Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Aproape perfect.

#1

Limita de varsta : + 16
Limba : Romana
Gen :Yaoi
Observatii cu privire la continut : -
Tipul de critica solicitata : Cum vrea cititorul.

Este primul meu fic yaoi si sper sa-mi iasa. Stiu ca are destul de multa '' actiune " inca din primul capitol dar mi se pare ca se potriveste cu ce va fii mai tarziu. Lectura placuta. ^.^

Capitolul unu.


Mergeam din nou spre Mo. Priveam cerul acoperit de cativa nori gri, probabil va ploua, era si putin racoare, de aia ma imbracasem bine. Ma chemase din nou pentru ca se plictisea, facea des asta, dar nu ma deranja. Era cel mai bun prieten al meu inca de la gradinita si, desi era durul liceului dominandu-i chiar si pe cei de a 12-a, ma aparase intotdeauna. Da, aveam nevoie de asta. Eu eram tocilarul slabanog, cu ochelari, soaricele de biblioteca, tipul firav din clasa pe care il obligau " dragii " mei colegi sa le faca temele cand Mo mai chiulea sau era mult prea adormit dupa noptile albe, de betie.
Era deja pe inserat, iar ma chema sa dorm la el, de aceea imi luasem cartile de a doua zi cu mine intr-un rucsac ponosit si mazgalit de fostii colegi din generala.
Statea la cateva statii distanta de mine, am ajuns relativ repede.
Am bagat mana dupa gard si am deschis zavorul ce tine poarta mica, usor de sarit de altfel, inchisa. Am intrat.
Talpa tenesilor mei faceau un zgomot destul de enervat pe pavajul drumului ce ducea spre usa de la intrare.
Am batut de doua ori in usa din otel maron, sau metal, sau ce era, inainte ca Mao sa-mi raspunda. Cand a deschis usa l-am vazut intr-o stare deplorabila, cum nu-l mai vazusem. Statea sprijinit de prag, cu sticla de vodka in mana, beat mort. Mirosea a acool de la o posta, iar ochii ii avea rosii probabil de la ce mai si fumase pe deasupra. Purta numai niste bermude gri ce ii stateau sa cada si parul sau blond era tot ciufuluit, era obosit, cu cearcane adanci sub ochii verzui. Nu-l vazusem niciodata beat, dar niciodata nu e prea tarziu.
- Doamne, Mao... i-am spus in sopta, aproape din mila.
Nu mi-a raspuns. Pur si simplu m-a privit cu ochii goi si a zambit dezvelindu-si dantura alba si a facut ceva la care nu m-as fii asteptat niciodata.
A lasat sa-i cada sticla de bautura, lichidul varsandu-i-se pe travera neagra din hol, m-a apucat strans de bluza rosie inclestind pumnul si m-a tras inauntru, a inchis usa si m-a trantit de ea cu destula putere incat sa scancesc.
Era mai puternic, mai inalt si mult mai lat in umeri decat mine si ma privea ranjind pervers. " Nu sunt fata ! " i-am spus destul de tare incat sa fiu sigur ca ma aude, dar ma ignora complet. M-a mutat cu usurinta pe peretele holului, in dreapta. Incepusem sa ma panichez nestiind ce vrea sa faca, la starea in care era nu mai era lucid, nu mai era responsabil de faptele sale. Ma speria putin, putin mai mult.
Mi-a ridicat mainile deasupra capului apasandu-mi incheieturile puternic in prete, cu genunchiul intre picioarele mele, lipit de mine. Totusi, eram mult mai jos decat el si m-a ridicat la acelasi nivel cu el sarutandu-ma violent. Blondul incerca cu disperare sa-si introduca limba inauntrul gurii mele, dar refuzam sa-l las. Probabil in mintea lui bolnava inecata in alcool eram inca o tarfa cu care urma sa si-o traga, ei bine nu eram.
Imi prinse incheieturile deja vinete si zgariate din cauza striatiilor peretelui cu o singura mana si imi aplica un pun in stomac cat sa deschid gura. Am gemut puternic resimtind din plin durerea si am inchis strans ochii in timp ce Mo isi facea de cap. Imi dadusera lacrimile din cauza sentimentelor multiple si durea ca dracu, inima imi batea cu putere, eram speriat, ranit, confuz. Ce naiba se inatmpla cu Mo ? Mai avusese scapari, dar cu fete, nicidecum cu baieti.
- Mo ! am strigat cand mi-a dat ocazia.
A marit ochii si m-a privit uimit. Privirea lui spunea " Ce naiba cauti aici ?! " Mi-a dat drumu si a cazut pe podea sprijinindu-se de peretele din spatele sau, iar eu am ramas in acelasi loc uitandu-ma stupefiat la el. Un sentiment de frica incoltise in mine si nu stiam daca sa fug sau sa ma asez langa el si sa incerc sa-l ajut, sa il inteb de ce naiba ii dadusera lacrimile.
Le-am sters pe ale mele si mi-am privit incheieturile, erau vinete asa cum spusesem, apoi m-am asezat in fata blondului, intre genunchii sai. Ii eram dator pana peste cap si nu il puteam lasa asa. I-am luat mainile in ale mele descoperindu-i chipul obosit si palid, nu venise ultimile doua zile la liceu si cine stie ce facuse cat lipsise.
Plangea si refuza sa ma priveasca, i-am ridicat barbia fortandu-l sa o faca. M-am inmuiat tot cand l-am vazut. Nu fufese niciodata atat de vulnerabil in fata mea, nu il vazusem niciodata plangand asa, de fapt deloc.
- Yuki...
Am tresarit la auzul vocii sale grave. Imi spusese numele intr-un mod asa de bland, cu parere de rau.
- Gata, Mo. Lasa.
I-am luat fata in palme si mi-am apasat usor buzele peste ale sale apoi l-am ajutat sa se ridice. Se sprijinea tinandu-si bratul lung dupa umerii mei. Am urcat asa scarile mergand in camera lui, l-am asezat pe pat si am mers sa inchid usa. Cand m-am intors deja dormea cu gura usor intredeschisa respirand pe gura. Era asa de dragut.
Si da, il placeam si tanjam de mult dupa buzele lui, tineam la el, dar nu ma asteptam ca el sa fie cel care sa inceapa acest joc atat de brusc.
Ce se poate intampla ?! ^.^
Love me baby !
Love youuuuu ! >.<
Incert ! >.<

Blogul pisicii.

#2
Hello!^^' Uite ca am aterizat si eu pe aici...
So, inceputul e promitator, iar actiunea destul de captivanta. Cateva greselute am vazut ca s-au strecurat pe acolo, dar astea se repara in timp^^
Nu prea am de spus multe, pentru ca e primul capitol si astept sa vad cum decurg lucrurile in continuare. In orice caz, sper ca Yuki sa nu sufere prea mult din cauza lui Mo, nu stiu de ce dar am o presimtire ca asa o sa se intample~_~ Povestea nu e tocmai originala, dar e buna, cel putin eu simpatizez genul asta de ficuri: baietelul firav si tocilar se indragosteste de prietenul sau, a classic bad guy, apoi povestea se incurca. Chiar mi-a placut ca ai introdus putin yaoi din primul capitol... desi as fi vrut ca Mo sa continuie; nu sa se opreasca decat la sarut. Astept nextul si sa vad cum o sa complici lucrurile pe aici!
Bye!xD
[Imagine: 35j9hll.png]
"If yaoi were a vodka And I were a duck I'd swim to the bottom And drink my way up.
But yaoi ain't a vodka And I ain't a duck, So give me some yaoi And shut the f**k up."

#3
Heya, scumpi-puu!! ^.^
Venisem cu gand sa te critic putin insa nu prea am gasit. Nu multe texte ma fac sa vad ceea ce e in capitol, iar al tau a reusit partial. Mai ai de lucrat doar la fraze si la topica acestora. Nu au fluiditate atat de mare. In rest, descrierea este bine pusa la punct. Mi-ar fi placut sa descrii mai mult sentimentele persoanjului, astfel incat sa-mi dau seama ce vede, ce gandeste, insa sper ca pe viitor sa pui accent si pe descrierea sentimentala.
Si eu una sunt total curioasa. Imi place mult ideea si personajele. Mao, tipul dur si Yuki cel plapand si firav. Ah... Cat de minunat. Abia astept sa vad care e adevarul despre relatia celor doi. Si... Succes, Yuki. Il ador pe baiatul asta! <3
Anyway. Sa aduci repede-repejor nextul si daca vrei, sa ma anunti ca sa nu ratez capitolul. Mult spor la scris si idei fierbinti ( ignora partea cu "idei fierbinti" :)) ). Kiss-you. ByE!! ^.^
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]

#4
Hey, baby, asa cum ti-am promis am venit si eu aici chiar daca nu sunt prima. Imi place mult numele personajului din perspectiva a caruia ai povestit tu "Yuki" daca imi amintesc bine(si o fac) am si eu un astfel de personaj intr-un fic de-al meu. Mmm, Mao, mi se pare asa de smexy si dupa cum mi-ai spus capitolul asta e cu ceva actiune in el. Ma intreb de unde atata blandete pe blond si vulnerabilitate in fata lui Yuki. Nu era el cel mai tare din parcare? (glumesc). La sfarsitul capitolului am ramas gen "O.o" cand Yuki a spus, adica a marturisit in mintea lui ca de mult tanjea dupa buzele blondului si, faza cand si-a lipit buzele de a lui Mao. A fost asa de kawaaaaiii! In fine, fara s-o lungesc atat imi place. Ai avut cateva greseli de tastare insa, nu-i nimic grav. Pai, astept nextul. Sper sa nu intarzie ca altfel te, te bat la fund! *muhahaha*. Kissez!
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#5
Imi plaaaace! E bun ficul inca din primul capitol. Cand il pui pe urmatorul? xD
Beatul de Mo a reactionat exact asa cum doream si cum imi imaginam. Yuki(i se potriveste numele) nu numai ca e un soricel de biblioteca, dar e si foarte dragut si naiv. Macar prietenul sau l-a sarutat mai repede decat se astepta, chiar daca a fost intr-un mod mai violent. Mie una mi-a placut asa =p~ In orice caz, inceputul e bun, si chiar vreau sa citesc mai departe. Deja mi-am facut o idee despre poveste si personaje si pot jura ca o sa fie ceva ce merita citit de mai multe persoane. Titlul nu ma duce cu gandul la nimic, dar astept sa ma surprinzi, atat de mine, cat si restul cititorilor. Tine-o tot asa!*wink*

#6
Esti reaa! Mi-ai dat ieri sa citesc, si mersi pentru asta, dar nu mi-ai spus ca l-ai si postat. De ce?
Paai... avand in vedere ca ti-am zis ieri in mare parerea mea despre acest fic, nu mai raman multe de zis. Ce n-am "remarcat" a fost schimbarea brusca a starii lui Mao. Nu prea inteleg de ce a reacrionat asa, sau mai bine zis, n-am inteles cum de s-a trezit la realitate asa repede. Parca era beat, cum ai descris si tu, nu mai era lucid si nici responsabil de faptele sale. Apoi, dintr-o data isi da seama ce face si pare ca regreta... As fi vrut sa se mai joace putin cu Yuki! xD
Mm, greseli, am remarcat ca repetitia "eram" de care ti-am zis, n-ai corectat-o, in reste, altceva n-am sesizat. Deci felicitari. Si, apropo, imi place ce Mao e dur, dar mi-ar placea sa fie si mai rau de atat.
Ceva ce mi-a scapat, titlul! Vad c-ai gasit ceva pan' la urma si se si potriveste, parerea mea, cu ceea ce mai mi-ai spus ca se va petrece in continuare. Te astept cu nextul cat mai repede, si nu uita sa ma anunti cand postezi. Bafta!

#7
Aloha! <3 Nu am sa mai incep cu descrierile obisnuite si am sa trec direct la actiune.
O sa incep prin ati spune ca e bine ca ai inceput in forta, totusi pare prea moale si simpla actiunea, in ce sens? Pai din moment ce Mao acesta pe care am observat ca il mai striga lumea (celalat personaj) Mo, e destul de violent fiind impins mai mult de alcool sa face toate acele lucruri de care isi da seama anterior, normal trebuia ceva mai dinamic, adica trebuia sa descri ceva anumite gesturi sau reactii ale ambele lui, nu doar ale celuilalt personaj, pe el chiar l-am inteles. Speriat, confuz, insa pe Mo mai putin , bine era beat ce sa inteleg eu de la un tip care a baut? mai nimic desiugr, insa cateva reactii acolo care sa picanterizeze putin actiunea scenei mergea.
Da, deci la descriere trebuie sa te mai omori si in general, consider eu ca pentru a face catusi de putin lucrurile sa prinda viata, sa pulseze ca nebunele ar fi sa descrii in amanunt reactii, gesturi, ticuri, etc.
Ai avut cateva repetiti de asemenea ai pus virgulele anapoda in mare parte, dar de greseli de tastare sincer nu cred ca am vazut. Da, ai lucrat impecabil, insa trebuie sa fi mai atenta si la personaje. Aici ai intrat cum ai spus si tu in forta, imi place totusi ca ai lasat putin mister si ca pana la urma totul a fost confuz; Mo beat, tipul alalat speriat de bombe si plus acele amanunte legate de viata lor, bun, a fost ok.
E doar primul capitol deci este bine ce ai facut. Astept nextul si succes, multa inspiratie de asemenea! *hug*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Aproape perfect. Ayon 2 2.715 10-07-2013, 12:45 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Perfect Team Katherine Lynn 0 1.736 19-06-2011, 03:47 PM
Ultimul răspuns: Katherine Lynn
  Aproape de tine Katniss 29 16.733 11-06-2011, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  [split] Aproape de tine Savarina Ali 4 2.642 07-05-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Balonaş
  Aproape de tine Tigroaica 2 2.717 01-05-2011, 05:17 PM
Ultimul răspuns: Harona
  Suntem asa de aproape ,dar totusi departe Yin 12 9.453 14-09-2010, 05:50 PM
Ultimul răspuns: Debb.'
  Perfect Weapon [ +16] Bad Blood. 2 2.549 25-07-2010, 04:00 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Iubire vs razbunare:sfarsitul e aproape Lara 1 2.308 17-01-2010, 07:43 PM
Ultimul răspuns: Acadea'


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)