Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hope for a dream [ +16]

#5
Hello >:D< Am venit cu nextul :D Multumesc de commenturi . Am sa tin cont de ele :D Pentru cei care mi-au citit si celalalt fic , cred ca o sa observati ceva :D

Captiolul 2 - Schimbari


Orele se terminasera si eu ma pregatesc de plecare , imi iau cartile , caietele de pe banca si ma indrept catre iesirea din scoala . Holul era lung , parca nu se mai termina , peretii erau vopsiti jumate , jumate . Cei de sus erau albi si cei de jos galbeni , geamurile erau late si lungi . Coridoarele erau pline - am spus coridoare la plural pentru ca scoala avea trei etaje , eu invatam la ultimul , a cincea clasa pe dreapta - de elevi toti majoritatea imbracati de parca s-ar duce in club. De fete numai zic , machiate strident , tocuri inalte , fuste scurte si decoltee.Nu pot sa inteleg de nu au introdus unifromele in scoala ,este mult mai decent . Cobor scarile ajungand la parter , atunci un peisaj ma scarbeste : Profesoarei mele de engleza si romana i-au cazut cartile pe jos si un drogat , distrus , orfan o ajuta sa isi stranga lucrurile . Tipul ala vrea doar sa faca sex cu ea si domnisoara Jessica e total indragostita de el , la fel ca restul fetelor din scoala . De unde am stiut ca e indragostita ? Simplu , se uita la el ca la stele verzi , era imbujorata si vorbea tremurand . Ajung la intrarea de la scoala si un tip da peste mine . Bine asta chiar nu imi place .
- Hei ratatule , vezi pe unde mergi ! strig eu incat s-a auzit in toata curtea si toti si-au intors privirile la mine si la el .
- Idioato , e vina mea daca tu esti cu capul in nori ?
- In locul tau mi-as cere scuze imediat .
- Dute si culcate .
Nesimtiul dracu ! Mai bine tac din gura ca nu am chef sa ajung dinou la directoare .
Imi continui de drum si simt ca am nevoie de putina liniste , asa ca ma duc in parcul vis-a-vis de scoala . In parc erau multe persoane , de toate varstele , copii , parinti , batranii si adolescentii . Ma pun jos pe o banca veche si prafuita . Era de culoare rosie , insa vopsea s-a sters in mare parte , acum se putea vedea culoare lemnului maro . Imi pun ghiozdanul langa mine si imi ridic capul si ma uit la cer era aproape senin afara , soarele zambitor emana o caldura puternica , ma uit la cei trei nori din jurul soarelui , unul din ei semana cu un morcove , celalalt cu un dragon si al treilea cu o floare . Imi introduc castile in urechi dau drumul la melodia mea preferata ,,Kylie Minogue and Nick Cave - Wild Rose " . In centrul parcului era o statuie in forma de inger care era construita in mijlocul fantaneii si multi oamenii erau in jurul ei , adevarul e ca e foarte frumoasa .
Deodata se aude un sunet , stomacul meu . Ma ridic , imi iau ghiozdanul si ma duc la magazin.Intru in magazin si era coada . Grozav ! Dupa cinci minute de asteptat a venit si randul meu . Desi toate persoanele si-au cumparat tigari , m-a tentat si pe mine sa-mi iau asa ca mi-am luat un pachet de Pall Mall , o bricheta si o placinta . Ma duc in parc si observ un tip cu fata de soparla care o urmarea pe Domnisoara Jessica . Ciudat . Ma asez pe aceeasi banca , scot pachetul de tigarii , imi aprind o tigara si trag din ea . Imi place . Termin tigara si ma indrept catre statia de autobuz . Intunericul se lasase peste oras si luna si-a facut aparitia pe cer. Straziile numai erau asa aglomerate ca azi dimineata . La fiecare doi pasi pe care ii faceam vedeam magazine deschise . Ajunsa in statie , imi aprind o tigara . Chestia asta deja incepe sa imi placa mai mult . Imediat cum am terminata tigara hop si autobuzul . Ma urc in autobuz si singurul loc liber era langa ....

To be Continued >:D<
"If I died in your arms
Would you then give me your love
Would you tell me that you need me
and that I was the one

Now there's nothing I can say to you
To make you feel the same way too
When you walk away I just want to die
And I try not to break down and cry"





Răspunsuri în acest subiect
Hope for a dream [ +16] - de sickness - 10-03-2011, 06:15 PM
RE: Hope for a dream [ +16] - de Katniss - 11-03-2011, 01:29 PM
RE: Hope for a dream [ +16] - de MooN. - 11-03-2011, 06:31 PM
RE: Hope for a dream [ +16] - de hiimera - 12-03-2011, 03:24 PM
RE: Hope for a dream [ +16] - de sickness - 12-03-2011, 05:07 PM
RE: Hope for a dream [ +16] - de hiimera - 12-03-2011, 06:11 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Dream is everything Mao 4 3.398 30-06-2013, 12:44 AM
Ultimul răspuns: Natsuru
  [Naruto] Lost hope hidden in the dark .. Kyandi. 10 5.595 29-08-2012, 09:26 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  A dream become's real(InuYasha) Matt 3 3.336 23-01-2012, 10:48 PM
Ultimul răspuns: Matt
  Just a dream [ SHINee inspired ] BlueBunny 8 6.221 30-08-2011, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Dskk
  Just For Dream! Yuki Kuran 0 1.683 27-08-2011, 11:02 PM
Ultimul răspuns: Yuki Kuran
  Nasty Dream (yaoi +16 - +18) Aliss_anime 1 2.286 19-07-2011, 02:41 AM
Ultimul răspuns: alexutzy97
  Autopsy of a dream...[YAO!] .Dudiii 3 3.939 15-04-2011, 09:54 PM
Ultimul răspuns: Hasamy lost vampire
  Still Hope [16+ Yaoi Mr. Hangover x Yu Phoenix] by Nya & blueapple aoixtenshi 15 11.460 11-07-2010, 11:27 PM
Ultimul răspuns: aoixtenshi
  Dream Satisfaction [+18] [yaoi] louv_gravitation 3 3.175 25-12-2009, 07:22 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  A dream or a nightmare ? ~~YuRa~~ 4 3.646 17-06-2009, 06:28 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)