Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ciel Phantomhive

#1
NU IMI VINE SÄ‚ CRED CÄ‚ NIMENI NU I-A FÄ‚CUT TOPIC SPECIAL!!!!!!!!!

Ciel Phantomhive, mostenitorul familiei Phantomhive. Pustiul de doar 12 ani care a facut un contract genial cu un demon superb. Nu bag descriere detaliata pt simplul fapt ca nu simt nevoia sa dau copy/paste de undeva si nu vreau sa adaug chestii inutile. Daca vreti descriere, gugal it and copy/paste it here. Sunteti invitatii mei.

L-am adorat din prima secunda. Cred. Nici nu imi mai amintesc. A trecut atat de mult timp de cand am vazut primul sezon incat nici nu imi mai pot aminti. In orice caz, nu stiu cu ce as putea sa incep pt ca imi plac absolut toate lucrurile la el. Parul, ochii, statura, numele, personalitatea, demonul. Hei, e al lui, orice s-ar spune * laughs*

Incep cu caracterul lui.
Este o personalitate tipica engleza, a unui aristocrat, al unui pusti de vitia nobila. Este arogant si totodata dragut si simpatic si adorabil, cum se pot combina astea? Ei bine, doar producatorii aia prea inteligenti o stiu. In orice caz, le are. Este morocanos si poarta o masca falsa de indiferenta. Tipica aristocratiei engleze cat si a lui, the queen's watch dog, cum el insusi cat si cei de la Scotland yard il numesc. Oh, da, este pur si simplu genial. Ii ador replicile si modul in care se comporta. Este nesuferit si superior tuturor. Desi in sufletul lui a patit destule, nu lasa sa se vada. Ador faptul ca nu se lasa ajutat, il ador pur si simplu. Este incapatanat si prefera sa se descurce singur. Crede, bineinteles, ca este de datorita celorlalti sa asculte ce are el de spus si sa execute ordinele pe care el le da, le impune, le hotaraste. Pt. ca are putere de convingere, de fapt are putere in orice sens posibil. El detine puterea absoluta in anime-ul asta!!! * laughs* cu o mica-mare exagerare, bineinteles. Personalitatea lui este perfecta.

Continui cu aspectul lui, nu i se putea potrivi un altul, as zice-o. Ii ador hainele tipice epocii victoriene cat si modul in care merge, ati vazut si voi. Mandru si orgolios, se vede asta prin mersul lui, se vede cat de superior si aristocratic si minunat este. ( da , o sa continui sa il ridic in slavi ).
Hainele, geniale. Albastrul, perfect. Parul, ochii de aceeasi culoare mentionata mai devreme, se vede minunat. Fata lui de copil imbinata cu trasaturile aspre, ceva epic. Capodopera. Opera de arta.

Acum vorbind despre semn si ochiul lui. Perfect. Ochiul lipsa, vreau sa spun. De fapt, nu e lipsa, are doar imprimat semnul acela al contractului cu Sebastian. Perfect. Nu i se putea gasi un loc mai special. Cred ca as fi fost necajita daca ar fi fost de exemplu undeva pe genunchi * laughs* si totusi, asta ar fi absurd pt. ca sunt prea geniali dragii de producatori pt. asa ceva. Oricum, it fits perfectly his brave personality.
Pentru ca orice s*ar spune, este curajos. Curajos in sensul de mandru si orgolios. Are mandrie ! Si bineinteles ,asta este o valoare de neclintit. Asta imi place mult la el, pe langa aroganta si toate cele, nu se lasa calcat in picioare orice s-ar intampla. As uri sa il vad ingenunchiind sau pur si simplu cersind sau orice asemanator, in modul acela jalnic. Nu as putea suporta decaderea acestui personaj mult prea perfect.
Pentru ca orice s-ar mai spune, el este absolut perfect creat din toate punctele de vedere.

Relatia lui cu Sebastian este minunata, dar nu este topicul potrivit pt asa ceva. Desi ei doi se potrivesc de minune.
Ador cum se comporta cu el si servitorii lui. Desi ma enerveaza trebuie sa admit ca se comporta ca si un gentilom si cu idioata de Lizzie pe care o detest din tot sufletul meu. Este cretina si inutila si nu are niciun loc in anime, dar asta este alta poveste.
Vorbesc aici de ambele sezoane, si este de mentionat faptul ca s-a comportat admirabil intr-unul din primele episoade cand a salvat-o de la inec. Altfel nu pot spune ceea ce a facut.

hmm, momentan sunt inciudata de aparitia episodului 9, genial



Imi place si apelativul de "bocchan" ( dar rostit doar de Sebastian! ) i se potriveste absolut perfect. Si determinarea lui este fabuloasa. Este un personaj ( PREA ) captivant, chiar si pt. acest secol.

#2
Cum?Abia acum am descoperit ca nu are topic O.o
Saracul,cred ca se simte lasat de-o parte xD
So,trecand la subiect:
Imi place copilul,e foarte matur,foarte norocos (are un demon majordom pana la urma,nu?).Imi plac hainele lui si cand a fost imbracat in rochia aia era asa de dragut,daca nu stiam ca e baiat puteam sa jur ca e fata.Normal ca toata lumea il place,pt ca e un personaj neobisnuit (nu vezi un copil de 13 ani si matur prea des) si un persoanj bine construit.So,in cateva cuvinte,imi place foarte mult de el,e un personaj interesant.
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#3

Jur ca la asta ma gandeam ieri,ca ar trebui sa fie un topic cu el dar deja facusem doua si am vrut sa las pe maine ce pot face astazi dar ma bucur ca ai facut tu.

Revenind am mai spus-o si o sa o zic Ciel Phantomhive este cel mai genial personaj EVER,pentru mine cel putin.Ma fascineaza totul la el ,ma face sa ma regasesc de multe ori in caracterul sau .
Ador totul de la el dupa cum am mai zis parul,ochii,comportamentul,felul in care se imbraca..absolut totul.Este prea GENIAL!
Imi place ca nu va accepta nici o compasiune din orice parte,mai ales de la un demon.
Imi place felul in care se foloseste de comportamenul rece (in exterior) pentru a acoperi felul sau copilaresc in interior.
CIEL intotdeauna isi da seama cine e the bad guy,este crud numai cu oamenii rai sau cei care il insulta,e mereu cinstit.
Are niste gusturi rafinate ,pentru ca adora sa bea ceai si sa manance dulcuri si face bine difererenta .
Chiar daca acesta nu suporta pisicile deoarece ii provoaca alergie sau ca este deseori egoist.. tot superb va ramane chiar si cu defecete.
El vrea ca toata lumea de fapt sa fie multumita si se concentreaza pentru bunastarea celor apropiati de el cum ar fi Lizzy spre exemplu.
Chiar il ador mult pe Ciel,mi-as dori sa fie real <3.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#4
Nu a existat nici un topic cu el? Mare pacat.
Copilul asta e pur si simplu genial. E asa de matur si destept... Are o mentalitate asa de dezvoltata si uneori ma uimeste cat de repede rezolva diferite mistere. Preeea destept. La doispe ani, majoritatea adolescentilor nu sunt pusi in situatia lui si nu au o mentalitate asa de dezvoltata. Pfff, ador culoarea ochilor lui si a parului ( albastrul ala e geniaaaal ) . Imi place cum ii trateaza pe ceilalti, cum este asa de rece pentru ca nimeni sa nu afle ca e asa de singur si copilaros. Imi place istoria lui si este un caracter asa de interesant. Imi place asa de mult. xD
Oricum, pustiul e genial din toate punctele de vedere, sincer.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#5
Ciel este, dupa Sebastian, personajul meu favorit din anime. Imi plac multe chestii la el si nu prea stiu cu ce sa incep- si da, incerc sa fiu cat mai coerenta posibil.

In primul rand ce m-a izbit teribil la el a fost maturitatea de care a dat dovada in fiecare situatie. Pentru cei doisprezece ani ai sai are o gandire cat se poate de complexa si se pricepe foarte bine sa faca afaceri, sa le tina piept celor care vor sa-i puna piedici si, nu in ultimul rand, sa rezolve cazurile pe care regina i le trimite. Este arogant si are un caracter, dupa cum a zis si Teh, tipic englezesc. Se comporta ca un adevarat 'lord' si nu-si pierde cumpatul prea usor, desi devine agitata cand vine vorba de incendiul in care i-au murit parintii. Ii admir curajul si stapanirea de sine care ies la iveala in situatiile critice. Imi place ca se bazeaza pe Sebastian, chiar daca se incumeta sa faca anumite lucruri si singur.

Ceea ce apreciez mult la acest personaj este calmul rece amestecat cu o ingamfare teribil de adorabila- imi place cand este serios si da ordine in dreapta si in stanga--- imi amintesc in primul sezon cum se purta cu cei de la Scotland Yard si nu ma pot abtine sa nu zambesc. Imi plac de asemenea foarte mult si ochii lui, culoarea parului si nu in ultimul rand inelul ala cu piatra albastra* nu-mi vine sa cred ca Claude a indraznit sa i-l scoata si sa-i puna in schimb unul groaznic de urat... *

Cu privire la ep. 9 , nu mi-a venit sa cred ca i-a ordonat lui Sebastian sa plece si ca a acceptat ca Claude sa-i spuna 'bocchan' - aia era replica lui Sebas'chan, damn it.
She is a living existence of selfishness.


#6
Ciel e eroul meu, deoarece arata atat de bine ca, intr-adevar, ce nu te doboara, te face mai puternic. E un personaj incredibil de matur pentru varsta pe care o are si pentru responsabilitatile pe care le poarta pe umeri, avand regina bazandu-se pe el in orice situatie. E genial modul in care se comporta cu Lizzy, ma tavalesc pe jos de ras la fiecare faza 21. E extrem de calm, nu e de mirare ca are succes in toate afacerile pe care le conduce4. A trecut prin multe greutati si a reusit sa isi revina si sa o ia de la capat, un alt om si o alta personalitate. E un fel de "Harap-Alb" 21 daca tot asta facem acum la scoala 21. Nu lasa pe nimeni sa se apropie prea mult de el, e rece si calculat.
E un personaj complex, misterios, foarte delicios din punctul de vedere al lui Seby 5
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Alois sau Ciel Flash 27 18.654 04-08-2014, 09:14 PM
Ultimul răspuns: scarllette
  Lizzy & Ciel Ekkaterinna 15 10.780 31-07-2012, 12:30 PM
Ultimul răspuns: Alicia
  Ciel & Sebastian Ekkaterinna 7 5.538 21-09-2010, 08:44 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)