Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Invata-ma sa iubesc

#3
Atitudine




In clasa, atmosfera continuata sa fie tensionata. Blonda nu putea sa isi ia ochii de pe noul ei coleg, in timp ce acesta o privea cu o privire dura. Baiatul s-a apropiat usor de banca ei, izbindu-si mainile pe masa, reusind sa o sperie pe rozalie.
- Continua, ce dorea sa spui? Tie mila de mine? Te-ai uitat macar in oglinda, sau s-au spart in momentul in care fata ta a ajuns sa se reflecte in ele? Stii macar cu cine sunt eu si la cine ai indraznit sa comentezi? Eu sunt Kaikei Lazcano, fiul lui Alfredo Lazcano, unul dintre cei mai influenti oameni din aceasta lume. Ai grija alta data in fata cui comentezi.
Tanarul s-a indepartat de tanara, provacandu-i pe ceilalti copii sa susoteze. Nimeni nu comentat pana acum la tanara, iar tipul asta e venit de cateva minute si a indraznit sa o infrunte. Fata a zambit usor si s-a ridicat de pe scaun, ajungandu-l din urma pe tanar. L-a luat de mana, intorcandu-l cu fata catre ea. A zambit usor si i-a dat o palma peste fata.
- Dar tu stii cine sunt eu? Stii, esti primul care a indraznit sa comenteze la mine, de cand ma aflu in acest liceu. Ai idee cine e in fata ta in acest moment? Sa vedem, Gloria, ma ajuti? Spunei tu cine sunt eu. Nu! De fapt lasa, ma descurc singura. Eu sunt Rahzel Montes!
Baiatul si-a indreptat privirea spre ea si a patruns-o cu o privire de rece, dar fata nu s-a lasat impresionata. A tras-o in bratele lui si si-a bagat mana in parul ei, tragand-o usor.
- Domnule profesor, cred ca tocmai mi-am gasit colega de banca. Si daca aveti ceva impotriva, ramaneti fara slujba!
Barbatul nu a mai comentat nimic. I-a spus Gloriei sa se mute cu Anshel. Rozalia a protestat la inceput, dar privirea dura a lui Kaikei, i-a inchis gura. Tanara si-a luat lucrurile si s-a asezat in noua ei banca, maraind usor. Brunetul a zambit usor si s-a apropiat de noua lui banca, impreuna cu noua lui colega. S-au asezat amandoi pe scaun, iar tanarul si-a retras mana din parul adolescentei. Aceasta il privea cu multa ura si mai avea putin si il arunca pe geam. A tras aer adanc in piept si s-a intors cu fata catre geam. Orele au trecut pe furis, iar elevii se pregateau sa plece acasa. Anshel a vrut sa o ia de mana pe iubita lui, insa rozalia i-a luat-o inainte si au plecat repede din clasa. Ajunse in curte, baietii s-au strans in jurul celor doua, cerandu-i blondei sa iasa la intalnire cu fiecare dintre ei, insa fata i-a refuzat si i-a impins pe cei care ii stateau in drum. I-a spus prietenei ei sa iasa mai tarziu in oras, iar fata a acceptat. Au iesit amandoua pe poarta, unde s-au despartit. Blonda a observat ca in fata masinii ei se afla o masina exact la fel. In timp ce studia automobilul, aceasta nu a fost atenta si a fost impinsa, cazand in bratele soferului. Cand fata si-a intors privirea, l-a vazut pe brunet care zambea usor. Acesta s-a urcat in masina lui si a lasat-o pe adolescenta cu gura cascata. Blondul a ridicat-o si a intrebat-o daca e bine, insa aceasta nu ii raspundea. Nu ii venea sa creada ca noul ei coleg avea o masina exact ca a ei. Tanara a marait puternic si a intrat in masina, spunandu-i soferului sa o duca acasa repede. << Tampitul! Cum e posibil ca un idiot ca el sa indrazneasca sa ma traga pe mine de par? Te rog sa imi spuna unchiul Demian ca are cum sa faca sa sufere familia Lazcano. Tipul asta va deveni cosmarul meu. Pe deasupra m-am pomenit cu el ca noul meu coleg de banca. Te rog Doamne, da sa pateasca ceva si sa nu il mai vad niciodata.>> Prinsa in gandurile ei, fata nu si-a dat seama ca a ajuns acasa. Cand soferul i-a deschis portiera, tanara a iesit rapid in automobil si a intrat in casa. A luat telefonul de langa canapea si l-a sunat pe unchiul ei.
- Unchiule vreau sa imi schimbi masina. Un idiot are acelasi tip de masina, iar eu nu vreau asta. Si spune-mi ca ii cunosti pe cei din familia Lazcano si ca ai cum sa le falimentezi afacerea.
- Rahzel nu iti voi schimba masina doar pentru niste capricii ale tale! Si da ii cunosc pe cei din familia Lazcano, Daniel Lazcano, a fost cel mai bun prieten al fratelui meu. Si nu am de ce sa esuez afacerea lor. In fond sunt cei care ne-au ajutat cel mai mult. Dar ce se intampla cu tine?
- Kaikei Lazcano e in aceeasi clasa cu mine si am comentat la el, a comentat la mine, m-am procopsit cu el ca noul coleg de banca, m-a impins, are masina ca a mea si vreau sa il faci sa sufere si sa dispara din viata mea.
- Rahzel, familia Lazcano a plecat acum 10 ani din Tokio si daca s-au intors inapoi, inseamna ca nu mai pleaca. Calmeaza-te si cred ca cina de maine seara la ei acasa te va ajuta sa te intelegi mai bine cu Kaikei. Trebuie sa plec, am o sedinta. Te iubesc.
Tanara a inceput sa tipe si sa dea din picioare. Si-a indreptat privirea spre ceas si a observat ca era ora trei si jumatate, iar ea la ora patru trebuia sa se intalneasca cu Gloria. A urcat in camera ei, unde s-a apropiat de dressing. Si-a dat jos uniforma, ramand in lenjeria intima, de culoare alba. S-a imbracat cu o pereche de colanti negri si o bluza larga alba. Si-a prins o curea alba in jurul taliei si s-a incaltat cu o pereche de papuci negri, care se legau pe picior. Si-a luat o geanta pe umar, neagra de la puma si s-a apropiat de oglinda, pentru a se machia. Dupa ce a terminat, a parasit camera, cobarand scarile si iesind din vila. S-a urcat in masina si i-a spus soferului sa o duca in centrul orasului, la fantana arteziana. Intr-un sfert de ora, automobilul a ajuns la destinatie. Tanara i-a spus blondului ca il va suna, pentru a veni sa o ia. A parasit masina, apropiindu-se de fantana, unde prietena ei i-a sarit in brate. Cele doua si-au luat cate o sticla de apa si au inceput sa se plimbe, intrand din cand in cand intr-un magazin. Brusc ceva i-a atras atentia rozaliei.
- Hei i-a uite cine a fugit de acasa. Se pare ca Alyssa nu a rezistat sa stea departe de curvit. Dar nu e ala Kaikei?
Blonda si-a intors repede privirea si a confirmat ceea ce a spus prietena ei. Alyssa era o fata cu parul roscat si ochii albastri. Tanara a zambit usor si i-a spus Gloriei sa le faca o surpriza celor doi. S-au apropiat destul de mult de ei si au inceput sa zambeasca.
- Alyssa, ma bucur sa te vad! Ti-a ridicat tatal tau pedeapsa? Sau ai fugit?
- Rahzel! Am..am fugit, te rog nu ii spune nimic tatei. Imi pare rau ca am incercat sa te fac sa cazi prost in fata liceului, dar cred ca te-ai razbunat si acum ar trebui sa ma lasi in pace.
- Rahzel mi se pare mie, sau domnisoara ti-a dat un ordin?
- Gloria si eu ma intreb acelasi lucru. Alyssa? Indraznesti din nou sa ma provoci? Vrei din nou ca tatal tau sa te bata? Nu imi e greu sa ii sun pe baietii lui Anshel si ei sa rezolve ceva!
Blonda si-a scos telefonul si i la aratat fetei. Aceasta o ruga sa nu faca nimic, iar adolescenta il lua ca pe un ordin. A apasat pe ecran telefonului, cautand in agenda un numar, insa inainte sa poata apela brunetul i-a telefonul din mana si i la trantind de asfalt, reusind sa il faca bucatele. A prins-o de incheieturi si a strans-o destul de tare, privind-o in ochi. A ridicat palma , dorind sa ii dea o palma , insa vorbele fetei l-au oprit.
- Indrazneste sa ma atingi si iti jur ca vei plati cu viata. Nu te pune cu focul, pentru ca te arzi. Va trebui sa imi platesti telefonul. Acum da-mi drumul si sa nu ma mai atingi niciodata!
Baiatul a inceput sa rada, apoi a tras-o pe fata in bratele lui. I-a ridicat capul cu doua degete si a privit-o in ochi, intalnind o privire rece.
- Cine te crezi? Crezi ca poti intra in vietile altora si sa faci ce vrei din ele, Rahzel Montes? Ei bine te inseli. Viata Alyssei nu iti apartine. Vezi-ti de viata ta si nu te mai baga in vietile altora.
I-a dat drumul si a luat-o pe Alyssa de mana, indepartandu-se de cele doua. Blonda continua sa ii priveasca cu aceeasi privire rece, dar acum privirea era incarcata cu ura. Rozalia a luat telefonul prietenei ei in mana si si-a privit amica. Aceasta i-a spus sa il arunce la gunoi si sa isi continue drumul.

http://media.photobucket.com/image/anime....jpg?o=258 Alyssa



Răspunsuri în acest subiect
Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 19-09-2009, 04:27 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de ellamanu - 20-09-2009, 07:46 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 23-09-2009, 05:48 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de ellamanu - 23-09-2009, 06:18 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 26-09-2009, 07:05 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de starnight - 27-09-2009, 05:09 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 30-09-2009, 02:34 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Dizzy - 30-09-2009, 09:01 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 02-10-2009, 04:56 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de starnight - 03-10-2009, 12:10 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 17-10-2009, 07:16 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 24-10-2009, 04:58 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Nightmare Dream - 24-10-2009, 07:03 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alee - 24-10-2009, 10:26 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 29-10-2009, 08:21 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de starnight - 31-10-2009, 01:00 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 07-11-2009, 06:20 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de starnight - 08-11-2009, 04:01 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 15-11-2009, 01:13 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Mitus - 17-11-2009, 10:46 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Yaku-chin - 21-11-2009, 07:41 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de shiro - 27-11-2009, 10:16 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 05-12-2009, 05:29 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 15-12-2009, 01:37 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Mitus - 15-12-2009, 11:49 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Kripterya - 17-12-2009, 02:27 AM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 27-12-2009, 08:12 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Yaku-chin - 27-12-2009, 08:31 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Kripterya - 28-12-2009, 12:57 AM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Mitus - 28-12-2009, 01:46 AM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 01-01-2010, 01:07 AM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 08-01-2010, 07:00 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Alexi - 21-01-2010, 06:04 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de Mitus - 23-01-2010, 04:23 PM
RE: Invata-ma sa iubesc - de pufu_pis_pis - 12-03-2010, 07:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] P. S. Sa stii ca te iubesc naruhinasasusaku 2 3.156 16-09-2013, 09:14 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Am realizat ca te iubesc CandyGirl 25 15.586 28-12-2011, 10:17 PM
Ultimul răspuns: CandyGirl
  Pentru ca inca te mai iubesc Debb.' 41 35.882 22-09-2011, 09:00 AM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Complicat,dar tot te iubesc. Îngeraşş 1 2.592 06-09-2011, 05:33 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Invata-ma sa fiu normal [yaoi +16] Liar 1 2.423 03-09-2011, 10:32 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Pentru că iubesc să trăiesc. SnowFlake. 96 32.543 15-07-2011, 08:48 AM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Tu m'ai invatat sa iubesc ♪RockPrincess♪ 31 15.979 03-07-2011, 11:50 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥
  Eu inca te mai iubesc Juneko 5 4.898 03-04-2011, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Invata-ma sa traiesc ! : : :Theo: : : 6 5.560 20-03-2011, 08:08 PM
Ultimul răspuns: Biscu' iz back ^^
  Vreau sa te iubesc! Karinutzzza 7 5.051 08-03-2011, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Karinutzzza


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)