Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Grell Sutcliff

#1
[Imagine: Grell_Sutcliff___Kuroshitsuji_by_ohfiend.png] [Imagine: grell_sutcliffe.jpg]

Nu-mi vine sa cred ca nu a deschis nimeni topicu` asta O.o.No Grell fans over there?So,ce credeti despre Grell?
Mie imi place nebunia lui dupa Sebastian.Cred ca si eu as face asa xD->poate chiar mai rau xD.Imi place parul lui rosu,mereu mi-au placut personajele cu parul lung :X.Nu-mi place forma lui initiala cand are parul negru 22.Deci Grell e un personaj foarte important pt mine,e sarea si piperul xD.Si cand zice "Let me bear your child,Sebas-chan" :chuu:.E un personaj amuzant si imi place foarte mult de el,e un personaj foarte funny si interesant.Sunt o fana de a lui,dar tot Sebastian is my no.1 xD.So,voi ce credeti de el?
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#2
Greeeeeeell* Big- no, huge fan here*

Presupun ca faza de mai sus a spus totul. Imi place, il ador ca personaj. Chiar si inainte de a se "demasca" mi-a placut, pentru ca era clumsy and depressed- si il primea mereu exemplu pe Sebastian... Eh, pana la urma n-a invatat cum sa fie un majordom exemplar.

Cand si-a facut aparitia, asa rosu si cu zambetul ala larg si usor sadic, cu dinti de rechin si cu drujba* ador drujba * am ramas surprinsa. Nu as fi ghicit niciodata ca un personaj asa de- well, impiedicat- ar fi putut sa fie un Shinigami. Un motiv in plus pentru care-l iubesc: a invatat-o pe Madame Red cum sa fie rosie* ce ciudat suna*, desi ma enerveaza ca a omorat-o.

Nu in ultimul rand, cel mai important motiv pentru care-l ador este faptul ca-l iubeste pe Sebas'chan* this is from him too*. Este asa cute cand 'sare' pe Sebastian si-i face toate declaratiile alea dementiale si putin duse.

Prin urmare da, unul dintre personajele mele favorite din anime.
She is a living existence of selfishness.


#3
A Grell fan here ! : ))
Furtuna rosie e geniala ! : )) Cand era slujitoare nu mi - a placut . Prea neindemanatic si nu era asa de genial, dar cand a a€ždevenit” adevaratul el a fost mortal. Imi place cum se agita sa incerce sa se apropie de Sebastian ( si nu - i iese : )) ) , cum se bucura asa de mult cand isi primeste death scythe - ul . De fapt, caracterul lui este atat de copilaros incat te intrebi daca - i real. Oricum, de fiecare daca cand apare in anime , incep sa rad. Stiu ca va urma ceva cu totul si cu totul genial * laughs * . Mi - a placut la nebunie de el in OVA , cand purta rochia de printesa si , la inceput murise in scena de teatru , iar el invie ( desi nu trebuia ) doar ca frati - su ( Sebastian ) spusese ceva bun despre ea. Genial! : ))
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#4

Minunatul ( gay ) Grell !
Cum poate sa nu il adore cineva? Desigur, mi se parea atat de stupid in rolul acela de majordom al lui Madam Red, bine, a fost doar de fatada si ma bucur ca s-a intamplat asa. Pentru ca altfel nu ar fi avut niciun farmec.
Ca si shinigami, e superb. Are un simt al umorului tres tres dezvoltat, face niste scene de toata frumusetea si aduce un plus de culoare in anime. Mai specific, culoare rosie * laughs * si la propriu si la figurat. Nu pot uita cum a ucis-o pe Madam Red atunci * laughs* , stiu ca poate ar trebui sa imi para rau dar a fost atat de genial incat nu am ce sa ii fac. A ucis-o cu stil. Desi imi placea si Madam Red.
Pe langa dintii lui de rechin pe care nu imi imaginez cum sa nu ii placa cineva, ochelarii lui bestiali, parul rosu superb si fata aceea de nebun, se mai adauga si pasiunea lui si replicile gay fata de Sebastian. Are o personalitate aparte care aduce un plus de amuzament anime-ului, de invioreaza de fiecare data cand apare, sau cel putin asa se intampla cu mine. E interesant in felul lui si are un farmec aparte.
Nu pot uita momentul in care Sebastian a facut-o cu calugarita aceea si Grell era atat de nervos * laughs* a zis ceva de genul : Ii scriu numele in carnet! Foooarte placut si amuzant.

#5
Deci Grell e unul dintre personajele mele preferate, tip mai penal ca el n-am mai vazut in viata mea = )))))

Incearca asa de mult sa ajunga la Sebastian, pardon Seeby = )))) si nu reuseste deloc, se alege cu multe lovituri in schimb. L-am adorat din prima clipa in care l-am vazut, ma rog atunci cand si-a dezvaluit adevarata identitate, parea asa misterios si la inceput nu stiu de ce imi era putin frica de el, dar cand am vazut cat de prostut putea sa fie, am murit de ras, sincer.

De Grell n-are cum sa nu iti placa, asa sunt eu de parere. Sau cand s-a dat drept Undertaker, geeeeeezaaaaaas ce obsedat era de Sebastian, sa fuga ca sa-l imbratiseze si se loveste de perete si ii mai cade si ceva in cap. Geeeniuuus si mai multe faze au fost incredibile si amuzante, dar asta a fost preferata mea.

Si ar mai fi si partea aceea [unde a zis si Ramona] cand era Sebastian cu calugarita aceea si Grell asa de furios si gelooos pe aia incat vroia s-o omoare = )))

Il ador <3
My blog.
[Imagine: 282661.jpg]

Stop! You're playing with my delirium.

#6
Grell <3
Imi place la nebunie 21 da mi-e si mila de el, la cat de mult incearca sa il seduca pe Seby, nu primeste nimic in schimb 21. Poate suna ciudat, insa imi plac dintii lui 21 suna ciudat? Nu stiu exact motivul 21 si pe langa asta, am o slabiciune pentru personajele masculine cu par lung. Si culoarea e superba :X nu cred ca se potrivea alta . E unul dintre cele mai interesante si amuzante personaje, sa nu mai spun, cel mai indragostit personaj din toata seria 21 si nu pot sa il condamn 105

Scuzele mele, nu sunt singura caruia ii plac dintii lui 21
[Imagine: ak8THBQ.png]


#7
Grell .....ce imi place pers. asta!!!!<3 Il iubesc la nebunie.mi-a placut mult de cand l-am vazut majordom!Era inpiedicat si dragut,mai ales in rochia in care Lizzy l-a inbracat.Niciodata nu as fi crazut ca asa un personaj dragut si inpiedicat ar putea fii un shinigami sadic si nebun!!Ma amuza faptul ca el e indragostit de seby 21 Nu imi place faptul ca a omorat-o pe Madam Red........20Dar il iubesc oricum !!!<3 <3
uuuu a fii nebun,la mn e normal uuuu 21 21[Imagine: ciel-gifs-fanart][/spoiler]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Grell & Sebastian Ekkaterinna 6 4.815 21-09-2010, 09:05 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)