Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The life of a male prostitute (yaoi,shounen ai and normal couples)

#63
In sfarsit! Aproape ca am demolat blocul de nerabdare... Acum...incepand cu sfarsitul, ca de obicei:

Cinci? De unde ai scos cinci persoane? Parca de Hagu scapase, nu? Deci, sa inventariez...sa-mi zici daca am dreptate! Cele(cei) cinci ghiavolite(ghiavoli):
-Kerori-un mare idiot
-Kyoshi- un si mai mare idiot
-Ken- un obsedat
-Sayuri- o obsedata
-Kitamura/Hagu- un/o idiot/a obsedat/a

Ce capitol romantic! Ador, ador, ador!!! ADOR!!! Nici nu ai idee cat de mult ador! Stiu ca suna de parca as fi un plod de cinci ani dar...e adevarat!(nu sunt un plod, e adevarat ca ador!)

Akm...criticile:
ce viseaza la persoana iubita pe tot parcursul zilei, ziua ar trebui- repetitie..."pe tot parcursul zilei, aceasta ar trebui..."
Hideki s-a imbracat destul de lejer si parea sa nu fie prea preocupat de infatisarea sa, Hiroki si-a pus cele mai frumoase haine din garderoba pentru ca dorea sa faca din aceasta prima intalnire, cea mai fericita zi din viata lui.- "Hideki s-a imbracat destul de lejer si parea sa nu fie prea preocupat de infatisarea sa, pe cand Hiroki si-a pus cele mai frumoase haine din garderoba, pentru ca dorea sa faca din aceasta prima intalnire,(fara virgula) cea mai fericita zi din viata lui."
Desi o lume intreaga se uitau la ei- "O lumea intreaga se uita" nu "se uitau"...o singura lume...singular...
Hiroki se agata de bratul argintiului si din cand in cand ii oferea- "si, din cand in cand, ii oferea..." Virgulele...
Timp de cateva zile bune l-a batut la cap spunandu-i ca- "l-a batut la cap, spunandu-i ca"...virgula
la o intalnire insa nu la parcul- "la o intalnire, insa nu la parcul..." Virgula
incet incet- incet-incet( e cam acelasi lucru cu "mai-mai sa faca nu stiu ce")
foarte vibrant insa atmosfera- "foarte vibrant, insa atmosfera"...virgula
si ca desert au avut o crema de ciocolata minunata insa Hideki nu a mancat-o- "si, ca desert, au avut"..."minunata, insa Hideki"...virgulele
sa se dezbrace insa nu a reusit- "sa se dezbrace, insa nu a reusit"...aceeasi chestie...virgulele
Si-a muscat buza inferioara sperand - "Si-a muscat buza inferioara, sperand..."
pe argintiu insa cu- "pe argintiu, insa cu"
pe piept insa movaliul- "pe piept, insa movaliul"
nestiutor dupa care- "nestiutor, dupa care"
Pentru a ajunge inapoi la club, trebuiau sa ia trenul- "trebuia" nu "trebuiau"..."lui ii trebuiau niste lucruri" si "ei trebuia sa ia trenul" sunt doua lucruri diferite...desi se poate sa fie corect cum ai zis tu...
in propria lor lume departe de inghesuiala din tren- "in propria lor lume, departe de inghesuiala din tren"
la inceput dar de indata- "la inceput, dar de indata"
pierdut memoria insa Hiroki - "pierdut memoria, insa Hiroki"
devii- "devi"... verbele care se scriu cu doi de "i" sunt doar la pers a doua si anume: "tu fii", "tu vii", "tu scrii", "tu stii","tu tii"
spre argintiu insa tot- "spre argintiu, insa tot"
Dorea ca argintiul sa ii spuna ca de fapt nu doreste sa il vada plecat ci sa ramana acolo cu el-" Dorea ca argintiul sa ii spuna ca, de fapt, nu doreste sa il vada plcat, ci sa ramana acolo, cu el"
pur si simplu, s-a intors cu spatele- "pur si simplu s-a intors cu spatele", fara virgula
la etaj lasandu-l pe Hiroki- "la etaj, lasandu-l pe Hiroki"
starea lui de tristete si depresia aveau sa revina.- "starea lui de tristete si depresie avea sa revina" nu "aveau sa revina"...ca e doar starea...ea avea sa revina
cei doi adulti din tren, au ajuns in fata comandantului- "cei doi adulti din tren au ajuns in fata comandantului"...fara virgula...desigur ca depinde de context, dar in acest context nu este virgula
urat dar sigur pe el- "urat, dar sigur pe el"
Intr-un-ul - "intr-unul"
din cauza asta dar nu- "din cauza asta, dar nu"
nu l-a respins ci doar- "nu l-a respins, ci doar"
unul dintre ofiterii de politie i-au observat si a realizat- "unul dintre ofiterii politiei i-a observat si a realizat", nu "i-au observat" ca e un singur ofiter nu toti
Totul parea metalizat si modern insa pastrau- "metalizat si modern, insa"
de corpul movaliului dupa care- "de corpul movaliului, dupa care"
cu putere insa- "cu putere, insa"
pentru a o deschide fara a se imbraca- "pentru a o deschide, fara a se imbraca"
La intrare, de partea cealalta se aflau cei doi din tren si comandantul politiei din Tokyo-" la intrare, de partea celalta, se aflau"
Sakari mama lui sa moara- "Sakari, mama lui, sa moara"
i-a facut insa Hideki- "i-a facut, insa Hideki"
In acelasi timp mai era si Kerori- "In acelasi timp, mai era si Kerori"
par cenusiu strambandu-se- "par cenusiu, strambandu-se"
si din cauza asta Kerori- "si, din cauza asta, Kerori"
Vrei sa te ajut sa fac timpul sa treaca mai usor- Ori: "Vrei sa te ajut, sa fac timpul sa treaca mai usor?", ori " Vrei sa te ajut sa faci timpul sa treaca mai usor?"


Cam atat...in rest, totul e bine. Eu nu am observat altceva...
Ador si acest capitol si il astept cu nerabdare pe urmatorul...si sper sa nu dea aia doi de greu chiar asa repede...mai fa-i sa pluteasca macar un capitol...dupa aceea poti sa-i bagi in belele cat ei de mari...dar de-abea s-au cuplat...mai lasa-i sa fie fericitit macar un capitol, te rog!

Kissu and Gambate! Ja'!
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]



Răspunsuri în acest subiect
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 22-12-2008, 04:03 PM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 23-12-2008, 10:59 AM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 25-12-2008, 03:22 PM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 26-12-2008, 11:36 PM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 29-12-2008, 12:23 PM
RE: The life of a male prostitute (yaoi,shounen ai and normal couples) - de adyna_45 - 19-01-2009, 04:50 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Moments of Life - kame.'s Yaoi OneShots kame. 1 2.227 13-04-2013, 02:46 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Invata-ma sa fiu normal [yaoi +16] Liar 1 2.425 03-09-2011, 10:32 PM
Ultimul răspuns: Liar
  The best damn thing [shounen-ai/yaoi] Michyio 2 3.201 09-07-2010, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Alixa
  Seven Lights ~Shounen-ai/Yaoi~ Yaku-chin 33 17.593 26-05-2010, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  My life is a huge disaster [yaoi] Yaku-chin 33 22.004 18-12-2009, 01:13 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Flames of passion [+16] [shounen-ai / yaoi] Hetalia 3 3.658 04-11-2009, 01:08 AM
Ultimul răspuns: Sukisyo
  Sweet Satisfaction [yaoi-shounen-ai] Aliss_anime 22 14.347 31-10-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Fructul interzis [+18] [ shounen-ai / yaoi ] Lithium-Angel 44 24.626 05-08-2009, 10:57 AM
Ultimul răspuns: I hate maths.
  Once upon a time- Gravitation [Yaoi and normal couples] aoixtenshi 36 25.154 24-07-2009, 06:39 PM
Ultimul răspuns: love_anime
  Iubire cumparata [shounen-ai / yaoi] Ice_angel_234 32 26.562 23-07-2009, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
12 Vizitator(i)