Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvaluite *Saku love Sasu*

#21
WOOW , mi-a placut foarte mult capitolul asta :
- greseli : ingrikolarea -ingrijorarea ( doar asta mi-a sarit in ochi )
- dialog ai avut
- descriere ai avut
-mi-a placut de Sakura aici
-ma intreb ce e cu semnul
-il ador pe Itachi
Astept next-ul car mai repede .

#22
Imi place foarte mult ficul tau
- greseli sunt,insa cateva
- dialog si descriere ai avut din belsug
Ma intreb ce este cu acel semn.
Imi place ca Itachi este foarte grijuliu cu Sakura.
Imi place ca ne lasi in suspans.
Astept next-ul cat mai repede .

#23
hehe...un capitol nou :>...si foarte bun :X...greseli nu prea am vazut...cea care a fost mentionata imi sarise in ochi, dar nu mai are rost so zic..:P...ai descris foarte bine lupta ,precum si starile prin care trecea sakura....ar fi trebuit sa descrii si cum au reactionat ceilalti, kakasi , tsunade si sasuke cand au descoperit cine e noul membru ...:P
Sunt curioasa sa vad care e baiul cu Tama aia... presupun ca semnul are legatura cu trecutul sakurei :p...

te felicit pt cap, si astept urmatorul :*

bye :-h

#24
Well....trec si eu ep aici cu o evidenta intarziere
Merci ca m-ai anuntat
In mare este bine,desi in unele locuri puteai descrie mai mult.Dialogul nu este sec,iar rasturnarea de situatie e interesanta.
Imi place cum ai descris momentul in care Sakurei i-a cazut masca.
Am observat ca in cap 10 ai repetat de pre amulte ori cuv. " pestera",iar pluralul de la cuv " dulap" este "dulapuri" nu "dulape".
Alte greseli nu am vazut,desi am observat ac uneori ai tendinta de a repeta de prea multe ori acelasi cuvant.Ai grija
Astept nextul si as fi recunoscatoare dak m-ai anunta cand postezi ca sa nu mai ajung cu intarziere

#25
well :x trebuie sa-ti marturisesc e un fic minunat ........ mie imi place
ai tot ce trebuie dialog care nu e sec ci chiar foarte interesant . ai descriere care si ea e buna si mai ai si naratiune care e buna si ea :X:X:X
eu astept nextul ca sa aflu ce e cu semnul ala si sa aflu ce se intampla in continuare
P.S: il iubesc pe itachi , l-ai facut un tip de nota 11 :*

#26
Scuzati intarzierea.
Va multumesc mult pentru comentarii si pentru ca il cititi.
Sper sa va placa.
12.Lacrimile trecutului

La sediul Organizatiei Akatsuki era o liniste apasatoare. Desi erau fericiti de reusita misiunii, toti se intrebau ce a facut-o pe rozalie sa-si piarda controlul. Toti erau constienti ca era ceva ciudat cu tanara, si ca singurul care stia toate raspunsurile era Itachi. Singurul lucru care il puteau face, era sa astepte ca brunetul sa iasa din camera rozaliei.
Intr-un colt intunecat al camerei, Sakura statea ghemuita, cu mainile acoperindu-si urechile. Itachi statea in fata ei si o privea cu parere de rau. Acesta stia prea bine ce-i provocase aceasta izbucnire Sakurei, insa nu stia cum s-o faca sa-si revina. Nu se asteptase ca totul sa se deruleze asa de repede, ca Ea sa apara asa de curand si tocmai acolo. Brusc, fata se ridica in picioare si-l apuca de pelerina pe brunet. Il strangea puternic si isi sprijini capul pe pieptul acestuia, lasand privirea in jos. Aceasta deschise usor gura si incerca sa spuna ceva, insa nu reusea.Abia peste un timp reusi sa lege cateva cuvinte.
-Te…te rog, spune-mi tot. Nu mai suport sa am acele viziuni. Vreau sa stiu cine sunt. Nu mai vreu sa ma ascund, am tot dreptul sa-mi stiu trecutul oricat de ingrozitor ar fi, spuse tanara pe un ton din ce in ce mai ridicat si cu lacrimi in ochi.
-Asa este, ai tot dreptul sa-ti stii trecutul, insa il vei putea accepta? Ti-am sters toate amintirile pentru a-ti fi mai usor. Trecutul tau este invalui in intuneric si in foarte multa durere, spuse Itachi punandu-si o mana pe capul fetei. Aceasta ramase uimita de cele auzite. Se intreba daca ar fi fost mai bine sa nu mai continue, sa traiasca numai prezentul. Sakura dadu brusc din cap.
-Nu! Oricat de dureros ar fi, face parte din mine. As trai o minciuna daca nu as sti cine sunt. Te rog, da-mi amintirile inapoi, spuse Sakura mai hotarata ca niciodata. Itachi inchise ochii si ofta scurt. Acesta ii apuca barbia tinerii, facand-o sa-l priveasca. Brunetul isi activa Sharinganul si dupa ce spuse catava cuvinte, cele trei puncte negre din ochi incepura sa se invarta. Rozalia privea in ochii brunetului parca hipnotizata. In mintea tinerii incepura sa se deruleze o multime de intamplari. Parca era un film care nu se mai termina. Itachi isi dezactiva Sharinganul si o privea pe rozalie, care statea impietrita. Sakura isi duse deodata mainile la cap si un tipat puternic, care se auzi in intreaga pestera, iesi din gura ei. Siroaie de lacrimi incepura sa se scurga fara oprire din ochii plini de durere si suferinta. Deodata se auzi un ciocanit in usa si niste voci care intrebau ce se intampla. Tanara il impinge pe Itachi, deschide usa si incepe sa fuga. Pein, Deidara si Konan priveau uimiti in urma rozaliei, dupa care isi indreptara privirea spre brunet. Pein vru sa-l intrebe ce se petrece, insa nu apuca deoarece Itachi disparu intr-un nor de fum.
Intr-un colt de padure, Sakura statea in genunchi si lovea cu pumnii trunchiul unui copac. Nu mai avea nici putere sa planga. Mainile deja incepura sa-i sangereze, dar aceasta parca nici nu simtea. Pentru ea, durearea sufleteasca era mult mai mare decat durerea fizica. Ochii ii erau rosii si buzele ii erau unflate de la plans. Chipul ii era palid si privirea pierduta. Atunci cand simti o mana pe umar se ridica brusc si-l privi pe cel care incerca s-o consoleze. Ochii incepura din nou sa i se umezeasca. Sakura se repezi in bratele lui Itachi si-l imbratisa puternic, dand drumul la un nou val de lacrimi. Brunetul o imbratisa la randul lui si isi cufunda chipul in parul matasos si roz.
-Imi pare rau! Te rog iarta-ma! Spuse tanara privindu-l pe brunet in ochi.
-De ce iti ceri iertare? O intreba Itachi incercand sa inteleaga motivul pentru care fata isi cere scuze.
-Din vina mea a trebuit sa iti omori fa…familia, spuse aceasta incet. Brunetul ii lua mainile intre ale sale si le stranse usor.
-Nu ai de ce sa te scuzi. Daca lucrurile s-ar repeta as face acelasi lucru. Datoria mea este sa te protejez, spuse acesta si-i saruta mana. Sakura se inrosi usor la fata si-l imbratisa din nou pe Itachi.
-Ce voi face acum? Cand va afla cine sunt, sigur se va folosi de toate caile sa ma distruga. Iti promit Itachi, iti promit ca ma voi razbuna. Nu ma voi da batuta pana nu o voi ucide, spuse tanara cu o urma de tristete in ochi si voce.
-Oricare va fi decizia ta, eu ti-o voi respecta. Tu esti Saiko, cea mai puternica fiinta care exista, iar eu sunt protectorul tau. Sa nu uiti asta niciodata, spuse brunetul privind-o profund.
Itachi ii povesti rozaliei unele lucruri care inca ii erau in ceata. Sakura se hotara ca de maine sa inceapa un antrenament special pentru a-si controlo foarte bine chakra si pentru a sti sa execute toate tehnicile.

In Konoha, mai exact in biroul lui Lady Tsunade, se aflau toti senseii. Toti erau inca uimiti de revenirea „spectaculoasa” a Sakurei, precum si de puterea de care a dat dovada. Inca nu le venea sa creada ca cea pe care au vazut-o acolo era aceea tanara, care acum cativa ani era foarte slaba.
-Cine stie ce i-a facut Itachi Uchiha. Sakura n-ar fi acceptat niciodata sa se alieze cu unii ca ei, spuse Tsunada care o cunostea destul de bine pe fata, deoarece in timpul in care Sasuke a fost plecat la Orochimaru ea a antrenat-o.
-Nu era controlata, de asta pot sa fiu sigur, spuse Kakashi care citea din cartea preferata.
-Off! Sunt sigura ca ne vom mai intalni, iar atunci am sentimentul ca ne va astepta o mare surpriza. Ar mai fi problema cu Naruto. El sigur va incerca sa o aduca in sat, spuse femeia blonda privindu-i pe toti ingrijorata.
Pe un scaun statea asezat un adolescent cu par blond. Acesta isi astepta portia de ramen. Naruto avea un zambet larg pe fata. Langa el, statea Hinata care ii observa fiecare gest. Stia de ce era asa de fericit blondul. Si ea era fericita, insa nu stia de ce avea sentimentul ca va fi mult mai greu decat la Sasuke sa o aduca pe rozalie inapoi in sat. Hinata inca isi aminti privirea pe care o avea prietena ei atunci. O privire plina de ura si de dorinta de a ucide. Aceasta dadu din cap. Era sigura ca iubitul ei va reusi sa o aduca pe vechea Sakura inapoi, sau asa spera.
Pe strazile prafuite ale Konohei, Sasuke mergea linistit. Si el fu surprins de noua Sakura, mai ales de puterea ei. In minte ii veni chipul fratelui sau si stranse din maini puternic. Incerca sa-si dea seama motivul pentru care au acceptat-o pe rozalie in Organizatie.”Nu este atat de puternica si nici nu are vreo abilitate speciala. Atunci care sa fie motivul pentru care este membru Akatsuki? Poate pentru ca stie multe lucruri despre sat si este un foarte bun medic ninja. La urma urmei a fost antrenata de Lady Tsunade. Si totusi…nu cred ca este asta, altul este motivul”. Brunetul se gandea la cum sa se razbune pe fratele lui, cel care ii omorase clanul.
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546

#27
Hy!
Se pare ca sunt prima.Multumesc inca o data ca m-ai anuntat.E mult mai practic asa
Decsrierea a fost buna si sa stii ca sunt foarte curioasa.Greseli de tastare nu am vazut.De-abia astept sa aflu ce se va intampla.Imi place deasemenea ca nu ai spus din prima ca sasuke o place pe rozalie si invers pt ca ar fi prea banal.Totul este fff palpitant.Pacat ca a fost un cap mais curt
Astept cu nerabdare continuarea si sper as o pui act mai repede!

#28
Superb capitol...ai o idee originala si frumoasa
Faza cu semnul ...cel putin eu miam dat seama cn e fata aia...dar nu zic...ca stric surpriza...
e prea evident;))
Greseli de tastare...nu ai...se vede ca iti verifici capitolele inainte sa le postezi
Descrierea si naratiunea sunt superbe...ai descris sentimentele si durerea prin care trece sakura foarte bine
Dialogul nu e sec...si nik nu ai abuzat de el...
Deci ce sa mai zic...ai talent...foarte bn...:bye:
PS:: ficul e sasusaku...nu prea mi se pare;))...sper ca o sa apara cva love :) cat de curand
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#29
Capitolul asta a fost superb .
-greseli nu am vazut
-dialog ai avut
-descriere ai avut
-cum ti-am mai spus il ador pe Itachi
-oricum cred ca stiu cine e fata aia
-eram absolut sigura ca Sakura e Saiko
-mersi ca m-ai anuntat ca ai postat .

#30
Buna!
Ti-am citit de curand ficul, asa ca o sa fac si eu un mic comentariu. :-)
Pentru inceput, ador ideea. Este originala si dintr-o anumita privinta, destul de complexa - faptul ca intr-un viitor apropiat, daca Sasuke si Itachi ar ajunge sa se lupte, Sakura ar trebui sa faca o alegere intre cei doi, avand in vedere ca Itachi si-a omorat clanul pentru a o proteja, iar pe Sasuke il iubeste ...
Modurile de expunere le imbini foarte frumos, ai descrieri ample care se combina cu naratiunea. Dialogul e nelipsit, deasemenea amplu si nu mi se pare deloc sec sau in plus.
Greseli ... trebuie sa recunosc ca rareori ma uit dupa asa ceva; probabil ai avut de tastare, dar oricine are asa ceva, mai ales la capitolele lungi.
Imi place ca nu grabesti lucrurile si ca totul evolueaza de la sine. Caracterul personajelor e no comment il ador pe Itachi :x, iar Sasuke ma dezamageste :)) daca pot spune asa: o vede pe Sakura dupa trei ani si in loc sa se gandeasca cum sa o aduca inapoi el se gandeste la razbunare; totusi cred ca atitudinea asta face si ficul deosebit.
Cam asta a fost, nu cred ca am ratat ceva.:-?
Sper sa pui curand continuarea, ultimul capitol ma tine in suspans total.
Spor la scris! :-h



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secrete Magice Kyandi. 1 1.958 20-05-2012, 01:47 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Casatorie, aventuri, sentimente ascunse si replici acide Lexxu 6 3.292 04-03-2012, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Talente ascunse... Uchiha_Shana 2 2.765 23-05-2011, 08:29 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intentii ascunse matzaplouata 16 7.752 16-01-2011, 04:49 PM
Ultimul răspuns: Arashi
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.858 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  In bratele iubiri(Sasu-Saku) Elina 15 14.287 09-07-2009, 04:54 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Sasu Saku Love Story! Kiddo 3 3.661 30-05-2009, 08:26 PM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  Calea spre dragoste (Sasu-Saku) Elina 42 25.594 27-05-2009, 04:42 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Sentimente ascunse Yaku-chin 4 4.442 12-04-2009, 08:16 PM
Ultimul răspuns: myuu
  A Naruto Love Story Kazuki 18 20.126 25-02-2009, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Kazuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)