Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hope for a dream [ +16]

#1
Bunaa :) Asta e al doilea fic al meu :) Sper sa va placa >:D<
N-am scris niciodata un prolog deci nu stiu sigur daca e bine :)






Prolog


,,De ce ? De ce am ajuns intr-un asemnea hal ?"

Asfaltul ud si rece ca un iceberg imi ingheta fundul , incerc sa ma ridic insa nu pot simt cum imi pierd puterile , incep sa ametesc , imi indrept capul in stanga , omaneii trec si se uita la mine mirati si scarbiti de ceea ce vad . Nu-i nici de mirare , arat oribil , parul imi naclait si ud , ochii mei sunt rosi ca focul de la soba , hainele adica zdrentele de pe mine sunt rupte in toate partile , corpul mie vanat din cap pana in picoare . Ma apuca o durere de cap ingrozitoare , de parca cineva ar zgaria o tabla . Incerc sa ma ridic din nou si reusesc . Ma rezem de perete si merg incet , pasesc si ma doare ca un cutit bagat intr-o rana adanca , o sa ma duc dracu in curand . Merg cativa pasii si ajung intr-un parc parasit si darapanat, ce era odata plin de copiilasi si persoane de toate varstele , acest parca emana o iubire inexplicabila si eu eram exact ca el plina de putere , fericita , iubita si iubeam , acum sunt si eu parasita de toti , Dumnezeu nu mai are cu ce sa ma ajute , mi-a dat o sansa si eu am aruncat-o la gunoi, pe ea si vointa mea .Daca mama m-ar vedea acuma cred ca s-ar injunghia. Incepe sa ma ia din nou , acea dependenta de nicotina si heroina isi fac prezenta in corpul meu , numai rezist . Cad si ochii incep sa mi se inchida , incet , incet , pana ce se inchid de tot .

Capitolul unu - Pareri

Ma trezesc cu o lene incredibila in mine . Ma ridic usor in fund , patul era moale ca puful , lenjeria era de un turcoz de iti fura ochii , pernele erau mari si bombate avand aceeasi culoare ca lenjeria .
Ma indrept lenesa spre baie , cred ca am facut vreo doua minute pana acolo .Dau drumul la apa ca sa se umple cada , pana atunci incep sa ma spal pe dintii . Dupa 20 de minute de rasfat ies afara si ma duc la dulapul din lemn nou nout vopsit in verde , din el imi aleg niste blugi albastrii si o camasa mov . Ma duc in baie sa ma uit un pic in oglinda , imi pieptan al meu par castaniu si ma dau cu putin luciu , dupa care cobor jos la bucatarie si o sarut pe mama pe obraz si imi pun pachetelul in ghiozdan .
- Succes Ramona ! striga mama cu lacrimi in ochi .
Nu o inteleg de ce mereu plange cand incep anul scolar , mereu m-am intrebat asta .Alerg prin aglomeratie sa prind autobuzul . Majoritatea persoanelor pe langa care trecem erau imbracate elegant , in costume si genti . Ajung in statia de autobuz . Privesc linistita peisajul , in fata mea e o biserica mare si in curtea bisericii sunt tot felul de soiuri de pomii , frunzele le cad de fiecare data cand vantul trece pe la ele , cad una cate una ca fulgii de nea in diferite forme . Insa ceva imi strica peisajul , niste tipi se pun in fata biserici si incep sa fumeze . Cata nesimtire , oamenii nesanatosii , isi distrug viata cu asa ceva , nu pot sa o inteleg pe mama , de ce fumeaza ? Ii face numai rau .
Ma uit la ei cu dispret si acestia se pare ca m-au observat si imi arata degetul din mijloc . Da , foarte frumos . Imi indrept privirea in dreapta sa vad daca vine autobuzul si da , il vad . In mai putin de 30 de secunde isi face aparitia , autobuzul era negru cu multe lini albe .Intru in el si incep sa caut un loc unde sa stau . In spate de tot era un loc liber asa ca m-am dus in spate .
Timpul a trecut pe langa mine foarte repede incat nici n-am observat cand am ajuns la scoala . Cobor usor din el si intru in curtea scolii , nu era nimeni . Mi-am dat seama ca orele incepuse deja . Maresc viteaza si intru in clasa . Salut profesorul si imi cer scuze pentru deranj si ma pun in penultima banca . Eram singura , ceea ce nu ma deranja , imi placea singuratatea , e foarte linstita , nimeni nu te streseaza esti liber sa gandesti cum vrei sa iti faci orice parere vrei .Ma uit plictisita pe geam si ii vad pe tipi care erau in fata bisericii intrand in liceu cu niste fete de la zece B - eu eram la A , ca aveam si am notele cele mai mari - . Nenorociti , asta sunt ei , niste idioti cu gandul numai la sex si bautura si alte porcarii , pur si simplu nu-i preocupa deloc viata , copii fara viitor , ce pot sa spun . Aud soneria de iesire si ma ridic din banca si o vad pe Bianca venind la mine - Bianca era o fata foarte de treaba dar cam prea rebela , eram prietena cu ea dar nu foarte buna , cand mai avea nevoie de ajutor mai venea pe la mine si ii dadeam sfaturi - Era inalta , bruneta si avea ochii la fel ca mine , verzui .
- Cum a fost in vacanta ? Ma intreaba ea cu un zambet mare pe chip .
- Cum sa fie , foarte plictisitor , am stat aproape numai in casa si am invatat .Tu ? Cum te-ai distrat in Hawaii ?
- A fost foarte misto , am intalnit niste bunaciuni, vai de capul tau .
- Aha , interesant . Mergem la baie ? Schimb eu subiectul repede , chiar nu ma interesa ce-a facut ea cu baietii aia sau ce na facut si in plus eu nu suport baietii sunt doar niste fraieri .
Mergeam cu Bianca pe hol spre baie , privind dezgustata elevi ce se aflau in a aceasta scoala , inainte era o scoala renumita , acum toate panaramele si si toti fustangii intra aicea . Intru in baie si raman suprinsa . Niste tipe trageau rahaturi pe nas . Doamne s-a ales praful de lumea asta .Dupa ce ies tipele alea si ramanem singure in baie , in timp ce ma spalam pe maini o intreb pe Bianca :
- Tu ai incerca asa ceva ? intreb eu scarbita .
- Ce sa incerc ? A , nu cred .
- Inteleg .
Se aude soneri de intrare si ne indreptam catre clasa . Ma asez la locul meu si incep sa scriu ce ne preda pe tabla .

To Be Continued >:D< [ 2 commenturi si va dau nextul ]
"If I died in your arms
Would you then give me your love
Would you tell me that you need me
and that I was the one

Now there's nothing I can say to you
To make you feel the same way too
When you walk away I just want to die
And I try not to break down and cry"





Răspunsuri în acest subiect
Hope for a dream [ +16] - de sickness - 10-03-2011, 06:15 PM
RE: Hope for a dream [ +16] - de Katniss - 11-03-2011, 01:29 PM
RE: Hope for a dream [ +16] - de MooN. - 11-03-2011, 06:31 PM
RE: Hope for a dream [ +16] - de hiimera - 12-03-2011, 03:24 PM
RE: Hope for a dream [ +16] - de sickness - 12-03-2011, 05:07 PM
RE: Hope for a dream [ +16] - de hiimera - 12-03-2011, 06:11 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Dream is everything Mao 4 3.398 30-06-2013, 12:44 AM
Ultimul răspuns: Natsuru
  [Naruto] Lost hope hidden in the dark .. Kyandi. 10 5.595 29-08-2012, 09:26 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  A dream become's real(InuYasha) Matt 3 3.336 23-01-2012, 10:48 PM
Ultimul răspuns: Matt
  Just a dream [ SHINee inspired ] BlueBunny 8 6.221 30-08-2011, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Dskk
  Just For Dream! Yuki Kuran 0 1.683 27-08-2011, 11:02 PM
Ultimul răspuns: Yuki Kuran
  Nasty Dream (yaoi +16 - +18) Aliss_anime 1 2.286 19-07-2011, 02:41 AM
Ultimul răspuns: alexutzy97
  Autopsy of a dream...[YAO!] .Dudiii 3 3.939 15-04-2011, 09:54 PM
Ultimul răspuns: Hasamy lost vampire
  Still Hope [16+ Yaoi Mr. Hangover x Yu Phoenix] by Nya & blueapple aoixtenshi 15 11.460 11-07-2010, 11:27 PM
Ultimul răspuns: aoixtenshi
  Dream Satisfaction [+18] [yaoi] louv_gravitation 3 3.175 25-12-2009, 07:22 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  A dream or a nightmare ? ~~YuRa~~ 4 3.646 17-06-2009, 06:28 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)