Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Grell & Sebastian

#1
[Imagine: Grell-and-Sebastian-kuroshitsuji-8951238-367-411.jpg]
Daca tot am deschis topicul cu Ciel & Sebastian,va fi ok sa-l deschid si pe cel cu Grell & Sebastian,nu?
So,ce credeti?Ar putea exista ceva intre ei?
Eu,sunt sigura ca nu o sa se intample ceva intre ei,NEVER!Imi place ideea de cuplu intre cei doi,dar sunt o mare fana CielxSebastian so GrellxSebastian e pe locul 2 sa spunem xD.Mania lui Grell fata de Sebastian e asa de cuuute x3.Sunt sigura ca nu o sa se intample nimic intre cei doi,fiindca Ciel ar fi gelos,ne? x3
Iar Sebastian gaseste faptul ca Grell e indragostit de el dezgustator 22.So,nu prea sunt sanse pt cuplul asta :eto:
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#2
Greeeeell :X

Da, sunt foarte tari si funny si sexy si etc, etc, etc, fazele cu ei, dar nu. Nu este si nici nu va fi ceva intre ei doi, desi pun pariu ca Grell ar face orice ca sa-l cucereasca pe Sebastian 21 (si normal ca Ciel ar fi gelos 65...oh da, Sebi si Ciel sunt facuti unul pentru celalalt).
Si totusi, nu pare ca pe Sebastian sa-l mai deranjeze chiar atat de mult.Adica prin episdul 3 sau 4 (na ca nu mai stiu...ala in care aparuse Grell), atunci cand trebuiau sa o omoare pe grasunica aia, Grell incepuse ca el e regina mango sau o chestie din asta. La care Sebastian "makes you want to bite it" si si-a lins degetul 24. A fost cea mai tare faza, mi-a placut enorm.
Si Grell e tare cu dragostea lui. Ma rog, inca nu a apucat sa se manifeste destul in sezonul asta, dar s-au vazut destule in primul . Si tot in ep 3/4 cand mi-a placut replica pe care a dat-o cand s-a intalnit cu Sebastian "work is o~v~e~r.from here now the two of us shall have an ad~ven~ture~". Ce mai, e genial tipul, unul dintre personajele mele favorite.
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#3
Paaai...dementa rosie si calmul negru. Interesant mix. Il iubesc pe Grell, il venerez, iubesc, ador pe Sebastian. Da, da ar fi un cuplu de pomina. DAR NU! Sebastian e ori al meu, ori al lui Kath(nu cunoasteti>.<),ori al lui Kat-chan, ori al lui Lynn, ori al Marinei, ori al lui Ciel^^.
Si Grell...nu pot spune decat ca as vrea sa fie al meu, dar are deja pe cineva...in caz ca nu v-ati dat seama...WIRRU! Si da, cum a zis si nolazy, in sezonu' 2 ep 3, au facut o poza mai! Deci nu il detesta pe deplin. Numai ca nu se gandeste la posibile relatii romantice.^^ Da, da cred ca Cielik era prea naucit ca sa observe ca absurditate a zis Sebastian cu muscatul, alea alea.^^MANGO-STEEN!
nolazy, te admir pentru pasiunea ta asupra lui Grell.^^ Insa eu....pai eu urlam Sebas-chan prin clasa si ma invarteam si ziceam ca sunt un SHINIGAMI DESU! cu limba si degetele si toate aspectele. Are replici demente si le ador.
Deci nu! Ca puri prieteni(asa legatura stransa ca intre Agni si Seby:ha::ha::haSmile si one-sided pentru Grell, asa sa ramana! ^^
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.



#4
Grell mi se pare asa de cute [ ce l'as viola24].
Nu stiu, cred ca daca astia doi ar face un cuplu, ori animeul se transforma in parodie, ori da compania faliment. Sebastian este tipul dur, care urmeaza oridinile, in timp ce Grell isi pune la inaintare propia persoana. Ar fi un fel de epic fail daca astia doi ar face un cuplu24. Plus ca, Sebastian nu ar fi de acrod nici intr-o mie de ani, cred ca doar se foloseste de Grell [ paacat ca nu'si da seama].
Totusi, mi'ar placea sa vad un episod asa... extra cu cei doi. Parodie pura ar iesi 43.
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#5
Sunt un 'cuplu' foarte simpatic* cuplu din punctul de vedere al lui Grell, Sebas' chan prefera sa nu-si dea cu parerea la acest capitol.

Imi plac amandoi, nu are rost sa neg. Unul e funny si rosu si poate cel mai gay-ish personaj de prin animele pe care le-am vazut, iar celalalt este devotat lui Ciel, galant si malitios. Prima data cand Grell s-a dat la Sebastian mi-au trebuit vreo cateva minute sa-mi revin- mi-a fost greu sa fac fie si cea mai mica legatura intre acel shinigami care a omorat-o pe Madame Red si tipul ala enervant de voios si zambitor care a sarit pur si simplu pe Sebastian.

Diferentele dintre ei sunt incontestabile* intr-unul dintre episoadele din sezonul II apare Sebastian cu Grell si se lupta cu o tipa... Iar aia era ceva de genul: " What is that , la care Ciel, foarte calm, " My butler and... a weirdo." am ras ca o proasta la replica asta, dar habar n'am de ce.* dar tocmai aceste diferente ii apropie intr-un fel* au o relatie platonica, platonica* N'o sa se aleaga nimci de acest asa- zis cuplu, nici in anime si nici in manga.
She is a living existence of selfishness.


#6
Grell si Sebastian * laughs *
Amandoi sunt geniali , dar niciodata n - ar fii nimic intre ei . Sebastian e dur , implacabil , calm , respecta regulile , iar Grell e total opusul lui . Grell face tot felul de tampenii , nu respecta ordinele sefului lui etc . Oricum, Grell ar face orice doar ca sa - l cucereasca pe Sebastian : ) ) . Si daca l - ar cuceri , ce mi - ar placea ca Cielas sa fie gelos * laughs * . Totusi , sa nu deviem ( prea mult ) de la subiect . Intre ei nu poate fii nimic fiindca Sebastian si Ciel se potrivesc mult prea mult . Toate fazele cu Grell si Sebastian sunt cu adevarat geniale si nu mint deloc : )) . Doar sa - l vezi pe Grell cum se chinuie sa - i sara lui Sabastian in brate , iar brunetul il opreste cu - n singur deget : )) . Genial !
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#7
Kami-sama, ador poza 21 e superba :X
Imi place la nebunie sa imi imaginez ce s-ar putea intampla daca cei doi ar fi fost cu adevarat un cuplu. Insa Seby e mult prea devodat lui Ciel pentru asta. Nu spun ca e un lucru rau, insa cateodata imi e mila de Grell 21. Adica, saracul, la cat de mult se chinuie sa ii atraga atentia lui Seby si sa reuseasca sa ii "fure" un french kiss 21. Mie sincer imi place Grell, il gasesc foarte amuzant, in ciuda faptului ca el a omorat-o pe Madame Red, insa pur si simplu il compar cu o fan-girl. Bineinteles, Grell tot viseaza si Seby tot se fereste 21
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sebastian Michaelis Flash 15 11.991 04-08-2014, 09:00 PM
Ultimul răspuns: scarllette
  Grell Sutcliff Ekkaterinna 6 6.080 03-06-2013, 05:43 PM
Ultimul răspuns: crazzy33
  Ciel & Sebastian Ekkaterinna 7 5.538 21-09-2010, 08:44 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)