Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvaluite *Saku love Sasu*

#1
[edit Aly]Tip Critica Permisa: Stil / Limbaj / Idei / Forma / Gramatica.

M-am gandit sa fac un fic despre Naruto.
In el ma voi axa mai mult asupra Sakure,care descopera niste lucruri surprinzatoare despre ea si adevarata ei origine.

1.Inceputul

In satul ninja Konohagakure,cunoscut drept Konoha sau Satul Ascuns Intre Frunze era o zi insorita de vara.Kakashi Hatake,liderul echipei sapte,precum si profesorul trioului alcatuit din Naruto,Sasuke si Sakura statea sprijinit de un copac.Desi este o persoana maleabila,acesta intarzie de fiecare data la intruniri.Langa el era Naruto,un ninja superactiv care doreste sa devina cel mai mare Hokaghe.Acesta este si gazda Vulpii cu Noua Cozi,iar din aceasta cauza cand era mic toti cei din sat il evitau.Naruto este blond,cu ochii albastrii si mereu imbracat in costumul sau cu negru si portocaliu.Sasuke statea sprijinit de gard si se uita cu indiferenta la colegii lui de echipa.Acesta este ultimul supravetuitor al clanului Uchiha,asta dupa ce fratele sau mai mare,Itachi,i-a ucis pe toti.Din acest motiv,Sasuke are o personalitate rece,iar singura lui dorinta este sa-l omoare pe fratele sau.Dupa ce il ucide pe Orochimaru,acesta se intoarce in Konoha sperand sa fie iertat.Lordul Hokaghe hotaraste sa-l ierte si-l lasa sa se intoarca la vechea lui echipa,insa,cu conditia sa ii spuna ce planuri avea Orochimaru.Sasuke este la fel de inalt ca Naruto,si este imbracat cu o pereche de pantaloni negri si cu o camasa alba ca este legata in jurul brului cu o pamblica.Ochii ii sunt negri,iar parul tot negru.Sakura statea asezata pe iarba si se uita la cer.Ea este singurul membru feminin din echipa 7 si cea mai slaba dintre ei,sau poate ca nu.Aceasta are parul lung pana la mijlocul spatelui si roz.Ochii sunt de-un verde asemanator cu smaraldul
-Sensei,pareti abatut,spuse Sakura care se ridica de pe jos si se uita la Kakashi
-De ce crezi asta,Sakura,intreba senseiul uimit de remarca fetei
-Pai deobicei nu sunteti atat de calm,spuse Sakura
-Ai dreptate!Ma gandeam la ce mi-a spus Lordul Hokaghe
-Ca a spus?intreba Naruto foarte nerabdator de parca cineva vroia sa-i dea un premiu
-Pai...mi-a spus ca peste o saptamana este luna plina
-Poftim!Si pentru o asemenea prostie esti asa de posomorat?intreba Naruto care mai avea un pic si scotea flacari
-Cred ca asta nu e tot,nui asa,intreba Sasuke care se uita la Naruto
-Da!Timp de o saptamana,zi si noapte pe cer va fi luna.
-Poftim!spusera cei trei in cor
-Acest fenomen se intampla o data la 10-15 ani.Ultima data cand s-a intamplat a fost acum 15 ani.Luna devine rosie,iar timp de o saptamana ea va lua si locul soarelui.Fenomenul acesta are numele de Saptamana Lunii Rosii.
-Saptamana Lunii Rosii...mi se pare asa de cunoscut numele dar nu stiu de unde,spuse Sakura in timp ce-si indrepta privirea spre cer
-Cine stie!Legenda spune ca o data la o mie de ani se naste un copil chiar in Saptamana Lunii Rosii,iar acel copil este cel mai puternic dintre toti,avand inca de la nastere puterile tuturor persoanelor,iar daca o persoana se naste cu puteri noi,atunci acel copil le primeste si el automat,Se spune ca acel copil reprezinta salvarea si totodata distrugerea acestei lumi.
-Dar acum exista acest copil?intreba Sasuke care era surprins de cele spuse
-Se pare ca nu
-Asta pentru ca este doar o legenda,spuse din nou Sasuke.La urma urmei cine ar crede asa ceva?Fii sincer.Un copil care sa controleze fiecare genjutsu,ninjutsu,doujutsu,hijutsu,taijutsu,kinjutsu,kuchiyose no jutsu si fuuinjutsu nu exista.
-Cine stie.Insa stiu ca fiecare legenda are un pic de adevar...spuse senseiul
-Si de ce este asa de important incat te-a chemat Lordul Hokaghe,intreba Naruto care nu stia ce sa zica despre ce auzise
-O!Cu o zi inaite sa apara luna,tot satul trebuie sa vina la academie,iar cei ce nu pot sa se inchida in casa pana ce va disparea luna.
-Pofim!Spusera din nou cei tre ninja
-Cum sa stam inchisi pentru o saptamana?Ati innebunit?intreba Naruto
-Daca vreo persoana priveste luna dupa care iese afara,moare.
-Cum adica,intreba Sakura
-Doar nu credeati ca se numeste Luna Sangerie numai pentru ca este rosie...
-Ba da!spusera toti in cor
-Ei bine...v-ati inselat.Se numeste Sangerie deoarece,cel ce este expus moare plin de sange.Tot sangele din corp izbucneste afara dupa care mori.Cea ce va spun nu este o legenda.Acum 30 de ani i s-a intamplat unui student.Din acest motiv toate ferestrele vor fi acoperite.Sa stiti ca fiecare sat face la fel.O!Am uitat sa va spun si ca in timpul acelei saptamani nu ve-ti avea deloc chakra,deci nu veti putea lupta.
-Poftim!dar daca suntem atacati,spuse Naruto
-Prostule!Tu nu ai auzit ca nimeni nu poate face nimic,spuse Sakura dandu-i un pumn in cap
-Deci ne-am inteles!L-a sfarsitul saptamanii ne vedem la academie.Pana atunci nu ne vom antrena,ci vom discuta.Maine ne intalnim tot aici la ora sapte.
-Am inteles!spusera toti in cor
In timp ce mergeau,Naruto si Sasuke il mai intrebau pe Kakashi despre acel fenomen foarte ciudat,in timp ce Sakura statea in spatele lor.Aceasta parea cu gandul in alta parte.Tot ce spuse Kakashi sensei ii parea foarte cunoscut,insa de unde nu-si putea da seama.
-Tu ce parere ai Sakura,intreba Naruto,in timp ce se oprise.Toti se uitau la Sakura si nu intelegeau ce patise.
-Sakura...Sakura,o tot stiga Naruto in timp ce-o zgaltia
Atunci se apropie Sasuke care intinse mana si o pocni de cateva ori.Deodata observa ca Sakura se inrosi
-Ce te-a apucat sa ma pocnesti?Esti dus?spuse Sakura care ii fripse si ea o palma
-Sakura...esti bine,intreba Kakashi sensei care se apropie de ea si-ii puse mana pe frunte
-Normal ca sunt bine!Ce va apucat pe toti?
-Adica nu-ti amintesti nimic,intreba Naruto ca se uita la ea
-Nu!Ce sa-mi amintesc?
-Naruto te-a intrebat ceva insa nu ai raspuns dupa care a inceput sa te zgaltaie insa tot nimic,dupa care te-am pocnit
-Cred ca eram cu gandul in alta parte...trebuie sa plec...aaa...scuze pentru palma primita,dupa ce spuse asta Sakura pleca spre casa.
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546

#2
2.Visul

Seara se asternu peste Satul Ascuns Intre Frunze,iar Luna,Regina Noptii isi facu si ea aparitia.Cerul era intunecat,iar aerul inchis,semne ca trebuia sa inceapa ploaia.Asa a si fost.Dupa cateva minute picuri in forma de lacrimi cadeau.Incepea sa ploua din ce in ce mai tare.Dupa ce mai trecura din nou cateva minute incepura sa se auda tobele cerului,tunetele,iar apoi fulgerele.Vantul batea cu putere de ziceai ca vrea sa ia tot pe sus.
Intr-o casa ce era langa un cires urias se observa o lumina aprinsa.Sakura isi simtea trupul vibrand cu putere. Tremura.Aceasta statea in pat si cu capul bagat intr-un cearsaf.Inca de cand era doar o copila nu-i placeau fulgerele si tunetele.O ingrozeau.Acele sunete ingrozitoare ii dadeau o stare de disconfort,parca amintindu-i de ceva.Rozalia se hotara pana la urma sa inchida lumina si sa doarma.Dupa ce-si stinse veoza aceasta se alungi in pat.Ochii ii erau atintiti asupra tavanului,iar de fiecare data cand tuna sau fulgera isi inchidea ochii.Aceasta se ghemui si se intoarse pe-o parte cu fata spre geam.Deodata, observa un fulger pe cerul negru ca smoala.Vroia sa-si inchida ochii dar parca ceva nu o lasa.Atunci,deodata,in fata ochilor ii aparu o imagine.Aceasta vazu o copila care nu parea sa aiva mai mult de 4-5 ani.Avea parul roz si lung pana la picioare.iar ochii erau de-un rosu deschis.Sakura se uita in jur si observa ca era intr-un sat,insa era suta la suta sigura ca nu era Konoha.Peste tot erau numai flori de diferite culori,fluturi,pasari si alte zburatoare ce umpleau cerul.Sakura observa deodata ceva ciudat.Toti copacii erau ciresi.Aceea imagine parea scoasa dintr-o carte cu basme.Deodata imaginea incepu sa se schimbe.Sakura ramase stupefiata de ceea ce vazuse.Aceasta incepu sa tremure dupa care cazu in genunchi.Era acelasi loc,insa total diferit.Peste tot era numai sange.O multime de oameni erau intinsi pe jos si plini de sange.De la copii si pana la batrani.Era un adevarat macel.
-Cine a putut face asa ceva,intreba Sakura care inca mai era in genunchi.Deodata aceasta auzi un ras puternic,dupa care se ridica si se intoarse.Aceasta observa o fata inalta care avea vreo 10-11 ani,cu par lung pana la picioare si mov,iar ochii de aceeasi culoare.In mana avea o sabie lunga si plina de sange.De fapt si ea era plina de sange.Sakura observa ca in fata acelei fete era fetita cu parul roz si ochii rosii.
-Acum ca i-am ucis pe toti a venit si randul tau,surioara,spuse fata cu parul mov in timp ce-si indrepta sabia spre fetita.
-Nu!Nu te vei atinge de ea,spuse o femeie de vreo 35-36 de ani,care se puse in fata fetitei.Aceasta avea parul lung pana la fund si rosu,iar ochii verzi.
-Mami!spuse fetita cea mica,care se prinse cu mainele de hainele acelei femei
-Saiko,spuse femeia in timp ce se uita la ea,pleaca de aici.Oricear fi nu te opri pana nu ajungi la Itachi
-Mami...dar te va omora,spuse fetita cu lacrimi in ochi
-Stiu...insa...nu este alta solutie,acum fugi si nu te opri pana nu ajungo la el,spuse femeia dupa care o inpinse.
Fetita incepu sa fuga pana ce ajunse la un copac.Aceasta se opri dupa care se uita in urma.Aceasta vazu cum sora ei mai mare ii ucide mama.
-Nuuu!tipa aceasta,nu te voi ierta niciodata Sara.Jur ca te voi omora.Ma voi razbuna...spuse din nou fetita cu lacrimi in ochi,dupa care incepu sa fuga din nou.
Sara se uita la Saiko pana ce n-o mai vazu.Dupa ce se uita in jur,dupa care incepu sa rada si sa spuna
-Se pare ca ai scapat surioara...insa te voi gasi si te voi omora,dupa ce spuse asta aceasta disparu intr-un nor de fum.
Sakura statea si se uita.Nu-i venea sa creada ca exista atata rautate pe aceasta lume.Mici cristale incepura sa-i alunece pe fata,iar cand acestea atinsera acel pamant patat de sange...
-Aaa!Sakura se afla in camera ei,transpirata toata si cu lacrimi in ochi.Afara inca mai ploua,insa mult mai incet.Tunetele si fulgerele se oprisera-A...a...fost doar un vis?spuse Sakura in timp ce-si puse mana la gat.Aceasta observa atunci ca avea la gat un medalion in forma de semiluna si cu un soare prins de semiluna.Rozalia isi dadu seama ca este acelasi medalion pe care il avea aceea fetita.Sakura isi dadu seama ca cea ce vazuse nu este un vis.Desi nu intelegea cum este posobil asa ceva,simtea ca este o legatura intre ea si ceea ce vazuse.
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546

#3
pai...e interesanta ideea dar nu prea stiu cum sa intre vreo 2000 de oameni in academie mai ales ca uni mai sufera si de claustrofobie sau azm ca din pacante, na, u suntem toti sanatosi...
o sa fie interesant. va fi din ce in ce mai interesant ficul tau, asa ca pune continuare!greseli mai sunt dar cu timpul sper sa se rezolve avand in vedere ca vei castiga experienta.deci in concluzi grabestete cu continuatea aia ca a trecut de mult o zi.
descriere, din cate am observat ai
dialogul ar mai trebui dezvoltat totusi
actiunea...nu e grabita...
totusi, ai putea face capitole umpic mai lungi...
am observat ca la unele propozitii ai uitat sa pui semnele de punctuatie...ai mai multa grija!
Let`s start with the premise thet we aren`t completly idiots.
"You forgot another lesson: Never turn your back until you know your enemy is dead. Looks like we'll have to go over the lesson again next time I see you-which will be soon."

#4
Sakura:
[Imagine: 2266924869_006e286742_o.jpg]
Saiko:
[Imagine: huug.jpg]
[Imagine: normal_1136670088_turespinky.jpg]
Sara:
http://i310.photobucket.com/albums/kk408...girl-1.jpg
mama:
http://i310.photobucket.com/albums/kk408.../light.jpg
Sasuke:
[Imagine: 1_649052396m.jpg]
Naruto:
[Imagine: Naruto_Shippuden.jpg]
Kakashi:
[Imagine: image001.jpg]
Lordul Hokage:
[Imagine: Naruto_-_Sarutobi.png]
Echipa 7:
[Imagine: NarutoTeam7.jpg]
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546

#5
Angel*Love dupa parerea mea cele 2 capitole au fost extraordinare. Ideea este originela si ficul are potential. Am o vaga banuiala Sakura a fost nascuta in saptamana aceea dar nu prea inteleg ce legatura are ea cu Sara si Saiko.Pozele sunt tare sweet. Astept urmatorul capitol sa vad ce se intampla.

ja ne

#6
Scuzati-mi intarzierea.Am fost plecata
3.Medalionul

Razele soarelui ce intrau prin micile crapaturi ale perdelei o trezira pe Sakura.Aceata se ridica,isi ia papucii in picioare dupa care se intinde.Cu pasi marunti se indreapta spre fereastra.Dupa ce da perdeaua la o parte,Sakura priveste ciresul de langa fereastra.Mirosul florilor o fac pe tanara rozalie sa intre intr-o transa.Aceasta isi aminteste de visul de aseara.Toate acele scene ii revin in minte.Sakura isi pune mana la gat si simte medalionul.Deodata aceasta isi revine.Isi intoarce capul si se uita prin camera.Nu intelegea ce se intampla cu ea.Rozalia se mai uita o data la cires,dupa care isi intoarce capul din nou si se uita la ceas.Aceasta se uita cu mare atentie,cand deodata...
-Nuuu!E ora 07:30!Trebuia sa ma scol la 6.De ce n-a sunat ceasul?Ce ma fac?spuse Sakura in timp ce lua ceasul si-l scutura bine de tot.
Aceasta arunca ceasul pe jos dupa care se repezi spre dulapul cu haine.Isi da-du repede pijamalele de pe ea dupa care se imbraca in costumul ce-l purta zilnic.Se incalta,isi lua benteaua cu semnul satului de pe raft dupa care iese vijelios pe usa.Aceasta sarea prin toti copacii cu gandul la ce explicatie o sa-i deie senseiului."Poate ca n-ar trebui sa-mi fac griji.Kakashi sensei mereu intarzie."Dupa zece minute de sarit aproape prin toti copacii,Sakura ajunse la locul intalnirii.Din nefericire acolo era si Kakasi.Rozalia sari din copac,dupa care se indrepta catre Naruto si Sasuke.Spre surprinderea acolo se mai afla Hinata care se uita la Naruto si Ino care ii facea ochi dulci lui Sasuke.
-Sakura,de ce ai intarziat atata,intreba Kakashi,un adevarat ninja nu intarzie niciodata
-Cine vorbeste,spuse Naruto in timp ce se apropie de Sakura
-Am uitat sa-mi pun ceasul sa sune,imi pare rau,spuse Sakura in timp ce se uita cu coada ochiului la Ino care il tot imbratisa pe Sasuke
-Tipic,se auzi deodata o voce.Nu era nimeni alta decat Ino.
-Ea ce cauta aici?intreba Sakura care mai avea un pic si o lua la bataie pe blonda.
-Daca ai fi ajuns mai devreme ai fi aflat,spuse senseiul
Imediat ce spuse asta Sakura isi da-du seama ca degeaba se inerveaza,asa ar inrautati lucrurile.Aceasta se hotara sa se calmeze.Sakura se duse langa Hinata,care avea toata fata rosie,motivul nu fiind greu de ghcit.Naruto statea langa ea si vazand-o asa de rosie ii puse mana pe un obraz,iar apoi pe frunte cu gandul sa vada daca are temperatura.Rozalia zambi usor si se grabi sa o ajute pe Hinata sa scape din situatia in care era.Desi de multe ori ii spuse sa incerce sa nu mai fie atat de timida,Sakura isi dadu seama ca in aceeasi situatie era si ea.Mereu cand era aproape de Sasuke se inrosea si nu stia ce sa spuna.
-Naruto,spunemi si mie ce-am pierdud cat am intarziat,spuse Sakura care era langa Hinata.
-Pai nu prea multe,spuse Naruto.Se pare ca Ino si Hinata vor sta cu noi cateva zile pentru a ne ajuta cu in misiunea ce-o avem.Desi nu mai facem antrenamente mai avem o misiune.Trebuie sa ducem o persoana importanta in Satul Sunet.
-Inteleg!iti mulumesc Naruto,spuse Sakura zambind
-Si eu iti multumesc tie,spuse Hinata in tmp ce se uita la Naruto care se indrepta spre Sasuke.Apropo...frumos medalion,spuse din nou Hinata in timp ce-l studia.
Ino observa si ea medalionul ce-l studia Hinata si se hotara sa se apropie mai mult pentru al observa mai bine.Trebuia sa gaseasca un defect pentru a o inerva pe Sakura.
-Ce-i cu vechitura asta?Ai gasit-o in cosul de gunoi?intreba Ino cu un zambet pe fata.
-Nu draga,insa cred ca acolo ti-ai pierdut tu creierul,iar cand te-ai intors sa-l iei l-ai cofundat cu niste maruntaie,spuse Sakura foarte nervoasa
Ino se inerva asa de tare incat dori sa o pocneasca pe Sakura,insa nu reusi.Asa ca apuca medalionul incercand sa-l rupa.Desi tragea cu toata puterea medalionul nu avea nimic.Toti incercara sa o opreasca pe Ino insa fara succes.Aceasta era foarte hotarata.Atunci cand Ino vru sa-l traga cu si mai multa forta,ceva ciudat se intampla.Ino fusese impinsa parca de o forta stranie pana intr-n copac.Toti se apropiara de ea pentru a o ajuta.Nimeni nu intelegea ce se petrece.
-Medalionul e de vina,spuse Ino care o privea pe Sakura
-Cum sa fie medalionul.Esti culmea,spuse Sasuke care se uita cand la Sakura cand la Ino
-Am tras de el cu toata forta mea si nici macar nu sa desprins,ti se pare normal?intreba Ino
-De unde ai acest medalion,intreba Kakashi care nu intelegea nici el ce se petrece
-La drept vorbind...habar n-am,insa ca sa fie ceva credibil voi spune ca l-am luat de la un magazin,spuse Sakura care nu stia ce sa spuna
-Vrei sa spui ca ti-a aparut pesta noapte,spune Naruto
-Sincera sa fiu da.M-am trezit cu el la gat.Insa cred ca mi l-a pus mama mea inainte sa plece,spune Sakura
-Ok!Deci nu trebuie sa va faceti griji.Acum duceti-va si pregatiti-va lucrurile pentru misiune.Ne intalnim aici peste o ora.S-a inteles?spuse senseiul
-Da!spusera toti in cor
Imediat dupa asta fiecare o luase pa drumuri diferite.In timp ce Sakura se indrepta spre casa,se intreba de ce-i mintise.Stia prea bine ca nu mama ei i-a dat medalionul.Aceasta era plecata de o saptamana.Deci nu-i placea ca- i mintise,simtea ca facuse bine.

Sper sa va placa!!!

Urmatorul Capitol va fi ori azi ori maine
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546

#7
in sfarsit continuarea..nu stiu cat puteam indura sa mai astep.
Greseli de tastare nu prea am vazut...de fapt nu am vazut:victorie:
bravo..continuarea a fost ok. nu am remarcat greseli..desi o mica graba a actiunii pe alocuri am opservat...sau mi se pare..
sper ca nu te-ai suparat...:bye:

#8
4.Un trandafir fara spini

Dupa o ora toti erau cu rucsacurile in spate si pregatiti de drum.Kakashi statea de vorba cu cel care trebuia dus in Satul Sunet.Era un baiat care avea in jur de 20 de ani.Numele lui era Darek.Parul ii era lung,pana la mijlocul spatelui,avand culoarea sangelui,iar ochii de culoarea smarldului.Era imbracat cu o pereche de pantaloni negrii si cu o camasa de aceeasi culoare,deschisa la primii patru nasturi,iesind in evidenta abdomenul bine lucrat.Sakura statea de vorba cu Hinata in timp ce Naruto ii cerea explicatii lui Sasuke care-l facuse prost.Ino statea pe banca si se uita la Sakura.Se pare ca intamplarea de acum o ora a cam speriat-o.
Sakura se uita la ciresul sub care se aflau Kakashi si Darek.Deodata imaginele din acel vis incepura sa-i apara din nou in fata ochilor,insa ceva era nou.O noua imagine ii aparu.Era Itachi si cu aceea fata,Sara.Se pare ca erau gata de lupta.Sakura recunoscu locul.Era locul unde Sasuke isi vazu clanul macelart.Aceasta il recunoscu deoarece Sasuke ii povesti.Rozalia observa ca Sara facuse un semn.
********************
-Sa vedem daca vei putea lupta acum,spuse Sara cu un zambet pe fata
Imediat cum spuse asta in jurul lor aparusera satenii.Acestia pareau posedati mai bine zis erau.
-Ce-i asta?intreba Itachi furios
-E tehnica cu care mi-am omorat clanul,insa putin diferita.Toti satenii sunt acum la cheremul meu.Tu va trebui sa lupti cu ei,iar singurul mod sa-i invingi este sa-i omori.Astfel i-ai si salva.Numai daca mor nu ma vor mai asculta.Ce zici?Poti sa-i omori?As putea sa-i fac sa te asculte pe tine...insa daca vrei sa fac asta si sa-i salvez va trebui sa-mi spui unde este Saiko.
-Nu:Daca iti spun o vei omora!spuse Itachi
-Adevarat...insa ar fi o viata pentru un intreg clan,spuse Sara sigura ca Itachi va accepta
-Nu!Prefer sa-mi omor clanul decat sa ti-o dau pe Saiko.Tu nu-i vrei decat puterea,iar daca ti-o dau o vei avea,iar atunci intrega lume va fi moarta.Am fost ales protectorul ei inca inainte de a se naste si o voi apara chiar cu pretul vietii,spuse Itachi care se pregati de atac
-Daca asta-i alegerea ta...Omorati-l,spuse Sara uitandu-se la sateni,dupa care disparu.
In secunda urmatoare Itachi ii ataca pe sateni.Dupa cateva minute toti erau la pamant.Sakura il observa pe Sasuke care plangea.Deodata rozalia auzi un zgomot.Aceasta se intoarce si observa doi ochi rozi.Sakura se apropie mai mult si observa ca dupa acei copaci era Saiko care plangea.
***********************
-Sakura,esti bine?intreba Hinata care nu intelegea ce se intampla cu prietena ei
Rozalia aude vocea si isi revine.Se uita in jur si observa ca inca nu au plecat spre Satul Sunet.Aceasta observa ca toti erau adunati in jurul ei.Sakura era un pic ametita.
-Da!Sunt bi...,dar nu mai apuca sa spuna fiindca lesina.
Sakura simti un parfum ca cel de trandafir.Aceasta deschide ochii si observa ca era tinuta in brate de catre Darek.Aceasta isi dadu seama ca se indreptau spre Satul Sunet.Isi intoarce capul si-i observa pe Naruto si Hinata,care miracol nu era rosie,mai in fata pe Kakashi sensei care citea din minunata lui carte cu coperti portocalii,Vino vino paradis,iar langa el Ino si Sasuke.Sasuke...visul...
-Te-ai trezit?Cum te simti?spuse Darek in timp ce se opri si o lasa jos pe Sakura
Toti se adunara in jurul Sakurei pentru a vedea cum se simte.Chiar si Ino parea ingrijorata.
-Ce s-a intamplat cu tine?intreba Hinata
-Stii ce ne-ai speriat cand ai lesinat?spuse Ino
-N-am prea dormit bine in ultimul timp,spuse Sakura"De ce nu pot sa le spun adevarul?De ce?"
-Haideti sa facem o pauza de un sfert de ora pentru a manca si pentru a ne odihni un pic,spuse Kakashi
Toti isi scoasera mancarea ce si-o adusera si se pusera pe mancat.Sakura manca un pic dupa care se hotara sa se duca sa se plimbe.Deoarece vazu un rau mai incolo isi lua si bidonul de apa pentru a-l umple cu apa proaspata si rece.In plus ea se odihni destul.Dupa ce ajunse la rau si isi umplu bidonul dupa care se aseza sub un copac la umbra.Aceasta observa ca langa copac erau trei trandafiri rosii.Deodata,Sakura simti o mana pe umar.Se ridica si-l vazu pe Darek.Sakura ii mai multumi inca o data ca o tinu-se in brate.Roscatul se apleca jos si rupse unul dintre trandafiri.Il mirosi dupa care il darui rozaliei.Sakura se rosi toata la fata,insa reusi sa murmure un"Multumesc".
-Ai grija!spuse Darek impingand-o pe rozalie si cazand peste ea
-Ce s-a intamplat?intreba aceasta confuza
-Uite!spuse Darek aratandu-i spre copac.
Niste cutite erau infipte in trunchiul copacului.Cand Darek si Sakura vrura sa plece la ceilalti,aparura in fata lor trei barbati.Cel din stanga era inalt,avea parul negru scurt si ochii de aceeasi culoare.Cel din dreapta avea parul saten si ochii galbeni,iar cel din mijloc avea parul verde si ochii galbeni.Imediat aparura si Kakashi,Sasuke,Naruto,Hinata si Ino.Sasuke se uita ciudat la Sakura si Darek,deoarece observase trandafirul din mana rozaliei"Ce se petrece cu mine?De ce-mi pasa daca i-a dat un trandafir?Doar nu m-am indragostit de Sakura.Si daca m-am indra...nu,nu asa ceva este imposibil!Tin la ea ca la o colega de echipa!Nimic mai mult.
-Cine sunteti si ce vreti?intreba Kakashi
-Suntem ucigasi platiti.Cu voi nu avem nimic!Il vrem doar pe cel din Satul Sunet,spuse cel din mijloc
-Va trebui sa luptati cu noi daca vreti sa-l luati pe el,spuse Naruto uitandu-se spre roscat
-Se pare ca va trebui sa va omoram si pe voi desi am fost platiti numai pentru o persoana,spuse cel din dreapta
Imediat cum termina de spus cei trei disparura,reaparand in spatele lui Kakashi,Naruto si Sasuke,pentru ca mai apoi sa-i azvarle in niste copaci.Se pare ca erau foarte puternici.Cel cu parul saten facu un semn dupa care Naruto,Kakashi si Sasuke fusesera legati de crengile copacilor.Cand Ino vru sa atace sfarsi si ea alaturi de baieti,urmata apoi de Hinata desi avea Biakuganul activat.
-Sunt prea rapizi.Nu i-am putut copia tehnica,spuse Sasuke foarte nervos
-Asa este,adauga Hinata
-Normal ca suntem rapizi.Majoritata ne cunosc ca Demonii Fulger.Suntem cei mai rapizi.Acum ca am terminat cu 5 mai sunt 2,spuse cel cu parul negru intorcandu-se catre Darek si Sakura
Cei trei ucigasi se apropiara din ce in ce mai mult de Sakura se Darek.Sakura se dadea tot mai in spate,cand observa ca unul din cei trei arunca spre ea o minge de foc.Rozalia inchise ochii dupa care ii deschise din nou.Aceasta il vazu pe Darek care era in fata ei pentru a o proteja.Roscatul facu un semn,iar cand mingea era foarte aproape de ei se opri.Se pare ca Darek crea si el o minge de foc,insa din cauza impactului fusese azvarlit atat el cat si Sakura aproape de rau.Sakura se ridica si se duse la roscat pentru a vedea cum se simte.Se pare ca era ranit usor,insa isi folosi-se foarte multa chacra pentru aceea minge de foc.Sakura se ridica in picioare si se uita spre cei trei ucigasi.Stia ca acum era randul ei.Acestia se apropiara tot mai mult de ea.Sakura strangea intr-o mana trandafirul,care desi ciudat nu o intepa deloc desi avea spini,iar cealalta mana ii era dusa la gat unde tinea medalionul.Toti cei prinsi de crengile copacilor care prinsesera viata incercau sa se elibereze,insa fara noroc.Atunci cand cei trei demoni vrura sa o atace se oprira brusc.Toti ii tintira mana Sakurei sau mai bine zis trandafirul din mana sa.Rozalia ridica mana in timp ce si-o lasa pe cealalta jos si observa ca trandafirul pe care il tinea stralucea.Sakura intrase din nou in transa,insa isi reveni imediat.Desi cei trei nu stiau ce se intampla se hotarara sa atace.Desi ii vedea cum se apropie de ea,nu facea nimic.Deodata cei trei aruncara deodata niste cutite.Sakura deschise ochii dupa care...
-Bici de trandafir,spuse Sakura dupa care il misca de cateva ori inspre cei tre,dupa care se intoarce cu spatele.Cei trei devenisera bucati,iar cei prinsi de crengi fura eliberati,copacii revenind la normal.Darek isi reveni si se scula.Toti se apropiara de Sakura care privea trandafirul ce reveni la normal.
-Sakura...ce-a fost asta,intreba Naruto
-Cum ai facut,intreba si Ino
-Nu stiu!spuse Sakura dupa care lesina.Aceasta fu prinsa de Sasuke inainte sa sa loveasca de pamant.Sakura vazu din nou acele imagini insa auzi si o voce,dar nu stia de unde vine.
*************
-Primul pas a fost facut!!!
*************


S-ar putea sa am niste greseli de tastare
Mi s-a sters de doua ori si m-am mai incurcat ma chinui de dimineata sa o tot fac
Am leptop si-mi vine mai greu pana ma voi obisnui cu el
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546

#9
:victorie: onoarea de a fi prima...super..akm..ficul este foarte interesant...te felicit..micute greseli de tastare dar ma rog...
aciunea nu este grabita, ai descriere si naratiune, ideea este originala de pup dulce felicitandu-te pt. fik...astept...nu mai pot de atata asteptat angel love...:nh: astept urmatorul capitol :bye:

#10
5.Prieteni

Cand Sakura se trezi,observa ca cineva o tinea in brate in timp ce mergea.Simti ca nu avea acel miros de trandafir,deci nu putea fi Darek.Aceasta clipi de cateva ori dupa care ridica capul.Rozalia se inrosi toata.Cel ce o tinea nu era nimeni altul decat Sasuke.Sakura se uita in fata si-i observa pe Kakashi si Darek discutand si pe Naruto,Hinata si Ino care mergeau tacand din gura.Aceasta se uita la cer si observa ca luna aparuse.Se pare ca adormise destul de mult timp.Sakura isi intoarse din nou capul spre abdomenul baiatului,care se pare ca nu observa ca se trezise.Aceasta se hotara sa se calmeze si sa-i spuna sa o lase jos,insa nu prea stia cum.Nu vroia sa-i dea drumul.Se simtea in siguranta.Se simtea protejata.Sakura incerca sa spuna ceva insa nu reusea.Parca cuvintele nu vroiau sa iasa din gura.Pana la urma...
-Sasuke,spuse Sakura cu o voce joasa incat numai brunetul ar putea sa o auda
Sasuke isi apleca capul in jos pana observa doi ochi de smarld.Sakura se uita in ochii lui.Nu erau acei ochi cu care era obisnuita.Erau niste ochi blanzi,plini de dragoste nu unii reci si plini de tristete si razbunare.Sasuke se uita la ea in timp ce isi delecta simturile cu parfumul tinerei.Era un parfum simplu,cu miros de liliac cea ce arata ca tanara nu era genul ce prefera lucruri scumpe.
-Da!raspunse in cele din urma Sasuke nedeslipindu-si privirea de pe chipul tinerei rozalie
-A...poti sa-mi dai drumul daca vrei,adica nu sunt chiar asa de usoara,presupun ca esti obosit,spuse Sakura tot la fel de incet ca prima oara in timp ce-l privea pe brunet
-Esti mai usoara decat am crezut eu,iar obosit nu sunt.Lasa-ma sa te duc eu,deja nu mai este mult pana la casa unde vom sta peste noapte,spuse Sasuke cu aceeasi privire blanda
-Bine!spuse rozalia dupa care isi cufunda capul in pieptul brunetului.Aceasta se gandea ce anume il schimbase si totodata se gandea la ceea ce vazuse.Daca era adevarat,insemna ca Itachi a fost obligat sa-si ucida semenii,si totusi...cum ar putea un vis sa fie adevarat.Mai era si aceea lupta.Nu avea habar cu facuse acel trandafir suberb intr-un bici”ce se intampla cu mine?visez lucruri tot mai ciudata,iar toate au o legatura intr-un fel sau altul cu Itachi Uchiha si mai esta si trandafirul...”,gandurile ei fusesera intrerupte de vocea joasa a brunetului care o anunta ca ajunsera,iar ca acum se poate da jos.Aceasta cobora cu picioarele pe pamant dupa care intra in casa in care trebuia sa-si petreaca noaptea.Sakura observa ca roscatul se uita la ea,insa nu prea intelegea de ce.Darek se apropie de ea dupa care ii sopti ceva la ureche.
-Nu face nimic:Desi habar nu am cum am facut-o,spuse rozalia zambind
Dupa ce Hinata si Naruto o mai intrebara de ceteva ori daca se simte bine,veni Kakashi cu vestea cea mare.Se pare ca nu erau destule camere pentru fiecare asa ca:
-Sakura,Hinata si Ino veti dormi in camera de la pereta,Sasuke si Naruto in camera de la etaj.Eu voi dormi in sufragerie pe canapea,iar Darek in camera de langa sufragerie.Asa vom fi siguri ca nimeni nu va putea sa-l omoare.Clar?intreba Kakashi uitandu-se inspre adolescenti.
-Da!spusera toti in cor
Desi Sakurei nu-i prea convenea ca va trebui sa doarma in aceeasi incapere cu Ino,accepta.Aceeasi problema o avea si Sasuke,care nu era incantat ca va dormi,asta daca va dormi,cu Naruto.Insa nu putea face nimic.Nu putea sa nu-l asculte pe senseiul lui.
Fetele se dusera in camera,o studiara dupa care facura un dus pe rand.Prima Ino care nu accepta sa se spele dupa niste “fete care nu pot face nimic”,apoi Hinata dupa care Sakura.Acestea coborara la masa,iar dupa ce terminasera se dusera din nou in camera pentru a se culca.Maine era o zi grea.Din cate spuse senseiul nu se va face nicio pauza.Din cauza dificultatilor din aceea zi erau in intarziere.Se pare ca vor ajunge in Satul Sunet pe la ora 19:00.
Deodata se auzi un sunet ciudat.Era sunetul unei pocnituri,mai exact pocnitura ce o primise Ino de la Sakura.Din cauza ca erau doua paturi unite,trebuiau sa doarma mai inghesuite,iar lui Ino nu-i convenea asta.Blonda spuse ca daca Sakura tot a dormit in timp ce ea mergea,ar trebui ca ea si cu Hinata sa doarma in pat,nici gand Sakura.Din acest motiv Sakura o pocni pe blonda.
-Hinata tu dormi aici impreuna cu Ino.Eu ma duc in sufragerie,imi pun patura pe jos si ma cul acolo.Aici nu pot dormi,spuse Sakura care se uita furioasa la Ino.
Rozalia isi lua perna si patura dupa care se duse in sufragerie.Aceasta ii vazu pe Naruto si Kakashi care discutau sau mai bine zis Kakashi vorbea insa Naruto nu-l baga deloc in seama.Rozalia se indrepta spre ei.Imediat cum Naruto o vazu,se apropie de ea si-i spuse ca este superba.De data asta se poate spune ca exista un motiv sa-i spuna asta.Sakura era imbracata intro rochie alba pana la genunchi si cu bretele.Parul ii desprins si lasat pe spate.Rochita era mulata pe ea iesindu-i in evidenta formele.Naruto incepu sa saliveze,pana cand se trezi cu un pumn in cap de la rozalie.
-Kakashi sensei,pot sa dorm aici?In camera este o gura mare care nu mai tace din gura.Imi pun patura pe jos si ma culc,spuse Sakura anervandu-se din nou
-Pai si Naruto vrea sa doarma aici!Se pare ca pe el il deranjeaza Sasuke!E prea linistit,asa ca a venit aici sa ma innebuneasca pe mine,spuse Kakashi uitandu-se la Naruto
-De ce nu te duci sa dormi in camera cu Sasuke?intreba Naruto.Deja,eu ma culc aici
-Naruto este primul lucru inteligent pe care-l spui,spuse Kakashi.Sakura du-te sus sa te culci.
-Bine!spuse rozalia dupa care se indrepta spre scari.
Aceasta pasi incet fiecare treapta pana ajunse in dreptul usii camerei in care trebuia sa doarma.Sakura era toata rosie la fata.Nu-i venea sa creada ca va dormi cu Sasuke.Aceasta se gandea la reactia brunetului cand o va vedea.Pana la urma puse mana pe clanta si deschise usa incet.Rozalia pasi inauntru dupa care inchise usa la fel de incet cum o deschise.Aceasta intoarce capul.”Nu pot sa cred”.Pe pat era Sasuke care dormea numai cu pantalonii pe el.Insa problema nu era Sasuke ci patul.Sakura crezuse ca sunt doua paturi,insa era numai unul.Cum putea sa doarma in acelasi pat cu Sasuke?Rozalia se apropie de pat si isi lasa perna.Se hotara sa doarma pe jos.Aceasta isi desfacu patura dupa care o intinse pe jos.Cand deodata...
-Ce faci aici?intreba Sasuke care se scula si se uita la fata de parca vede un extraterestru.
-Pai...a...m-a trimis Kakashi sensei fiindca Naruto doarme in sufragerie.La mine in camera este prea aglomerat,spuse Sakura rosie la fata si accentuand ultimul cuvant.Este Ino.
-Inteleg:Dar de ce ti-ai pus patura pe jos?Doar nu vrei sa dormi pe jos?intreba Sasuke
-Pai asta vroiam sa fac!spuse Sakura inca rosie la fata.Este un singur pat si nu vreau sa te deranjez...adica...tu mai carat mai tot drumul,iar maine este o zi grea.Nu vreau sa fii obosit din vina mea,adauga rozalia
-Nu-i nicio problema.Putem dormi amandoi in acelasi pat,doar nu ti-e frica?intreba Sasuke
-Nu:De ce sa-mi fie frica?spuse Sakura dupa care isi lua patura de pe jos si se aseza in pat.Dupa cinci minute,timp in care Sasuke o privi pe rozalie se aseza in pat.Amandoi erau cu spatele.Dupa vreo ora se intoarsera amandoi odata.Sasuke o privea pe Sakura,iar Sakura il privea pe el.Buzele lor erau asa de apropiate,iar tot ce se auzea era respiratia lor.Sasuke sparse linistea:
-Si ce ti-a spus Darek la ureche?intreba Sasuke sigur ca rozalia n-o sa-i raspunda
-Mi-a multumit fiindca l-am salvat,raspunse rozalia uimita de intrebarea tanarului.Dar de ce intrebi?
-Nu!Nimic important,spuse Sasuke lasandu-si privirea in jos.
-Bine,spuse Sakura dupa care se intoarse cu spatele
Dimineata sosi,iar razele puternice ale soarelui o trezira rozalie.Aceasta deschide ochii,si isi apleaca capul.Deodata se inroseste toata.Nu-i venea sa creada.Sasuke statea cu capul pe pantecul ei si cu o mana pe unul din sani.Aceasta nu stia ce sa faca,nu stia ce sa zica,nu stia cum Sasuke ajunsese pe ea.Sakura ii ea mana de pa sanul ei dupa care incearca sa-l trezeasca,insa fara succes.Se pare ca era mai obosit decat vroia sa arate.Rozalia se uita pe dulapiorul de langa ea si vazu ceasul.Ora 6.”Poftim”.Normal ca Sasuke nu se trezea.Numai un ticnit se putea trezi odata cu gainile.Sakura se hotara sa-l lase sa doarma in continuare,macar atat putea face si ea dupa ce a tinut-o in brate mai tot timpul.Dupa doua ore,timp in care Sakura doar il privi pe Sasuke,ceasul suna anuntand ora 8.Sasuke incepu sa se miste.Sakura se intinde pana la ceas si-l opreste.Brunetul clipeste de cateva ori dupa care se ridica in fund si o priveste pe rozali.Aceasta la randul ei il privi.
-Ai dormit bine?intreba Sakura
-Da!N-am mai dormit de mult asa de bine!raspunse Sasuke inrosindu-se un pic.Acesta intelese de ce ii puse aceasta intrebare.I-o spuse fiindca dormise pe ea.
-Ar trebui sa coboram la masa,spuse Sakura rosind.
-Da!aproba Sasuke,dar mai intai sa ne schimbam
-Da!Ma duc sa ma imbrac la baie,spuse Sakura in timp ce se ridica
-Bine!raspunse Sasuke
Dupa ce Sakura si Sasuke se imbracara,coborara la masa.Se pare ca toti erau acolo.Ino se uita nervoasa la Sakura.Rozalia se gandi ca aflase ca dormise in camera cu Sasuke.Asa si era.Dupa ce mancara pornira imediat la drum.Kakashi le spuse ca o vor lua pe-o scurtatura.Dupa aproapa 11 ore de mers si avand cate-o pauza de cinci minute ajunsera in sfarsit in Satul Sunet.Pentru a le multumi ca l-au adus pana aici,Darek ii invita in casa lui pentru a manca.Sakura,Hinata si Ino fura impresionate de aspectul casei.In exterior nu ziceai ca-i cine stie ce,o casa cu un etaj.Pe cand in interior totul era superb.
Mobila,covoarele,bibelourile erau divine.Dupa ce terminara de mancat,Darek o ruga pe Sakura sa o insoteasca undeva.Roscatul o duse pe rozalie in gradina din spatele casei.Sakura fu placut impresionata de florile ce se aflau acolo.Cele mai multe dintre flori erau trandafiri.Darek o lua de maini pe Sakura .
-Daca o sa ai nevoie vreodata de ceva stii unde ma gasesti.Usa casei mele va fi mereu deschisa pentru tine.Chiar daca stiu ca nu simti nimic pentru mine,ci pentru Sasuke,mereu vei gasi un prieten aici,dupa ce spuse asta Darek se apropie de ea si o saruta incet.
-Darek...,spuse rozalia rosie
-Acum du-te,ceilalti te asteapta.Sunt sigur ca si el te iubeste,insa nu stie ce sa faca,nu uita ce ti-am spus,spuse Darek zambind
-Iti multumesc,spuse Sakura dupa care se duse la prietenii ei.Imediat cum ajunse toti isi pusera rucsacele in spate dupa care pornira spre casa.

Sper sa va placa!!!
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secrete Magice Kyandi. 1 1.919 20-05-2012, 01:47 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Casatorie, aventuri, sentimente ascunse si replici acide Lexxu 6 3.268 04-03-2012, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Talente ascunse... Uchiha_Shana 2 2.682 23-05-2011, 08:29 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intentii ascunse matzaplouata 16 7.626 16-01-2011, 04:49 PM
Ultimul răspuns: Arashi
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.702 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  In bratele iubiri(Sasu-Saku) Elina 15 14.230 09-07-2009, 04:54 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Sasu Saku Love Story! Kiddo 3 3.632 30-05-2009, 08:26 PM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  Calea spre dragoste (Sasu-Saku) Elina 42 25.127 27-05-2009, 04:42 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Sentimente ascunse Yaku-chin 4 4.364 12-04-2009, 08:16 PM
Ultimul răspuns: myuu
  A Naruto Love Story Kazuki 18 20.066 25-02-2009, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Kazuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)