Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pierdut in intuneric

#21
heei. ^ ^ nu tu greseli, nu tu nimic.. dar asta e foaarte bine! o camera de persoana? binee de ei. xD incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult cum gandeste Ciryl. o.o e destul de curios, sa recunoastem. :)) mi-a mai placut la el ca nu a judecat toata rasa dupa un reprezentant, ca sa spun asa. xD cat despre Shar si plimbarile lui interzisul si mult prea ispititorul cuib al cobrelor, m-ai facut tare curioasa. uhm, destul de interesant schimbul ala de priviri. ;3 ar fi interesant sa avem mai multe gesturi din partea lui Shar, mi se pare ataaat de misterios. :] presupun ca vor aparea mai tarziu. ofof, povestea mi se pare tare interesanta, o citesc pe nerasuflate. :* abia astept urmatorul capitol. ;3 (da, stiu ca abia l-ai postat pe asta :))) succes! ^ ^
[Imagine: tiusca2.png]
Mulțumiri lui Uberwald.

#22
Hm, hm, hm... '' Cuibul Cobrelor ''? Imi place cum suna, mergem si noi? :> Sau macar Shar sa-l ia si sa-l duca acolo :-" [ O zi proasta se termina cu ceva incantator, convorbiri cu prietenii cei mai buni si capitole minunate, multumesc *kiss* ]
Shar asta mai ca ar citi ganduri, nu gluma :> Dar nu vad ce are Ciryl cu el, ce curios e pisoiul asta ;)) Mai ceva ca mine >.<" Sau cat mine, ceva mai mult nu cred ca e capabil. Se pare ca in clasa aia se discuta cum ma discuta astia pe mine, tot pe motivul '' hibrid '' sau, mai precis, '' dracu` impielitat '' *evil laugh*. Leopardul alb? Imi plac leoparzii, nu ma lasa sa-l calaresc nitel? 8->
Ce fufa se culca cu Shar? Ciryl tre sa fie sub Shar, nu ea! *frustrated* Poate vrea sa o las fara... gauri *evil laugh*
Frumosu` scrie o carte? :> hai ca imi placeeeeeeee:X
Astept next... :o3 *kiss*
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#23
"ca" - ca
"Brunsc" - brusc
"verau" - vreau

Ohh, ce ma bucur ca ai postat. Esti inainte cu un capitol or something..? Btw, pare din ce in ce mai intersant, mai ales de cand s-a adus vorba despre aasa`zisul "Cuib al Cobrelor". : - ? Tare as vreau eu sa aflu care-i legatura lui Shar cu acel loc. -.-" Off, curiozitatea-i mare. :]]
Sa inteleg ca Shar este un "luptator" in pat? =)) Cel putin, asa reiese din spusele acelei fete, colega lui Cyril. :-? Si din nou, sunt .. curioasa. : | Si nu-s numai eu! [ - (
Well, nu mai am ce adauga. Stii doar ca (,) cu totii asteptam nextul, so... :-"

#24
Superb! Magnific! ( nu ma am cuvinte sa de numesc capitolu). :X
Deci Ciryl vrea sa vadaunde isi petrece timpul Shar...:-?. Am o presimtire ca nu va iesi nimic bun din toate astea. Am o vaga impresie ca Lenim tine la Ciryl mai mult decat la un prieten. Scumpa mea, capitolul a fos grozav si incitant. De grematica nu comentez pentru ca e totul perfect. Astept sa vad ce va pati Ciryl in contiunuare. Deja imi imaginez ce o sa faca la pat cu micul nostru Ciryl, daca a stors pe joc cu fetele.
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg


#25
Nieee~~xt =^.^=
&Kissez from moi<3
^.^

Capitolul V

Mana roscatului inca nu imi daduse drumul bratului pe care il tinea strans, parca nevrand sa ma piarda, chiar daca nu ma miscam din fata ochilor sai argintii.
El fusese stupefiat de faptul ca nu aveam de gand sa ii spun ceea ce planuiam sa fac, insa avea sa ii treaca. Niciodata nu putea sta suparat. Nu pe mine.
Imi asezasem palma peste mana care nu slabise stransoarea deloc, si il indemnasem a ma elibera, doar prin acel simplu gest.
-Nu imi vine sa cred...! rostise el, privindu-ma incruntat. Ei bine, darca vrei sa te duci dupa netrebnicul ala, poti sa uiti! Nu am sa permit asa ceva! Ciryl, te rog, asculta-ma...
-Nu vreau decat sa aflu mai multe despre el...
-Nu vei reusi decat sa ii dai voie lui sa te afle pe tine! Te poate pacali! sari Lerim, inca revoltat.
-Nu are motive sa o faca, il contrazisem eu, lasandu-mi privirea sa cada dezamagita in podea.
-El nu are nevoie de motive!
Renuntasem in a ma duela cu amicul meu. Orice as fi zis, reusea sa imi intoarca vorba. Mereu facea asta cand incerca sa ma convinga de ceva si de cele mai multe ori, reusea.
-Pleaca te rog. Mi-ai stricat starea de spirit, marturisisem eu, incet, indreptandu-ma spre banca mea.
-Plec, dar, daca ai sa te duci in locul acela, ca sa il gasesti pe nenorocitul de Shar, poti sa nu imi mai vorbesti, auzi? Ai sa te distrugi singur si nimic mai mult...
Deja toate acele vorbe ajunsesera a ma irita. De ce toti vorbeau astfel daca niciunul nu statea alaturi de brunet? Sau statea cineva?... Nu aveam de unde sa stiu de ce mergea el acolo. Poate se intalnea cu cineva... Putea sa faca multe lucruri ce niciunul din cei prezenti nu il banuia. Eu voiam doar sa aflu.
Imediat ce roscatul plecase, auzisem vocile colegilor mei, care nu pareau foarte incantati de faptul ca ii luasem apararea lui Shar.
-Nu inteleg cum poti sa vezi ceva bun in fiinta aia cand tot ce inseamna, e rau.
-Daca asa se poarta, e alta problema. Asta poate fii doar o masca a ceea ce e el cu adevarat, rostisem eu, fara a-mi muta privirea.
-M-ai dat pe spate cu afirmatia asta. Masca si-a dat-o jos de mult! Asta e Shar cel adevarat!
-Da' ce? Vi se pare ca arat ca o fantoma? se auzise vocea dura a brunetului care ma indemnase a-mi intoarce brusc capul in acea directie.
Cu totii au amutit, in frunte cu mine.
-Nu ii baga in seama. Vorbeau aiurea... sareau de la un subiect la altul, interveni fata cu parul albastrui, care ii vorbise foarte degajat.
Privirea brunetului se aruncase brusc asupra mea, insa eu o evitasem, intorcandu-mi chipul spre geam.
Nici nu perceptasem un alt zgomot, decat atunci cand ii auzisem vocea venind din spatele meu si m-am intors brusc, pentru a-l vedea asezat cu picioarele sub el, pe mijlocul bancii colegului nostru. Parea jucaus, insa aura lui nu prevestea nimic bun.
-Si ce "aiureli" vorbeati? intreba el, punandu-si palmele pe pulpe si lasandu-si usor capul pe-o parte, privindu-l pe cel din spatele meu.
Pana si mie mi se infiorase pielea si nu eram eu cel privit. Baiatul tacea, insa Shar parea ca isi pierdea incetul cu incetul rabdarea.
-Vorbeste, vierme. Sau vrei sa iti momesc cuivntele afara din gura?
-Inceteaza, te rog! intervenisem eu, ridicandu-ma in picioare si inghitind in sec. Privirea i se indreptase spre mine inca de la primul sunet pe care il scosesem. Eu am adus vorba despre tine, iar el nu e cu nimic de vina, doar ca ma lamurea si nimic mai mult...
Brunetul se ridicase si el, apoi facu un pas, pana cand ajunsese la marginea pupitrului si sari de pe el, aterizand pe podeaua care nici macar nu scrasnise atunci cand picioarele lui o atinsesera.
Ma indemnase sa fac un pas inapoi pe masura ce se apropia, apoi inca unul pana cand ma lovisem de pupitrul din spate. Parea ca ii placea sa isi incolteasca victima inainte de a o ataca.
Imi simtisem inima grabindu-si ritmul cand ma vazusem in aceeasi situatie ca la prima mea intalnire cu el, iar ochii lui nu ma scapau sub nicio forma din priviri. Isi proptise mainile, de-o parte si de alta a trupului meu, pe suprafata rece de lemn, obligandu-ma sa ma las usor pe spate si sa ma sprijin cu o mana de pupitru.
-Si cu ce anume te lamurea, ma rog? In privinta mea, intreba el, ridicandu-si ambele sprancene, curios.
Ma pierdusem. Nu aveam nici cea mai vaga idee ce ar fi trebuit sa ii spun. Imi era teama sa nu ii creez probleme colegului nostru, asa ca am ramas tacut, incercand sa ii infrunt privirea cu acelasi curaj cu care el am privea, insa imi era imposibil... Imi facea trupul sa se cutremure.
Imi intorsesem chipul in partea dreapta, incercand sa imi ascund agitatia, insa el nu imi dadu voie si ma prinsese de barbie, facandu-ma sa ma intorc spre el.
-Regula care sta la baza listei mele: Imi raspunzi cand pun o intrebare, zise cu o voce joasa, care imi pusese un nod in gat si ma facu sa tremur vizibil. Totusi, nu ii raspunsesem. Nu stiam ce. Fiind presat si usor speriat, mintea mea nu mai functiona la fel de bine si nu gaseam ceea ce cautam.
-Nu pot sa iti raspund, am rostit eu intr-un final, coborandu-mi privirea.
-Ce? Ai vreo fantezie sexuala cu mine? Atunci ar avea un sens.
Cuvintele sale imi facura obrajii sa se infierbante brusc, iar bataile inimii sa imi rasune pana si in urechi. Imi deschisesem gura, vrand sa ripostez, insa atunci, el continuase.
-Da, eu sunt "Shar cel adevarat". Poti sa ma si simti.
Cuvintele lui dupa acea interbare puteam sa jur ca aveau un sens dublu, iar cel de-al doilea sens capatase forma cand se apropiase amenintator de mult spre chipul meu, deja reusind sa imi faca pieptul sa salte iar restul trupului sa imi incremeneasca.
Totusi se indepartase aruncandu-si apoi privirea spre usa pe care, in cateva secunde aparuse un domn inalt, cu parul la fel de roscat ca al amicului meu Lerim si ochii verzi, parca fosforescenti. Nu parea a fi in varsta, iar corpul parca ii era constuit numai din masa musculara. Purta un costum alb si o camasa albastra, iar parul ii era scurt si tepos, incadrand un chip masculin destul de atragator din punctul meu de vedere... si al fetelor din clasa pe care le auzisem oftand la vederea lui.
Ma privise un scurt timp, apoi realizasem ca eram inca agatat de un alt pupitru care nu era al meu. Facusem un pas inainte odata ce Shar disparuse din fata mea, insa ma simteam agitat. Cred ca inca tremuram.
-Ai patit ceva? intrebase barbatul, urmarindu-ma suspicios pe masura ce ma asezasem in banca mea.
- Nu... Absolut nimic. Sunt bine, am rostit eu, zambindu-i nevinovat.
-Sigur? intreba din nou, aruncandu-i pe urma o privire plina de neincredere lui Shar care luase aceeasi pozitie comoda in banca.
-In totalitate! venise apoi raspunsul meu, pe un ton cat se putea de hotarat.
Domnul acela ridicase din umeri, apoi se apropiase de catedra, si se sprijini de marginea ei, incrucisandu-si bratele la piept.
Incepuse prin a se prezenta pe el, apoi materia pe care o preda: istoria teritoriului demonilor. Era bine de stiut ca aveam profesori de istorie si pentru celelalte doua teritorii. Erau multe materii, insa de aceea se studia fiecare in parte timp de cinci ani in acea universitate.
Incercasem sa imi concentrez toata atentia spre cel din fata noastra, insa il simteam privindu-ma. Ochii lui Shar ma urmareau si stiam asta, iar acel lucru nu reusea decat sa imi trimita fiori pe sira spinarii.
Inghitisem in sec si imi indreptasem spatele, insa abia atunci cand imi coborasem privirea spre mainile mele asezate pe suprafata de lemn, realizasem ca imi frecam palmele intre ele, foarte agitat. Parca mai aveam putin si transpiram, sau imi dadeam duhul acolo... Ce se intampla cu mine?
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#26
New chap. Yay ^^ Pai, sa vedem, a fost foarte bun, mai ales momentul cand Shar a aparut in discutia lor. Crede-ma, nu numai pe ei i-a speriat, ci si pe mine. Atunci cand s-a apropiat de Ciryl m-a speriat asa tare, incat parca-mi simteam bataile inimii mai accelerate :-s Serios !
Citat: Parea ca ii placea sa isi incolteasca victima inainte de a o ataca.
Mi-a placut enorm aceasta fraza, cat si adevarul despre ea. Shar chiar se comporta ca un tigru ce isi incolteste victima. Myamy! E delicios 8-> Hmm.. acum sa deviez putin de la subiect si sa il laud si pe roscat. Il ador si pe el, oare chiar ar fi in stare sa nu mai vorbeasca cu dragul sau prieten daca s-ar duce acolo?
Am impresia ca Ciryl va descoperi cam greu secretele si trecutul lui Shar, oricum in asta consta ficul, neh? ^^
By the way, o alta replica ce m-a surprins a fost :
Citat:-Ce? Ai vreo fantezie sexuala cu mine? Atunci ar avea un sens.
Uh, cat de dragut. Oare tipul chiar are fantezii cu el? :> Eniuei, astept si tot astept yaoi-ul.

Mrr, inca ceva, de ce trebuia sa apara profesorul ala? T^T Voiam sa vad cum reactiona Shar, poate-l saruta, ihi, ihi xD

GoodLuck la next :*

#27
^:)^ Ne-ai facut o bucurie aducandu-ne nextul! *love struck* Buuun >.> I`m gonna read! :]
Mi se pare mie sau Lerim e gelos? >.> Ce fel de sentimente nutreste el pana la urma pentru Ciryl? >.> incepe sa ma cam bage la idei modul lui posesiv de a se comporta, parca i-ar apartine:| Opa @-) A ajuns sexosul de Shar si, dupa aroganta, mi se pare ca e cam prost dispus! :]
Cand... Cand l-a prins de barbie... Aww! am crezut ca o sa-l sarute *hipnotized* Vreau sa-l sarute, sa -l faca al lui acolo, pe mese, sa se uite toata lumea! *evil laugh* E uimitor si sexy *love struck*
Fantezie sexuala?! O.O =)) Shar asta e o figura de-a dreptul =)) Nu trebuia sa apara nenea ala, voiam actiune actiune @-) E uimitor ficul, a fost un capitol grandios, incantator si cool! Sunt trae curioasa, ca si Ciryl, ce dracului se intampla cu el de se simte asa >.> Bine, eu stiu ce se intampla cu el *evil laugh* Dar ceva imi spune ca Shar doar se joaca sa-l prinda in plasa si nu vreau sa-l faca sa sufere, nu vreau sa-si bata joc de el!:((
Sper ca LErim se inseala si, in acelasi timp, sper ca tu sa ne aduci cat mai repede noul capitol!
Bafta la scris! :*
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#28
Citat:istoria teritoriului demonilor
Wooow, se pare ca ai dat "nastere" unei noi materii. :]] Si totusi, profu` ala [ care pare OK, deocamdata ], e bine ca a bagat asemenea materie. Poate ca astfel, Ciryl va afla mai multe despre teritoriul lui Shar, caci e jumatate demon, so... :o3
Ahh, ca tot vorbeam de Shar. Ce naiba ?! Putea sa-l sarute mai repede, dar nuuu! Doar s-a apropiat amenintator de mult de micul Ciryl. >.<
Mi-a placut mult dialogul dintre cei doi, Shar chiar e un * bad boy *. >:) Iar eu.., ofc ca-s incantata.
Well, n-am ce spune. Sper sa continui repede. Te pup darling! :*

#29
C'est superb! :x. Mai lasat masca! (cred ca mi-a cazut si mie masca de la atat frumusete in capitolul tau). Se vede ca Shar face pe durul, ma intreb totusi cum e pe dinauntru? Oricine are o latura sensibila, dar nu vreau ca latura lui Shar sa fie sexul, altfel unde va fi durerea, chinurile, totul? Gata ca deviez :)). N-am ce comenta la gramatica, descriere si toate astea pentru ca sunt perfecte. Iti urez mult scucces in contiunuare la scris( se stie ce vreau :)) si ne vedem data viitoare. Pana atunci ma duc in lumea mea plina de durere si sa ma las macinata de gandul ca tu o sa pui nextu'! Ja ne!~>.<~
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg


#30
Uuff...M`ai lasat fara cuvinte.Iti ador ficul cred ca de vina e faptul ca personajele sunt de domeniul supranaturalului si eu am citit mult pe tema asta:))..Deci mi se pare superb tot acest capitol.Personalitatea lui Shar si felul lui de a face pe durul ma atrag foarte mult,nu ca la aspectul fizic ar fi mai prejos:X...curiozitatea lui Ciryl sigur nu va duce la ceva bun,dar asta e si ideea;;)....nu ar fi rau ca Shar sa ii arate putin din ce poate lui Cyril cat de curand:>...greseli nu am vazut,dar nici nu m-am uitat dupa ele:P Spor la scris si hai repede cu next`ul>:d<
Searching for answers you will never find
You're losing time with questions, just leave them behind
There's nothing left here
You should be on your way
It's a new beginning
Say goodbye to yesterday

But I question myself
Is it you or someone else?



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scrierile Universului pierdut Fiction 3 3.500 06-10-2013, 02:11 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  [Yaoi] Dincolo de intuneric Yuki. 18 10.441 28-06-2013, 12:22 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Stand in intuneric Redhead Rules 0 1.698 05-10-2011, 09:05 PM
Ultimul răspuns: Redhead Rules
  O sclipire in intuneric Valleee 59 31.153 27-07-2011, 12:16 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Sacrificii si Iubire. Krakura Tinutul pierdut (+18) Yuki 7 6.020 21-05-2011, 11:21 AM
Ultimul răspuns: Miky sweetie :3
  Un adolescent pierdut în emoÅ£ii macabre Mhg 0 1.452 27-12-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Mhg
  Pierduti in intuneric -un fic Chrono Crusade Erina Ozaki 5 4.859 24-12-2009, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Steaua din intuneric Innocent Killer 1 2.501 26-11-2009, 06:10 PM
Ultimul răspuns: Berry.
  Dragostea aparuta din intuneric Mew_Miruko 19 12.263 23-05-2009, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Mew_Miruko
  Slayers- Misterul poporului pierdut Lina Inverse 12 8.012 21-12-2008, 04:10 PM
Ultimul răspuns: Lina Inverse


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)