Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care dintre personaje va place mai mult?
Brunetul misterios.
41.18%
7 41.18%
Ice
23.53%
4 23.53%
Dean
5.88%
1 5.88%
Dante
29.41%
5 29.41%
Total 17 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Yaoi] Impresarul mortii

#15
Nix: Mersi mult de critica! Ma bucur ca-ti place si te mai astept pe aici. Hmp, chiar am o problema mare cu virgulele sa stii:)).

Ai_4ever: Ma bucur ca ti-a placut. Eu cel putin am o obsesie pentru numele asta: Dante. Duuh, imi pare un nume de lider inascut, de un domn cu clasa. Heh, sa stii ca nu esti singura ca a crezut ca Dean e brunetul cu intentii criminale, dar, e gresit! Sper sa-ti placa si capitolul asta^^.

Mmmm, pai fara alte palavrageli va prezint nextul.



[center]Capitolul 7[/center]




Ce avea sa se intample in continuare cu el?

Vazandu-se trantit in pat cu "stapanul" sau deasupra sa, scosese din gat un fel de marait cu intentia de a-l indeparta. Pacat ca nu avusese niciun efect caci, sarutarile frumosului brunet ii napadira trupul micut si pentru un moment uitase sa mai respire. Cu toate ca experimentase inainte sexul dintre el si alt barbat, nici unul nu il abordase atat de diferit precum o facuse Dante. Corpul sau tremura din toate punctele de vedere si oricum ar privi o asemenea situatie chiar daca nu avea s-o recunoasca nici daca ar fi fost nevoit sa fie umilit intr-un ultim hal, ii placea. De aceea nu ridicase nici un deget sa-l indeparteze. Se vedea neputincios atingerilor barbatului de deasupra lui. Oftase prelung folosindu-si coatele pentru a se sprijini, tragandu-l mai aproape de el, si soptindu-i pe un ton diferit de celelalte pe care le utiliza de obicei.
- Chiar daca o sa ma ai, facuse o pauza in timp ce-si trecea mainile prin paru-i negru apoi continuase pe un ton grav, nu e decat sex. Eu nu te iubesc, si nici tu pe mine.
Se oprise dintr-o data. Dante se ridicase in sezut, brunetul urmandu-i exemplul. Se simtea foarte ciudat auzind asemenea lucruri din gura unui pusti al naibi de frumos, si totusi, un pusti. Privirea-i rece si albastra ii se odihnea undeva pe-o mobila. Nu intelegea de ce copilul de langa el se dadea dur chiar daca suferea. De ce nu ii se facuse frica atunci, cand il atinsese, chiar daca doar pentru cateva momente... de ce?
- Poti sa pleci. Rostise mai mult soptit, apoi continuase. O servitoare o sa-ti arate camera in care o sa stai, si... cheama-l pe Clay.
Brunetul isi mai atintise odata privirea sangerie asupra barbatului din fata sa, incercand sa-l inteleaga pentru un moment, insa renuntase. Se ridicase si disparuse din aceea camera dandu-i ascultare brunetului. In fond, chiar nu voia sa faca sex cu un om pe care nu-l iubeste. Fusese violat de multe ori si chiar si-asa tot avea principile sale. Inaintand pe holurile spatioase din cabana care semana mai mult cu o vila, se lovise de o femeie facand-o sa se dezechilibreze si sa faca un contact nu prea placut cu poadeaua. Isi dusese mana la cap frecandu-si usor portiunea 'vatamata' in timp ce-o analiza pe femeie. Paru-i albastru curgea in valuri pana sub sani dezvolati, ochii de un gri cu o noanta slaba de rosu rar emanau o caldura ce reusise sa-l induplece si s-o ajute. Imbracamintea era una simpla de servitoare, dar in mintea sa trebuia sa recunoasca, ca ii statea bine cu ea. Zambise nevinovat catre femeie.
- Ai grija pe unde mergi data viitoare. Spuse pe un ton superior.
- Scuzati-ma. Raspunse aceasta plecandu-si capul in pamant. Dumneavoastra sunteti tanarul Dean? Intrebase mai apoi, nerenuntand la pozitia initiala.
- Da, eu sunt. Si tu esti?
- Agnes. Raspunse simplu, oferindu-i mai apoi un zambet sincer.
Amandoi vorbisera vrute si nevrute in timp ce femeia de o frumusete rara il condusese pe baiat in camera unde avea sa stea. Observand-o fluierase apreciativ, vazand ca exista chiar si un televizor cu plasma. Un lucru era clar. Nu avea sa se plictiseasca atata timp cat va ramane aici. Inainte de a pleca Dean ii ceruse femei sa-l timita pe Clay la stapanul sau idiot. Auzind apelativul folosit de catre baiat incepuse sa rada, facandu-l pe brunet sa zambeasca in coltul gurii. Lasandu-l singur, acesta se trantise pe asternuturile moi cazand intr-un somn adanc... cu gandul la fratele sau...


Intr-o alta incapere blondul si Dante se priveau intens de cateva minute, nici unul nereusind sa rupa tacerea. Brunetul se gandea cum sa-l traga de limba pe Clay, iar bietul baiat se intrista la gandul ca intimitatea lui avea sa fie expusa din nou in fata unui strain. O tornada de sentimente se aflau in interiorul sau, facandu-i inima sa tresara dureros la fiecare gand ce-l avea.
- Ce sti despre Dean? Intrebase barbatul serios, impreunandu-si mainile si sprijinindu-si barbia pe ele.
Baiatul nu reusise sa opreasca un oftat prelung ce-si gasise scapare printre buzele usor intredeschise. Ce putea sa-i spuna? Nici macar el nu stia atat de multe despre misteriosul adolescent care reusise sa-l fascineze prin puterea si caracterul sau. Decizand totusi, ca s-ar putea enerva celalalt daca mai continua mult cu aceea tacere infernala, raspunse.
- Nu stiu nici eu prea multe.
Si asa incepuse totul. Ii povestise de replicile taioase ce-i fusesera adresate de catre Shin, dar ii spusese si despre el cum nu se lasa mai prejos. Ii explicase amanuntit violul de care avusese parte si durerea ce nu dorea s-o impartaseasca cu absolut nimeni, nici macar cu el insusi. In ochii sai Dean era un baiat puternic, cu un caracter la fel de tare. Il fascinase din prima clipa in care-l vazuse, si nu ii era rusine sa recunoasca. Nu-si dorea deloc, ca brunetul cu privirea sangerie sa sufere. Desi il cunoscuse doar cu putin timp in urma, dorea sa-l protejeze de toti si toate. Totusi, cand povestise cu el despre prietenul sau Dean, omisese un lucru destul de important. Nu il anuntase de gandurile sale cu privire la evadarea lui. Nu dorea in nici un chip sa-si dea de gol camaradul. Ba mai mult, avea sa-l ajute, chiar daca asta insemna sa ramana el in urma in locul acesta.
- Interesant pusti. Spuse Dante facandu-l pe Clay sa se trezeasca din visare.
Aprobase spusele barbatului si ceruse sa plece insa, fusese oprit de mana lui care-i strangea incheietura.
- Sigur nu omiti vreun detaliu? Intrebase privindu-l suspicios cu privirea-i de gheata.
- Nu. Negatia lui fusese mai mult o soapta, insa scapase. Asta era important. Nu-l daduse de gol pe Dean si scapase de interogatoriu si de eventuala partida cu stainul. Spera sa-si ajute prietenul sa scape din iad cat mai repede.


Zilele trecusera repede nelasand in urma lor decat amintiri. Unele placute altele mai putin placute, si totusi, tot amintiri erau. Dean se atasase mult de servitoarea cu chip de inger, Agnes. Ii placea s-o ajute cu treburile casei chiar daca nu era asta treaba lui. Asa trecea mai repede vremea si putea sa-si puna planul in aplicare. Sa plece. Voia sa scape de aici, cu toate ca-l durea inima ca avea sa-l lase in urma pe prietenul sau Clay si pe femeia ce o considera ca o mama.
Avusese si clipe amuzante, placute, prin aceste imprejurimi. Oricum, tot nu prinsese vreo simpatie pentru Dante si in continuare il striga pe aceelasi apelativ, caine. Asta nu-l deranja deloc pe barbat, ba chiar il amuza fiindca asa se purtau ei doi. Exact ca un caine si-o pisicuta. In timp ce pisica incerca sa-si arate colti si ghiarele sau sa se ascunda, cainele o provoca din ce in ce mai mult, se juca. In tot acest timp Dean fusese lasat in pace intr-un fel. Dante nu mai insistase deloc in privinta sexului si asta il bagase un pic la dubi. Se intreba daca era din cauza cuvintelor acelea.
Chiar daca o sa ma ai, nu e decat sex. Eu nu te iubesc, si nici tu pe mine.
Cuvintele ce iesisera printre buzele sale carnoase, delicioase, atunci fusesera spuse fara sa fie gandite. Oricum, avea dreptate. Nu ar fi insemnat nimic o partida fara un pic de iubire, o scanteie ceva, nu doar dorinta. Daca se gandea mai bine, el nici macar nu-l dorea pe Dante. Nu. Nu-l voia deloc.
Nutrea sentimente de iubire doar pentru o singura persoana, de care fusese despartit cu o cruzime de nedescris. Pe fratele sau. Ba mai nou, simtea un fel de iubire si pentru femeia aceea, Agnes. Cum dusese o viata fara o mama care sa aiba grija de el si sa-l fereasca de abuzurile tatalui sau, suferise. Ascusese adevarul de fratele lui doar pentru a-l feri de o eventuala suferinta. Era in stare sa se lupte cu o lume intreaga doar pentru ca el sa nu fie atins. Dar acum avea parte de iubirea unei femei, pe care-o considera mama. Si totusi, se va intoarce la fratele sau mai devreme sau mai tarziu. Oftase prelung, ridicandu-se din pat si trosnindu-si oasele.
Pasea alene pe hol, indreptandu-se afara. Avea nevoie de aer curat. Voia putina galagie care sa-i duca gandurile undeva departe, doar pentru un moment.
Odata ajuns afara o briza usoara ii mangaiase fata de copil, facandu-i un zambet sa rasara pe chipu-i. Se simtea bine in munti, trebuia sa recunoasca, chiar daca... nu era cu cine voia el. Se simtea cat de cat bine.
Doua brate puternice il cuprinsera de la spate, luandu-l prin surprindere, apoi o voce bine cunoscuta de el se facuse auzita.
- Ce faci, pisicut?
Daduse sa se intoarca, insa nu reusise decat sa-l darame pe barbat, facandu-l sa faca un contact nu prea placut cu pietricelele de pe jos si cu el deasupra lui. Dar asta nu era tot. Ca sa nu fie de ajuns, buzele sale le atinsesera pe ale celuilalt formand un pupic, copilaresc. Realizand ce se petrece, Dean se indepartase imediat, neajutandu-l pe brunet sa se ridice si injurand printre dinti.
- Perversu' naibi! Din cauza lui tot timpul ajung in situati jenante! Duca-se la dracu'! Futui!! Il auzise Dante in timp ce se indepartase de el.
In tot acest timp in care brunetul ajunsese sa locuiasca la el in casa mai mult fortat, prinsese drag de el si de atitudinea sa. Era diferit de ceilalti, carora daca le zicea sa se puna capra faceau in tocmai. Era altfel si probabil asta il facea sa-l doreasca atat de mult, dar odata ce avea o persoana o trimitea departe... fara sa-i mai pese de soarta pe care-o va indura. De aceea tragea de timp si nu-l obliga la nimic.
Isi dusese mana la buzele sale, atingandu-le usor.
- Asta va fi interesant. Intr-adevar interesant.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.



Răspunsuri în acest subiect
Impresarul mortii - de Lexxu - 21-06-2012, 08:18 PM
RE: Impresarul mortii - de Ciquita - 21-06-2012, 08:50 PM
RE: Impresarul mortii - de hiimera - 21-06-2012, 09:16 PM
RE: Impresarul mortii - de Lexxu - 24-06-2012, 02:24 PM
RE: Impresarul mortii - de hiimera - 24-06-2012, 10:43 PM
RE: Impresarul mortii - de Rain - 28-06-2012, 12:03 AM
RE: Impresarul mortii - de Alexandra Miau - 29-06-2012, 06:18 AM
RE: Impresarul mortii - de Lexxu - 01-07-2012, 01:27 PM
RE: Impresarul mortii - de Alexandra Miau - 01-07-2012, 01:59 PM
RE: Impresarul mortii - de Lexxu - 10-07-2012, 04:30 PM
RE: Impresarul mortii - de Lexxu - 20-07-2012, 01:17 PM
RE: Impresarul mortii - de Lexxu - 26-07-2012, 12:52 PM
RE: Impresarul mortii - de Ai_4ever - 26-07-2012, 05:48 PM
RE: Impresarul mortii - de hiimera - 02-08-2012, 11:21 AM
RE: Impresarul mortii - de Lexxu - 04-08-2012, 01:36 PM
RE: Impresarul mortii - de hiimera - 04-08-2012, 05:24 PM
RE: Impresarul mortii - de Justine - 05-08-2012, 02:58 PM
RE: Impresarul mortii - de Ai_4ever - 05-08-2012, 03:39 PM
RE: Impresarul mortii - de Lexxu - 11-08-2012, 03:07 PM
RE: Impresarul mortii - de Justine - 12-08-2012, 12:51 PM
RE: Impresarul mortii - de Ai_4ever - 19-08-2012, 12:33 AM
RE: Impresarul mortii - de Lexxu - 20-08-2012, 06:08 PM
RE: Impresarul mortii - de Ai_4ever - 24-08-2012, 10:21 AM
RE: Impresarul mortii - de Lexxu - 09-10-2012, 04:30 PM
RE: Impresarul mortii - de RosetteFoxy - 24-10-2012, 09:17 PM
RE: Impresarul mortii - de Lexxu - 25-10-2012, 05:13 PM
RE: Impresarul mortii - de Ai_4ever - 26-10-2012, 02:58 PM
RE: Impresarul mortii - de FuNnY bUnNy - 28-10-2012, 05:28 PM
RE: Impresarul mortii - de Lexxu - 06-11-2012, 09:42 PM
RE: Impresarul mortii - de Ai_4ever - 09-11-2012, 02:57 PM
RE: Impresarul mortii - de FuNnY bUnNy - 10-11-2012, 04:38 PM
RE: Impresarul mortii - de Lexxu - 18-11-2012, 01:56 PM
RE: Impresarul mortii - de FuNnY bUnNy - 18-11-2012, 04:55 PM
RE: Impresarul mortii - de Ai_4ever - 18-11-2012, 09:27 PM
RE: Impresarul mortii - de Lexxu - 23-11-2012, 06:09 PM
RE: Impresarul mortii - de Ai_4ever - 23-11-2012, 07:19 PM
RE: Impresarul mortii - de FuNnY bUnNy - 25-11-2012, 03:20 PM
RE: Impresarul mortii - de Lexxu - 20-12-2012, 07:30 PM
RE: Impresarul mortii - de FuNnY bUnNy - 20-12-2012, 10:53 PM
RE: Impresarul mortii - de Lexxu - 28-12-2012, 09:58 PM
RE: Impresarul mortii - de FuNnY bUnNy - 03-01-2013, 01:41 AM
RE: Impresarul mortii - de Lexxu - 16-01-2013, 07:41 PM
RE: Impresarul mortii - de FuNnY bUnNy - 20-01-2013, 04:57 PM
RE: Impresarul mortii - de Kira's Scarlet - 09-02-2013, 10:50 AM
RE: Impresarul mortii - de Lexxu - 17-02-2013, 06:37 PM
RE: Impresarul mortii - de FuNnY bUnNy - 19-02-2013, 06:56 PM
RE: Impresarul mortii - de Kira's Scarlet - 09-04-2013, 06:30 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 43 26.007 06-07-2013, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Loli Ari
  Atingerea mortii... Lussya 4 3.939 30-11-2011, 04:33 PM
Ultimul răspuns: Lussya
  Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 1 2.597 21-03-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: PervyTeoYaoi_Shinee
  Taramul Mortii [+16] Little Star 0 2.149 24-02-2011, 10:45 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Sarutul mortii.... Dufresne 40 20.514 08-01-2011, 01:12 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Mesajul mortii Ops! 4 3.628 16-05-2010, 12:12 AM
Ultimul răspuns: Ops!
  Trandafirul Mortii What's my NaMe?? 3 4.263 12-03-2010, 04:55 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Death Chain- Lantul mortii starnight 4 3.914 09-01-2010, 06:36 PM
Ultimul răspuns: starnight
  Ingerii Mortii Irukandji 3 4.034 08-11-2009, 12:47 AM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sabia mortii Faiery97 7 4.736 08-07-2009, 01:19 PM
Ultimul răspuns: dream-and-life


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)