sa-l astepte pe baiat acolo,isi va da el seama unde este.Se aseza pe tablia rece a acoperisului,bagandu-si picioarele in dreapta ei si se rezema in palme.
Vantul rece de toamna o facea pe fata sa tremure,dar se stapani si isi fixa privirea spre stele.Ii placea cerul instelat,ba chiar il adora.Adora milioanele de stele si iubea astrul ceresc numit luna.Dar era ingrozita de intuneric.Numai gandindu-se la intunericul apasator si rece,o lua un fior de spaima ce o facea sa tremure din toate incheieturile.
Sirul gandurilor ii fusese intrerupt de saritura pe care brunetul o executase.Acesta se aseza in fund langa fata la doar cativa centimetrii si ii spuse :
-Poftim ! spuse el in timp ce ii intinse cateva servetele.
-Multumesc! spuse fata cu un zambet ce se simtea pana si in voce.
Rozalia incerca sa se curete,dar delicioasa crema alba o facuse sa fie lipicoasa pe maini.
-Trebuie totusi sa ma spal. spuse fata inca incercand sa se curete.
Brunetul rase scurt si ii spuse in timp ce se curata de frisca ce ii mai ramase pe fata :
-Eh…sa zicem ca ai meritat-o.Doar tu ai fost cu ideea si asa am ajuns amandoi cu tortul pe noi.
Sakura rosi putin,isi drese glasul si ii spuse baiatului :
-Acum pot sa incep ? spuse fata in timp ce se uita la Sasuke.
-Daca asta doresti ? spuse el cu o urma de senzualitate in voce.
Rozalia ii arata putin limba reusind sa para putin obraznica fara sa vrea.Observa ca brunetul ratase o particita de pe fata lui ce inca mai avea frisca.I-o sterse delicat cu unul dintre servetelele ce inca mai erau curate privindu-se intens in ochii .Dupa ce inspira de vreo 2 ori il intreba pe baiat :
-De ce esti altfel cu mine ?
-Hmm…grea intrebare.Poate pentru faptul ca...nu stiu…parca ai incerca sa ma schimbi dar intr-un fel bun.Adica…habar nu am cum faci dar cand sunt cu tine parca…as simti ca traiesc cu adevarat. spuse baiatul privind luna in tot acest timp.
"-Daca ai stii ca si eu simt la fel.Si eu simt ca traiesc cand stau cu tine." spuse fata in sinea ei.
"-Si de ce nu ii zici ?" intreba egoul rozaliei pe un ton amuzant.
"-Usor de spus,greu de facut.Stii prea bine ca nu este indicat sa ma indragostesc.Nu vreau sa il fac sa sufere si abia am scapat de interogatoriu si nu vreau inca o runda." spuse fata repede.
"-Dar deja esti indragostita de el.Faptul e consumat." spuse realista egoul.
"-Ah cata dreptate ai dar…mai bine tac,nu vreau sa complic lucrurile." spuse suparata Sakura.
-Si de ce tocmai eu ? Fete sunt cu milioanele si ele ti-ar face mai multe,crede-ma.Si Ino ar fi prima care te-ar face sa traiesti. spuse fata putin amuzata.
-Dupa cum am mai spus : habar nu am de ce.Nici macar nu stiu ce-i cu mine in ultima vreme.Si alte fete nu ma intereseaza,mai ales Ino. spuse baiatul sincer uitandu-se in ochii fetei cu o privire ce iti inmuia piciorele.
Sakura rase scurt si dupa ii spuse brunetului :
-Imi pare sincer rau pentru toate si mai ales pentru ca mint pe toata lumea si pe tine,dar daca ai fi in locul meu ai proceda la fel.Si iti multumesc pentru tot : pentru ospitalitatea de care ai dat dovata,pentru faptul ca ai inteles ca nu iti pot spune acum si pentru ca…existi. spuse fata dupa il saruta scurt pe obraz pe brunet si sari de pe acoperis.
Sasuke ramase cu privirea tinta la locul unde acum 2 secunde statea Sakura.Cuvintele si micutul sarut l-au luat prin surprindere.Nu credea ca cineva il va putea lasa vreodata masca precum o facuse aceasta fata.Dar nici bine nu se dezmetici ca sunetul vocii ce el o iubea il striga de jos :
-Sasuke,ce ai ramas acolo ? Hai la petrecere,asta doar in cazul in care nu vrei sa te dai batut ?! striga rozalia pe un ton ironic si totodata amuzant.
Baiatul ignora vocile partilor lui ce deja se certau pe obisnuitul subiect :"Sakura",si cobora dintr-o saritura in fata rozaliei.
-Nici gand ! Nu ai tu atata noroc. spuse baiatul cu mainile bagate in buzunarele pantalonilor,zambind strengareste.
-In cazul asta,nici nu as vrea. spuse fata facandu-i cu ochiul baiatului si dupa intra in casa.
-Cum sa nu o iubesti. spuse baiatul abia auzit si intra si el dupa rozalie.
Fata deja dansa cu Neji pe o melodie ritmata.Acesta o rotea la intervale regulate dupa ritmul melodiei.
Brunetul deja vedea rosu in fata ochilor.Isi stranse pumni mai,mai sa isi sfasie cu unghiile carnea de pe el.Din nou era gelos,prea gelos.Stia ca nu era nimic intre cei 2,dar tot nu-l linistea.
Se aseza cu grija pe canapea langa Hinata ce sorbea dintr-un pahar.Se lasa lejer pe spate uitandu-se in sus,incercand sa isi distraga atentia.Isi aminti cum incercase rozalia in zadar sa il abata de la subiect.Atunci un micut zambet ii aparu pe fata.Chiar o iubea,mai mult decat ar fi posibil.Ea era motivul pentru care nu pleca mai repede din Konohonda.Nici nu vroia sa se gandeasca ca nu ar mai vedea-o pe fata.Nu ar suporta sa stea departe de ea.I-ar fi imposibil.
Cele 2 parti ale brunetului deja se certau deoarece au auzit ce gandea brunetul.Bineinteles cea mai revoltata era partea rea.Nu ii convenea ca Sasuke nu vroia sa paraseasca satul pentru a deveni mai puternic.Credea ca se amageste singur ca va deveni mai puternic aici.Partea buna ii lua apararea fetei,incercand sa nu-i dispara acel sentiment pur din inima baiatului ce il avea pentru rozalie.
Sakura dansa cu Neji.Baiatul avea un imens zambet pe chip si se straduia cat de mult putea sa tina pasul cu rozalia.Fata se uita pe furis la Sasuke,dar se pare ca acesta ori era prea absorbit de tavan,ori adormise.Zambi in sinea ei gandindu-se ca nici una din acestea nu ar fi corecta.Probabil baiatul doar se gandea.
"-Poate se gandeste la tine." spuse plina de speranta egoul fetei.
"-Off termin-o ! Daca a facut cateva lucruri dragute asta nu inseamna ca automat ma iubeste."
"-Eh si tu acuma ce sa spui.Mai bine danseaza acolo,distreaza-te si mai saruta-l si tu pe Sasuke !" spuse razand egoul.
"-Nu-mi aminti ca imi vine sa intru in pamant de rusine.Am facut in noaptea asta o gramada de boacane.Ba sarutul,ba era sa ma dau de gol cu Ingerul Negru si mai e si faza cu frisca.Off…macar Sasuke ma inteles si nu a insistat !" spuse rozalia si dupa dansul lua sfarsit si ea se aseza langa Hinata,pe canapea.
-Minunata petrecere,nu ? intreba Hinata in timp ce ii dadu-se un mic ghiont fetei.
-Da. Aveam cu toti nevoie de putina distractie. spuse Sakura zambind larg.
In clipa urmatoare Naruto tasni langa ei,aplecandu-se spre fata Hinatei
-Hai la dans ! spuse blondul repede prizand-o de mana pe fata.
Aceasta nu mai putuse sa spuna nimic ca deja baiatul o invartea pe ritmul melodiei.Era rosie ca focul din cap pana in picioare si abia se mai misca din cauza emotiei,noroc ca Naruto o ghida.
Sakura ii intelegea starea.si ea se simtea asa in prezenta brunetului,dar putea sa se controleze mult mai bine decat Hinata.Isi spunea ca este norocoasa ca se poate stapani in fata lui Sasuke.Oricum in seara aceasta nu se abtinuse asa bine.Ii sarutase gatul baiatului si in plus acesta nici nu obiectase.Asta da noroc.Zambi in sinea ei si se imbujora putin.
-Te inrosesti cam repede de la un singur dans. spuse Sasuke pe un ton comic apropindu-se de fata.
-Macar eu dansez. spuse Sakura strambandu-se la baiat.
-Ok,am inteles unde bati.Scuze,dar oricum nu-i de mine.Sunt mai linistit de felul meu. spuse brunetul lasandu-se pe spate si bagandu-si mainile in buzunare.
-Nu-i adevarat.Asa vrei tu sa fii.Off…tu in loc sa te distrezi cand ai ocazia,o faci pe durul.Stii si mie mi-a fost…omorata familia,…dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma inchid in mine.Parinti mei nu ar vrea sa fac una ca asta. spuse Sakura lasand capul in jos deoarece amintirea parintilor ei o facea sa planga din nou,dar se abtinu cu greu.
Cuvintele rozaliei il facura pe baiat sa ramana precum o stana de piatra.Nu stiuse ca Sakura nu avusese familie.Isi daduse seama ca Mykato este bona fetei,dar credea ca parinti ei poate sunt plecati sau alt ceva.Nu crezuse nici un moment ca si ei i-au fost asasinati parinti.Isi daduse seama ca amandoi aveau ceva in comun,chiar daca era ceva tragic.Nici unul dintre ei nu avea familie.
Vazand-o pe fata cum se straduia sa nu planga,acesta isi pune o mana pe umarul ei pentru a o consola.Si-ar fi dorit sa o imbratiseze,sa o sarute,sa ii simta parfumul dulce,pielea delicata,parul matasos si sa ii spuna ca totul este bine,ca se au unul pe celalalt.Dar nu era pregatit,nu acum.Pana nu se asigura care erau sentimentele fetei pentru el.Atat putea deocamdata sa faca pentru Sakura,doar o mangaiere.
-Ai vrea sa ii razbuni ? intreba Sasuke pe un ton serios.
Fata isi ridica capul pentru a-l putea privi in ochii.Privirea ei ardea de sete,sete de razbunare.Respiratia ii se intensifica din cauza furiei ce puse stapanirea pe ea.Pe un glas glaciar ce parca nu ii apartinea,raspunse :
-Bineinteles !
Baiatul ii zambi strengareste,multumit de raspunsul fetei si se relaxa inapoi pe canapea.
"-Ha ! Si ea vrea sa se razbune.Au ceva in comun.Chiar se pot ajuta reciproc.Sa nu te mai aud intunecatule ca Sakura nu e buna de nimic.Acum chiar nu ai ce sa mai comentezi." spuse victorioasa partea buna.
"-Putin imi pasa ce planuri are ea.Mie de Sasuke imi pasa.De razbunarea lui.Nu ma intereseaza de iubire sau mai stiu eu de ce fata.Poate sa fie ea cea mai buna.Nu are cu ce sa-l ajute pe Sasuke sa il ucida pe Itachi." raspunse raspicat partea rea.
"-Terminati ! Este deja prea tarziu.M-am indragostit de Sakura,dar asta nu ma va impiedica sa ma razbun.Asa ca acum taceti,nu am chef de voi !" spuse pe un ton inghetat brunetul.
Vocile tot nu incetara,ba chiar au inceput sa se certe.Spre bucuria lui baiatul invatase de mult cum sa le ignore.
Dupa vreo 2 minute,sarbatorita dadu volumul la minim si anunta :
-E timpul si pentru niste jocuri. spuse satena viclean.
Brunetul isi dadu ochii peste cap si adauga in mintea sa :
"Fix asta imi mai lipsea."
Ten Ten ii lua de mana pe Sakura si pe Sasuke si ii aseza unul langa celalalt,completand cercul de pe podea ce era format din copii.
Sakura ii "arunca" brunetului o privire gen : "Sa te vad eu acum daca rezisti !".Acesta doar zambi in coltul gurii si isi muta privirea.
-Bun.Acum ca suntem toti,sa incepem ! spuse sarbatorita in timp ce aducea 3 boluri de sticla pline cu biletele.
Sakura ridica din spranceana la vederea bolurilor,dar zambi stiind prea bine ca va fi ceva trasnit,exact ca Ten Ten.
Satena se aseza in cerc,intre Neji si Lee.Rozalia nu observase,dar fiecare statea langa coechipierii sai.Abia atunci isi daduse seama de Naruto ce statea in stanga ei,cu un imens zambet pe fata.
Blondul isi intoarse privirea catre fata si ii spuse :
-Unde ai fost ? Am crezut ca ai plecat.Imi facusem griji deja. spuse sincer baiatul.Chiar isi facuse griji pentru aceasta,o cautase,dar se ivea cate ceva care il intrerupea,ba un dans,ba o discutie.
Sakura ii zambi bland.
-Nu-ti face griji degeaba.Am fost pe afara cu Sasuke,am…discutat. spuse ea atigandu-l usor pe obraz.
Naruto ii zambi pana la urechi dupa care isi indrepta privirea catre sarbatorita.
"-Cat de dulce e !" spuse partea buna cu o adoratie profunda in voce.
"-Chiar daca asta ma face sa fiu gelos…,dar chiar e dulce…cum am mai spus…precum un Inger." spuse Sasuke.
Partea intunecata ingana ceva de gen : "Dulce ca o lamaie",dar brunetul nu ii daduse atentie.
-Pai sa nu mai tragem de timp si sa incepem.Jocul de numeste : "Saruta partea".E un nume formal,nu este vorba doar despre saruturi.Dupa cum vedeti am 3 boluri.In primul de afla numele noastre,in al doilea se afla scrise parti ale corpului,iar in al treilea sunt diverse actiuni : saruta,atinge,mangaie,musca,etc.Pe rand,fiecare vom extrage cate 3 biletele,exemplu : Neji trage un bilet cu numele "Kiba",partea a corpului "Palma stanga" si actiunea "Musca" ;iar Neji trebuie sa faca ce scrie.Intrebari ? spuse repede satena.
Vazand ca nimeni nu spune nimic,aceasta continua :
-Cine vrea sa fie primul ?
-Sarbatorita,doar ea e in centrul atentiei astazi. spuse Lee batand-o usor pe umar si zambind viclean catre Ten Ten.
Satena ii arunca o privire dura,dar extrase trei biletele.
-Shino,obrazul stang,sarut.
-Cat noroc pe capul tau ! spuse razand Naruto.
Ten Ten se ridica usor,scoase limba catre blond si dupa il saruta scurt pe obraz,pe Shino,ce se inrosise putin.Se aseza gratioasa la locul ei si ii facu semn lui Neji ca este randul lui.
-Naruto,spate,scarpina. spuse baiatul dupa ce extrase si afisa un zambet amar.
Blondul izbucni intr-un ras zgomotos.
Neji se ridica si incepu sa il scarpine pe spate,pe blond.
-Mai la stanga. spuse Naruto ca sa il enerveze pe baiat.
Neji se duse imediat la locul sau si dadu mai departe bolurile,catre Kiba.Acesta trebuia sa o mangaie pe Ten Ten pe glezna dreapta.Dupa baiat urma Hinata ce trebuia sa ii mangaie parul Sakurei.Urma Shino ce trebuia sa ii sarute nasul lui Lee.Naruto fusese urmatorul ce trebuia sa ii sarute fruntea Hinatei,ce se inrosise instantaneu.
-Urmez eu. spuse rozalia in timp ce extragea cele 3 biletele.
In timp ce le citea ochii i se dilatasera.
-Nu… . putuse sa spuna rozalia cu o voce sugrumata.





Sper ca va placut…pe data viitoare…Bye !
I love colour blue ! :love:



Răspunsuri în acest subiect
Ingerul negru ( Sakura ) - de O@n@ - 15-08-2008, 11:21 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 17-08-2008, 01:52 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 26-08-2008, 06:49 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 01-09-2008, 02:13 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 10-09-2008, 12:06 AM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 27-09-2008, 05:38 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 01-11-2008, 09:15 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 23-11-2008, 10:01 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 12-12-2008, 08:34 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de denisa - 26-12-2008, 07:44 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 01-01-2009, 06:27 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 28-01-2009, 07:36 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de BlueGum - 12-02-2009, 11:33 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 05-03-2009, 08:52 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Isis-Zeita iubirii - 09-04-2009, 08:23 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 21-04-2010, 11:02 AM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Amelia - 06-05-2010, 04:53 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Savarina Ali - 17-05-2010, 09:43 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Sin - 22-05-2010, 12:07 PM
RE: Ingerul Negru(Sakura) - de O@n@ - 03-06-2010, 08:11 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Savarina Ali - 03-06-2010, 09:22 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Sin - 04-06-2010, 03:21 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 20-06-2010, 07:10 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Savarina Ali - 20-06-2010, 09:13 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 20-06-2010, 09:40 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Sin - 25-06-2010, 02:10 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 07-07-2010, 02:38 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Sin - 07-07-2010, 03:53 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Shadow. - 07-07-2010, 04:21 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Fifilina - 07-07-2010, 04:22 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 07-07-2010, 05:18 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Mădălina - 07-07-2010, 06:37 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Vernis - 07-07-2010, 11:28 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Jessi - 08-07-2010, 10:39 AM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de ~fl0@3e#de#c!3e$~ - 08-07-2010, 04:16 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Roney - 11-07-2010, 08:18 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de ~Ade~ - 20-07-2010, 02:54 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 06-08-2010, 03:11 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Shadow. - 06-08-2010, 03:50 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Savarina Ali - 06-08-2010, 03:51 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Jessi - 10-08-2010, 04:41 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de lary-chan_sakura - 11-08-2010, 04:07 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Miranda. - 14-08-2010, 01:10 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Paty.Paty - 15-08-2010, 11:56 AM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Bloom. - 16-08-2010, 12:19 AM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Miranda. - 19-08-2010, 03:20 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de _Andreea_ - 19-08-2010, 08:50 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 20-08-2010, 04:37 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Shadow. - 20-08-2010, 05:03 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Yin - 20-08-2010, 05:12 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Roney - 20-08-2010, 05:25 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Savarina Ali - 20-08-2010, 06:06 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de _Andreea_ - 20-08-2010, 06:29 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Isa-chan - 20-08-2010, 08:20 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Bloom. - 20-08-2010, 09:17 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de ~Ade~ - 21-08-2010, 02:47 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 07-09-2010, 05:18 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Bloom. - 07-09-2010, 05:24 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Savarina Ali - 07-09-2010, 06:25 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Miranda. - 07-09-2010, 06:45 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 09-09-2010, 09:03 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 18-09-2010, 07:04 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Bloom. - 27-09-2010, 09:37 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 01-10-2010, 02:14 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Savarina Ali - 01-10-2010, 05:59 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Debb.' - 01-10-2010, 08:32 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Marina. - 01-10-2010, 08:45 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Paty.Paty - 01-10-2010, 11:52 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Bloom. - 02-10-2010, 11:21 AM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de O@n@ - 05-11-2010, 01:42 AM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Savarina Ali - 05-11-2010, 07:42 AM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Assyria - 05-11-2010, 10:25 PM
RE: Ingerul negru(Sakura) - de Ele - 06-11-2010, 12:02 AM
RE: Ingerul negru - de Paty.Paty - 20-11-2010, 01:58 AM
RE: Ingerul negru - de O@n@ - 19-12-2010, 12:10 AM
RE: Ingerul negru - de Heaven - 19-12-2010, 03:09 AM
RE: Ingerul negru - de Marina. - 19-12-2010, 06:07 PM
RE: Ingerul negru ( Sakura ) - de Rose ^^ - 13-02-2011, 07:14 PM
RE: Ingerul negru ( Sakura ) - de Yin - 21-03-2011, 12:13 AM
RE: Ingerul negru ( Sakura ) - de Paty.Paty - 14-04-2011, 10:25 AM
RE: Ingerul negru ( Sakura ) - de Sayonara - 09-05-2011, 10:56 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 43 25.825 06-07-2013, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Loli Ari
  [Naruto] Ingerul intunecat al vieti mele (sasusaku) natynaty 2 3.333 11-08-2012, 01:56 AM
Ultimul răspuns: pink.Ang3ll
  Elena ÅŸi Ordinul Negru Ayu.Lore 4 2.891 08-11-2011, 12:40 AM
Ultimul răspuns: Morèna
  Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 1 2.592 21-03-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: PervyTeoYaoi_Shinee
  Aur Negru Eby 0 2.139 15-03-2011, 09:01 PM
Ultimul răspuns: Eby
  Glontul Negru Verrine 19 11.658 26-08-2010, 10:18 PM
Ultimul răspuns: Whisky
  Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 Argenta 13 11.469 16-08-2010, 01:57 PM
Ultimul răspuns: kame.
  Ingerul iadului destramat [+16] until_we_bleed 3 3.543 09-02-2010, 12:41 PM
Ultimul răspuns: Verrine
  Ingerul iubirii[gravitation] Argenta 58 42.160 01-08-2009, 03:32 PM
Ultimul răspuns: SoUl EaTeR
  Alb pe negru, negru pe alb... Robin 0 2.408 17-07-2009, 10:43 PM
Ultimul răspuns: Robin


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)