Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The life of a male prostitute (yaoi,shounen ai and normal couples)

#56
Yey! Un nou capitol! Un nou capitol minunat, desigur!
Nu-mi vine sa cred! Hide chiar ca e indragostit de Hiro! Nu-i asa ca Kerori o sa se tina departe sau o sa faca o pasiune pt Hagu? Nu-i asa ca idioata aia o sa-i lase in pace? Nu-i asa ca Hide nu o sa uite ca e indragostit lulea de Hiro?
Ador! Ador! Ador!
Wow! :zuppy06: Ce tata dement! Si Kerori de ce mama mustei nu facea nimic ca sa-l scape pe Hide, ci facea chiar mai rau? De ce Papucii lui Mahomed pare ca s-a indragostit de el? Eu nu mai pricep nimic! Totul devine prea complicat! Nu mai vreau dragoste-ntre frati...mai ales ca aceasta dragoste-ntre acesti doi frati ar distruge o dragoste si mai frumoasa, pe care, sincera sa fiu, as fi dornica s-o sustin(dragostea mai frumoasa).

Acum criticile:
L-a inceput- La inceput(l-a inceput= a inceput pe el,l)
Hagu l-a sarutat si a incercat sa isi strecoare limba in gura lui dar argintiul a prins-o de maini si a indepartat-o.- [...]in gura lui, dar acesta[...]
Pana sa si dormitul in acelasi pat cu tine, ma excita.- Pana si dormitul in acelasi pat cu tine ma excita. (daca vroiai sa fie o pauza o puteau reprezenta prin puncte de suspensie sau liniuta de suspensie)
propria inimii- Propria vointa a inimii?...ai cam mancat un cuvant...cred...
Limba lui a acordat prima atentie sfarcurilor movaliului pe care le-a gustat dupa propria inimii si le-a muscat din cand in cand.[...]isi strecura mana dupa placul inimii [...]- ce e cu italic e repetitie...in al doilea caz putea inlocui cu "dupa voie"
dupa alte doua incercari si restul iar in final,- "[...]dupa alte doua incercari si restul, iar in final[...]"...inainte de "iar"(nu sinonimul lui "din nou") se pune intotdeauna virgula
aceea persoana- acea persoana...
find - fiind
- E in regu-la, o cascat argintiul tragandu-l de mana inapoi in pat.- "o cascat"...nu stiam ca se foloseste in literatura moderna...a cascat, iar acel "regu-la"....vroiai sa sugerezi faptul ca a fost intrerupt de cascat?...si cred ca inainte de "tragandu-l" era o virgula
idea- ideea...e cu doi de e..
l-a sters si apoi dus - "[...]l-a sters si apoi l-a dus[...]"
l-a tras in bratele lui, i-a pus bratele pe umerii lui- repetitiile..."[...]l-a tras in bratele lui, i-a pus mainile pe umerii sai[...]"...da-ti tu cu parere...nu suna nitel mai bine?
Cineva ca el, putea sa iubeasca fara a se teme de esec?- fara virgula...propozitia curge mai bine fara virgula

in rest, totul e bine...cel putin eu nu am mai observat altceva...
Bravo, imbunatatirile sunt vizibile, clare, majore! Felicitari! Tine-o tot asa! Aproape ca nu mai am cuvinte de lauda! Apreciez schimbarile si ca te-ai straduit!

Astept capitolul urmator! Sunt o mare fana a ta! Kissu and Gambate! Ja'!
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]



Răspunsuri în acest subiect
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 22-12-2008, 04:03 PM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 23-12-2008, 10:59 AM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 25-12-2008, 03:22 PM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 26-12-2008, 11:36 PM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 29-12-2008, 12:23 PM
RE: The life of a male prostitute (yaoi,shounen ai and normal couples) - de adyna_45 - 12-01-2009, 06:12 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Moments of Life - kame.'s Yaoi OneShots kame. 1 2.227 13-04-2013, 02:46 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Invata-ma sa fiu normal [yaoi +16] Liar 1 2.425 03-09-2011, 10:32 PM
Ultimul răspuns: Liar
  The best damn thing [shounen-ai/yaoi] Michyio 2 3.201 09-07-2010, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Alixa
  Seven Lights ~Shounen-ai/Yaoi~ Yaku-chin 33 17.593 26-05-2010, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  My life is a huge disaster [yaoi] Yaku-chin 33 22.004 18-12-2009, 01:13 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Flames of passion [+16] [shounen-ai / yaoi] Hetalia 3 3.658 04-11-2009, 01:08 AM
Ultimul răspuns: Sukisyo
  Sweet Satisfaction [yaoi-shounen-ai] Aliss_anime 22 14.347 31-10-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Fructul interzis [+18] [ shounen-ai / yaoi ] Lithium-Angel 44 24.626 05-08-2009, 10:57 AM
Ultimul răspuns: I hate maths.
  Once upon a time- Gravitation [Yaoi and normal couples] aoixtenshi 36 25.155 24-07-2009, 06:39 PM
Ultimul răspuns: love_anime
  Iubire cumparata [shounen-ai / yaoi] Ice_angel_234 32 26.562 23-07-2009, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
27 Vizitator(i)