Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata intre doua paralele

#4
Citat:O zi de vara în București. Cam pustiu orașul pentru vara. Toti sunt plecati. Numai Alice nu! Nu are cum sa iasa in afara orasului ca o mai are numai pe mama ei. Toti prietenii ii sunt plecati. [ Ce introducere . Toti sunt plecati . Deci orasul este gol , numai Alice locuieste in el pe timpul verii cu mama ei . Misto rau de tot . ]
Acum sa revenim la Alice. Este o adolescanta de 17 ani,, are ochii precum luna plina, parul rosu ca focul. Culorile ei preferete sunt: rosu, negru, mov, bleumarin si galben pal. Este calma, deobicei, dar nu-l poate suporta pe Marius, cel mai fitos din liceu, care mai e si colegul ei de clasa. [ Vaaai ! Ce tragedie ! Sa suna, la 112 ca Alice il uraste pe Marius ! Sa facem si un oracol :> ]
"Ce plictisitor e fara prieteni! Vreau si eun sa plec in afara Bucurestiului!" ofteaza fata intr-o zi cand vroia sa iasa afara, dar nu era nimeni in oras, doar Marius. "Mai e fitosu` de Marius, da cu ala daca ies ma cert non stop, mai ales daca il scot eu afara! Aaaaaaa! Mor de plictiseala! Eu ce fac pana trece vara? Ma arunc de la balcon? O sa ma ia dracu` pana se face septembrie! Da chiar, ce data e azi? Cat? Nu citesc eu bine? 20 iunie!?!?!?!?!?" urla fata in casa si se tranteste in pat. [ Nu are prieteni saraca ! Si eu vreau sa plec din Pitesti dar nu pot :( . Da ! Sa se arunce de la balcon , ce m - as bucura si sa o ia si dracu :X ]
Dupa o ora de zvarcolit in pat si gandit la ce sa faca, se hotaraste sa coboare la masa, apoi sa iasa in Tineretului. Zis si facut. Dar sa te plimbi singur e foarte plictisitor! Nu ai cu cine barfi, nu ai cu cine rade, nu poti face farse nimanui. [ S - a zvarcolit in pat ? Deci este clar . este intre viata si moarte ! ]
"Ce plictisitor e? Unde e Maria? Unde e Marcu? Unde e Silvia? Unde sunt toti?" spune Alice oftand. Se indreapta spre Skate Park, doar ca are obiceiul sa sa o ia pe aleile mai intunecoase. Ii place foarte mult intunericul, se poate spune ca e adepta a laturii intunecate. [ Poate o prind hotii si ii fac ceva rau , saracuta . Si cati prieteni are , deci m - am inselat are multi prieteni care toti s - au evaporat :> ]
Pe una din alei gaseste un lantisir argintiu cu un medalion negru cu ceva rosu pe el. Fata il ridica si si-l pune la gat. [ Poate era furat si te acuza pe tine de furt :-SS ]
Acasa , Alice observa ca culoarea ochilor ei e un rosu-negricios. "Ce naiba? Cred ca mi se pare mie! Nu am cum sa am ochii asa! Oi fi prea obosita!" [ Este chioara fata ! nu este oboseala ! ]
Dar nu era deloc obosita. Ceea ce vedea, vedea bine. Ochii ei chiar eram schimbati!

Ce schimbari ii va mai face lantisorul lui Alice? [ Ce se va intampla ? Alice sa va arunca de la balcon :X ]


Deci scuza - ma dar mai ai de lucrat . Am zis ce am zis pentru ca sa iti dai seama ca este aiurea ce spui .

Descriere nu ai asa cum trebuie . Naratiunea este vai de ea . Asa zisu dialog lipseste si actiunea este ok .

Da nu te lasi . Data viitoare incearca sa il faci mai lung , sa mai descrii si mai multe . Daca e vin si data viitoare cu un comentariu .
[Imagine: Jun0xCa.png]



Răspunsuri în acest subiect
Viata intre doua paralele - de Aira - 18-01-2011, 12:40 PM
RE: Viata intre doua paralele - de Aly - 18-01-2011, 06:15 PM
RE: Viata intre doua paralele - de SnowFlake. - 20-01-2011, 08:01 PM
RE: Viata intre doua paralele - de Daria - 23-01-2011, 02:05 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ramane intre noi doi ? Natsuru 14 9.023 13-08-2013, 11:15 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  [Naruto] Intre vant si umbre... hero1hero 11 8.359 12-08-2012, 04:09 PM
Ultimul răspuns: hero1hero
  [Naruto] Prinsa intre doua iubiri (sasusaku ) natynaty 2 2.956 11-07-2012, 12:52 PM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  Intre viata si moarte + 16 *Piersicuta 2 3.360 01-07-2012, 02:00 AM
Ultimul răspuns: *Piersicuta
  A doua viata yoana__iloveanime 4 3.137 22-04-2012, 02:18 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Două inimi bat ca una. SnowFlake. 3 2.186 26-12-2011, 07:11 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Paralele intersectate onu' 1 2.088 11-12-2011, 03:20 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Doua sute sapte Cherie 8 4.862 28-11-2011, 09:51 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Iubire intre demoni[+18] ♥FallenAngel♥ 16 11.898 12-09-2011, 09:57 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥
  Iubire intre doi Akatsuki Risa Koizumi 67 45.190 13-06-2011, 11:35 AM
Ultimul răspuns: Madalovenar


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)