Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lacrimi si durere

#1
Cap1


Dis de dimineata...soarele bate usor in geam amintindu-mi ca trebuie sa ma trezesc.Intr-un mic pat din mijlocul camerei stateam eu.Un baiat de doar 16 ani al carui tel este sa afle de ce fetele plang atunci cand nu sunt iubite.O raza de soare imi mangaia fata facandu-ma sa ma trezesc.Am deschis ochii privind in jurul meu.Inca eram somnoros.Am privit ceasul..numai 08:30..inca o sambata inceputa aiurea.Dupa inca 5 minute in care m-am chinuit sa ma trezesc m-am dat jos din pat indreptandu-ma spre baie.Un dus m-ar fi ajutat mai mult sa ma trezesc.Mi-am dat jos pijamaua de pe mine intrand in cabina de dus.Dand drumul la apa calda m-am putut bucura de minunata apa ce-mi cadea pe pielea fina.Dupa 10 minute am iesit din baie proaspat inviorat si gata de o noaua zi.Agenda mea nu era prea incarcata azi..defapt tot ce trebuia sa fac era sa merg pana la scoala pentru sedinta de consiliu ce se tinea la 10:00.Eram presedintele consiliului elevilor datorita mediei foarte mari cu care am intrat la acel liceu de prestigiu si a notelor bune.Nu eram deloc un tocilar,ba chiar aveam propia mea gasca de baieti insa invatam foarte usor lectiile din clasa,in timpul predatului.Deschizand garderoba m-am gandit sa ma imbrac cu uniforma scolii:pantalonii albi,camasa alba,vesta alba,sacou alb cu modele rosii si cravata rosie insa tinand cont ca era sambata am hotorat sa las deoparte uniforma si sa ma imbrac ca un baiat de varsta mea.Am luat din garderoba un maieu alb,blugii negrii ''sifonati'' si jacheta rosie ce avea un dragon negru pe spate.Dupa ce mi-am aranjat putin parul roscat am fost gata de drum.Locuiam singur intr-un aparatament destul de mare aflat in centrul orasului.Parintii mei au fost oameni importanti iar prin decesul lor am mostenit o avere destul de considerabila.Inchizand usa in urma mea am coborat scarile iesind pe usa blocului.Soarele puternic ma orbise partial insa trebuia sa ma grabesc altfel as fi intarziat.Luand taxiul am ajuns destul de repede la scoala.Dupa ce i-am platit soferului m-am indreptat spre sala de consiliu cand am auzit ca ma striga cineva:
-Shun!!!
Intorcandu-ma l-am putut vedea pe vechiul meu prieten si frate de cruce Yoji
-Ah,Yoji.buna dimineata
-Neatza' raza de soare.Ce mai facem azi?
-Destul de bine..esti gata pentru sedinta?
-Da..cum sa nu..de parca nu as fi avut lucruri mai bune de facut..
Bietul Yoji..era ajutorul meu..insa el alesese sa aiba rangul asta.Intrand in sala am fost salutat de toti prietenii mei.Eram destul de popular insa aveam si multi dusmani.Timp de 3 ore am tot discutat despre elevi,comportamentul lor,si multe altele.Ma saturasem deja.
-In sfarsit s-a terminat..spuse Yoji incantat
-Da..nu credeam ca vom discuta atat de mult
-Da..deparca i-ar pasa cuiva de regula aia stupida cu chiulitul
-Nu stiu ce sa zic..mie unul nu-mi convine insa asta e...
Dupa ce terminasem cu toate treburile ce tineau de scoala am plecat de acolo.Era o zi prea frumoasa ca sa stau in casa asa ca m-am dus la o scurta plimbare in parc care s-a dovedit a fi..''putin'' mai lunga.Din greseala adormisem pe o banca iar cand m-am trezit se facuse deja intuneric bezna.Doar felinarele rare unul de altul mai luminau parcul ce parea parasit.
-La naiba!Cum am putut adormii?
AM luat-o la fuga spre casa.Pe strazile parasite auzeam urme de pasi in spatele meu desii eram singur.AM simtit cum o cineva ma trage spre o alee intunecata dintre 2 blocuri si am cazut jos ridicandu-ma in genunchi.Privind mai atent am putut vedea 4 baieti ce tineau in mana cutite si zambeau ciudat.Era ingrozit.
-Mai mai mai..ce avem noi aici...un frumos baiat..spuse baiatul ce parea seful celorlati aplecandu-se la mine si prinzandu-ma de baraba
-Ia-ti labele murdare de pe mine!
-Separe ca papusel nu stie sa vorbeasca.Ce-ar fi sa-i dam o lectie baieti?
-Suna bine..spuse ceilalti baieti
Stiam ce avea de gand sa faca inca din clipa in care m-au trantit la pamant si mi-au dat jacheta si maieul jos.Ma zbateam si tipam in speranta ca cineva imi va sarii in ajutor insa era foarte tarziu in noapte.Unul dintre baieti se apleca asupra mea sarutandu-ma fortat iar ceilalti mi-au descheiat nasturele de la blugi.Eram ingrozit
-Opriti-va imediat!
Din capatul aleii se auzise o voce groasa .Indretandu-mi privirea plina de lacrimi spre locul de unde se auzise vocea am putut vedea o silueta de barbat intunecata.
-Cine esti tu sa ne spui noua ce sa facem?
-Cineva caruia nu-i place ca cineva sa se ia de oamenii mai slabi ca ei
In urmatoarea secunda baiatul se napustii asupra celor 4 indepartandu-i de mine si snopindu-i in baiate.Inca mai plangeam iar socul nu imi trecuse.Baiatul se apropie de mine.Acum ii puteam vedea mai bine chipul.Pur si simplu angelic.....
-Esti bine?Me intreba el calm
-d..da...cred..cred ca da...
-Gata..totul s-a terminat...


Cam atat pe ziua de azi.Deci..personajele principale:
Shun:[Imagine: jjoe111.jpg]
Hiro(baiatul care m-a salvat):
[Imagine: cute11.jpg]
[Imagine: butter11.jpg]

[Imagine: sig1.png]

~If yaoi is the ownly true for my soule then i will take it~

[Imagine: chibi_2094.gif]
, chibi-ul lui Shinsuke



#2
OMG =p~ si eu credeam ca nu o sa pot sa scap de gustul amar al matematicii . :)) Well shinsuke ai reusit sa ma impresionezi a 3-a oara de cand te-ai inscris pe zup . Este un fic foarte bun, imi place ca povestea esre relatata la persoana I , descrierea o ai foarte buna , iar dialogul doar te ajuta sa spui vorbele personajelor. Din punctul meu de vedere o sa fie un fic reusit ^_^ , atat la partea artistica cat si la cea literara. Gambate la urmatorul capitol .
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#3
Asa... sa vedem ce ai facut tu pe aici . In primul rand greseli de tastare nu am observat , sau poate sunt eu oarba =))
Am vazut 2 greseli :

"-Suna bine..spuse ceilalti baieti" - spusera mey ca sunt mai multi
Me intreba el calm - poate "ma "

Well , well , well . Imi place cum scri tu sti foarte bine asta . Ai destul talent , iar cu exprimarea stai destul de bine .
Incearca sa nu mai folosesti atatea " .... " , dauneaza aspectului :)) .
Altceva , ai cam grabit acctiunea dar tot e bine ! Anyway , sunt curioasa sa vad ce se intampla cu Shun si Hiro , presimt o poveste de dragoste intre cei doi . Sa pui mai repede capitolul doi and gambate !
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#4
Multumesc pentru comm-uri
Cap2
Stateam in camera mea inghesuit intr-un colt al patului gandindu-ma la cele intamplate nopatea trecuta si la baiatul acela care ma salvase.Desii nu-i vazusem chipul foarte bine simteam cum ochii aceea blanzi inca ma priveau iar zambetul acela dulce inca imi dadea fiori.Dar oare ce era cu mine de gandeam astfel de lucruri?Nemaivrand sa-mi amintesc aceea noapte groaznica m-am ridicat din pat si am plecat de acasa.Desii inca imi era frica ca acei baieti s-ar putea intoarce m-am dus in parcul central,singurul loc unde puteam sa ma relaxex putin si sa-mi pun gandurile in ordine.Obisnuiam sa stau sub o uriasa salcie ce-mi tinea umbra.M-am asezat in sezut sprijinit de trunchi tinand ochii inchisi.Aerul proaspat si mirosul de flori ma faceau sa ma simt mai bine.Stand in aceea pozitie timp de catve aminute cu mintea goala, imaginea scenei de seara trecuta imi aparu in cap
Flashback~
''[i]-Sigur esti bine?
-Da...Multumesc pentru ajutor
-Nu ai pentru ce
-Dar cum te numesti?
-Hiro...''End flashback~
''Hiro...baiatul care m-a salvat.Oare il voi mai intalnii vreodata?''
Intimp ce mintea imi era la acea scena am observat ca cineva se oprise in fata mea si ma privea atent.Dupa ce l-am privit mai bine mi-am dat seama ca era una si aceeasi persoana cu baiatul care ma ajutase atunci.Ramasesem putin uimit.
-Buna
Am ezitat sa-l salut ceva timp.Ochii lui patrunzatori parca m-au paralizat.M-am ridicat in picioare
-Va multumesc din nou pentru seara trecuta.Daca nu ati fi fost dumneavoastra cine stie ce mi s-ar fi intamplat cu mine
Am facut o plecaciune scurta in fata lui in semn de respect
-Stai calm.Ma bucur ca ti-am fost de folos...spuse baiatul zambindu-mi cald
Daca nu ma inselam parea a avea aceeasi varsta cu mine.Era bine imbracat.Avea pe el o peche de blugi cu taieturi,o camasa alba si o cravata rosie legata foarte lejer chiar neglijabil a sputea spune.Purta o pereche de ochelari foarte fini ce abia se observau iar cerceii din urechea lui ieseau in evidenta datorita tunsorii pe care o avea.Zambetul lui era foarte cald si avea o atitudine calma.
Privindu-l parca as fi avut in fata cel mai perfect baiat de pe lume.Nu stiam din ce cauza insa privirea lui patrunzatoare imi facea inima sa-mi bata nebuneste.Simteam cum mii de fluturi isi gasisera adapost in stomacul meu.
-Pot sa-ti tin companie?
-Desigur.
Baiatul se facu confortabil langa mine.M-am asezat si eu cu privirea indreptata spre pamant.
-Sti,tocmai acum mi-am dat seama ca nu-ti stiu numele
-Domane,unde-mi sunt manierele?Numele meu este Kenshim Shun.Incantat
I-am intins mana pentru o strangere ca de la barbat la barbat
-Takami Hiro.Placerea este de partea mea
Baiatul imi cuprinse mana strangand-o cu forta.Era puternic iar pielea lui fina m-a facut sa rosesc in obraji.I-am zambit larg dupa care m-am ridicat
-Nu ai vrea sa ne plimbam putin?
Intreb eu plin de viata
-Sigur.De ce nu.
Dupa ce s-a ridicat de jos am inceput sa ne plimbam prin insoritul parc ce mirosea a flori.Plimbarea era atat de linistita incat nu as fi mai vrut sa se termine insa totul are un sfarsit
-E destul de tarziu.Trebuie sa plec.Poate o sa ne vedem si maine nu,Shun?
-Sigur.Ne mai auzim noi
Brunetul incepea sa se indeparteze treptat de mine.Priveam in urma mea si simteam cum pierdeam pe cineva drag si mai aveam putin si plangeam.Oare ce se intampla cu mine?
A doua zi de dimineata soarele mi-a dat din nou de veste ca e timpul sa ma trezesc si asa facusem.Insa primul gand ce-mi trecuse prin minte era daca il voi mai vedea pe Hiro azi.
-Nu!!!Nu te mai gandi la el!Azi e Luni Shun si trebuie sa mergi la scoala!Imi spun eu pentru a uita de Hiro
Dupa dusul matinal mi-am imbracat uniforma de care eram foarte mandru si am plecat la scoala cu taxiul.Ca deobicei Yoji ma astepta la intrarea scolii
-Neatza' raza de soare.Cum o mai ducem azi?
-Neatza' Yoji,destul de bine
Dupa zambetul obisnuit al lui Yoji,adica mai strengaresc,am intrat la ore insa fara a avea nici cea mai vaga idee despre surpriza pe care o voi avea
[Imagine: butter11.jpg]

[Imagine: sig1.png]

~If yaoi is the ownly true for my soule then i will take it~

[Imagine: chibi_2094.gif]
, chibi-ul lui Shinsuke



#5
Sa vedem ce-ai facut tu pe aici .
Deci , ai avut ceva greseli de tastare dar nu grave . Ai grije ca tu cam papi virgulite ;)) Desi capitolul a fost cam scurticel mi-a placut . Yup , deabea astept continuarea , Hiro si Shun chiar cred ca se vor iubi curand :x , asta e zooper . Succes in continuare si pune mai repede capitolul 3 . Bye bye ~
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#6
waw...deci ce pot spune k chiar mia placut a fost super....ce bine imi pare k sau intanilt asa rrepede...mmmm sunt curioasa sa vad cum o sa evolueze lucrurile intre cei doi:X deabea astept nexu sunt asa curioasa:X:X:X succes si bafta in continuare ;)
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#7
Super! Moama ce tare e ficul! Of,Doamne cat de superb este Hiro!!:x:x:x
Imi place ca l-a salvat si cum vorbeste.Este un tip mistho!
Sunt curioasa! Ce surpriza va avea Shun? Oare este fermecatorul barbat care incepuse sa se strecoare in mintea sa?
Abia astept nextul.
Greseli gramaticale si de tastare nu am vazut si orcum nu-mi prea bat capul cu asta.
Vreau sa sti ca fikul tau este superb si sa o ti tot asa.
Spor la treaba.Next cat mai curand!Ja ne!

#8
Multumesc pentru comm-uri prieteni
Cap3
Orele erau pe terminate.Stateam linistit in banca a treia de la geam privind peisajul de afara.In sala era destula agitatie iar profesorul inca nu sosise.Destul de ciudat deoarece lui nu-i placea sa intarzie.Yoji ca deobicei statea cu ceialti baieti din clasa vorbind despre luptele de la televizor si despre chiulit.Nimic deosebit in ceea ce-l priveste.Uneori stau si ma gandesc ca daca acest colegiu nu ar fi unul de baieti cine stie ce ar fi in stare sa le faca fetelor.Cum stateam eu pe ganduri privind afara,profesorul intra in clasa urmat de inca cineva
-Pe aici te rog.Spuse profesorul
Cand m-am ridicat in picioare si mi-am intors privirea spre tabla am avut o adevarata surpriza.
-Hiro...
Baiatul ce statea langa profesor era chiar baiatul care ma salvase.Am simtit cum inima mai avea putin si mi-ar fi sarit din piept.Pe chipul meu aparu un zambet larg.Imi venea pur si siplu sa sar in bratele lui si sa-l imbratisez insa m-am abtinut
-Acum atentie!De azi veti avea un nou coleg de clasa si anume Takami Hiro.Vreau sa aratati respect fata de el si sa-l primiti cu bratele deschise.Shun,cum este de datoria ta,vreau sa te rog sa ai grija de noul elev si sa-i arati colegiul.
-Desigur domnule
-Poti sa iei loc.
Dupa ce Hiro facu o mica plecaciune in fata clasei se indrepta spre singurul loc liber din clasa si anume langa banca mea,pe randul din mijloc.Cu fiecare pas pe care il facea,roseata din obraji mi se accentua chiar daca nu intelegeam bine de ce.Baiatul se aseza calm in banca intorcandu-se spre mine si zambindu-mi cald.Dupa ce i-am intors zambetul profesorul incepuse ora predand.Timp de o jumatate de ora scriam intruna cand am vazut un biletel aruncat pe caietul meu avand pe el numele lui Hiro pe el:''Mi-a fost dor de tine!''.Pe chipul meu era un zambet scurt insa plin de satisfactie.Si mie mi-a fost dor de tine.Insa cum se face ca esti aici?.Inapoindu-i lui Hiro biletul acesta il citi foarte calm cu un mic zambet pe fata.Tocmai m-am transferat aici.Sper sa ne intelegem bine''.Citind biletelul in ultimele secunde din ora nici nu am apucat sa-i zambesc ca se si sunase.Dupa ce profesorul a parasit clasa,Yoji se ridica din banca ca o furtuna strigand:
-AM terminat si orele pe ziua de azi!Timpul pentru jocuri video!
-Nu te-ai saturat sa joci atatea jocuri?
-Nici vorba.Spune el apropiindu-se de mine apoi privindu-l pe Hiro
-Numele meu este Kiyubi Yoji si sunt vice-presedinte al Consiliului Elevilor.Incantat
Hiro se ridica in picioare strangandu-i mana lui Yoji
-Takami Hiro.Incantat
-El este fratele meu de cruce Kenshim Shun si in caz ca nu stiai este presedintele Consiliului si desigur preferatul profesorilor
-Yoji!!!
Hiro incepu sa rada
-L-am intalnit deja pe Shun.Spuse baiatul zambindu-mi cald si privindu-ma in ochi
-Chiar asa?Si mie de ce nu mi-ai spus Shun?
-Ehhh..poveste lunga.Mai bine am merge acasa.
-Apropo Hiro,unde locuiesti?Intreba Yoji
-In complexul de apartamente din centru nr. 10
Nu-mi venea sa-mi cred urechilor.Era acelasi blonc in care locuiam si eu.
-Insa nu stau prea des acolo...completa baiatul...mai mult stau la a treia casa de pe aleea Ciresii
Aleea Ciresii...locul unde parintii mei si-au pierdut viata.Era trist insa aceea alee era numita asa datorita numerosilor ciresi ce se aflau acolo iar primavara era o adevarata splendoare cand infloreau.Hiro isi atinti privirea spre mine zambindu-mi cald si parasind clasa.Cand mi-am revenit din eterna mea visare cu ochii deschisi,ca sa-i amintesc lui Hiro ca trebuia sa-si ia cartile de la bilbioteca,era prea tarziu,acesta plecand deja.
''Perfect...acum va trebui sa i le duc eu''Gandesc eu indignat.Parasind scoala o data cu Yoji,al carui plan era de-as petrece restul zilei la sala de jocuri,am luat taxiul si am plecat acasa avand cartile lui Hiro in ghiozdanul meu.
-Doamne,spatele meu!Cat de greu poate fi
Citind din fisa pe care Hiro o avea la biblioteca,am aflat ca el intradevar locuia in acelasi bloc cu mine la nr. 56, etaj 4.Cand ma gandeam ca trebuie sa urc 4 etaje cu ditamai ghiozdanul plin de carti deja mi se facea rau insa nu aveam incotro.Era de datoria mea de presedinte al consiliului.Incetul cu incetul,si dupa multe opriri,am ajuns si la apartamentul nr.56.Eram epuizat.Stateam in fata unei frumoase usi de metal de culoare maro inchis cu modele de trandafiri.Sunand la sonerie usa se deschise alene permitandu-mi sa vad un baiat pe jumatate dezbracat al carui zambet imi era familiar.Era Hiro.Nu avea pe el decat o pereche de pantaloni iar coprul ii era pur si simplu perfect,fara de cusur,cu o piele imaculata
-Shun,buna.Ce faci aici?
-Am..am venit sa-ti aduc cartile de la scoala.Ai uitat sa ti le ei
-Stiam eu ca am uitat ceva.
Baiatul se apropie de mine si-mi lua ghiozdanul greu din spate tinandu-l doar cu o mana.Era foarte puternic
-Te rog sa intrii si sa servesti o racoritoare.Sigur iti e cald
-Bine,multumesc
Am pasit usor in apartamentul ce mirosea a trandafiri.Era un apartament foarte elegant decorat in stil frantuzesc.In sufragerie,pe masuta de cafea,domnea un ghiveci frumos ornat,alb cu auriu fiind la asorte cu camera,plin de trandafiri rosii precum sangele proaspat varsat.Asezandu-ma pe canapeaua alba,comoda si fina,am inceput sa ma uit in jurul meu.Totul era asortat,potrivindu-se intocmai cu stilul frantuzesc
-Deci,ce ai vrea sa servesti?
In camera intra brunetul avand insa de data aceasta un tricou pe el
-Pai...nu conteaza.Orice e bun atata timp cat e cu gheata....

Cam atat si la capitotul acesta.Acum sigur sa intrebati cum arata Yoji asa ca..uitati-l:
[Imagine: 8dudek10.jpg]
[Imagine: butter11.jpg]

[Imagine: sig1.png]

~If yaoi is the ownly true for my soule then i will take it~

[Imagine: chibi_2094.gif]
, chibi-ul lui Shinsuke



#9
waw baietzi se imprietenesc.....in aceasi clasa in acelasi bloc ce mai is perfecti destinul le e scris nu?e froate frumos capitolul mi-a placut...si mai ales cand hiro ia zis lu shun ca i-a fost dor de el...mm da de banuit:))) imi place...deabea astept sa vad ce se intampla in cap urmator sa va cu ce ma mai surprinzii:X:X succes si bafta!
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#10
Mai, da' vad ca te grabesti sa scri capitolele.... Anyway, U have lots of talent, Shinsuke, so, continua sa ne mai scri capitole.
Ah si... cam multe coincidente cu baietii astia ai tai :D dar mai bine sa vedem daca se intampla ceva cu ei.
Gambate & zbyee!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Durere si placere Muffles 1 2.320 09-07-2012, 10:05 AM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Lacrimi amare pierdute in timp Sign of hell 3 4.380 16-12-2011, 04:51 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Sarate lacrimi... onu' 0 1.781 07-12-2011, 09:48 PM
Ultimul răspuns: onu'
  Durere, adormi in zapada! Moon princess 92 44.160 07-10-2011, 08:03 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Lacrimi De Mamă [+18] hiimera 8 3.353 11-09-2011, 02:19 PM
Ultimul răspuns: mary97
  Un suflet Singur pe o Mare din Lacrimi Sincere RouXiss Đx 42 17.100 10-09-2011, 05:37 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  O urma de vis, fara lacrimi in paradis ♥ ! Fifilina 10 4.852 31-08-2011, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  Lacrimi si Perle (yaoi+18) HanniGram 32 13.193 06-07-2011, 02:41 PM
Ultimul răspuns: Aiwendil
  Lacrimi de copil daphnis 0 1.761 19-12-2010, 01:55 AM
Ultimul răspuns: daphnis
  Lacrimi de Ingeras Jasmine 2 3.185 06-09-2010, 11:52 PM
Ultimul răspuns: Jasmine


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)