Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ciel & Sebastian

#1
[Imagine: sebastian_ciel_1.jpg]
Voi ce credeti despre ei doi?E doar o relatie stapan/servitor intre ei sau e ceva mai mult?
Eu refuz sa cred ca intre ei doi e doar o relatie stapan/servitor.Chiar as vrea sa vad o scena cu un sarut la sfarsitul seriei(sau poate chiar mai devreme? o.O Nu ma deranjeaza).Dar prin sarut vreau sa spun ca un sarut fara sa-i ia sufletul lui Ciel xD.Deci,da sunt o fana foarte mare al acestui cuplu :3.Sunt prea draguti impreuna x3.Voi ce credeti?
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#2
Kat-san, m-ai prins. Promisesem sa ma las, dar cu astia doi nu se poate.
Nu ma pronunt, dar relatia de stapan/servitor a fost demult depasita. Si asta in mare parte din cauza adoratului nostru, Sebastian-sama. Episodul 4, sezonul 2: bietu' copil vrea sa se dea si el jos de pe tren, intinde mana, Sebastian o apuca, si in loc sa il conduca frumusel pana jos, puf! il trage in bratele lui. La care copilu', ca sa nu cada, se agata cu bratele proprii de gatul lui. De altceva nu avea de unde?
Sezonu' 1 are atatea faze de salivat incat nu stau sa le enumar. Merita insa mentionate: saritu' cu Ciel(a) in brate, replicile repetate cu "Bocchan al meu", palmele, zeflemeaua, privirile.:chuu::love: .
Da, e ceva mai mult acolo. Ramane la latitudinea lor daca se dezvolta. Si a Yanei Toboso, si a producatorilor.
Insa, n-am fi noi geloase pe conte daca s-ar combina cu scumpul nostru demon?...
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.



#3

Nu ma incumet sa spun ca ar fi intre ei o relatie care sa depaseasca stagiul de " master- butler" pana nu vad clar asta[ ori in anime, ori in manga, I don't mind where it is, as long as it is ].

Dar imi place foarte mult sa-i vad impreuna, cum se cearta[ ma distrez teribil cand Ciel il palmuieste... Bad, bad Sebas'chan ], iar primul lucru care-mi vine in minte in momentul cand ma gandesc la acest 'cuplu' este scena cu corsetul* that was briliant... and it was all just fanservice- but I still laughed, and I was still shocked*.

Sebastian nu este unul dintre cei mai ascultatori majordomi[ desi pare servil] si-i place sa-l tachineze pe bietul Ciel care sta si zbiara acolo, saracul. Imi plac replicile lui cand i se adreseaza lui Ciel si faptul ca se lasa asteptat cand vine vorba sa-l salveze* he's such a tease somethimes- that's why I love him... tehe*
She is a living existence of selfishness.


#4
Parerea mea : nu mai e vorba de mult de o relatie stapan-servitor, si acum nu ma refer la cine stie ce relatii amoroase (desi e clar ca se iubesc 78). Intre ei s-a creat inca din primul sezon (sau cel putin asa am eu impresia) o relatie mult mai stransa, de prietenie poate, decat ceea ce este oficial. Si sunt atatea exemple care dovedesc acest lucru...
Uite, atunci cand Sebastian a descoperit ca Ciel fusese "secat" ,sau ceva de genul, de suflet, putea sa-l lase acolo si sa plece. Dar nu...el l-a luat de acolo si a facut tot posibilul ca sa-l trezeasca la viata. Si abia dupa ce a deschis ochii Ciel si-a dat seama ca semnul contractului de pe ochi inca nu disparuse (tind sa cred ca atunci a realizat asta din expresia uimita pe care a afisat-o).
Sau in primul sezon, cand il parasise pe Ciel, dar totusi ramasese cu stapanul lui sub forma de pisica neagra.
Ba chiar si Claude si-a dat seama ca Sebastian are o slabiciune pt Ciel atunci cand i-a zis in ultimul episod o chestie gen "ti-au slabit cumva puterile de cand te-ai dedicat acelui suflet omenesc? ". Ma rog...ceva, ceva e cu ei. Nu pot sa cred ca e doar o chestie de stapan si servitor intre ei.
Aaa mi-am amintit..ca pana acum am dat exemple numai de cat de devotat e Sebi, dar nu am spus si de Ciel. In episodu cand trebuia Sebastian sa se bata cu Claude si apoi s-au intors in sala de bal, Claude venise primul si atunci cand Ciel si-a dat seama de asta, se panicase pur si simplu. Si sunt sigura ca nu de frica, pentru ca ne-a dovedit ca lui nu ii este frica. Bineinteles ca si-a revenit cand l-a vazut pe Sebi, dar momentul de slabiciune a iesit in evidenta.
Pe de alta parte, daca o luam pe latura erotica...hohohooo, aici imaginatia mea bolnava isi face foarte bine treaba 21).Tot sunt trista ca nu ne-a aratat un sarut la sfarsitul primei serii (unul cu limba!!, dupa cum zicea cineva 21 ), dar poate ca sezonul asta o sa avem parte de mai multa actiune 105.
App, a observat cineva ca sez asta are mult mai multe scene perverse ca primul? Asa ca de ce n-ar fi si un sarut (sau mai multe) intre Sebastian si Ciel? Hmmm?? Ma rog, sincer nu prea cred ca se va intampla si chestia asta ma demoralizeaza, dar ii iert daca mai baga scene care sa fie cat de cat satisfacatoare, ca cea cu plamele din ep 7 :X
Huh, ma mir ca am terminat 21
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#5
Valeu, aici iese yaoiul din mine24.
Sa vedem, din ce am avzut in anime, pare sa fie ceva mai mult in relatia lor. Sebastian pare ciudat de atasat de Ciel dupa spusele lui Claude. Si eu am aceasi parere. Nu m'ar deranja sa vad ceva mai multa actiune intre cei doi21. Ciel desi nu pare de acord cu asa ceva -in primele episoade din sezonul doi chiar a aratat ceva compasiune pentru logodnica lui Elizabeth-, cred ca daca iar reveni memoriile si toate amintirile care le are cu Sebastian s-ar cam schimba putin situatia. Nu stiu daca Ciel realizeaza cat de multe a facut Sebastian pentru el. Pe de alta parte, cred ca daca ar incepe o astfel de relatie intre cei doi s-ar strica acea atmosfera de mister din jurul animeului. Ceva pe la final ar merge... Nu stiu. In orice caz, vreau sa avd mai multa compasiune din parte lui Ciel, stiu ca Sebastin da tot ce poate15.
Oricum, vreau sa aflu mai multe despre ceea ce a zis Claude, paote iese ceva pana la urma.
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#6
Yaoi , total * laughs*.

Ei bine, ei au o relatie de stapan-servitor cu adevarat. Asta sunt , bocchan and butler. <3 si totusi, nu iese un yoai perfect?
Am observat cu totii cum reactioneaza Ciel in prezenta lui si mai ales, mai ales cand il ajuta Sebastian cu ceva ! Oh, doamne, e minunat. Sau atunci cand ii ordona sa faca ceva * ti se zbarleste pielea, nu alta* .Se potrivesc din toate punctele de vedere. Exista o chimie mai mult decat speciala intre aceste doua personaje. Modul in care se privesc uneori, cum se sincronizeaza, cum gandesc impreuna si asa mai departe.
Dar , relatia lor se bazeaza, bineinteles, pe principiul stapan servitor, asta e si tema. Avand in vedere ca anime-ul nu are ca si gen trecut shounen-ai, nu ar trebui sa ne asteptam la o relatie boyxboy. Si totusi, imaginatia noastra nu are cum sa nu o ia razna atunci cand ii vedem pe aia doi impreuna. Cand il ia Sebastian pe Ciel in brate, imi bate inima mai tare * laughs* sa nu uitam de momentul din ultimul episod al sezonului intai cand se apropia de el sa ii ia sufletul, eh, stim si noi cum s*-a terminat acel episod. In orice caz, nu v-a dat si voua impresia fie si pt. o secunda ca il va saruta? Mie da, bineinteles. De fapt mi-am imaginat in tot acest timp ca l-a sarutat, cu limba chiar, french kiss, real french kiss. Adevarul este ca nu fac doar o pereche perfecta ca si servitor stapan, dar mai fac si o pereche perfecta gay * laughs* . Hmm, si cand ii spune Sebastian lui Ciel " bocchan", oh, cum naiba sa te mai gandesti la lucruri inceonte?

#7
Intre Ciel si Sebastian este o relatie stapan - servitor putin mai speciala, in opinia mea. Se vede cu ochiul liber ca lui Sebastian in pasa cu adevarat de Ciel. De exemplu, in manga a aflat de la Agni ( parca ) ca, desi Ciel e asa de matur, tot este un copil si ca are nevoie de dragoste and stuff. Si a doua zi, dimineata, a vrut sa-i dea cu lingurita mancare : )) . Well, nu cred ca l-ar fi ascultat pe Agni daca nu i-ar fi pasat ( macar putin ) de Ciel.
Si in episodul 18 din primul sezon a fost o faza asa de chiut. La final, Ciel ii spune lui Sebastian ca-i poate lua sufletul si inchide ochii cand Sebastian se apleaca spre el. Dar Sebastian i-a refacut doar funda si l-a rugat sa-l mai lase sa-i fie majordom inca putin. A fost asa misto.
Si in primele episoade din sezonul intai, cand Ciel a fost rapit si Sebastian s-a dus dupa el a mai fost o faza care mi-a placut. Cand se intorceau spre casa, Sebastian il tinea in bate pe Ciel si toti servitorii i-au intampinat si se uitau la ei si ziceau ca aratau dragut asa ( sau ceva de genul ) .
Mi-a mai placut partea cand Ciel ii da o palma lui Sebastian fiindca il scoate dintr-un castel ( in episodul cand Lizzie fusese rapita ) . A fost geniala faza : D
Imi plac mult partile cand Ciel este la ananghie, iar Sebastian intarzie putin. Sunt chiar misto, mai ales cand Ciel ii mai spune ceva de genul : a€žAi intarziat!a€.
Ar fi misto sa vedem un sarut intre cei doi, desi mi se pare imposibil. Cred ca este doar o relatie stapan - servitor putin mai... ampla.Totusi, parca cand citeam manga, am vazut la genuri : shounen - ai . Cine stie, poate macar in manga primim un sarut : )) . Oricum, ar iesi un yaoi superb intre Ciel si Sebastian.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#8
Dupa parerea mea, relatia stapan/servitor e prea putin. Au fost unele faze unde chiar aveam impresia ca se vor saruta, sau, ei bine...Seby il va saruta pe Ciel. Cred ca se potrivesc minunat, as fi fericita pana la cer si inapoi daca ar fi yaoi, insa , din pacate, nu primim intotdeauna ce dorim 21. Sincer, la ce privire are Seby, ma mir ca Bocchan i-a rezistat, insa mai e Lizzy 21 Si speram ca macar in sezonul doi va fi ceva, ceva, insa am gresit 21 iar. Intotdeauna imi incetinea ritmul in care imi batea inima cand Seby se apropia de fata lui Ciel sau cand zambea foarte....pervers 15
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Alois sau Ciel Flash 27 18.663 04-08-2014, 09:14 PM
Ultimul răspuns: scarllette
  Sebastian Michaelis Flash 15 11.996 04-08-2014, 09:00 PM
Ultimul răspuns: scarllette
  Lizzy & Ciel Ekkaterinna 15 10.780 31-07-2012, 12:30 PM
Ultimul răspuns: Alicia
  Ciel Phantomhive Teh 5 4.633 01-10-2010, 03:44 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Grell & Sebastian Ekkaterinna 6 4.860 21-09-2010, 09:05 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)