Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Invata-ma sa iubesc

#7
Cina



O noua zi si-a facut aparitia in Tokio. In camera blondei, aceasta dormea pe patul ei, invelita cu un cearceaf roz cu cateva inimioare. Razele soarele se strecurau printre perdele camerei, reusind sa o trezeasca pe adolescenta. Aceasta s-a ridicat in sezut si a observat langa ea o cutie alba cu o fundita. Curioasa, adolescenta a luat cutia in mana si a deschis fundita. A ramas uimita cand a vazut un Lg Cookie roz, iar langa el un ghemotoc roz. Era exact ca telefonul pe care i la stricat Kaikei. Fata a luat telefonul in mana si a vazut ca avea o noua cartela. A vazut ca in locul telefonului era un biletel. L-a luat in mana si la deschis. A recunoscut imediat scrisul unchiului ei. Scumpa mea, stiu cat de mult iti place telefonul asta si cum l-ai pierdut pe celalalt, ti-am luat altul. Nu il mai pierde, ca nu vreau sa te pierd. Cu dragoste, unchiul Demian. Tanara a inceput sa zambeasca si s-a dat jos din pat, lasand mobilul pe pat si indreptandu-se spre baie. Si-a dat cu putina apa pe fata, apoi s-a privit in oglinda.
FlaskBack
- Sa nu crezi ca scapi atat de usor de mine. Ai fost prima care a comentat la mine si mi-ai declarat razboi, pe care eu il voi castiga. Vei vedea ca te vei indragosti de mine si vei ajunge sa fii abandonata.
End of FlaskBack
<< Tsk. Nu voi ajunge niciodata sa te iubesc Kaikei Lazcano.>> A luat un prosop de pe suport si si-a sters chipul, apoi s-a spalat pe dinti. Dupa ce a terminat, s-a dus in dressing, unde s-a imbracat cu uniforma. Dupa ce s-a machiat, si-a luat geanta si a parasit camera. A coborat scarile si s-a asezat la masa, pentru a lua micul-dejun. Ana i-a adus mancare, ferindu-si privirea de cea a stapanei ei. Blonda a zambit usor si a inceput sa manance. Observand cat e ceasul, aceasta a luat o gura de suc si s-a ridicat de pe scaun. Si-a luat geanta de jos si a iesit pe usa, urcandu-se in automobil. Pe drum spre scoala, tanara isi butona noul telefon, avand grija sa memoreze numerele din agenda ei. Ajunsa in fata liceului, tanara s-a dat jos din automobil si a intrat in curtea liceului, unde a fost intampinata de iubitul ei. Acesta a sarutat-o tandru pe buze, apoi au intrat amandoi in interiorul institutiei. Ajungand in clasa, blonda a constat cu stupoare ca banca ei e invadata de o multime de fete , care doreau sa iasa la intalnire cu el. Tanara si-a dat ochii peste cap si s-a apropiat de banca ei. A dat cu pumnul in masa, facandu-le pe fete sa isi indreptete privirea spre ea. Cand au vazut-o, le-au pierit zambetul si au inghetat cand i-au vazut privirea rece. Fetele au plecat repede, spunandu-i baiatului ca vor vorbi mai tarziu. Adolescenta a zambit usor si s-a asezat in banca.
- Nu e de mirare ca se raspandesc atatea zvonuri despre tine. Parca esti scapata din jungla. Parintii tai nu te-au educat bine?
Blonda i-a dat o palma peste fata, abtinandu-se sa nu planga. Memoria parintilor ei era punctul sensibil al acesteia. Tanarul a zambit usor si a apucat-o de gat, izbind-o, in peretele din spatele ei.
- Asculta pustoaico! Daca mai indraznesti sa ma lovesti vreodata, ai sa o patesti, rau de tot.
Fata incerca sa ii indeparteze mana, insa nu a reusit. Anshel l-a prins pe baiat de incheietura, strangandu-i-o puternic, pana cand tanarul a reusit sa isi elibereze iubita. Aceasta si-a dus mana la gat, incepand sa tuseasca puternic. Roscatul a vrut sa ii dea un pumn lui Kaikei, insa acesta a fost mai rapid si i-a administrat un pumn in abdomen. Anshel a cazut la podea, tinandu-si maini pe abdomen. Brunetul si-a pus picioarele pe banca si privea spre tabla. Rahzel a vrut sa se apropie de iubitul ei, insa brunetul a impiedicat-o. A asezat-o pe scaunul ei si i-a spus ca roscatul isi poate purta singur de grija. Pe usa si-a facut aparitia profesorul. Gloria si-a ajutat colegul de banca sa se aseze pe scaun, apoi si-a privit prietena care il privea cu ura pe colegul ei de banca. Profesorul a inceput sa le scrie pe tabla lectia. Fiind, plictisita blonda nu lua notite si se uita la cer.
- Domnisoara Montes, va rupeti unghiile daca scrieti de la tabla?
Fata si-a intors privirea si l-a facut pe barbat sa tresara. Acesta si-a lasat capul in jos, intorcandu-se cu fata la tabla.
- Domnule Kataski, chiar vrei sa va pune-ti in pericol slujba? Vrei sa patiti acelasi lucru ca si sotia dumneavoastra? Ati uitat cu cine vorbiti? Nu sunt o eleva obisnuita, iar dumneavoastra stiti cel mai bine.
- Imi pare rau domnisoara Rahzel, nu a fost intentia mea sa comentez la dumneavoastra. Imi cer iertare.
Tanara a zambit usor si si-a intors privirea spre cer. Colegii fetei nu pareau impresionati, deoarece s-au obisnuit cu comportamentul ei. Brunetul a zambit usor si i-a atins usor piciorul, mangaind pielea fina a fetei. Blonda a vrut sa il loveasca, insa tanarul a oprit-o. Vazand ca baiatul nu inceta, tanara a oftat usor si si-a luat ghiozdanul, plecand din banca. A iesit de pe usa, fara a da vreo explicatie cuiva. Kaikei zambea usor, in timp ce privea usa. << Pustoaica asta, nu se da la o parte de la provocari. Se pare ca tocmai mi-am gasit o noua jucarie. Va fi interesant sa o manevrez>>
Iesind din cladire, blonda s-a apropiat de poarta, unde s-a intors cu privirea spre geam. A zambit usor si s-a urcat in masina, spunandu-i soferului sa o duca acasa. Tanara si-a scos telefonul din geanta si a sunat-o pe prietena ei, spunandu-i sa aiba ea grija sa o acopere. Si-a inchis telefonul si a observat ca a ajuns la vila. A coborat din automobil si a intrat in vila, unde a dat de unchiul ei. Acesta a intrebat-o de ce nu e la scoala, insa tanara nu i-a dat nici un raspuns. S-a dus in camera ei si a observat ca soarele stralucea puternic pe cer. S-a gandit se bronzeze putin. Si-a dat jos uniforma si si-a luat un costum de baie roz, cu cateva spirale. Si-a luat prosopul si lotiunea de plaja si a parasit camera. A coborat treptele, indreptandu-se spre curtea din spate. Si-a lasat prosopul pe unul dintre sezlongurile albe si a sarit in apa. A inceput sa inoate, in timp ce se gandea la parintii ei. Ii lipsea mult afectiunea parintilor ei. Si-a intrerupt gandurile si a iesit din apa, stergandu-si trupul cu prosopul. S-a asezat pe sezlong si a inceput sa isi acopere trupul cu un strat de lotiune protectoare. Dupa ce a terminat, si-a lungit trupul pe scaun, si si-a lasat corpul sa se rafate in razele soarelui. La piscina si-a facut aparitia roscatul. Acesta s-a asezat langa nepoata lui , punandu-si laptopul pe masuta de sticla.
- Diseara la ora 7 plecam spre vila familiei Lazcano. Nu trebuie sa te imbraci formal.
- Unchiule nu vreau sa merg! Tu faci afaceri cu ei, nu eu!
- Rahzel, aici nu e vorba de afaceri. Julieta, vrea sa te vada. Nu mai tii minte cand venea la mama ta si te jucai cu ea? Crede-ma scumpa mea, daca ai o problema cu Kaikei, asta nu inseamna ca trebuie sa ai o problema cu parintii lui.
Tanara a oftat si a acceptat sa mearga la cina. Timpul a trecut foarte repede. Adolescenta s-a dus in camera ei, pentru a se imbraca. Si-a luat o pereche de blugi scamosati, o maleta roz, iar pe deasupra un maieu negru cu scris roz. S-a incaltat cu o pereche de adidasi albi cu roz de la Nike. Si-a lasat parul liber, prinzandu-si bretonul in partea dreapta cu o fundita neagra. S-a machiat si si-a pus cateva bijuterii in ureche si la gat. Si-a pus telefonul in buzunarul pantalonilor, lasand ghemotocul roz afara. A parasit camera si a coborat in living, unde era asteptata de catre unchiul ei. Acesta a complimentat-o si au parasit amandoi vila, urcandu-se in masina fetei. In aproximativ un sfert de ora, automobilul a oprit in fata unei vile. Roscatul s-a da jos din masina, ajutandu-si nepoata sa faca acelasi lucru. Au batut usor la usa si au fost intampinati de o servitoare batrana. Aceasta i-a poftit inauntru, conducandu-i spre biroul stapanilor ei. Cand cei doi au intrat in interiorul incaperii, au observat ca sotii Lazcano discutau cu fiul lor.
- Kai de cate ori vrei sa iti mai repet? Nu mai crea probleme.
- Da, da, cum spui tu mama!
Femeia si-a ridicat privirea si a observat ca invitatii ei au sosit. Doamna Lazcano era o femeie de vreo 40 de ani, cu parul brunet si ochii caprui. Aceasta l-a salutat pe roscat si a imbratisat-o puternic pe blonda. Fiind luata prin surprindere, tanara nu stia ce sa faca.
- Rahzel, micuto, cat de mult ai crescut. Semeni atat de mult cu mama ta. Ai ochii ei.
- Ati putea va rog frumos sa nu pomeniti nimic despre mama sau tata?
Femeia a ramas uimita si l-a privit pe Demian, care a aprobat usor din cap. Bruneta si-a cerut scuze, iesind cu adolescenta din birou si ducand-o la gradina cu trandafiri. Ramasi singuri, roscatul a facut cunostinta cu Kaikei si l-a salutat pe prietenul lui. Tatal lui Kaikei era un barbat de vreo 45 de ani, cu parul brunet si ochii albastri. Roscatul s-a asezat pe scaun si a inceput sa discute despre anumite subiecte cu amicul lui.



Răspunsuri în acest subiect
Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 19-09-2009, 04:27 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de ellamanu - 20-09-2009, 07:46 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 23-09-2009, 05:48 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de ellamanu - 23-09-2009, 06:18 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 26-09-2009, 07:05 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de starnight - 27-09-2009, 05:09 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 30-09-2009, 02:34 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Dizzy - 30-09-2009, 09:01 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 02-10-2009, 04:56 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de starnight - 03-10-2009, 12:10 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 17-10-2009, 07:16 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 24-10-2009, 04:58 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Nightmare Dream - 24-10-2009, 07:03 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alee - 24-10-2009, 10:26 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 29-10-2009, 08:21 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de starnight - 31-10-2009, 01:00 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 07-11-2009, 06:20 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de starnight - 08-11-2009, 04:01 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 15-11-2009, 01:13 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Mitus - 17-11-2009, 10:46 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Yaku-chin - 21-11-2009, 07:41 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de shiro - 27-11-2009, 10:16 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 05-12-2009, 05:29 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 15-12-2009, 01:37 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Mitus - 15-12-2009, 11:49 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Kripterya - 17-12-2009, 02:27 AM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 27-12-2009, 08:12 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Yaku-chin - 27-12-2009, 08:31 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Kripterya - 28-12-2009, 12:57 AM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Mitus - 28-12-2009, 01:46 AM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 01-01-2010, 01:07 AM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 08-01-2010, 07:00 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 21-01-2010, 06:04 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Mitus - 23-01-2010, 04:23 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de pufu_pis_pis - 12-03-2010, 07:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] P. S. Sa stii ca te iubesc naruhinasasusaku 2 3.156 16-09-2013, 09:14 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Am realizat ca te iubesc CandyGirl 25 15.586 28-12-2011, 10:17 PM
Ultimul răspuns: CandyGirl
  Pentru ca inca te mai iubesc Debb.' 41 35.882 22-09-2011, 09:00 AM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Complicat,dar tot te iubesc. Îngeraşş 1 2.592 06-09-2011, 05:33 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Invata-ma sa fiu normal [yaoi +16] Liar 1 2.423 03-09-2011, 10:32 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Pentru că iubesc să trăiesc. SnowFlake. 96 32.543 15-07-2011, 08:48 AM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Tu m'ai invatat sa iubesc ♪RockPrincess♪ 31 15.979 03-07-2011, 11:50 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥
  Eu inca te mai iubesc Juneko 5 4.898 03-04-2011, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Invata-ma sa traiesc ! : : :Theo: : : 6 5.560 20-03-2011, 08:08 PM
Ultimul răspuns: Biscu' iz back ^^
  Vreau sa te iubesc! Karinutzzza 7 5.051 08-03-2011, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Karinutzzza


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)