Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvaluite *Saku love Sasu*

#11
6.O saptamana ciudata

Dupa doua zile de mers,cei sase “calatori” ajunsera in sfarsit acasa.Kakashi se duse in biroul unde se afla Lordul Hokage,pentru a-i spune ca misiunea s-a desfasurat conform planului,iar ceilalti se dusera acasa pentru a face un dus si pentru a se odihni.Sakura si Sasuke mergeau unul langa altul,insa pastrand o oarecare distanta.Amandoi se gandeau la ziua de maine.Trebuiai sa se pregateasca pentru o saptamana foarte grea.Sakura se decise ca in Saptamana Lunii Rosii sa stea in biblioteca academiei pentru a cauta in carti informatii legate de satul si clanul pe care le auzise in ultimul ei vis.Aceasta avea sentimentul ca nu-i va fi deloc usor sa gaseasca acele informatii.In timp ce Sakura se gandea,Sasuke se mai uita din cand in cand cu coada ochiului la tanara de langa el.Acesta se tot intreba daca rozalia se simte bine.Niciodata nu o mai vazuse atat de ganditoare.Dupa vreo zece minute de mers Sakura se opri.Aceasta se uita la Sasuke,iar dupa ce-i zise “la revedere”intra in casa.Rozalia se repezi in camera ei,iar dupa ce-si lasa rucsacul isi lua un prosop si se grabi in baie.Aceasta isi dadu intr-o secunda hainele jos dupa care intra la dus.Sakura simtea cum picaturile reci se loveau puternic de pielea ei catifelata.Sa simtea asa de bine.Corpul ei incins de catre razele puternice ale soarelui isi recapata caldura normala.Dupa un sfert de ora de stat sub dus,Sakura se hotaraste sa iasa.Aceasta isi pune in jur prosopul dupa care se duce in bucatarie.Picuri mici de apa se scurgeau din parul roz si moale,lovindu-se astfel de parchet.Sakura se aseaza pe unul din scaune dupa care isi intinde mana pentru a-si lua un mar din cosul cu fructe de pe masa.Deodata aude o bataie in usa.Aceasta se ridica de pe scaun si cu pasi mici se indreapta spre usa.Rozalia se intreba cine putea fi.Sakura puna mana pe maner si deschide usa.Doi ochi negri se uitau la tanara rozalie.
-Sasuke...ce faci aici,spuse Sakura inrosindu-se usor
-Kakashisensei m-a trimis dupa tine.A zis ca trebuie sa ne spuna ceva urgent.Naruto stie deja,spuse Sasuke in timp ce o studie pe Sakura.
-Bine,intra,spuse Sakura in timp ce se dadea din fata usei pentru a intra Sasuke
Dupa ce intra,Sasuke cerceta cu privirea casa,dupa care se intoarse la rozalie.Abia atunci observa acesta ca rozalia nu este decat intr-un prosop.Sasuke o studia cu atentie,iar Sakura observa asta.
-S-a intamplat ceva?Adica vreau sa spun...de ce te uiti asa la mine?intreba Sakura care se uita fix in ochii lui Sasuke,niste ochii negri ca taciunele si care nu exprimau nimic.
-Nu s-a intamplat nimic.Doar ca ar trebui sa te schimbi,spuse Sasuke uitandu-se la prosopul care o acoperea pe rozalie
-Sa ma schimb?spuse fata dupa care isi dadu seama ca este doar intr-un prosop.Sakura se intoarse deodata si se inrosi toata la fata.Abia atunci remarcase ca e doar intr-un prosop.Da...ma duc sa ma schimb,adauga rozalia in timp ce urca scarile in graba
Aceasta ajunse in camera ei,dupa care inchise usa.Se repezi la dulap pentru a-si cauta niste haine.Intr-un final aceasta isi lua din dulap o fusta rosie,dreapta si un maieu alb,cu o inima rosie in partea de jos.Aceasta isi dadu prosopul jos dupa care se imbraca.In picioare isi lua niste cizme negre.Cand cobora Sasuke se uita la ea.Nu se poate spune ca nu erau motive pentru a nu se uita.Sakura se apropie de el dupa care il privi.
-Imi sta bine?Numai asta am gasit in dulap.Majoritatea trebuiesc spalate,iar de cand mama nu este acasa nu m-am apropiat de masina de spalat,spuse Sakura inrosindu-se usor.
-Mda...e bine,spuse Sasuke dupa care se indrepta spre usa
-”Dupa ce ca-i dau tot raportul in legatura cu imbracamintea aleasa,atat poate sa spuna?”gandi Sakura in timp ce se uita nervoasa la Sasuke.
Dupa ce Sakura inchise usa de la intrare,pleca impreuna cu Sasuke la academie.Pe drum nimeni nu scoase un sunet.Sakura se mai uita din cand in cand la Sasuke dar nimic mai mult.Aceasta isi aminti cum il gasise pe brunet in aceea dimineata.Isi aminti vorbele lui Darek precum si sarutul acestuia. Primul ei sarut.Cand ajunsera la academie Sakura observa ca toti erau acolo.Sasuke si rozalia se dusera langa Naruto care discuta cu Hinata.Dupa ce Naruto si Hinata ii spusera Sakurei ca arata foarte si dupa ce mai trecura zece minute aparusera senseii fiecarei echipe.Kakashi se apropie de echipa lui.Naruto ii sari in fata.
-De ce ne-ai chemat?intreba Naruto
-Dupa cum stiti,de maine apare Luna Rosie.Lordul Hokage a hotarat ca in academie va sta numai cine va vrea.Restul pot sa steie in casele lor.Locuitorii satului au fost deja anuntati,iar doar majoritatea vor sa ramana in casele lor.Locuitorii au spus ca se simt mai in siguranta in caminul construit de ei.Asa ca oricare dintre voi doreste sa stea in academie o saptamana,sa vina pana diseara la ora 22:00.
-Eu raman acasa in patul meu moale,spuse Naruto
-Pai eu ma duc sa-mi pregatesc lucrurile,spuse Sakura care se uita amuzata la Naruto.Cum mama e plecata ma voi plictisi o saptamana singura.Macar in academie mai am cu cine vorbi.Imediat ce spuse asta rozalia pleca spre casa.
Dupa vreo trei ore,Sakura se intoarse la academie.Aceasta fu uimita sa-i vada acolo si pe Naruto,Hinata,Neji,Ten Ten chiar si Sasuke.Aceasta ii intreba ce cautau acolo,iar Naruto ii spuse ca vor sta in academie deoarece si ei se plictiseau.Acestia intrara in academie.Toate luminile erau aprinse,iar toate geamurile erau acopirete.In sala unde se tineau festivitatile erau puse mese cu mancaruri si bauturi aduse de persoanele ce vroira sa ramana acolo.Cand senseii sosisera,le explicara tuturor cum vor dormi.Femeile invarsta intr-o clasa,Barbatii in alta clasa si tot asa.Dupa ce mai discutasera cateva ore,toti se dusera la culcare.Toti inafara de Sakura.Aceasta era in biblioteca si cauta prin toate cartile date legate de Satul Dragon si clanul Furajyshi,insa pana acum nimic.Sakura stia sigur ca exista o carte cu toate saturile si clanurile care exista si au existat.Stia asta de la Kakashi sensei.Cea ce nu stia Sakura era ca doi ochi rosii o pandeau.Se facuse deja ora 1 noaptea dar Sakura inca mai cauta.Deodata aceasta observa pe ultimul raft o carte groasa si rosie.Aceasta lua scara,dupa care se sui pentru a lua cartea.Dupa ce o lua,cobora dupa care o puse pe masa.Sakura sufla peste carte si o cantitate mare de praf se ridica.Aceasta deschise cartea si cauta satul si clanul din vis,insa nimic.Asta pana cand ajunse pe la jumatatea cartii.Acolo scria numele satului si al clanului insa,rozalia nu putu sa vada mai departe.Era o carte bagata in alta carte,insa aceea carte avea nevoie de o anumita cheie pentru a fi deschisa.Sakura observa ca forma cheii era diferita de o cheie obisnuita.Nu era ca la o usa sau un lacat.Cheia trebuia pusa in golul din coperta cartii.Acel gol ii parea foarte cunoscut Sakurei.Avea forma unei semilune cu un soare prins de ea.Deodata rozalia isi dadu seama.Era exact forma medalionului ce il purta la gat.Sakura observa atunci cand facu dusul ca medalionul nu poate fi dat jos decat daca il vei pune dupa asta din nou la gat si-l vei purta.Aceasta isi dude mainile la spate si desfacu medalionul.
Aceasta il lua in palme si se uita la el cateva secunde,dupa care isi indrepta privirea spre carte.”Ce se va intampla dupa ce o voi deschide?S-au intamplat atatea lucruri ciudate,mi-e putin frica,si totusi vreau sa aflu ce se intampla,de ce se intampla.”Sakura se hotara dupa cateva minute de gandire sa deschida cartea.Aceasta puse medalionul in golul din carte.Se potrivea perfect,desi acest lucru nu o uimi deloc pe tanara rozalie.Sakura vru sa deschida cartea,cand deodata o mana o inchise.Sakura isi ridica privirea asupra persoanei.Aceasta dadu de doi ochi rosii ce o privea.Rozalia se sperie si vru sa tipe insa o mana ii astupa gura.Aceasta nu intelegea ce cauta aici si cum a trecut neobservat si totusi se bucura ca-l vede deoarece il putea intreba ce legatura avea cu visele ei,insa aceasta se intreba daca ii va raspunde sau daca o va omora.Cel ce o prnse pe Sakura nu era nimeni altul decat Itachi Uchiha.Acesta isi apropie capul de urechea tinerii,iar dupa cei sopti ceva,Sakura dadu din cap din sus in jos.Itachi isi lua mana de pe gura tinerei dupa care o impinse usor pe canapeaua ce se afla langa un teanc mare de carti.Acesta se aseza pe scaunul din fata mesei pe care se afla cartea,dupa care o privi pe Sakura,care la randul ei il privi.
-Ce-o sa faci cu mine?intreba Sakura
-Nu stiu sigur,ma mai gandesc,insa spune-mi ce cauti in aceea carte si cum ai deschis-o?intreba Itachi aratand spre carte.
-De ce te-ar interesa?intreba Sakura uitandu-se fix in ochii lui.
-Daca imi raspunzi la intrebari poate te voi lasa in viata,asta incluzand desigur si sa nu spui nimanui ca mai vazut.
-Caut dade referitoare la Satul Dragon si clanul Furajyshi,iar in legetura ce deschiderea cartii am folosit cheia,spuse Sakura dupa care isi scoase medalionul de sub bluza.Imediat cum vazu medalionul,Itachi se ridica de pe scaun si se indrepta spre Sakura,care fu uimita de reactia lui.Acesta se aseza langa Sakura dupa care atinse medalionul.Sakura observa uimirea pe chipul lui.
-Sigur este acel medalion...dupa atatia ani nu credeam ca te voi mai intalni vreodata,spuse Itachi care se uita cand la medalion cand la rozalie.Medalionul presupun ca te-ai trezit deodata cu el,nu-i asa?intreba brunetul uitandu-se adanc in ochii rozaliei.
-Da...si mai am si niste vise in care apari si tu.Mi s-au intamplat multe lucruri ciudate Ochi,spuse Sakura in timp ce se uita la el
-Ochi...spuse acesta dupa care incepu sa rada
-Poftim?intreba Sakura uimita ca rade.Ochi?Asa ti-am spus eu mai devreme,scuze.Nu stiu de ce am spus asta
-Eu stiu.Demult nu mi-a mai spus nimeni asa,spuse Itachi care deveni serios.Din cauza ca nu pot pleca de aici timp de-o saptamana,va trebui te tin aici.Tu vei aduce niste mancare pentru mine,insa nu spui nimic nimanui daca nu esti moarta.
-O saptamana va trebui sa stau cu tine?Hmm...deja Hinata stie ca voi sta numai in biblioteca,insa am o conditie,spuse Sakura
-Anume?spuse Itachi confuz
-Ma lasi sa citesc din carte,spuse Sakura uitandu-se spre cartea
-Ok!insa acum e destul de tarziu si vreau sa dorm.Tu poti sa ramai pe canapeaua asta,eu ma voi culca pe cea de langa usa,sa fiu sigur ca nu fugi,spuse Itachi care se ridica
-Bine!spuse rozalia in timp ce se invelea cu o patura
Dimineata sosi,iar Sakura se trezi dornica de o noua zi.Aceasta crezuse ca doar il visase pe Itachi,asta pana cand il vazu asezat pe scaunul de langa masa citind o carte.Intr-un fel spera ca totul fu doar un vis.Nu stia cum va putea sa stea o saptamana cu el fara sa spuna nimanui.O saptamana cu unul dintre cei mai cautati oameni,insa asa putea sa-i puna mai multe intrebari legate de visurile ei;mai alas de ultimul.Cel in care il vazuse pe el obligat sa-si omoare intreg clanul.Nu stia ce sa mai creada.Acele vise pareau asa de reale.Semanau mai mult cu niste amintiri nici decum cu niste vise.Sakura se ridica in picioare spuse un scurt “buna dimineata”,care era mai mult pentru ea,dupa care iesise pe usa.Itachi isi ridica privirea din carte,iar dupa ce se uita in urma fetei timp de cateva secunde isi apleca privirea in carte.Intre timp,Sakura,se duse la Hinata pentru asi lua hainele din rucsacul pe care il lasase in grija ei.Dupa ce mai vorbi cate ceva cu fata cu ochi indigo,se duse la baie pentru a face un dus.Sakura observa ca se trezise foarte tarziu deoarece niciun dus nu era ocupat.Aceasta isi puse hainele de pe ea pe o banca dupa care intra la dus.Dupa ce se termina de spalat si de imbracar se duse la “cantina”pentru a lua mancare.Aceasta se hotara sa manance la biblioteca.In sala festivitatilor mai erau Sasuke,Shikamaru,Neji si Naruto care baga in el la greu mancarea sa favorita.Dupa ce Sakura isi umplu tava cu mancare vru sa plece,insa fu oprita de Naruto.
-Sakura,tu mananci toata mancarea asta?intreba uimit Naruto
-Pai da.Am fost la un doctor si mi-a spus ca am acele lesinuri deoarece sunt prea stresata si deoarece nu mananc cat ar trebui,spuse Sakura parand foarte convigatoare dupa care pleca
-Ciudat!spuse Naruto care se uita la Sakura care iesea pe usa
-Asa e!adaugara Neji si Shikamaru
Sakura se mai opri o data la Hinata,care era si ea uimita de cata mancare era in tava,pentru asi lua rucsacul.Dupa ce ajunse la bibliote si intra puse mancarea pe masa.Imediat ce terminase de mancat,Sakura lua cartea si incepu sa citeasca.Itachi continua si el sa citeasca cartea cu care il vazu rozalia cand se scula.
Asa trecuse o saptamana intreaga timp in care Sakura termina de citit toata cartea,insa neafland de ce are acele visuri.Nici cu Itachi nu era mai bine.Nu reusise sa scoata nicio informatie de la el legata ori de acel vis ori de ce se intampla cu ea.
-Se pare ca in sfarsit pot sa plec,macar nu am venit degeaba,spuse Itachi care se pregatea sa plece
-Tot n-am reusit sa aflu nimic,spuse Sakura posomorata
-Era sa uit,prinde,spuse Itachi dupa care ii arunca patru oua in mana.Nu uita:tu esti ea,ea esti tu,sunteti una si aceeasi,adauga brunetul inainte sa plece.Rozalia se uita la oule din mainele ei.Sigur nu erau oua de mancat.Unul era roz si era inconjurat de inimi rosii,al doilea era albastru,inconjurat de inimi albastea insa intoarse,al treilea era verde,inconjurat de niste trifoiuri de un verde mai inchis,iar ultimul galben sau mai bine zis auriu,inconjurat de niste romburi negre.Semnele erau exact cu cele de pe cartile de joc.Sakura nestiind ce sa faca cu ele le puse in rucsac,dupa care pleca.Aceasta iesise impreuna cu Hinata afara din academie.Sakura era fericita ca simtea din nou razele blande ale soarelui.Dupa ce-si lua la revedere de la colegii ei se indrepta spre casa.


Sper sa va placa!!!
In curand voi pune poze cu unele dintre personajele din cap.5 si 6
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546

#12
7.Minciuni

Dimineata sosi,iar razele soarelui o trezira pe Sakura.Aceasta se ridica si se indrepta spre oglinda.Dupa ce se pieptana se uita pe raftul de sus al biroului.Erau patru cosulete in care se aflau cele patru oua.Nu stia ce sa faca cu ele.Dupa ce se imbraca intr-un tricou roz cu un cerc alb pe mijloc si cu o fusta rosie sub care purta o pereche te colanti negrii pana la genunchi,isi lua o curea care si-o puse la fusta.Aceea curea si-o luase deoarece era ca un fel de geanta.Asa putea sa ieie cu ea cele patru oua.Asta simtea ea.Simtea ca trebuie sa le ia cu ea deoarece urma sa se intample ceva foarte important.Sakura cobora,iar dupa ce manca si incuie usa se indrepta spre padurea in care trebuia sa se intalneasca cu echipa sa.In timp ce mergea cu pasi marunti spre locul intalnirei se intalni cu mama ei care se indrepta spre casa.Mama Sakurei era o femeie de vreo 30 de ani,insa parea ca are 18 ani.Parul ii era negru ca smoala,iar ochii de-un gri sters.Pielea ii era usor inchisa,iar buzele rosii.Nu semana deloc cu rozalia.
-Buna mama,ce dor mi-a fost de tine,spuse rozalia imbratisandu-si mama cu drag
-Si mie mi-a fost dor scumpa mea,spuse mama ei
-Vezi sa nu te sperii,acasa te asteapta un cos plin de rufe,acum trebuie sa plec,spuse Sakura sarutandu-si mama din nou dupa care pleca
-Fata asta...,spuse femeia zambind;dupa care isi continua drumul
Dupa vreo zece minute de mers,rozalia ajunse la destinatie.Aceasta se uita in stanga apoi in dreapta dar nu vazu pe nimeni.Dupa ce se mai invarti un pic pe acolo il vazu pe Naruto care casca de mama focului venind.Langa el era si Sasuke alaturi de Kakashi sensei care citea din cartea preferata.Sakura se repezi la ei pentru a afla de ce au intarziat.Aceasta afla ca s-au intalnit pe drum,iar Naruto i-a convins sa mearga cu el pentru a manca ramen.De asta au intarziat.Dupa ce Kakashi sensei ii povesti Sakurei,se hotara ca e timpul pentru antrenament.Dupa o pauza de-o saptamana trebuiai sa reinceapa antrenamentul.Senseiul le spuse ca pentru inceput trebuie sa loveasca cu pumnii si picioarele trunchiul unor copaci.Acesta ii duse la locul unde trebuiau sa se antreneze.Acolo era o mica pajiste,iar in mijloc erau trei copaci mari.Cate unul pentru fiecare.
-Acestia sunt copacii.La nivelul la care sunteti voi ma astept sa distrugeti copacul asta din 20 de lovituri.Dupa cum observati trunchiul copacului este foarte mare si gros.Eu pot sa-l distrug abia din 10 lovituri.Se v-a face cu randul.Primul Naruto,spuse Kakashi dupa care se cufunda inapoi in cartea cu coperti portocalii.
-Bine!spuse Naruto dupa care incepu sa loveasca iar si iai si iar.Dupa un sfert de ora de lovit cu piciorul si pumnul copacul cazu.”Firar”,spuse Naruto suparat.Acesta reusise sa-l doboare abia dupa 28 de lovituri.Urmatorul era Sasuke.Acesta lovea ba cu piciorul ba cu pumnul,desi mai mult dadea cu piciorul.Intr-un sfarsit reusi si el,insa dupa 25 de lovituri.Kakashi se apropie de echipa sa si ii puse mana pe umarul Sakurei anuntand-o ca era randul ei.
-Se pare ca nimeni nu a reusit.In fine,poate o sa aiba mai mult noroc Sakura,spuse senseiul uitandu-se la Naruto si Sasuke
-Da,cum sa nu.Creca il doboara abia dupa 50 de lovituri,spuse Sasuke nervos de esecul sau.Rozalia se uita trista si totodata nervoasa la el.Ar fi vrut ca brunetul sa nu o vada ca pe veriga slaba a echipei.Kakashi se uita suparat la Sasuke.Stia ca Sakura este o fire mai sensibila.Dupa ce-i spuse ca o sa fie bine,tanara se indrepta spre copacul ei.”Idiotul!Crede ca toata lumea trebuie sa fie puternica.Pentru ce am plans eu cat el a fost plecat la sarpele de Orochimaru,pentru cine.Pentru el,numai pentru el.De ce-l iubesc daca el nu simte nimic pentru mine.Asta nu inseamna ca ma voi da batuta.Voi reusi sa dobor copacul asta mai repede decat el”,gandi Sakura care era foarte nervoasa.Aceasta isi pregati pumnul pentru a lovi copacul.Rozalia isi puse parca toata putera in acel pumn.Vroia sa-i dovedeasca lui Sasuke ca nu este slaba.In cele din urma lovi copacul.Cand se pregati sa loveasca pentru a doua oara ceva se intampla.Copacul se crapa dupa care cazu.Toti erau uimiti.Sakura privea copacul.Nu intelegea ce s-a intaplat.Aceasta se intoarse spre echipa sa.Acestia o priveau uimiti.Sasuke nu intelegea cum reusise.Kakashi sensei se uita stupefiat cand la rozalie cand la copac,iar Naruto era in culmea fericirii deoarece colega lui de echipa reusise sa-l uimeasca pe brunet.Desi candva o iubise,intelese ca in inima ei nu e loc decat pentru Sasuke.Sakura se indrepta spre echipa sa.
-Ok!Foarte bine Sakura.Acum du-te acasa si odihnestete,vad ca esti transpirata toata,presupun ca ai depus un effort urias.Intre timp,voi doi veniti cu mine,spuse senseiul inca uimit
-Ne vedem poate mai tarziu,va multumesc sensei,spuse Sakura facand o plecaciune dupa care indreptandu-se spre casa.Kakashi le spuse lui Naruto si Sasuke sa vina dupa el.Acesta ii duse inapoi in padure.De data asta vroia sa le testeze viteza.Acesta ii puse sa sara din copac in copac in timp ce se fereau de clonele lui.Intre timp,Sakura ajunse acasa.Aceasta se descalta si isi lasa incaltarile pe covoras dupa care pasi in casa.Aceasta se uita in sufragerie si bucatarie dupa mama ei,insa nu era.Se gandi sa se duca in camera ei.Aproape de usa camerei femeii,rozalia auzi doua voci.Una o recunoscu ca fiind a mamei sala,insa cealalta nu stia a cui este.Tanara se apropie incet de usa ce era intre deschisa si privi inauntru.Pe un scaun era mama ei,iar pe altul statea o o femeie ce avea parul de culoarea spicului de grau,iar ochii de un albastru ca cel mai senin cer.”Cine-o fi femeia asta si de ce vorbesc asa de incet?Cred ca este cam de varsta mamei”isi spuse Sakura in gand.
-Am vazut poze cu fiica ta.Este minunata Maya,desi nu semanati deloc,spuse femeia blonda
-Adevarat,nu semanam,a mostenit toate trasaturile de la tatal ei,spuse Maya uitandu-se la blonda
-Termina cu prostiile Maya.Ne stim de mici,am fost si inca suntem cele mai bune prietene desi nu ne-am vazut de mult,nu ma poti fraieri,spuse femeia calma
-Ce vrei sa spui,intreba mama rozaliei
-A cui este fata,nu poate sa fie fiica ta,decat daca ai adoptat-o.Tu esti sterila.Nu poti avea copii,spuse femeia ridicandu-se de pe scaun.Aceasta o privea pe bruneta care isi apleca privirea in jos.”Nu se poate sa fiu adoptata,m-a mintit in tot acest timp?”gandi rozalia cu lacrimi in ochi si care auzise toata conversatia.
-Ea nu stie.Acum mult timp m-am intalnit cu un baiat care era ranit.Cu el mai era si o fata pe care o tinea in brate.Fata parea ca doarme.L-am vindecat,iar cand am vrut sa plec m-a rugat sa o iau cu mine si sa am grija de ea ca si cum ar fi a mea.Mi-a spus ca trecutul ei este unul tragic,iar din acest motiv i-a sters memoria,iar cand se va trezi sa-i spun ca sunt mama ei.M-a rugat sa nu-i spun niciodata adevarul si sa-i pun ce nume vreau.Am acceptat.Deoarece in locul unde am gasit-o erau multi ciresi,m-am hotarat sa-i pun numele Sakura,spuse femeia uitandu-se spre geam
-In tot acest timp m-ai mintit?Cum ai putut?Nici macar nu am un nume adevarat?Toata viata mea a fost o minciuna.Mereu imi spuneai ca ii seman tatei care a murit,cand adevarul este totul altul.Mereu am simtit un gol in mine,mereu cand imi spuneai despre rudele mele simteam ca nu este adevarat.Insa am crezut ca totul este o iluzie a mea.Iar acum aflu ca nu esti mama mea.Habar nu am care imi este numele meu adevarat,care imi sunt parintii adevarati.Nu stiu daca am vreun frate sau vreo sora.Iti dai seama cum ma simt?intreba Sakura furioasa in timp ce plangea
-Draga mea eu...,spuse femeia insa fiind intrerupta
-Nicio draga mea,nu mai vreau sa aud de tine.Te urasc.Ma duc sa-mi iau niste haine dupa care plec.Nu conteaza unde.Nu vreau sa te mai vad niciodata si nu incerca sa ma opresti,spuse Sakura care iesi vijelios din camera indreptandu-se spre scarile ce duceau la camera ei
-Imi pare rau Maya,nu asta a fost intentia mea,spuse blonda punandu-si mana pe umarul prietenii sale,ar trebui sa te duci sa discuti cu ea
-Nu!Nu o cunosti,cand spune ceva asa ramane,in plus stiam ca ziua asta va veni odata si odata.Baiatul care mi-a dat-o mi-a spus ca atuncu cand va veni ziua aceasta sa nu o opresc.Sa o las sa-si aleaga singura calea.Desi ma doare inima sa n-o fac stiu ca asa e cel mai bine,simt asta,simt ca sunt o multime de lucruri pe care nu le stiu despre ea,simt ca nu o cunosc deloc si chiar asa este.Nu iti fa griji Marie.Stiu ca nu asta a fost intentia ta.Ziua asta trebuia sa vina odata si odata
Intre timp in camera ei,Sakura isi punea in rucsacul ei haine.Vroia sa plece de acolo cat mai repede.Vroia sa paraseasca acel sat.Se saturase sa fie slaba,plangaciosa,mintita.Vroia sa plece undeva unde va gasi pe cineva sa o intreneze pentru a deveni mai puternica,chiar daca asta insemna sa-si paraseasca prietenii.Ii parea rau ca nu-i va mai vedea pe Naruto,Hinata,Ten Ten,Shikamaru chiar si pe Rok Lee,insa vroia sa devina mai puternica,chiar daca asta insemna sa-si paraseasca prietenii.Vroia sa devina mai puternica pentru a-i arata lui Sasuke ca nu este o fetita care plange intotdeauna,pentru a-i arata lui Ino ca nu este cea mai puternica.Vroia sa se razbune pe cei ce-o facura de rusine si o facura sa planga.Se saturase sa mai planga dupa Sasuke.Vroia sa-l uite.Dupa ce-si puse unele haine se duse in bucatarie de unde isi lua un bidon de apa si niste mancare.Aceasta se duse si deschise un sertar de la dulapul din sufragerie.Rozalia lua o punga si si-o puse in rucsac.Acolo era niste stransi de ea.Dupa ce se incalta se uita la femeile ce coborau scarile,dupa care iesi pe usa.Nu stia unde sa se duca,insa pentru inceput se hotara sa iasa din Satul Frunzei.Dupa vreo jumatate de ora de mers se aseza pe o banca.Mai avea pana ce iesea din sat,doar nu era asa de mic.Aceasta se hotara sa se ridice si sa mearga in continuare,deoarece nu vroia sa fie vazuta de nimeni cunoscut.Putea sa se odihneasca dupa ce iese din sat.Insa se pare ca norocul nu era de partea ei.Chiar cand vru sa porneasca la drum ii vazu pe Kakashi sensei,Naruto si Sasuke care se apropiara de ea.
-Buna Sakura,vad ca nu te-ai odihnit prea mult,inca esti transpirata,ai plans cumva,intreba senseiul care observa ochii rosii
-Se poate spune,ii raspunse rozalia lasand capul jos
-Numai asta stie sa faca,spuse Sasuke cu o privire rece
-Termin-o Sasuke,spuse Naruto furios,apropo ce-i cu acel rucsac?
-Plec,spuse Sakura cu o privire la fel de rece ca a lui Sasuke
-Unde pleci,intreba Kakashi
-Nu stiu exact unde.Momentan vreau sa ies din sat,dupa asta ma voi gandi,desi asta nu e treaba voastra,spuse Sakura nepasator
-Cum adica pleci?Te duci undeva cu mama ta?Cand te intorci?intreba Naruto care nu intelegea
-Nu as pleca nicaieri cu mincinoasa aia.O urasc si nu vreau s-o mai vad niciodata,dar niciodata,iar in legatura cu revenirea mea habar n-am.Poate ca niciodata,spuse Sakura cu o privire plina de ura si dispret uimindu-i pe toti cu vorbele ei
-Cum adica iti urasti mama,cum adica poate nu te mai intorci niciodata?cred te-ai lovit la cap Sakura,spuse Naruto furios
-De ce o urasc?Fiindca m-a mintit,toata viata asta a fost o minciuna.Nu mai imi spune Sakura,nu este numele meu si habar n-am care este.Am fost adoptata,nu este mama mea,am auzit-o discutand cu o prietena de-a ei,spuse Sakura plangand.Toti erau uimiti.Nu le venea sa creada cea ce tocmai auzise.
-Calmeazata Sakura,spuse Kakashi
-Nu!Nu pot sa ma calmez,iar voi nu ma puteti opri,imediat ce spuse asta Sakura dispara intr-un nor de fum.Toti se uitara in jur dupa,chiar si Sasuke,insa nimic.Habar nu aveau unde este.Acestia se repezira spre iesirea din sat.Sakura le spuse ca vrea sa paraseasca satul,deci s-a dus la iesirea din sat.Dupa ce-au alergat un timp au ajuns la iesire.Kakashi se indrepta spre paznicii ce erau de garda.Naruto ii intreba daca nu o vazura pe Sakura.Paznicii se uitara unul la altul dupa care il ruga pe Kakashi s-o descrie.Senseiul o descise,iar paznicii o recunoscura.Se pare ca iesise din sat cu zece minute inainte sa vina ei.Sasuke se uita in jur.Acesta observa banderola cu semnul Satului Frunzei a Sakurei.Acesta o lua de pe jos si le-o arata lui Naruto si Kakashi.Se pare ca Sakura renuntase la banderola,ceea ce insemna ca nu mai vroia sa mai faca parte din acel sat.Kakashi se mai uita in jur insa nimic.Acesta,impreuna cu Sasuke si Naruto se hotarara sa mearga sa vorbeasca cu mama Sakurei pentru a le explica tot.Pe drum spre fosta casa a Sakurei cei trei se gandeau la cele spuse de rozalia.Acestia regretau ca nu o putu opri.Dupa ce ajunse la casa ai,batura la usa.Imediat usa fu deschisa,iar langa ea statea mama Sakurei.Aceasta cum ii vazu ii pofti in casa.Presimtea motivul vizitei.Kakashi ii explica intalnirea ce-o avuze cu fiica ei precum si cele spuse.Femeia se aseza si ea pe un fotoliu si incepu sa le povesteasca totul.
Intre timp rozalia statea intr-un copa.Aceasta se gandea la ce-o sa faca si la cine sa se duca sa o antreneze.Nu cunostea pe nimenea.Atunci ii veni in minte un chip.El ar putea s-o antreneze.Itachi Uchiha ar putea s-o faca mai puternica,insa nu stia daca va accepta si unde il va gasi.
-El face parte din Akatsuki,deci nu o sa fie usor de gasit avand in vedere ca sunt cautati.Nu ma voi da batuta.El este singurul care ma poate antrena,daca ca fi nevoie il voi cauta si-n gaura de sarpe,dar il voi gasi,Itachi Uchiha,spuse tanara dupa care inchise ochii si adormi.


Scuzati intarzierea!
Va multumesc pentru comentarii,va multumec pentru ca cititi acest Fic
Sper sa va placa si acest capitol
Pozele tot nu le-am pus,am niste probleme,insa tot o sa le pun
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546

#13
8.Nou venita

Dimineata sosi,iar vantul rece ce batea cu putere o trezi pe rozalie.Aceasta se uita in jur de parca nu stia ce cauta acolo,insa isi aminti deodata ziua de ieri.Dupa ce se dadu jos din copac isi deschise rucsacul si isi lua o pelerina de culoare maro pentru a o proteja de frig.Sakura isi mai scoase si niste mancare.Se aseza pe jos si incepu sa manance cu pofta.Imediat ce termina scoase bidonul cu apa si bau,dupa care il puse la loc.Se ridica,privi in jur dupa care porni la drum.Nu stia unde merge sau unde sa mearga,asa ca se hotara sa se bazeze pe instinct.
Intre timp,in Satul Frunzei,toti aflara de plecarea rozaliei.Ino era in culmea fericirii deoarece acum avea cale libera catre brunet.Motivul plecarii Sakurei nu il mai aflasera decat Lordul Hokage,batranii si Hinata care discutase cu Naruto.Hinata era trista de plecarea prietenii ei,insa spera ca intr-o zi se va intoarce.Sakura era singura ei prietena inafara de Ten Ten.Din cauza plecarii rozaliei echipa 7 ramase cu un loc liber.Din acest motiv,Hokagele chemase pe cineva pentru a completa echipa.Azi,Kakashi sensei trebuia sa prezinte nou venitul echipei sale.Stia ca o sa iasa un taraboi,starnit ca deobice de Naruto,pe motiv ca locul ar trebui sa ramana neocupat pana la venirea inapoi a Sakurei.Asa se intamplase si cand plecase Sasuke.Senseiul pasea hotarat spre locul unde trebuia sa se intalneasca cu cei doi membri din echipa lui.Acesta era urmat indeaproape de-o persoana,care pasea la fel de hotarat ca omul din fata.

*******

-Cum sa vina altcineva in locul lui Sasuke?intreba Naruto nervos
-Decizia a fost deja luata,in plus nicio echipa nu are doi membri,iar atunci cand o sa vina Sasuke,daca o sa mai vina,nu e sigur ca va mai face vreodata parte dintr-o echipa,spuse Kakashi calm.

*******
Kakashi ajunse la locul intalnirei.Acolo erau Sasuke si Naruto care il asteptau.Blondul era destul de calm,parca stiind la ce urma.Atat Naruto cat si Sasuke se apropiara de sensei si de persoana ce purta o pelerina neagra cu gluga,motiv pentru care nu-i vedeau chipul.Blondul era curios ce se ascunde sub aceea pelerina,iar brunetul vroia stie daca este bun de ceva.
-Va prezint noul membru al echipei 7,spuse Kakashi uitandu-se spre persoana din lateralul sau.Imediat dupa vorbele barbatului cu par argintiu,persoana misterioasa isi scoase pelerina.Cei doi membri ai echipei se uitau uimiti.Nu se asteptau la asa ceva.Persoana misterioasa nu era nimic altceva decat o fata,insa una foarte frumoasa.Aceasta avea parul pana la mijlocul spatelui si negru ca smoala,iar ochii erau de-un albastru usor inchis.Buzele ii erau rosii ca petalele trandafirilor,pielea alba ca neau,iar inaltimea era ca a lui Naruto.
-Numele meu este Tama,sper sa ne intelegem bine,spuse tanara cu un zambet pe fata
-Naruto,spuse blondul rosu la fata in timp ce-i intindea mana.Ce nume ciudat ai!
-Tu esti Sasuke Uchiha,nu?intreba fata uitandu-se cu un zambet mai mult siret decat prietenos la brunet si nebagand in seama comentariul lui Naruto.
-Mda!Si ce-i cu asta,intreba brunetul
-Ma duc acasa pentru a-mi despacheta bagajele si vin mai tarziu,spuse Tama uitandu-se la sensei,si apropo...de unde ai mostenit caracterul acesta,poate de la fratele tau.Din cate imi amintesc asa era si Itachi,spuse fata disparand mai apoi.
Brunetul se uita uimit inspre locul unde mai devreme era fata.Acesta nu intelegea de unde stia atatea despre fratele sau.Modul in care vorbea arata ca-l cunostea de mult.Sasuke se hotara sa discute cu Tama pentru a afla ce-l interesa,iar daca nu vroia sa-i spuna se hotara chiar sa lupte cu ea.Acasa la ea,Tama statea intinsa in pat cu un zambet viclean si cu o privire ucigatoare."Hmm!Abia astept sa-l distrug pe tanarul Uchiha.Insa nu acum.Momentan voi fi draguta cu toata lumea ca mai apoi sa-i ucid pe toti."
Sakura ajunse in Satul Ascuns in Ceata.Aceasta era destul de extenuata deoarece de cand pornise la drum nu facu nicio pauza.Tanara se plimba prin sat intreband unii sateni daca nu vazura de curand niste persoane ce erau imbracati cu o pelerina neagra ce avea nori rosii pe ea,iar in cap niste palarii cu clopotei.Desi raspunsul era mereu “Nu”,aceasta nu se lasa descurajata.Ceva ii spunea ca este prin apropiere,desi nu stia unde prin apropiere.Deodata,rozalia auzi o voce ce-i spunea “Pe acolo”.Aceasta se uita ba in stanga,ba in dreapta dar nimic,asta pana cand isi dadu seama ca vocea vine din geantuta de la curea.Sakura se duse pe o ulita unde nu era tipenie de om,si se uita de unde vine zgomotul.Dupa ce deschise gentuta,aceasta observa patru fiinte micute,care aveau pe cap semnul de pe ou.Rozalia se uita cu atentie la fiintele ce se flau acum in palma ei.Acestea la randul lor o priveau amuzate.
-Ce sunteti,intreba in cele din urma Sakura
-Se poate spune ca noi suntem “ingerii tai pazitori”,spuse unul dintre ei
-Eu sunt Suu,spuse o fetita ce era imbracata intr-o rochie verde si cu un sort de-un verde sters
-Iar eu Ran,spuse cea de-a doua fetita ce era imbracata cu o rochita roz,iar ei sunt Mike si Dia,adauga aceasta aratand spre un baiat care ziceai ca are pe el o unforma si o fata care era imbracata cu o rochita galbena.
-Ma bucur sa va cunosc...cred,spuse rozalia uitandu-se cu uimire la cele patru “papusele” ce pluteau in fata ei.
-Acum daca vrei sa-l gasesti pe Itachi ar fi bine sa mergi unde iti spunem noi,spuse Ran zambind
-Ok!Insa o sa va vada ceilalti locuitori si....insa Sakura nu termina de spus ca primi deja raspunsul
-Numai tu ne vezi,si vom disparea pana cand te vom duce la Itachi.Nu suntem niste fiinte ci niste spirite,iar misiunea noastra este sa te ducem la el,spuse Mike pe un ton calm
-Bine,sa mergem atunci,spuse Sakura fericita ca il va gasi pe brunet
Cele patru spirite o dusera pe rozalie prin tot satul.Sakura incepu sa creada ca cineva isi batea joc de ea,deoarece timp de jumatate de ora nu facu altceva decat sa se invarta in cerc.Daca cineva o intreba acum daca,cunoaste Satul sigur i-ar fi zis ca-l cunoaste ca pe buzunarul ei.Cand tanara se hotara sa-i intrebe pe “ghizii” ei daca asta este vreo gluma,Dia spuse aproape tipand ca:
-Am ajuns!Aici este suta la suta
-De acum te descurci singura,spuse Suu disparand.Celalalte spirite isi luasera la revedere dupa care disparusera si ele.
Sakura,ramasa singura,se uita la localul din fata ei timp de cateva secunde.Intr-un sfarsit se hotara sa intre.Localul nu era plin ochi,iar rozalia se ingramdea cu greu printre multimea de persoane.Intr-un sfarsit gasi o masa libera si se aseza pe banca pe care mai incapea inca o persoana,lasandu-si bagajul jos.Un domn in varsta veni la ea si o intreba ce vrea sa comande.Aceasta ii spuse sa-i aduca o portie de ramen.Dupa ce pleca batranul,tanara rozalie se uita in jur cu gandul sa-l vada pe Itachi.Dupa vreo zece minute,timp in care ii veni si portia de ramen,rozala se lasa batuta si se apuca de mancat.Nu se poate spune ca-i era foame,iar de aceea manca foarte incet.Sakura se gandea unde putea fi Itachi Uchiha.Aceasta lua paharul cu apa in mana si il dadu pe gat.Chiar in acel moment o persoana se impinse cu spatele de ea.Sakura se intoarse nervoasa.
-Tu nu vezi pe unde mer...,insa nu putu sa continue cand isi vazu cine era cel ce-o impinse din greseala.Sakura se uita surprinsa la persoana din fata ei si mai ales la ochii rosii ce se vedeau destul de greu prin crapatura gulerului de la pelerina.Persoana misterioasa nu era dacat Itachi Uchiha.Acesta vazand-o pe rozalie fu la fel de surprins,desi nu lasa sa se vada.Brunetul se aseza langa ea si comanda niste spagheti.Rozalia invartea cele doua bete in ramen,neprivindu-l pe tanarul de langa ea.Acum ca-l gasise sau mai bine zis o gasise nu era nici sa-l priveasca,dar sa-l implore sa o antreneze.Dupa ce sosi mancarea brunetului si dupa ce mai trecura cateva clipe,acesta se hotara sa sparga linistea:
-Si ce cauti aici?intreba Itachi cu o voce rece.Sakura nu-i raspunse si continua sa invarta putinul ramen ce-l mai avea in castronas.In timp ce rozalia mai bea niste apa,brunetul se ridica de la masa,semn ca terminase de mancat.Cand tanara observa ca Itachi iesise din local,isi lua repede rucsacul si-l urmari.Acesta mergea incet spre iesirea din sat,urmat destul de aproape de Sakura care tinea capul in jos.
Imediat dupa ce iesira din sat,Uchiha se opri si se intoarse cu fata spre rozalie,care privea in continuare pamantul.Vantul batea incet facand sa cada unele frunze din copaci.
-Imi spui de ce ma tot urmaresti?intreba tanarul cu aceasi voce rece.Sakura continua sa taca.Aceasta se tot gandea ce se va intampla daca ii va spune.
-Sa stii ca am altceva de facut decat sa fiu urmarit de tine,spuse Itachi vrand sa sara intr-un copac,insa nu reusi din cauza rozaliei care il prinse puternic de pelerina si facand sa-i cada palaria.
-Vreau sa ma antrenezi,spuse intr-un sfarsit Sakura.Itachi se uita la ea cu ochii sai negrii.
-Ai fi in stare sa renunti la familia ta?Ai fi in stare sa renunti la Satul natal?o intreba brunetul
-Care familie?Tocmai am aflat ca nu e mama mea,nici macar nu-mi stiu numele,iar satul...nici nu stiu daca m-am nascut acolo,deci da.As fi in stare sa renunt la ele,chiar si la prieteni,spuse Sakura privindu-l pe brunet in ochi.Itachi se apleca si-si lua palaria dupa care si-o puse pe cap.Isi ridica privirea pana la cea a fetei,insa observa ca ochii ei erau in alta parte,poate intr-o alta lume,o lume uitata de toti si totodata cunoscuta numai de trei persoane.Deodata Sakura lesina si mai mai sa simta pamantul tare daca nu ar fi prins-o Itachi.Acesta o lua in brate si-i dadu cele cateva fire de pe fata.
-Deci ai aflat,iar viziunele devin din ce in ce mai clare,asta pana cand iti vei aminti tot.Te voi lua cu mine si te voi antrena,spuse tanarul in soapta dupa care disparu.

*******

Intre timp,in Satul Frunzei,era o liniste apasatoare.Toti erau tristi de plecarea rozalie,unii mai mult decat altii.Sasuke se indrepta cu pasi repezi spre casa noii sale colegi de echipa.Vroia sa afle de unde-l stie Tama pe Itachi si ce legaturi are ea cu acesta.Odata ajuns in fata casei,intra pe fereasta deschisa a unei camere.Acesta observa ca incaperea era varuita cu-n mov foarte deschis.Inauntru era un pat mic,pentru o persoana,un dulap de haine,o oglinda uriasa pusa pe usa ce ducea la baie si un dulapior cu o lampa pe el ce se afla langa pat.
-Din cate stiu sa inventat usa si suneria,spuse bruneta privindu-l pe Sasuke.
-Spune-mi ce legatura ai tu cu fratele meu,ii spuse Sasuke direct.Tama se aseza pe pat dupa care il privi in ochi.
-Nu am nicio legatura cu el,doar ca am auzit multe despre el si in plus am facut si niste cercetari,ii raspunse aceasta fara nicio teama.Acum,daca ai dori sa pleci din casa mea chiar nu m-as supara,spuse aceasta ironic.Brunetul iesi pe geam la fel de repede cum intra.Tama se uita o secunda pe geam dupa care il inchise.”Ura pe care o are Sasuke pentru fratele lui mi-ar putea fi de folos”,gandi aceasta zambind diabolic.
Naruto discuta cu Kakashi-sensei si cu Hinata la o portie de ramen despre gasirea rozaliei.Nimeni nu stia unde s-ar putea duce tanara si mai ales de ce-ar fi putea sa faca in starea in care era .Acestea se temeau sa nu se sinucida sau vreo alta nebunie de acest gen din cauza depresiei in care se afla.La urma urmei nu e asa de usor sa accepti ca mama ta nu e mama ta.

*******

Intr-o cabana,pe un pat statea intinsa o tanara fata cu parul roz.Aceasta deschise incet ochii,clipi de cateva ori dupa care se ridica in sezut si privi incaperea.Confuza,se ridica din pat si iesi afara.Sprijinit de-un copac era Itachi care o privea pe tanara.Sakura se uita si mai confuza la el,neintelegand ce cauta aici.Tot ce-si amintea era ca-i spuse brunetului ca vrea sa mearga cu el pentru a o antrena,insa in rest totul era in ceata.Itachi,dandusi parca seama de confuzia fetei se apropie de ea si-i spuse:
-Te voi antrena,insa acum dute sa te odihnesti.Maine va fi o zi grea,spuse acesta privind-o in ochi.Sakura il asculta si se indrepta spre cabana fericita.Aceasta se puse in pat si se gandea la ziua ce va urma.Stia ca va trebui sa dea tot ce poate.Dupa cateva clipe de gandire inchise ochii dupa care adormi.Itachi intra si el in cabana si se puse pe salteaua de langa pat si se culca.
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546

#14
da,capitolul acesta e mai rau decat celelalte.nustiu cu mai reusit
dar acesta tia iesit mai rau decat celelalte.descrierea lipseste,dialogul
e aproape sec,iar actiunea nu e foarte complexa.am intalnit ideea aceasta
ca sakura e antrenata de catre itachi aproape in toate ficurile sasusaku,
care sunt la tot pasul.

#15
9.Noi forte

Vantul batea puternic,iar frunzele copacilor fosneau zgomotos.Cerul inoorat prevestea venirea ploii.La fereastra cabanei,Itachi statea cu privirea atintita spre cer,insa cu gandul in alta parte.Cine l-ar fi vazut n-ar fi zis ca el este unul dintre cei mai periculosi oameni,insa la urma urmei nu-i totul asa cum pare.Deodata acesta auzi un cascat si isi indreapta privirea spre pat.Din acele asternuturi albe se ivi in sfarsit o tanara cu par roz si ochi verzi.Aceasta se ridica in sezut si isi ridica mainile in sus pentru a se intinde.Se freaca usor la ochi cu pumnul dupa care priveste bulversata in jur.Sakura il priveste intens pe brunet incercand sa afle motivul pentru care acesta se uita cu atat de mare atentie la ea.
-Trebuie sa ma intalnesc cu Kisame!Tu stai aici pana ma intorc,spuse Itachi pe un ton autoritar
-Dar cu antrenamentul cum ramane?intreba Sakura incet
-De maine va incepe antrenamentul,spuse brunetul dupa care disparu intr-un nor de fum
Sakura ramase pentru o clipa blocata,insa isi reveni imediat.Aceasta se hotara sa se antreneze singura,deja nu avea ce face.Se ridica in picioare dupa care isi cauta cu privirea rucsacul.Aceasta il zari intr-un colt al camerei.Se apropie cu pasi marunti de el dupa care il lua si-l puse pe pat.Il deschide si scoate din el un kimono negru cu un dragon rosu pe spate.Isi dezbraca repede hainele de pe ea dupa care se imbraca cu kimonoul si iesi afara.Rozalia isi indrepta privirea spre cerul plin cu nori negri dupa care se indreapta spre poienita.Aceasta se hotara sa incerce sa loveasca trunchiul copacului cu o sfera de chakra.In mare parte semana cu rasenganul lui Naruto,insa era mult mai complicat sa formeze acea sfera de chakra in palma si in plus era mult mai periculoasa.Sakura isi atinti privirea in palma dreapta,dupa care se concentra.In palma incepu sa-i apara o sfera albastra.Sakura se incrunta din cauza ca sfera era foarte instabila.Tanara inchise ochii dupa care incerca sa se concentreze si mai mult.Deodata sfera de chakra din mana Sakurei se “destrama”,iar tanara fu impinsa intr-un copac.Aceasta se ridica de pe pamantul udat de ploaia care tocmai incepuse,si incerca din nou.

In Satul Frunza,mai exact intr-o casa,Naruto statea si privea ploaia care parea ca nu vrea sa inceteze.Acesta isi muta pentru o clipa privirea spre o poza in care erau trei copii alaturi de un barbat cu o freza mai ciudata.Era Kakashi,Sasuke,el si Sakura...Blondul se uita cu atentie mai ales la tanara rozalie.Pentru el,era foarte importanta,era singura care a crezut ca intr-o zi Sasuke va reveni in sat,era singura care l-a ajutat...
-Sakura te voi gasi,promit asta,spuse acesta tipand.
-Si crezi ca daca tipi o vei aduce inapoi?intreba un barbat cu o masca pe jumatate de fata
-Sensei,cand ati venit si pe unde ati intrat?intreba blondul uimit la vederea indrumatorului sau
-Acum cateva clipe si am intrat pe usa,spuse Kakashi aratand spre usa care era larg deschisa
-Cred c-am uitat sa o inchid,spuse acesta zambind usor
-Hai sa mergem.Trebuie sa ne intalnim cu Sasuke si Marina,spuse barbatul punandu-i mana pe cap blondului.
Cei doi iesira afara,dupa care se indreptara spre locul intalnirii.Naruto mergea tacut si cu privirea la cer.Kakashi se uita cu coada ochiului la el.Acesta observa ca plecarea Sakurei il schimbase pe blond sau cine stie,poate se maturizase.Deobicei era vesel,radea intr-una si vorbea de te innebunea.Acum insa,era tacut,iar in ochi i se putea citi tristetea.Kakashi isi indrepta si el privirea spre cer.In minte ii apareau imagini cu Sakura.Desi nu lasa sa se vada si el ii simtea lipsa rozaliei.Inca de cand au avut prima misiune a fost uimit de capacitatile rozaliei.Ea a fost singura care din prima a putut sa se catere intr-un copac nefolosindu-si mainile.Avea un foarte bun control al chakrei si o inteligenta de invidiat.Barbatul isi aminti si de atunci cand isi taie parul pentru a scapa din mainile unui ninja pentru a-si proteja colegii de echipa.
Dupa inca zece minute,ajunsera la locul intalnirei.Acolo erau deja Sasuke si Marina.Naruto se uita la noua lui colega de echipa.Acesta simtea ceva rau in legatura cu bruneta,simtea ca nu-i de incredere.Kakashi se hotara sa sparga gheata spunandu-i tinerei ca trebuie sa dea un test,mai exact sa ia clopotelul de la el.
-Cred ca glumiti!spuse aceasta uitandu-se la micul clopotel.Cand tanara isi dadu seama ca nu-i nicio gluma aceasta se pregati sa ataci,insa nu inainte sa-i zica lui Kakashi ca-l va lua in mai putin de un minut.Bruneta se repezi spre sensei in timp ce arunca doua kunai,dupa care disparu brusc.
-Unde s-a dus?intreba Naruto uimit de rapiditatea tinerei
-E chiar distractiv,se auzi vocea tinerei care statea intr-un copac.
-De ce nu incerci sa iei clopotelul?o intreba blondul care nu intelegea nimic
-De asta,spuse bruneta aratandu-le clopotelul si azvarlindu-l pe iarba uda.Sasuke si Naruto se uitara uimiti la ea.Nu puteau sa inteleaga cand reusi sa ia atat de repede clopotelu.
-Se pare ca ai trecut testul.Te felicit,nu cred ca am mai vazut pe cineva de nivelul tau sa faca atat de repede o clona.Destul de ingenios sa vii cu mare viteza si sa arunci acele doua kunai pentru a-mi distrage atentia in timp ce clona ta ia clopotelul,spuse barbatul
-Ma mir ca ati vazut miscarile,spuse tanara cu o privire calma
-Acum c-am terminat cu testul,putem sa mergem in misiunea data de Lord Hokage.Ne vedem in zece minute.Duceti-va sa va faceti bagajele,spuse Kakashi privind-o pe bruneta.

Trecura deja ore bune decand Sakura se tot antrena.Aceasta se tot chinuia sa-i iasa acea spirala insa tot ce reusea era sa fie azvarlita pe pamantul rece si ud.Aceasta era murdara de noroi pe chimono si pe fata,iar frigul ii strabatea tot corpul.Totusi,nu vroia sa renunte.Sakura se uita o secunda la cerul ce varsa lacrimi.”Oare in Satul Frunza ploua la fel?Oare lui Sasuke ii e dor de mine?De ce ma gandesc la el,cand stiu c-am suferit atata din cauza lui?Trebuie sa uit de ei,trebuie sa uit de acele clipe.Tot ce conteaza acum este sa devin mai puternica pentru a le arata lui Sasuke si Ino ca nu sunt dar o fetita plangacioasa.”Tanara isi reveni imediat si incepu din nou sa adune chakra in palma.
-Itachi nu inteleg de ce vrei s-o antrenezi pe fata asta.Stam aici de ore bune,iar ea tot nu reuseste sa faca aceea spirala.Sincer...nu cred ca va reusi vreodata,mi se pare o pierdere de timp,spuse un barbat cu fata asemanatoare unui peste.
-Kisame,nu te-am chemat aici degeaba.Fata asta este mai valoroasa decat crezi tu.Singura problema este ca nu a fost antrenata corespunzator,spuse Itachi cu privirea atintita spre rozalie.
-Nu inteleg ce vezi tu la ea asa de deosebit incat vrei s-o faci membru Akatsu...
Acesta nu reusi sa-si termine fraza deoarece auzi un tipat.Kisame se uita la Itachi care avea un mic zambet pe buze,dupa care se uita la Sakura care tipa.Acesta fu uimit de cea ce vazuse.Tanara era inconjurata de o cantitate enorma de chakra.Dupa cateva minute,toata chakra care o inconjura se aduna in palma tinerei,care avea o privire ucigatoare.In mana se forma o sfera uriasa.Privirea Sakurei il sperie un pic pe Kisame care-l intreba pe Itachi daca nu ar trebui sa o opreasca.Cand vazu ca nu da niciun raspuns,Kisame isi indrepta privirea inapoi asupra rozaliei.Sakura se dadu cativa pasi in spate dupa care alerga spre trunchiul unui copac si-l lovi cu palma in care era sfera.Din cauza cantitatii enorme de chakra,Sakura distruse nu numai un copac ci si pe cei care erau in spatele celui lovit.Sakura incepu sa respire,cazand astfel in genunchi.
-Cum a fost?intreba aceasta incet uitandu-se cu o privire extenuata spre unul din bolovani.Dupa cateva secunde isi facura aparitia Itachi si Kisame.
-Pentru inceput e bine,ii spuse cu o voce rece Itachi
-Ai stiut in tot acest timp ca suntem aici?o intreba Kisame uimit de ceea ce facuse tanara.
-Nu chiar,spuse rozalia dupa care lesina.Itachi se apropie de ea si o lua in brate indreptandu-se spre cabana.Kisame il urma uitandu-se la Sakura.”Fata asta...sigur are ceva special.Dupa atata antrenament ea tot mai avea o cantitate uriasa de chakra,iar faptul ca a reusit sa adune acea chakra in palma este uimitor.Ma intreb totusi de ce are asa de multa grija de ea Itachi,doar nu s-a indragostit de ea!E ceva ciudat la ea...privirea pe care a avut-o ar fi putut sa faca orice ninja sa tremure,iar ochii ei nu mai erau verzi ci rozi sau asa cred.Sunt sigur ca Itachi stie mult mai multe despre ea decat vrea sa spuna.”
-Cred ca m-am inselat in privinta ei.Are tot ce-i trebuie pentru a fi membru Akatsuki,spuse Kisame privindu-l pe Itachi care o aseza pe Sakura in pat.Brunetul ii lua mana dreapta a rozaliei si o privi.Intreaga palma ii era arsa.Itachi se scula si dupa ce deschise un dulap reveni langa Sakura cu niste bandaje si plante.Acesta ii bandaja mana dupa care o inveli.Intre timp,Kisame se uita la Itachi.Niciodata nu-l vazuse atat de grijuliu cu o persoana.
-Maine mergem la organizatie,spuse Itachi privindu-l pe Kisame
-Ok!Fata asta stie ca va face parte din Akatsuki?intreba Kisame
-Nu-ti fa griji!Osa fie deacord,ii raspunse Itachi
-Spune-mi...de ce ai asa de mare grija de ea?intreba Kisame fara mari sperante ca va primi un raspuns de la partenerul sau.
-Fiindca trebuie,raspunse brunetul dupa care iesi afara

Naruto,alaturi de Sasuke si de noua colega se indreptara spre iesirea din sat.In fata lor era Kakashi si o femeie cu parul albastru si ochi negrii.Aceasta era persoana pe care echipa 7 trebuia sa o escorteze in siguranta pana in Satul Nisipului.Naruto mergea plictisit.Acesta observa ca de ceva timp primeau numai misiuni banale.”In loc sa o cautam pe Sakura noi trebuie sa plimbam persoanele in diferite sate.Mi se pare o prostie.”
-Cum era fosta voastra partenera?intreba Tama pe Sasuke
-Nu e fosta,a plecat doar pentru ca avea niste probleme si sa stii ca va reveni,spuse blondul furios
-Naruto!inceteaza in clipa asta,spuse suparat Kakashi
-Dar...bine incetez,spuse Naruto cand vazu expresia furioasa a lui Kakahi
-Acum sa mergeti in liniste si sa nu va certati,spuse barbatul cu privirea atintita spre blond
Pe tot parcursul drumului toti mersera linistiti.Naruto statea si se uita la cer.Se intreba daca rozalia se va intoarce vreodata in sat.Acesta isi dadu seama ca atat timp cat a fost decizia ei sa plece nu putea merge sa o caute.”Sakura sper sa fii bine!Acum mult timp eram indragostit de tine,asta pana cand am vazut ca tu il iubesti numai pe Sasuke si pana cand mi-am dat seama ca eu o iubesc defapt pe Hinata.Asta nu inseamna ca nu voi spera ca intr-ozi te vei intoarce.La urma urmei speranta moare ultima.”

Scuze pentru intarziere!
Sper sa va placa!
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546

#16
Wow....ce tare next.
Nu mai dezamagit....imi place la nebunie.
Este un cap ff ung asa cum imi place.
Sunt curioasa ce ascunde Marina asta.
Sper ac Itachi sa fie de treaba cu Sakura si poate sa o placa.
Ar fi super ac el si Sasuke sa se lupte pentru rozalie.
Oricum..spor la scris si ai reuusit as ma faci Happy!:zuppy02:

#17
asa deci. Ti-am citit ficul si mi-a placut. Adevarul este ca ideea nu este chiar foarte originala, ba am mai citit-o, far fie.
Am observat ca nu ai pus puncte. Ai o problema cu punctele nepuse. Pur si simplu la unele propozititi am ramas "wtf" pentru ca nu am stiut exact unde sa pun propozitiile si unde se termina ele. Nu ai pounct. Cat despre naratiunea, aceasta decurge frumos, descrierea este buna.
Ai grija si la greseli de tastare si ortografie.
gambatte
-

#18
10. Noul membru Akatsuki

O noua zi a rasarit in satul Konoha. Fiecare ninja se afla alaturi de echipa sa,pentru rezolvarea misiunilor ce le-au fost date de catre Hokage. Era trecut de 7 dimineata ,si la marginea unei paduri erau Kakashi, Sasuke si Naruto. Senseiul citea cartea sa preferata, brunetul statea in copac si blondul vorbea singur. Singura care lipsea era Tama, care nu a intarziat sa apara. Dupa ce tanara ii saluta, Sasuke cobora din copac sparse linistea:
-Am venit sa stam sau sa ne antrenam?
-Foarte bine! Vreau sa ma atacati si sa incercati sa ma faceti sa ripostez, ati inteles? Intreba barbatul privindu-si elevii.
-Da! Spusera cei trei in cor.
Cei trei ninja au disparut,fiecare in directii diferite.Padurea era atat de linistita,incat se putea simti adierea blanda a vantului.Sub un arbore indoit de furtuna precedenta,se afla Tama, iar Naruto, care se gandea in soapta la un plan de atac, statea intr-un tufis.Departe de cei doi, mai precis pe marginea unui rau, se afla Sasuke, care parea ca nu dadea importanta la „misiunea” data de sensei.

Intr-un loc indeparta, trei persoane sareau de pe-o creanga pe alta. Acestia erau Itachi, Kisame si Sakura. Cei trei se indreptau spre sediul Akatsuki. Itachi si Kisame stateau unul langa altul si discutau despre diferite probleme ale organizatiei. Rozalia era in spatele lor si se gandea la ce se va intampla de acum incolo. Aceasta se intreba ce va trebui sa faca atunci cand va ajunge la organizatie. Itachi ii spuse sa nu-si faca griji si sa se comporte normal. Dupa un timp acestia ajunsera in fata unei pesteri. Sakura privi uimita deoarece nu se astepta ca sediul organizatiei sa fie intr-o pestera, cei drept una mare. Tanara, vezand ca Itachi si Kisame intra in pestera ii urmeaza. Pe peretii pesterii erau torte aprinse pentru a lumina interiorul. Rozalia se uita uimita in jur, pana observa o usa de lemn. Kisame apasa pe clanta si intra, urmat de Itachi si de Sakura. Aceasta inchide usa dupa care se opreste si priveste. Era o incapere spatioasa cu doua canapele, niste dulape si o masa mare, in jurul careia se stateau toti membrii Akatsuki.
Acestia erau: Pein, un tanar cu parul portocaliu si ochii grii, Deidara, care are parul galben ca spicul si ochii negrii, Konan, membra feminina a organizatiei si care avea ochii albastrii cu o floare prinsa in parul albastru spre mov, Zetsu, care era cel mai inspaimantator, avand fata in doua culori, paru verde si care avea capul in interiorul unei „guri cu dinti ascutiti”, Hidan, care avea parul alb si ochii argintii, Sasori, care avea parul si ochii rosii si Tobi, care avea parul brunet si o masca portocalie pe fata.
Toti membrii se uitau la tanara, care la randul ei ii privea speriata.”Sakura comportate normal, nu ai de ce sa te temi. Ce tot vorbesc? Cum sa n-am de ce sa ma tem? Sunt printre cei mai periculosi criminali din lume, cum sa ma comport normal?”. Deidara se apropie de tanara si o studie. Acesta se rotea in jurul ei si o privea din cap pana-n picioare. Sakura incerca sa stea cat mai calma, insa mici picaturi de transpiratie incepura sa-i apara pe la tampla. Deodata se inrosi toata la fata si inchise ochii nervoasa. Motivul era simplu: Deidara, care statea in spatele ei isi puse mainile pe sanii ei si ii pipaia. Rozalia se intoarce deodata nervoasa si-i plezneste una peste fata.
-Pervers nenorocit ce esti, ii spuse tanara foarte nervoasa, cum indraznesti?
-Usurel surioara, nu trebuie sa fii asa de irascibila, spuse tanarul care incerca sa se fereasca de o noua palma a tinerii.
-Eu, irascibila? Sigur nu ma cunosti, insa daca iti mai pui mainile unde nu este locul lor, sigur o sa fiu irascibila, spuse Sakura incercand sa se calmeze. Pein isi puse mana pe fata, iar ceilalti membrii incercau sa nu izbucneasca in ras. Deidara incerca sa se apropie din nou de tanara, insa se trezi cu un pumn in cap de la Konan.
-Deidara, nu te mai comporta ca un copil, spuse tanara destul de nervoasa
-Ce va apucat pe amandoua, spuse tanarul revoltat, va potriviti de minune.
-Hai sa-ti arat camera in care vei sta, spuse fata cu parul albastrui. Aceasta o lua de mana pe Sakura si iesira pe usa. Dupa ce urcara niste scari, ajunsera la un etaj cu multe usi.Fata ii indica camera ei. Era o camera destul de simpla. Avea un pat, o masa cu doua scaune, un dulap pe care era asezata o veoza si cateva carti. Peretii erau de culoarea lamaiului si aveau prinse in niste cuie doua tablouri. Dupa ce isi vazu camera, Konan ii prezenta si camerele celorlalti, dupa care ii prezenta si celalalte etaje.
Intre timp, ceilalti membrii ai organizatiei discutau despre Sakura. Cand aflara ce facuse in padure toti fura deacord cu intrarea ei in grupare.
-Chiar imi place de ea, are tupeu. Totusi, este diferita de atunci cand am vazut-o cu echipa ei, ba chiar am fost uimit cand am aflat ca vrea sa ni se alature, spuse Deidara privindu-l pe Pein.
-Da…insa incercati sa nu o bagati in sperieti, este destul de timida si de sperioasa, spuse Itachi.
-Foarte bine! De maine Itachi o va antrena, iar ceilalti incercati sa o faceti sa se acomodeze. Imediat cum terminara de vorbit, fiecare se duse in treaba lui. Itachi se indrepta spre camera rozaliei cu gandul sa discute cu dansa. Acesta batu incet dupa care intra in incapere. Sakura statea in picioare si privea unul din tablouri. Erau pictate petale de ciresi care formau spirale. Itachi o striga incet, insa nu primi niciun raspuns. Abia cand se apropie de ea si o privi in ochi observa ca tanara are din nou acea privire goala. Deodata aceasta isi reveni, insa isi pierdu echilibru. Brunetul o prinse inainte sa se loveasca si se aseza pe marginea patului. Sakura stea cu capul sprijinit de umarul tanarului si dupa cateva clipe de tacere incepu sa vorbeasca.
-De ce nu ma tem de tine? De ce simt ca este o legatura puternica intre noi? O legatura care nu poate fi rupta niciodata…,il intreba tanara tinand ochii inchisi.
-Poate pentru ca exista o legatura intre noi, insa mai multe nu pot sa-ti spun, raspunse brunetul incet.
-La academie mi-ai spus ca-mi raspunzi la intrebari, insa nu am aflat nimic. Stiu sigur ca-mi ascunzi ceva si tot o sa aflu intr-o zi, spuse tanara la fel de incet. Dupa, o liniste profunda se asternu din nou. Itachi observa ca tanara adormi pe umarul lui. O lua incet in brate, o intinse in pat si o inveli. Se apleca usor si-i lua mana dreapta si o saruta.
-Da! Intr-o zi vei afla tot, spuse aproape in soapta brunetul. Acesta iesi inchizand usa dupa el, lasand-o pe rozalie sa doarma. Se duse in camera lui si se aseza in pat, gandindu-se la cum vor decurge lucrurile de acum in acolo.
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546

#19
Citat:Sasuke cobora din copacsi sau spargand linistea sparse linistea:

Intr-un loc indepartat

Sigur nu ma cunosti, insa daca iti mai pui mainile unde nu estenu sunt locul lor

Well ai avut niste greseli si niste dezacorduri care se pot rezolva . In ceea ce priveste descrierea , cred ca ai putea sa o extinzi si sa o faci mai buna . I mean , acolo te-ai axat prea mult pe descrierea fizica , i know este importanta deoarece poate, niste persoane nu au vazut naruto , ca sa stie cine sunt hida, sau deidara , ma rog , insa nu ai facut mai deloc referire la sentimente si actiunea in sine . Nu ai prezentat prea multe stari si acolo cand ai povestit faza cu deidara si sakura , nu ne-ai prezentat emotiile . celorlalti , i mean ele nu sunt stane de piatra ca sa nu observe sau sa faca vreo schita ceva . Iti lipseste mult descrierea sentimentelor si a starilor sufletesti , plus ca ai nevoie sa iti imbunatatesti stilul . Ar mai fi si faptul ca nu ne-ai prezentat prea mult decorul iar descrierea fizica a fost prea seaca . Hidan are ochii purpurii inchis , iar sasori are ochii negri :)) Ma rog , in viziunea ta poate era asa , insa mai axeaza-te pe pe sentimente , deoarece nu descrii mai deloc aceasta parte .

Succes !
-

#20
11.Revedere

Au trecut trei ani decand Sakura plecase din sat. Trei ani in care Naruto nu isi pierduse nici macar pentru o secunda speranta ca o va aduce inapoi pe rozalie. Blondul avea acum o relatie cu Hinata, care nu mai era asa de timida ca inainte, iar Ino era impreuna cu tanarul Uchiha, desi acesta nu-i dadea prea multa importanta. Sasuke se antrena in secret cu Tama care ii promise ca-i da mai multa putere pentru a-l ucide pe Itachi. Toti ninja, care nu demult dadeau examen pentru a deveni chiunin, se maturizasera. Multe lucruri s-au schimbat si nu numai printre tinerii ninja ci si la conducerea satului. Acum, satul era condus de Lady Tsunade, unul dintre cei trei sannini. Hiruzen Sarutobi s-a hotarat ca nu mai poate avea grija de sat cum o facea inainte, ca timpul si-a pus amprenta asupra lui. Cum Jiraiya a refuzat titlul de Hokage, singura care mai ramanea era Tsunade. Sarutobi statea mai mult cu nepotul sau, Konohamaru, si-l ajuta sa devina un bun ninja.
Toate echipele ninja alaturi de senseii lor erau in biroul lui Lady Tsunade. Acestea au fost chemati deoarece femeia vroia sa le comunice ceva foarte important. Naruto se uita nerabdator la femeia care se uita peste niste documente. Aceasta le lasa pe birou, dupa care se ridica si isi indrepta privirea spre ferastra. Shizuru statea langa dansa si o privea ingrijorata.
-Cred c-ati auzit cu totii de furtul pergamentului sacru din Satul Ascuns intre Stanci. Tocmai am fost informata ca s-au mai furat pergamente si din alte sate ale celor Cinci Mari Natiuni Shinobi. Se pare ca noi suntem singurii care inca n-am fost atacati. Vreu sa se intareasca paza din seara aceasta. Cateva echipe Anbu vor fi si ele pregatite pentru orice eventualitate.
-Dar se stie cine este in spatele acestor furturi, intreba Neji fixand-o cu privirea pe femeie.
-Da! Se pare ca cei care au furat pergamentele sunt din Akatsuki. Cred ca va dati seama ca nu sunt niste simplii criminali. Inca nu stie nimeni motivul pentru care au furat pergamentele, insa eu cred ca face parte dintr-un plan mai mare.
-Inseamna ca oricand satul poate fi atacat! Spuse Sasuke incrutandu-se la gandul ca Itachi se afla atat de aproape de el.
-Sasuke, incearca sa nu fii condus de setea ta de razbunare si incearca sa nu faci vreo prostie. Noi vrem sa-i prindem pe toti membrii pentru ai interoga si pentru ai inchide. Apropo, am aflat ca Organizatia are un nou membru, deci acum sunt zece in total. Sigur nu vor ataca impreuna, insa daca se va intampla ca in celalalte sate vor veni cam sase-sapte, deci trebuie sa fim pregatiti, spuse femeia ridicand usor tonul.
-E de rau. Cine stie cat de puternic este noul membru. Cu ceilalti ne-am mai luptat si stim de ce sunt in stare, spuse Shikamaru serios. Dupa ce mai vorbira despre pozitia de aparare a satului, toti plecara pentru a se pregati. Naruto si Hinata mergeau sub niste ciresi abia infloriti. Blondul isi tinea o mana dupa gatul fetei si o tinea aproape de el. Amandoi mergeau in liniste, pana cand Hinata sparse linistea.
-Stii, azi se inplinesc trei ani de la plecarea Sakurei, spuse tanara privind pomii. Acestia ii aduceau aminte de chipul angelic al prietenii ei. Ii era foarte dor de ea, insa incurajarile iubitului ei o faceau sa se simta mai bine. Naruto se opri si o saruta scurt pe buze, dupa care se uita in ochii ei. Ii sopti la ureche cateva cuvinte, dupa care ii zambi si o imbratisa. Deodata Hinata il da la o parte si isi activeaza Byakuganul. Blondul isi da seama ca cineva ii urmareste si se uita alarmat in jur. Acesta zareste doua umbre stand intr-un copac insa care dispar imediat. Tanarul o apuca pe Hinata de mana si incepe sa alerge in cautarea lui Tsunade. Acestia o gasesc alaturi de Shizune in fata academiei.
-Bunico avem probleme mari, spune Naruto respirand greu.
-De cate ori sa-ti spun ca sunt Lady Tsunade nu bunica, spune femeia usor iritata. Acum, ce s-a intamplat, de ce sunteti asa de transpirati.
-Am vazut doua umbre intr-un copac. Eu nu le-am vazut bine, insa Hinata poate garanta ca erau membrii Akatsuki, spuse blondul pe nerasuflate. Atat Tsunade, cat si Shizuru se albira la fata.
-Shizuru, anunta toate echipele. Ne intalnim la locul unde este tinut pergamentul.
-Da doamna, spuse Shizuru disparand intr-un nor de fum. Dupa ce Shizuru disparu, cei trei se indreptau spre locul unde era tinut pergamentul sacru. In jumatate de ora ajunsera in fata unei cladiri. Acolo se aflau deja celalalte echipe, impreuna cu Kakashu, Guy si Kurenai si cu cativa membrii Anbu. Cand Lady Tsunade vru sa paseasca in cladire niste stele ninja ii taiara calea. Toti se intoarsera cu spatele si observara ca cinci membri Akatsuki erau pregatiti de atac. Sasuke isi stranse puternic pumnul cand isi observa fratele. Alaturi de Itachi, mai erau Kisame, Deidara, Zetsu si Sasori. Kisame isi scoase sabia si-l ataca pe Kakashi si pe Guy. Acestia se ferira cu usurinta. Kisame facu repede un semn, iar in jurul lui Guy aparura niste brate din apa. Kakashi se pregati sa faca Chidori insa fu pus la pamant de catre Kurenai care era controlata de Sasori. Sasuke se repezi spre Itachi, insa acesta sari in spatele lui si-l izbi cu putere de trunchiul unui copac. Neji, Lee si Shikamaru luptau impotriva lui Deidara, in timp ce Naruto, Hinata, Ino si ceilalti luptau impotriva lui Zetsu. Situatia era foarte tensionata si parea fara scapare. Lady Tsunade se uita la membrii Anbu si dadu usor din cap. Membrii Anbu se asezara in cerc si scoasera fiecare cate un pergament. Facura un semn timp de cateva minute, dupa care din pamant incepura sa iasa din pamant radacini. Acestea ii prinsera pe membrii Akatsuki, care incercau sa se elibereze dar fara noroc. Toti ninja se uitau uimiti la acele radacini. Lady Tsunade se apropie incet de Itachi Uchiha si-l privi timp de cateva secunde.
-Ce aveti de gand cu aceste pergamente? Raspunde-mi, spuse femeia tipand. Itachi se uita la ea dar nu spuse nimic, ci doar zambi usor.
-Chiar credeti ca ne-ati invins? Intreba Deidara care se zbatea usor.
-Ce vrei sa spui? Intreba femeia mirata de cele auzite. Ingrikorarea I se putea citi pe chip.
-Totul merge conform planului. Ne asteptam sa fiti mai puternici de cat data trecuta, asa ca ne-am pregatit, spuse si Sasori.
-Nu inteleg! Spuse Naruto care veni langa femeia blonda. Kisame incepu sa rada deodata, dupa care isi indrepta privirea spre creanga unui copac si spuse:
-L-ai luat deja? Se pare ca nu ai intalnit dificultati. Toti isi indreptara privirea spre persoana necunoscuta si ramasera suprinsi. Era o fata, imbracata intr-un costum ninja si care purta o masca specifica celor de la Anbu. Aceasta purta in spate pergamentul sacru.
-S-a dechizat intr-un membru Anbu si a intrat fara probleme. Tu esti noul sau mai bine zis noua membra din Akatsuki, nu-i asa? Intreba Guy ce o sprijinea pe Kurenai care inca mai era putin ametita de la acel jutsu.
-Asa este! Spune tanara care se afla in copac. Aceasta isi scoate sabia si taie cu o viteza uimitoare toate radacinile care ii tinea colegii captivi. Sasuke isi scoase si el sabia si se indrepta spre intrusa. Fata bara cu usurinta sabia brunetului dupa care il impinse in peretele cladirii. Brunetul ramase uimit de puterea tinerei. Aceasta se apropie de el si-l atinse cu unghia pe fata, provocandu-i o zgarietura. Sangele incepea sa-si faca aparitia si cand aceasta il vazu sari in spate. Ino aparu in spatele ei si vru s-o loveasca insa tanara fu mai rapida si o apuca de coada, dupa care o azvarli in trunchiul copacului. Blonda se ridica cu greu si incepu sa scuipe sange. Membrii Anbu vrura sa o atace insa aparu Itachi care le provoca niste rani serioasa. Un alt membru Anbu aparu in spatele fetei si vru sa o taie cu sabia, insa reusi doar sa o atinga usor la un brat. Acesta isi indrepta sabia spre ea si incepu sa o atace cu multa putere. Facu un semn, iar lama sabiei se inrosi. Acesta prinse viteza si o taie pe tanara sau asa crezu.
-E imposibil! Spuse membrul Anbu, cand vazu ca ii taie doar masca. Tanara isi lasa capul in jos si masca ii cazu. Acum, tot ce se putea vedea era parul roz si foarte lung al tinerei.
-De ce nu-ti arati chipul? Spuse Naruto care se pregati sa o atace, insa se opri imediat cand auzi cele spuse de rozalie.
-Am vrut doar sa fac lupta asta mai usoara. Daca ati sti cine sunt, doar cativa din voi ar lupta cu mine, spuse tanara care inca isi tinea privirea in jos.
-Nu conteaza cine esti! Noi tot te vom distruge, esti doar o criminala, spuse repede Naruto. Tanara incepu sa rada usor, dupa care cu o viteza uimitoare se apropie de Naruto si-l apuca de bluza impingandu-l in trunchiul unui copac. Aceasta isi ridica capul si-l privi adanc in ochi pe blond. Tanarul amuti si continua sa se uite in acei ochi verzi ca smaraldul. Toti ceilalti ramasera si ei uimiti la vederea tinerei, numai Tama nu intelegea nimic. Naruto inca nu spunea nimic, ci doar continua sa o priveasca pe cea din fata lui. Rozalia zambi usor dupa care ii dadu drumul si se indeparta usor de el.
-Deci, de ce nu ma distrugi? Ai zis ca nu conteaza cine sunt, ca sunt doar o criminala. Unde a disparut siguranta de mai devreme? Hai, ataca-ma daca poti, spuse rozalia dand drumul la sabie.
-Sa...Sakura, tu esti? Intreba blondul nevenindu-i sa creada. Sasuke se uita uimit la fosta lui colega. Acesta se intreba cum de devenise atat de puternica. Deodata se auzi un usor ras si Sakura isi indrepta privirea spre Tama.
-Daca ei nu pot lupta cu tine, pe mine nu ma opreste nimeni, spuse bruneta scotand o sabie si indreptandu-se spre Sakura. Rozalia isi lua repede sabia de jos si se apara. Acum, cele doua fete se priveau in ochi. Sajura observa ca ochii celei cu care lupta incepura sa se faca movi. Desi nu stia motivul, simtea cum sangele incepea sa clocoteasca in ea. “Simt cum ceva din mine vrea sa iasa la suprafata. Imi doresc asa de mult sa o omor pe fata asta, insa nu stiu de ce. Parca nu ma pot controla.”
-Deci tu esti inlocuitoarea mea. Trebuie sa recunosc ca au gusturi destul de bune, spune Sakura atacand-o cu multa putere. Tama o ataca si ea, iar cand cele doua sabii se atinsera sarira in aer. Amandoua fete erau cu mainile goale si parca nu vroiau sa inceteze aceasta lupta. Tama facu un semn si o minge de foc se indrepta spre Sakura. Rozalia se feri destul de greu, iar cand mingea de foc disparu, incepu si ea sa faca un semn. Aceasta isi indrepta privirea spre mana dreapta si incepu sa se concetreze. In palma incepu sa apara o sfera de chakra albastra, care se facea din ce in ce mai mare. Vantul incepu sa sufle cu putere si cerul sa se innoureze. Picuri de ploaie incepura sa se scurga pe pamantul uscat. Cei din Akatsuki priveau uimiti la partenera lor. Nu le venea sa creada ca avea de gand sa foloseasca acea tehnica. Itachi nu intelegea ce se intampla cu eleva lui. “Ce se intampla cu ea? Niciodata nu am vazut in ochii ei acea dorinta aprinsa de a ucide.”
-Ai innebunit? Inca nu controlezi cum trebuie aceasta tehnica, spuse Kisame care aparu langa ea si care incerca sa o opreasca in a face o nebunie. Sakura parea ca nici nu-l aude. Aceasta se concentra la sfera din palma ei, care crescuse considerabil de mare.
-O voi ucide in secunda aceasta! Spirala Dragonilor, spuse Sakura dupa care se indrepta spre Tama si o lovi. Toti privira uimiti la pagubele ce le facuse acel jutsu. O mare parte din cladire si din padurea care o inconjura era distrusa. Tama era pe jos cu bluza aprope toata rupta. Aceasta se ridica cu greu si o privi uimita pe Sakura. Se cunostea pe chipul ei ca nu se astepta la asa ceva. Ochii care ii erau movi nu exprimau deloc frica sau teama, ci doar multa rautate. Sakura, la randul ei o privea uimita. Nu intelegea cum de supravetuise. Aceasta isi folosise aprope toata chakra in acel atac, asa ca incepu sa respire greu. Hinata se uita la rozalie si nu-i venea sa creada. Nu o mai recunostea deloc pe vechea Sakura. Tot ce vedea era un demon capabil sa distruga tot. Cateva lacrimi incepura sa-i alunece pe chip. Linistea se asternu timp de cateva minute. Tot ce se auzea erau picaturile de ploaie, tunetele si fulgerele. Sakura o studie cu atentie pe bruneta si se opri cu privirea pe mana stanga a acesteia. Aceasta avea un semn cu niste dragoni care erau negrii. Rozalia incepu deodata sa tremure si cazu in genunchi.
-Semnul acela, spuse rozalia incet. Aceasta incepu sa fie cuprinsa de o chakra rosie. Itachi, cand vazu, se apropie repede de ea. Se apleca si incerca sa inteleaga ce spune tanara. Tot ce auzea era “semnul acela”. Itachi isi intoarce privirea spre Tama si o priveste in ochi. Vedea o privire rece si plina de rautate, o privire ca a unui demon. Acesta se uita apoi spre brat, si observa atunci semnul. Brunetul isi activa repede Sharinganul dupa care o facu un semn si o adormi pe Sakura. O lua in brate si se ridica. Chakra care incepu sa o inconjoare disparu.
-Sa mergem! Am obtinut ce vroiam, spuse Itachi uitandu-se la partenerii lui.
-Nu pleci nicaieri cu Sakura! Nu stiu ce i-ai facut, insa nu te las sa o folosesti, spuse Naruto si se indrepta spre Itachi. Acesta se feri cu usurinta, dupa care disparu urmat de ceilalti membrii Akatsuki.
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secrete Magice Kyandi. 1 1.958 20-05-2012, 01:47 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Casatorie, aventuri, sentimente ascunse si replici acide Lexxu 6 3.292 04-03-2012, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Talente ascunse... Uchiha_Shana 2 2.765 23-05-2011, 08:29 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intentii ascunse matzaplouata 16 7.753 16-01-2011, 04:49 PM
Ultimul răspuns: Arashi
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.865 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  In bratele iubiri(Sasu-Saku) Elina 15 14.288 09-07-2009, 04:54 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Sasu Saku Love Story! Kiddo 3 3.662 30-05-2009, 08:26 PM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  Calea spre dragoste (Sasu-Saku) Elina 42 25.594 27-05-2009, 04:42 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Sentimente ascunse Yaku-chin 4 4.443 12-04-2009, 08:16 PM
Ultimul răspuns: myuu
  A Naruto Love Story Kazuki 18 20.126 25-02-2009, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Kazuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)