Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lizzy & Ciel

#1
[Imagine: 102nsix.jpg]
Ce parere aveti despre acest cuplu?
Mie nu-mi place deloc 22.You can call me a pedo or a perv but I`m a totally SebastianxCiel fan 22.Nu suport cuplul asta,mie mai mult mi-ar placea sa fie doar un vis urat faptul ca Lizzy e logodnica lui *sigh*.Dar nu,e chiar realitatea,cruda realitate.I`m sorry LizzyxCiel fans,but I can`t accept this x|.Sunt doua persoane total diferite,nu au nimic in comun,Ciel nu simte nimic pentru ea,e obligat sa-i fie logodnic.Nu-mi place deloc cuplul asta,sunt total impotriva lui.Voi ce parere aveti?
*Please god,tell me there is someone who hates this couple too,please!*
Btw,am gasit ceva amuzant xD
[Imagine: elizhug.gif]
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#2
Huh, huh, topic si cu asa ceva21.
Hm... sa vedem, stiu ca pe vremea aceea casatoriile erau aranjate inca de cand erai copil, deci nu exista cine stie ce mare dragoste. Cred ca asta e si in cazul relatiei dintre Lizzy si Ciel. Ce este drept, Ciel a fost ingrijorat pentru ea, a salvat-o, a afcut niste sacrificii, insa nu se poate numi dragoste. Cred ca este prietenia din copilarie sau ceva asemanator. Chiar nu mi-l imaginez pe Ciel indragostit de Lizzy. [ fata aia e prea obsedata de roz si chesti fluffy, fluffy o.O]. Ma rog, nu se stie niciodata, insa sincer, nu mi-as placea ca cei doi sa ramana impreuna :-S.
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#3
Haideti ma ca nu sunt asa de naspa impreuna,mie mi se par cute 21.Adevarul este ca na..e obligat sa se insoare cu ea dar cred ca tine totusi la ea.Nu sunt cea mai mare fana LizzyXCiel dar sunt cute impreuna 21.Daca ar ramane impreuna cred ca as muri de ras =]]]] la ce i-ar face ...bietul Ciel,n-as vrea sa fiu in locul lui...dar si eu sunt pro CielXSebastian sau CielXAlois =]]]
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#4
Nu-mi place! Nu-mi place cuplul.
Din simplul fapt ca Lizzie este cu mult prea enervanta pentru secolul asta, pentru orice, pentru oricine, chiar si pentru lumea animeurilor * laughs* este singurul personaj din Kurosthisuji care nu imi place de nicio culoare, nu mi-a placut in niciun moment si ma indoiesc ca imi va placea vreodata de ea.
Trecand peste asta, unii ar spune ca se potriveste cu Ciel tocmai pentru ca personalitatile lor sunt atat de diferite, conceptie total gresita daca ar fi sa ma intrebi pe mine, but so whatever. Ideea este ca Lizz e prea enervanta, stupida, blonda, cretina, copilaroasa ( mda, stiu ca e copil dar nu ma pot abtine ) si... nesuferita si fitoasa si se crede mare importanta; desi nu e. Adevarul este ca de fapt e un ghimp in coaste >.< ok, pentru mine. Ce subiectiva sunt = )) dar nu imi place. Nu se potriveste cu Ciel.
Ciel este dragut si arogant si adorabil si... Nu , nu o sa stau sa il laud toata ziua, si el si cu Lizzy don't match a good pair. Si mi se pare mie sau ea e mai inalta decat el? : ))

yucks. sunt contra cuplului astuia.

#5
Brrr. Nu mai cu gandul la Lizzie ma cutremur. Nu o suport pe fata asta T.T Nu-mi place deloc ( punand accent pe deloc) acest personaj. E asa de enervanta, cu rochii d'alea impopotonate, e blonda ( nu-mi plac personajele blonde ) plus ca acele codite ale ei ii dau un plus de antipatie :]] E atat de imatura si copilaroasa... Bine, stiu ca e debea un copil, dar nah, tot nu-mi place mie personajul :]]
Pe cand Ciel...El e atat de de frumooos ( imi plac asa mult ochii lui : x De fapt, imi place totul la el <3 ) E atat de elegant, rafinat, calm and stuff. E asa arogant si asa dragalas cand isi bea ceaiul <33 E matur si desii e un copil nu se comporta ca unul de varsta lui XD E educat si la cate batai de cap ii da Liz... Ma rog, nu are rost sa mai spun cat de minunat e Ciel : ))
Am ramas perplex cand am aflat ca e logodit cu pacostea aia mica si blonda =]] Stiuuu, dar trebui sa am atatea pretentii de la un copil, dar nu-mi place ca ii da atatea batai de cap lui Ciel XD Si chiar nu o vad potrivita pentru a fi logodnica lui...
In fine, nu o mai lungesc ca nu are rost >:< Nu-mi place acest cuplu. Nu mi-a placut niciodata Lizzie si nici nu o sa-mi placa. So, e clar ca raspunsul meu e un mare NU. Nu sunt de acord cu acest cuplu. Si cred ca nu sunt singura care crede ca Ciel nu o place si nici nu simte ceva special pentru blondina.
[Imagine: f1i83.jpg]

#6
Pro-pro-pro SebyXCiel. Singurul personaj pe care il urasc, in adevaratul sens al cuvantului e aceasta lady. Urasc faptul ca e logodnica lui Ciel, chiar daca acesta pare sa tina la ea, cat de cat. Nu cred ca sunt un cuplu, nu pot sa imi dau seama ce ar putea avea in comun 21 mai ales vocea si comportamentul ei 21 Mi se pare foarte zburdalnica, jucausa si ...imatura si enervanta. NU, nu sunt pentru acest cuplu. Prefer ca Ciel sa fie cu Grell 21
[Imagine: ak8THBQ.png]


#7
I really like Ciel and Lizzy! Sincer sunt funny impreuna si chiar cute ... eu chiar speram sa ramana impreuna! I'm not a yaoi fan so nah si ala e un motiv!
Chiar daca Ciel e mai gotic si Lizzy e mai mult a pink-fan ar fi o combinatie foarte draguta. In plus Ciel tine la Lizzy doar nu a facut atatea sacrificii doar de dragul responsabilitatilor si Lizzy tine la el so it's ok!
Sunt prieteni de mici si foarte apropiati si chiar daca sunt logodnici din cauza unui aranjament le sta mult prea bine impreuna!!!
I'm pro Ciel x Lizzy!!!
[Imagine: Anime_Vector_Signature_by_iNegacion.jpg]

#8
Ciel x Lizzy ? yeah it's a strange couple :]] E ca si cum te-ai gandi la un emo-punk-rocker(asemanare inventata pe moment ) fiind cu o fata gen Paris Hilton :]] Oricum da, e un cuplu ciudat, dar eu cred ca Ciel chiar tine la Lizzy(adica la cate tampenii a facut si el tot o iarta si vine sa o salveze de vreo 2 ori parca) si Lizzy tine la Ciel, in modul ei unic.
Oricum, in serial mi se pare ca Ciel tine mai mult la Lizzy decat la Sebby si poate ca daca nu ar fi devenit demon nu ar fi plecat cu Sebastian si ar fi ramas cu Elizabeth ( oricum nu ar fi putut pt ca daca nu devenea demon ar fi fost mancat dde Sebby :]]) Deci eu nu vad asa-zisa dragoste dintre Ciel si Sebastian, ci mai mult sentimentele lui Ciel fata de Lizzy
[Imagine: mvqe0n.png]


Life is like you want it to be !


#9
Nu suport cuplul asta! Lizzy e genul de fata cu stilul "roz" asa cum il numesc eu si nu o suport de nicio culoare. Ciel a trebuit sa se logodeasca cu ea deoarece ea era pana la urma fiica unui nobil sau asa ceva , in concluzie a luat-o pentru reputatia din societate. Sincer nu mi l-as imagina pe Ciel sa fie lulea dupa Lizzy (Imi vine sa vars cand ma gandesc....Sincer!) eventual sa aiba o relatie de prietenie din cauza faptului ca se cunosteau de mici , dar mia mult in niciun caz. In final am sa ma repet si spun: Sunt CONTRA cuplului CielxLizzy -din simplul fapt ca nu o suport pe blondina.
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#10
Eu una n-o uport pe Elyzabeth, nu stiu e prea prea prea....colorata 21, alt cuvant nu am gasit sa o descriu 21, toata ziua cand ovad, numai dupa Ciel este, si se plange cand ceva nu este cum vrea ea, mai e si plagacisa raude tot pff 21
Eu nu o suport, Ciel si ea sunt niste firi foarte diferite, Ciel este mai matur, necolorat 21, merge pe calea lui si alte chestii de genul asta.
Eu una sunt Contra, nse potrivesc deloc, or fi ei logoditi dar ma tot un cuplu nasol raman si inexistent, o fi dansat Cile o data, de doua ori cu ea, dar nu i-am vazut in anime sa se si sarute (sau da ?" , nici eu nu mai stiu 21) , oricum din partea mea contra. nu n nu, never, nup, nexam 21



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Alois sau Ciel Flash 27 18.553 04-08-2014, 09:14 PM
Ultimul răspuns: scarllette
  Ciel Phantomhive Teh 5 4.627 01-10-2010, 03:44 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ciel & Sebastian Ekkaterinna 7 5.515 21-09-2010, 08:44 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)