Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lacrimi si Perle (yaoi+18)

#1
Dupa muuult timp si multa bataie de cap din partea unor useri am decis sa postez ficul :D(bateti-ma in continuare la cap:)) )
Sper sa fiti putin mai blanzi cu mine,fiindca sunt la inceput T_T
Nu am prea nimerit eu pozele,dar este decriere cat pentru toate:-"
Karo
[Imagine: harada58.jpg]

Shi
[Imagine: 19.jpg]
Sper sa va placa! ^:)^
Cap 1

Karo se grabea sa scape de zidurile acelea.Palatul il sufoca si se saturase sa fie la cheremul tuturor,sa-i vindece si sa fie aruncat ca un caine.Doar roba lui aurie il dadea de gol in lumina misterioasa a lunii.Insa parul lui roscat il camufla perfect.A privit ingrijorat si a marit pasul. S-a oprit si a privit inspaimantat.Nu era singur,simtea asta.Pe acoperisul castelului statea un barbat de cam 24 ani si se uita ciudat la el.Parul lui argintiu ii cadea pana la jumatatea spatelui,aranjat,punandu-i in evidenta haina violeta pe care o purta.Karo ingheta,asteptand ca barbatul sa cheme garzile.Insa argintiul a sarit gratios si s-a apropriat incet si sigur.
-De ce fugi?A rasunat vocea lui cristalina,strapungand tensiunea care se creease,ai patit ceva?
Roscatul a oftat.Nu stia ce sa spuna si daca sa aiba incredere intr-un tip ciudat.Barbatul a zambit,privindu-l cu adancii lui ochi albi-albastrii.Karou si-a lasat privire in jos,incercand sa scape de privirea lui hipnotizatoare.A simtit cum bratul ii este luat si cum este tras,insa nu avea curajul sa-si mute privirea.Cand in sfarsit s-a adunat si a ridicat privirea,era in gradina de ciresi a palatului.A facut cativa pasi in spate.Graduina aceasta era interzisa,insa necunoscutul il trasese fara nici o treaba.Argintiul l-a tras,daramandu-l si s-a asezat si el.
-Acum spune-mi,de ce fugeai?Aici nu ne poate auzi nimeni.L-a privit in ochi curios.Ma cheama Shi si sunt sclav in palat.Pe tine cum te cheama?Glasul lui il imbia sa-si spuna numele,insa nu era prea sigur.Dupa cateva secunde vocea lui groasa a rasunat.
-Pe mine ma cheama Karo si sunt medic regal.Shi a zambit satisfacut si s-a intins pe iarba privind luna.
-Viata de sclav este plina de greutati.Toti ma supraapreciaza,ma subestimeaza si nu tin seama de parerile mele,a inceput el,fara sa-i pese daca roscatul il asculta.De fiecare data cand o zi se termina,eu vin aici,singur,privind luna si stelele…ma calmeaza si ma descarca de probleme.Care sunt problemele tale?
Karo a fost socat de naturaletea cu care si-a spus problemele.Insa egoul lui era prea mare.Se simtea indatorat cu o explicatie,asa ca isi calca pe mandrie.
-Eu voiam sa fug pentru ca toti se folosesc de mine pentru ai vindeca,a spus cu retinere,pentru a ma vedea.Nu-l suport pe print.Chiar daca nu l-am vazut niciodata,am auzit lucruri ingrozitoare despre el.Acum ca regele este pe moarte si el o sa urmeze la domnie,nu vreau sa fiu supusul lui.Argintiul a ridicat surprins o spranceana.
-Te bazezi doar pe niste vorbe?Devenise brusc interesat.Daca da,ce ai auzit?Karo se simtea mult mai usor,asa ca a continuat.
-Am auzit ca el a asasinat lorzii regelui...erau niste comori pentru tara noastra.Alt zvon era ca si-a otravit tatal ca sa devina rege sau ca o sa fie un tiran care o sa distruga totul daca nu este oprit.Shi devenise serios si privirea lui devenise trista si melancolica.Insa cand a observat ca roscatul se uita ciudat la el a zambit fortat,soptindu-i ca n-are nimic.Roscatul a devenit ingrijorat.
-De ce vorbiti asa despre printul vostru?Nu cred ca este un om atat de crud,a completat argintiul.Poate a facut lucruri rele,insa nu astea.Tu esti doctor…poti sa faci ceva!Chipul lui parea suferind.Lui Karo I se facuse mila,asa ca a acceptat.In ochii lui Shi s-a zarit un licar de speranta,ceea ce l-a bucurat pe doctor.Se simtea mult mai usor si implinit,dar avea inima grea,pentru ca trebuia sa-si incalce toate principiile pentru un…sclav.Roscatul se blocase.De ce facea asta pentru Shi?Doar nu-l considera ca un frate…Pe fata lui se citeau multe sentimente printe care si panica.Nu-si putea controla uimirea.El,care era scarbit de mostenitor,voia sa-l ancheteze…
In fiecare seara venea bucuros in gradina,descarcandu-se pe argintiu,care parea ca-l intelege pe deplin.Asa a trecut o luna,iar Karo se obijnuise cu micul lui secret.Incepuse ancheta,darn u ajunsese la nici un rezultat concludent.Incepuse sa se indoiasca de increderea lui Shi fata de print.Insa gandurile i-au fost intrerupte de un gong.S-a scuturat,revenind pe pamant.Acel gong vestea ca cineva important s-a imbolnavit.Dar cine?Karo era ametit,insa a putut ajunge in punctual de intalnire.Vocile superiorilor lui pareau departate,insa o propozitie il trezii la realitate.
-Doctor Karo,tu vei avea grija de print.Nu-si putea crede urechiilor.El,cel care il ura cel mai mult,trebia sa aiba grija de….alteta sa.Era de necrezut,insa o facea pentru She.
A respirat de cateva ori si s-a grabit sa intre in camera printului.A deschis temator usa si a intrat.Camera era simpla si cocheta,dar nu asta conta.In pat statea un barbat cu parul…argintiu.Roscatul incremenise.In pat statea ravasit cel in care crezuse si ii destanuise ceea ce ascunsese si parintilor.In pat era Shi.S-a plesnit pe frunte si s-a sprijinit de pat.Lacrimi amare incepusera sa-i cada pe obraji.Cu o voce sfasietoare ingana ceva,neinteles.
-De ce tu?De ce nu mi-ai spus?
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#2
Poveste noua. :D
Wow!Imi place ca povestea se petrece in trecut.E destul de greu sa-ti imaginezi ceva ce a fost daca n-ai ceva informatii.
Imi place de Karo.E foarte frumos.Si Shi e la fel. :001_wub:
Ma gandeam eu cand a aflat ca trebuie sa aiba grija de print ca s-ar putea sa fie Shi.Stiam eu!
Ai cam grabit actiunea la sfasit,dar nu are nimic.Vroiai sa lasi cititori in pom(ai o scara?vreau sa cobor). :))
Nu prea am multe de spus decat ca astept capitolul viitor.
Bye si succes!

#3
Bun :]

Titlul a fost cel ce mi-a starnit curiozitatea, acest avand influenta asupra perceptiei asupra faptei. Bineinteles, nu a existat corelatie intre actiune si acesta, dar nici nu am spus ca e un lucru rau; dimpotriva - intamplarea si ironia nu este intuita de catre lector.

Descrierea mi-a placut dar nu pot sustine sigura pe mine ca este una dintre cele mai bune. Sunt persoane care te depasesc (in privinta acestui capitol), insa cu timpul te poti autodepasi, reusind sa ajungi la un moment dat la nivelul dorit. Deci momentan ma rezum la mici idei in privinta acestui lucru, nedorind sa scriu randuri lipsite de sens ~ cu alte cuvinte reusita dar nu perfecta :] .
Ai redat trasaturile, comportamentul-reactiile intr-un mod placut.

Ideea- am ramas surprinsa datorita acesteia, nici chiar eu neintuind ca Shi este printul. Se vede faptul ca cititorul este implicat afectiv (nu am putut vedea mai departe de detaliile povestii- lucru forte).
Cu siguranta intorsatura pe care a luat-o decursul lucrurilor a fost ceea ce m-a captat, avand mici banuieli in a concepe "viitorul". (*da ce personaje ai ales. soc-indragostita*).

Cu toate ca nu relatezi la persoana intai -din ipostaza protagonistului - tot ai reusit ca fic-ul tau sa prezinte interes.

In principiu mi-a placut tot ce e legat de acest fic. Astept next'ul ! :D Anunta-ma in momentul in care il postezi
[Imagine: large.gif]

#4
Pai...hello pentru inceput :)) Ahm...vreau sa-ti spun ca mi-am dat seama de mult ca printul e Shi, adica dupa comportament se vedea asta, oricum ne tineai in suspans, daca nu ne ziceai cine e printul, dar ...sunt sigura ca tu ai deja un plan facut, deci nu ma bag. O sa ma i-a probabil gura pe dinainte la urmatoarele capitole, dar..nu ma baga in seama, scriu ce gandesc, cateodata asta nu e deloc de bine ><

So..ai un nou fan si de mine n-ai cum sa scapi, sunt mai rau ca un tantar, o sa-ti sug tot sangele >:] mwahahahaha xD

Trecem la comentariu serios [eu serioasa, Doamne apara si pazeste:|] la sfarsit mi s-a parut ca ai grabit lucrurile, titlul sincer pe mine nu ma atras >< Eh..fiecare cu pararea sa, imaginile cu cei 2 sunt super tari :-?

Pai..iti urez succes sweetheart *hugs* <3
[center][Imagine: BIG+BANG.png][/center]
[center]Always a proud V.I.P <3 [/center]
[center]Stay stong DaeSung everything will be okey in the next year<3
Stay strong G-Dragon the real V.I.P's still love you, because you're a GOOD PERSON and you have a PURE HEART <3[/center]

#5
Omg babe' what have you done to Shi ? O.O ştiam eu ştiam eu că Shi ascundea ceva. Tot ce vreau este capitolul următor. Se pare că Karo este foarte ataşat de prinţ. Se vede că Shi e îndurerat de faptul că acele zvonuri neadevărate au picurat aşa printre toţi, dar el este un băiat cu inima bună din câte se pare. Aţi observat că doar tinerilor cu inimă bună liu se petrece ceva? Mă duc să caut alte ficuri yaoi. M-ai dat gata cu acest capitol. I need to subscribe to this O.o
-

#6
Scuze ca am intarziat,dar am avut de tras la scoala:))
Sincera sa fiu nu m-am asteptat sa va placa asa de mult si intrasem intr-un fel de panica :)) ,asa ca multumesc tuturor din suflet pentru comentarii>:D<
Acum nextul!


Cap 2

Shi nu credea ca doctorul va fi atat de socat ca el este printul.Spera sa nu afle niciodata,insa ghinionul a facut posibil asta.I se rupea sufletul.Trebuia sa il faca sa uite asta.Si avrea planul perfect.A privit cu ochii intredeschisi roscatul care tremura de atata plans,incercand sa-l vindece si sa nu-l omoare in acelasi timp.Insa timpul se scurgea dureros de incet pentru Karo,care deabia astepta sa scape si sa-si limpezeasca mintea.Stia ca se indragostise de el,stia ca va fi imposibil sa-l iubeasca.Pentru el,cel tradat,era mortal.Seara se lasase si roscatul s-a grabit acasa.Era prea furios sa-I pese de ce este in jur.S-a trantit in patul sau imaculat si a inceput sa planga.Copul ii fierbea,stia asta.Trebuia sa-l stinga cumva.Stia ca ce va face va fi rusinos,dar acesta era singurul lucru care ii venea in cap.A inghitit in sec si si l-a imaginat pe print atingandu-l.Stia ca se atinge singur,dar chiar nu-i pasa.Si-a bagat usor mana in pantaloni si a inceput sa se masturbeze cu mahnire.Curand a inceput sa gafaie,simtind ca atinge punctual maxim.Voia sa prelungeasca momentul,insa corpul nu i-a ascultat ruga sin u i-a dat timp sa faca mai mult,fiind vrajit de iluzia atingerii argintiului.Intr-un geamat usor a ejaculat.Acum pantralonii lui de matase de culoarea soarelui se murdarisera de substanta vascoasa.A oftat indelung,lasandu-si corpul sa se relaxeze si mintea sa se lupte cu egoul lui.Se simtea batran si singur,chiar daca avea 23 de ani.Oboseala i-a acaparat trupul,miscandu-se greoi.Dupa ce a curatat totul s-a bagat sub patura si a adormit.Intre timp printul suferea cumplit,incercand sa gaseasca o solutie.Karo il vindecase pe exterior,dar il imbolnavise pe interior.Sclavii erau ingrijorati.Deodata usa se deschise si o femeie batrana intra.Parul ei era gri,insa fata ii era stralucitoare,fiind pusa in evidenta de exageratele podoabe de aur si jad.Hainele ei erau rosii,reprezentand dragoni aurii care se luptau pentru putere.Era regina,mama lui.Chipul ei se distorsiona,distrugandu-i iluzia de tinerete si dragutenie.Se vedea ca este ingrijorata peste masura.S-a asezat usor langa fiul ei,mangaindu-i fata.Pielea ei era la fel de fina ca in anii tineretii.Shi a inchis usor ochii,lasandu-se calmat de acea atingere maternala.Se simtea protejat si pur,insa in sinea lui stia ca adevarul este altul.Nu putrea sa mai reziste.Stia ca ranise pe cine iubea.Lacrimi sarate au inceput sa-i alunece pe chip,insa mana blanda a mamei lui le stergea repede.
-Nu mai plange dragule,a oftat ea.Ce ai patit?Vocea ei era harsaita,datorita crudului timp.Shi a oftat,incercand sa-si controleze sugiturile pentru a putea vorbii coerent.
-M-am indragostit de cineva,insa aceea persoana ma uraste pentru ca am tradat-o.Vreau sa uite de mine…Regina s-a uitat cu curiozitate si a zambit.
-Daca chiar vrei,atunci o sa-ti dau un praf special folosit de asasini.Ochii ei caprui sclipeau intr-un mod bizar si infricosator.Dintr-un buzunar secret a scos un saculet de catifea cafeniu legat cu un siret delicat galben.I l-a pus serioasa in palma si i-a strans-o.
-Ai grija cui ii dai,pune decat o lingurita si va uita ziua de azi,iar amintirile vor avea grija de golul din cap.S-a ridicat zambind si s-a dus spre usa si a zambit.
-Vreau sa fi fericit,a adaugat ea,deschizand usa.Argintiul era fericit ca in sfarsit gasise o solutie sa indrepte totul.S-a ridicat usor si a pasit grijuliu,ca o umbra,ascultand orice sunet care putea sa-l dea de gol.A iesit afara si a respiat aerul parfumat al noptii.Insa inima il grabea.Era nerabdator sa-l faca sa uite.Dupa ce a tranversat jumatate de palat precaut,a ajuns in sfarsit in curtea roscatului.Casa lui era simpla,tipic caselor japoneze.A deschis usor usa,cautand dormitorul,pe care l-a gasit dupa cateva minute.Karo dormea adanc in pat.Shi l-a privit intens.Era atat de dulce cand dormea,incat ii trezea ganduri malefice.O pata mica alba pe pardoseala i-a atras atentia.Curios s-a aplecat si a luat putin,frecand intre degete.A zambit,dandu-si seama ca era semen.Stia exact ce facuse si lucrul acesta il bucura.Sau poate ca nu.Si-a lins usor degetele,gustandu-i semenul.Nu era rau,pentru un barbat.Insa nu prea avea timp.Pe jos era asezata o cana albastra cu ceai.Printul a cautat prin pantaloni si a scos saculetul,apoi deschizandu-l.Saculetul continea un praf negru ca si carbunele.Grijuliu a turnat cat o lingurita,aoi,bagand sacul rapid si disparand in noapte.
Spera sa mearga…



Sper sa va placa:D :-"
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#7
Hello again!!!! :]

apoi,bagand sacul rapid si disparand in noapte. Sincer...ai cam grabit sfarsitul si nu ma refer la fraza pe care am luat-o eu, nu! tot sfarsitul. Oricum eu o sa continui sa-ti citesc fic-ul, crede-ma nu scapi de mine pana nu aflu sfarsitul >:] Mwahahaha hahahaha hahaha, sunt mai rea ca Mojo Jojo si Mendark la un loc :]]
Fraza pe care am scris-o mai sus pai ma gandeam ca suna mai bine daca scriai "apoi, baga sacul rapid in buzunar si disparu in noapte" xD
Iti urez mult succes pentru ca vad ca pana acum e destul de placut sa citesc, pe la jumatate m-am plictisit, ai grabit lucrurile, parca chiar iti doreai sa termini. Puteai sa lungesti "momentul" roscatului, dar...a fost bine si asa, n-am pretentii, ma multumesc cu cei mai bun :> :]]

XOXO >;d<
[center][Imagine: BIG+BANG.png][/center]
[center]Always a proud V.I.P <3 [/center]
[center]Stay stong DaeSung everything will be okey in the next year<3
Stay strong G-Dragon the real V.I.P's still love you, because you're a GOOD PERSON and you have a PURE HEART <3[/center]

#8
Bun.

Ma bucur ca ai postat next-ul si voi incerca sa-mi mentin pozitia. Nu stiu cate vei intelege, dar in orice caz mi-l voi reciti *postul* maine sa vad ce am aberat pe aici.
In sfarsit am facut conexiunea dintre titlu si actiune. Capitolul acesta s-a conturat pe elementul paratextual (Genette.*incerc sa evit o repetitie usor deranjanta*), reusind sa descifrez fiecare cuvant. Atat dialogul cat si descrierea se rezuma la acesta, redandu-l in starea sa naturala (reala). Din nou intalnesc acelasi procedeu (fac referire la captatio benevolentiae), dand nota ridicata de originalitate (acesta este efectul in general). Desigur, m-a socat faptul ca s-a indragostit atat de repede, lucru pe care am dorit sa-l punctez. Aici mi s-a parut ca ai grabit lucrurile, fiind confuza. Exista dragoste la prima vedere, insa atat de profunda si usor de destainuit? Este incert si nu as putea afirma lucrul acesta cu siguranta in voce.

Greseli- ori n-am fost atenta (n-am dat atentie acestui detaliu. dupa cum am spus , nu pun accent icu privire la acest criteriu) ori chiar nu ai deloc. Oricum, aici am fost surprinsa intr-un mod placut- la fel si decursul lucrurilor ales .
Dialogul- dupa cum am afirmat mai sus , mi-a placut (n-a fost sec). Problema este ca l-ai folosit foarte putin si ai incercat sa recuperezi prin relatarea actiunii. Pana in principiu acest lucru nu a afectat, insa ai grija pe viitor. Criteriu acesta necesita importanta, avand un rol principal (este unul dintre trasaturile unei opera epice).Cu alte cuvinte, te-as ruga sa mentii existenta dialogului.

Cam atat. Daca voi mai avea ceva de adaugat voi reveni cu un edit. Dupa cum am spus, momentan nu gandesc coerent pentru a puncta si altceva.
Ultima replica ce doveste ca Bubu a trecut pe aici ~~ Astept next'ul si sper sa ma anunti in continuare!:D
[Imagine: large.gif]

#9
Nu am mai trecut pe aici de ceva timp si tocmai iti citeam ficul, ma apucase un dor nebun. Ai cateva greseli cum ar fi:
-roba violet
-crease
^atunci cand nu stii daca sa scrii cu un e sau doi foloseste verbul “a lucra”
Lucrez – creez
Lucrezi – creezi
lucreaza = creeaza
lucram – cream
lucrati- creati
lucreaza- creeaza
lucrase – crease
Ochi albastri
Greselile de tastare le-am ignorat, nu avea rost sa le mentionez ca sunt facute din neatentie. Mai e o chestier care nu imi place. Ai propozitii scurte, care incep cu conjunctii. Incearca sa nu le mai incepi asa, suna ciudat. Si fa-le mai lungi pentru a urma ideea.
Vorbind despre ea imi place:x Mi se pare super tare si de abia astept sa citesc continuarea asa ca te rog sa te grabesti sa o scrii :X
Succes scumpo>:D<
Am comentat si primul capitol

#10
Capitol nou!
Opa!Shi a gresit pentru ca nu i-a spus lui Karo ca el e printul.L-a facut sa sufere si acum sufera si el.Dar si Karo il ura pe print asa ca pana la urma Shi a facut bine ca a mintit.Nu ma pot hotari...
Ma intreb daca Karo va bea ceaiul respectiv?Abia astept sa aflu asta.Poate isi da seama sau poate nu.
Astept capitolul viitor.
Bye!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lacrimi amare pierdute in timp Sign of hell 3 4.380 16-12-2011, 04:51 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Sarate lacrimi... onu' 0 1.780 07-12-2011, 09:48 PM
Ultimul răspuns: onu'
  Lacrimi De Mamă [+18] hiimera 8 3.353 11-09-2011, 02:19 PM
Ultimul răspuns: mary97
  Un suflet Singur pe o Mare din Lacrimi Sincere RouXiss Đx 42 17.099 10-09-2011, 05:37 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  O urma de vis, fara lacrimi in paradis ♥ ! Fifilina 10 4.852 31-08-2011, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  Hotul de perle LemonCandy 14 8.140 13-02-2011, 12:21 PM
Ultimul răspuns: Katniss
  Lacrimi de copil daphnis 0 1.761 19-12-2010, 01:55 AM
Ultimul răspuns: daphnis
  Lacrimi de Ingeras Jasmine 2 3.185 06-09-2010, 11:52 PM
Ultimul răspuns: Jasmine
  Lacrimi de Ingeri CrazyForYourLove 2 2.844 01-01-2010, 03:41 PM
Ultimul răspuns: Strawberry*Lipstick*
  Ploaie de lacrimi 2YounG2DyE 1 2.152 27-09-2009, 09:55 AM
Ultimul răspuns: 2YounG2DyE


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)