Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pentru ca inca te mai iubesc

#19
Va multumesc tuturor pentru comentarii!
Aici am adus noul capitol si.. ei bine sper sa va placa. <3

Capitolul VI

Sasuke:

- Stai usor Naruto! Spune-mi ce se intampla! spun, incercand sa-l opresc din alergat pe blond.
Acesta se pare ca nu ma asculta ci doar alearga cu mine pe scari, urcand la etajul doi al cabanei. Se aud niste tipete si injuraturi de nedescris. Ce naiba se mai intampla acum? Ajungem imediat si vad toate fetele adunate intr-un cerc. Care mai de care tipa mai tare iar baietii incearca sa le potoleasca. Ma strecor printre ele si ajung in fata, unde o vad pe rozalia mea, paruind-o de mama focului pe Inna. Fata nu se lasa mai prejos si isi infige si ea o mana in parul rozaliu al Sakurei. Cele doua cad pe podea si se da o adevarata lupta. Acum, Sakura se afla peste Inna si o trage de par de zici ca e un copil mic ce trage de jucaria sa. Imediat, rolurile se inverseaza si rozalia se afla sub satena. Se tot rostogolesc asa pana ajung la perete iar Sakura ramane deasupra fetei. Merg spre ele si o iau pe rozalie de pe tanara. Bratele mele ii inconjoara talia si o ridica in sus, scotand-o din multime. Intru cu ea in camera ei si vreau sa o las jos, insa aceasta mai, mai ca sare din bratele mele si vrea sa alerge inapoi afara. O trag inapoi si o trantesc pe pat, urcandu-ma deasupra ei. Ii prind mainile intr-o stransoare deasupra capului si o las sa se potoleasca. Aceasta plange si urla de nervi, dand din picioare. Actioneaza exact ca o nebuna.


Dupa cateva momente, se potoleste. Ii dau drumul la maini iar aceasta respira sacadat. Ii indepartez suvitele de par de pe fata si vad niste urme rosiatice pe chipul ei. E destul de ciufulita iar lacrimile i se scurg siroaie pe obraji. O privesc atent si ii mangai usor chipul, vrand sa o fac sa se linisteasca. Rozalia suspina si isi sterge ochii de lacrimi. Ma intind pe pat si o trag pe fata peste mine, tinand-o la pieptul meu. O simt cum respira tot mai sacadat si suspina. O strang in brate, iar aceasta izbucneste si mai tare in plans. Ma ridic in sezut cu tot cu ea si o sarut apasat. Aceasta ma loveste usor cu pumnii in spate, insa in cele din urma se potoleste si imi raspunde sarutului. Ne desprindem cu greu din sarut si ne lipim fruntile una de alta. O privesc adanc in ochii verzi si o intreb ce s-a intamplat intre ea si Inna.
- A spus ca mama e o c*r*a si ca este platita sa satisfaca barbatii dar ea nu stie ca.. - se opreste brusc si lacrimile incep din nou sa se scurga din ochii ei - nu stie ca.. mama.. e.. ea este..
Nu mai poate continua deoarece fata ii este brazdata de lacrimi. Isi lasa fata in palme si plange din nou. O strang in brate si ii spun sa se linisteasca. Aceasta isi pune mainile in jurul gatului meu si imi multumeste cu ochii inlacrimati ca sunt langa ea. O sarut lung pe frunte dupa care o las sa se linisteasca.


- Mama.. mama este internata in spital. Inainte ca Inna sa se ia de mine m-a sunat Ashley si mi-a spus. Mama e suspecta de apendicita si mi-a zis ca a trebuit operata de urgenta, spune incet, privind in alta parte.
Ii prind barbia cu doua degete si ii intorc capul spre mine. O privesc adanc in ochi si ma apropi de chipul sau. Imi lipesc rapid buzele de ale ei, sarutandu-ile cu o pofta nebuna. Tanara isi infige mainile in parul meu, tragandu-ma incet cand ii musc buza inferioara. Mainile mele ii inconjoara talia subtire, aducand-o mai aproape de mine. Vreau sa-mi strecor mana pe sub tricoul ei, insa niste batai in usa ne intrerup, facandu-ne sa ne desprindem din sarut. Rozalia se ridica de pe pat si merge spre usa. O deschide si observ ca acolo se afla Ash. Blondul o imbratiseaza si observ ca tanara ii raspunde imbratisarii. Stop cadru. Ce naiba se intampla aici? Ash si Sakura? Cum adica? Ah, trebuia sa stiu ca Sakura si-a gasit pe altcineva cat timp am lipsit eu. Dar totusi.. daca e asa, de ce nu mi-a spus si mie? De ce nu mi-a spus ca vrea ca tot ce este intre noi sa se termine? Sunt asa de fraier! Trebuia sa-mi dau seama inca de la acel foc de tabara.


Ma ridic din pat si trec pe langa ei.
- Sasuke, ce s-a intamplat? aud vocea dulce a fetei.
- Sunt obosit, raspund scurt si sec, lasand-o pe fata in ceata.
Ma indrept spre scari si cobor la parter. Pasesc pe hol cu mainile in buzunar si privind in sus. Ce fraier pot fi. Cum de nu mi-am dat seama? Trebuia sa ma gandesc. E asa de frumoasa. Cine nu se indragosteste de ea inseamna ca nu stie ce este frumusetea. Sa recunoastem. Parul rozaliu e ceva deosebit. Nu multe fete au o asemenea culoare la par. Cele mai multe sunt vopsite, insa al ei este natural. Ochii cu acea noanta de verde emana numai fericire si dragoste. Buzele trandafirii parca te provoaca sa le gusti tot mai mult. Pielea alba ca spuma laptelui o fac sa para o zana din povesti. Corpul ei cu forme de invidiat este picatura ce umple paharul. Are tot ce-i trebuie.
Ma opresc in dreptul unui perete. Imi las capul in jos si privesc podeaua. Ma intorc rapid si lovesc peretele cu pumnu. Sunt asa un prost! O fata m-a facut sa ma simt jalnic! M-a facut sa ma simt chiar eu.. folosit. Deci, asa s-a simtit ea inainte. Asa s-a simtit ea dupa eu mi-am batut joc. Asa s-a simtit cand si-a dat seama ca doar am folosit-o ca pe o jucarie, dupa care am aruncat-o intr-un colt si am lasat-o acolo. Dupa aceea, tot eu am fost cel care s-a intors la ea. Ma simt asa de jalnic! Ma urasc! De ce a trebuit sa apar in drumul ei. Trebuia sa o las sa-si continue viata fara ca eu sa apar in ea. Trebuia sa stau pe locul meu si sa-mi vad de folositul fetelor.


Trantesc usa in urma mea. Baietii se afla aici cu Hinata, Vanessa si TenTen. Toti se uita ciudat la mine si ma intreaba ce am patit. Fetele se ridica si pleaca, mergand spre camera lor presupun. Ma asez pe patul meu cu mainile sub cap si nu raspund la nici o intrebare adresata de colegii mei. Ma intorc cu spatele la ei, aratandu-le ca nu vreau sa vorbesc acum. Cat pot fi de fraier! Cum am putut sa ma las fraierit. Era atat de evident. Nu e nimic.. sa mai joc putin teatru si dupa aceea o sa vada Sakura. Vrea sa ma faca sa sufar? Va vedea ca se va intoarce roata. Va vedea ce inseamna sa suferi din nou. Ii voi arata. Trebuie doar sa mai joc putin teatru si dupa aceea sa o distrug pur si simplu. Vrea sa se joace? Ii arat eu joaca. Sa nu creada ca eu pot fi numai dulce si mereu cu zambetul pe buze. Sa nu creada ca eu ii fac toate mofturile sau mai stiu eu ce. Ii arat eu ca cu mine nu se poate juca. O fi ea frumoasa dar totusi este naiva si prostuta.



Sakura:

Stau cu mainile sub cap si privesc tavanul. De ce a reactionat Sasuke asa? Adica mi s-a parut ca a fost rece si cam.. distant. De cand suntem aici nu s-a comportat deloc asa. Dar fie.. poate este cum a zis el. A zis ca este obosit. Ma intorc cu fata la perete si aud cum antrenorul asculta pe la usile camerelor. Oftez si inchid ochii incercand sa adorm. Sper ca maine Sasuke nu se va mai comporta asa rece. Ei bine, o sa vad maine. Altceva nu am de facut decat sa astept pentru a vedea ce imi va rezerva ziua de maine.
Aud pasi pe hol. Imi dau seama ca nu este antrenorul. Intind mana spre masa si apas pe butonul rosu al telefonului, uitandu-ma cat este ceasul. Trei dimineata. N-are cum sa fie antrenorul. Ma ridic din pat si merg spre usa. O deschid incet, cu grija sa nu le trezesc pe fete. Scot capul pe usa si privesc in toate partile. Ies si las usa putin deschisa in urma mea. Merg spre capatul holului unde stiu ca se afla baia. Intru si ma spal putin pe fata. Cand imi ridic privirea si imi privesc reflectia in oglinda, imi duc mainile repede la gura pentru a nu tipa. In spatele meu il vad pe Dony, zambind usor. Ma dau in spate insa ma lipesc de perete. Baiatul isi pune mainile de o parte si de alta a capului meu si isi apropie chipul de al meu. Imi prinde buzele intr-un sarut violent, muscandu-ma de buza. Ma trage in baia baietilor si ma impinge in una dintre cabine.


Incerc sa ma zbat insa nu reusesc. Mana lui imi ridica usor tricoul in sus, vrand sa ajunga tot mai sus. Lacrimile se scurg pe obrajii mei si ma zbat tot mai tare. Se impinge in mine, facandu-ma sa-l musc de mana, acesta tinandu-sio pe gura mea.
- Pisicuto, nu te juca cu mine, imi spune acesta, incepand sa-mi linga gatul.
Intr-un moment de slabiciune, il lovesc cu genunchiul intre picioare. Acesta cade jos iar eu ies rapid din cabina. Cand vreau sa ies si din baie, ma ciocnesc de Ash.
- Sakura? Ce faci aici? ma intreaba acesta.
Nu apuc sa mai zic nimic deoarece il vad pe Dony cum iese din cabina, injurand de mama focului. Incepe sa ma strige si il simt pe Ash cum ma trage in bratele sale. Dony, vazand ca ma aflu in bratele blondului, pleaca injurand de mama focului. Lacrimile mi se opresc iar blondul ma duce in camera. Ii multumesc si intru incet in camera, fara sa provoc zgomot. Ma asez pe pat, cu capul afundat in perna. Ma urasc! Totul incepe sa o ia in jos! Dony e pregatit sa ma violeze oricand are ocazia iar Sasuke incepe sa fie cam rece cu mine. Urasc cand Sasuke se poarta asa cu mine. Doar am mai patit-o si inainte...


Flashback

Intru in scoala si ma indrept spre scari. Incep sa le urc incet, privind plictisita in fata. Ajung la etajul doi si iau coltul, calcand cu pasi lenti pe holul lung. Nu l-am mai vazut pe Sasuke de doua zile. Habar n-am ce s-a intamplat cu el. Nu am mai primit mesaje de la el. In fiecare zi vorbeam si stateam cateva ore impreuna, insa acum nu stiu ce s-a intamplat. L-am vazut pe messenger dar nu mi-a spus nimic. As fi vrut sa-l intreb ce face insa cand sa apas pe enter la statusul sau aparea idle. Nici pe la scoala nu a mai dat.
Imi ridic privirea din pamant si tresar brusc. Il vad pe brunet stand rezemat de usa clasei si privind in gol. Alerg spre el si ii sar in brate, imbratisandu-l strans. Il sarut dulce si lung pe obraz. Acesta nu schiteaza nici un gest. Priveste in jos si parca imi spune din priviri ca nu are chef de mine acum. Ii dau drumul si il intreb ce a patit. Acesta nu imi spune nimic ci doar sta si priveste in jos.
- Sasuke, ce s-a intamplat? De ce nu ai m-ai dat nici un semn de viata? il intreb, luandu-l de mana.
- Nu conteaza, doar nu mi-ai dus lipsa, imi raspunde rece si distant.
- Dar Sasuke, ai lipsit doua zile de la scoala si nimeni nu a mai stiu nimic de tine, spun, incercand sa-l privesc in ochi.
- Am spus ca nu conteaza! Ce mai vrei?! ma intreaba, ridicand tonul.
- Dar Sasuke...
- Vrei sa ma lasi in pace? imi spune, tragandu-si mana din a mea.
Pleaca in clasa, lasandu-ma pe holul gol. Imi acopar fata cu palmele si las cateva lacrimi cristaline sa-mi alunece pe obraji. Mi le sterg rapid si intru si eu dupa el in clasa. Ma asez langa el in banca si imi las geanta, scotandu-mi cartile. Observ ca suntem singuri in clasa asa ca, o sa mai rabd cateva minute fara sa plang. Las cartile pe banca si ma indrept spre fereastra. Privesc afara si observ ca incepe insfarsit sa se iveasca soarele. Imi lipesc fruntea de geam si oftez. Aud zgomote si ma intorc, observand ca au venit fratii Hyuuga.


Se suna de iesire. Imi strang cartile si ies in fuga din clasa, coborand scarile grabita. Ma grabesc sa ajung in spatele scolii. Ma asez pe banca in care am primit trandafirul de la Sasuke. Sper ca a citit mesajul meu si nu a plecat. Imi las geanta langa mine si imi strang picioarele la piept, asezandu-mi capul pe genunchi. Scot repede telefonul din buzunar si intru la mesaje, recitind mesajul pe care i l-am trimis.

" Sasuke, te astept in spatele scolii dupa ce se suna de iesire. Vino la banca aceea.. sti tu care. Iti vei aduce aminte. Sakura. "

Oftez cand vad ca sunt aici de zece minute iar el inca nu a aparut. Imi iau geanta si vreau sa plec, insa aud pasi in spatele meu. Aud vocea plictisita a brunetului care imi spune ca a venit. Ma intorc catre el, iar acesta nu schiteaza nici un gest. Ochii sai negri sunt asa de goi in acest moment. Nu se vede nici un sentiment.
- Am venit. Spune ce ai de spus. Doar nu m-ai chemat aici sa ne uitam unul in ochi la altul, imi spune acru si rece.
Izbucnesc in plans. Cad in genunchi pe asfaltul rece si imi acopar chipul cu palmele. Mi le sterg cu manecile hanoracului si observ cum brunetul se lasa la inaltimea mea. Ma ridica si ma aseaza pe banca.
- De ce te porti asa? De ce esti asa rece si distant? De ce? Ce ti-am facut? Spune-mi te rog de ce! Sa stiu si eu! Sa stiu daca mai ai de gand sa te comporti asa! Daca va fi asa macar sa stiu ca nu mai am ce cauta in viata ta! strig la el.
Acesta nu face nimic. Doar se uita la mine cum suspin si imi sterg lacrimile. Vad cum se loveste cu palma peste frunte. Se apropie de mine si ma strange in brate, sarutandu-ma pe crestetul capului. Il privesc confuza. Se apropie de chipul meu si imi sterge lacrimile. Inchid ochii, savurand momentele in care imi atinge chipul. Ii simt respiratia tot mai aproape de fata mea. Buzele lui se lipesc de ale mele, sarutandu-ma usor. Bratele lui se aseaza pe talia mea, lipindu-ma de trupul sau. Isi desprinde incet buzele de ale mele si ma priveste adanc in ochi.
- Imi pare rau ca m-am purtat asa.. Doar ca am avut ceva probleme in familie si de aceea n-am putut sa vin nici la scoala. Imi pare rau ca te-am facut sa plangi dar vroiam sa tin totul pentru mine. Nu vreau ca tu sa nu mai faci parte din viata mea. Daca ar fi asa, eu unul as muri! spune incet, dandu-mi suvitele la o parte.
- Sasuke.. trebuia sa-mi spui. As fi inteles. Poti sa faci ce vrei! Varsa-ti nervii pe mine daca trebuie, dar te rog nu te indeparta de mine, ii spun, strangandu-l in brate.
- Asa am sa fac, imi sopteste usor, sarutandu-mi obrazul.

End Flashback


Atunci a trecut repede si mi-a dat si motiv, insa acum nu stiu ce a patit. Parca pur si simplu nu-l mai intereseaza persoana mea. N-am ce face decat sa astept sa vad daca se va mai comporta asa.
Oftez si inchid ochii, adormind.



Răspunsuri în acest subiect
Pentru ca inca te mai iubesc - de Debb.' - 13-04-2011, 08:29 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Shadow. - 13-04-2011, 08:30 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Bonnie - 13-04-2011, 10:01 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Debb.' - 21-04-2011, 09:06 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Vero - 22-04-2011, 06:28 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Sho-Yo - 23-04-2011, 10:48 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Bonnie - 29-04-2011, 08:47 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Debb.' - 01-05-2011, 06:52 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de *Black~~Heart* - 01-05-2011, 09:02 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Erion. - 01-05-2011, 11:24 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Rose ^^ - 02-05-2011, 09:26 AM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Bonnie - 02-05-2011, 10:58 AM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Debb.' - 14-05-2011, 09:15 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Rose ^^ - 15-05-2011, 02:58 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Debb.' - 23-05-2011, 03:39 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Rose ^^ - 23-05-2011, 09:23 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de DeMentă - 29-05-2011, 03:09 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Debb.' - 04-06-2011, 11:53 AM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Rose ^^ - 05-06-2011, 08:33 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de DeMentă - 07-06-2011, 09:13 AM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Debb.' - 19-06-2011, 07:21 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de DeMentă - 20-06-2011, 03:56 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Debb.' - 03-07-2011, 12:09 AM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de DeMentă - 03-07-2011, 03:43 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Debb.' - 16-07-2011, 07:33 AM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Piersicuta - 16-07-2011, 10:19 AM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de DeMentă - 19-07-2011, 11:59 AM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Debb.' - 01-08-2011, 10:27 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Rose ^^ - 06-08-2011, 10:33 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Piersicuta - 07-08-2011, 07:07 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Pixxie.' - 08-08-2011, 04:31 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Debb.' - 16-08-2011, 09:28 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Piersicuta - 16-08-2011, 10:01 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Rose ^^ - 18-08-2011, 10:50 AM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Debb.' - 05-09-2011, 04:34 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Rose ^^ - 06-09-2011, 09:08 AM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de Piersicuta - 07-09-2011, 10:42 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de mary97 - 08-09-2011, 04:32 PM
RE: Pentru ca inca te mai iubesc - de DeMentă - 22-09-2011, 09:00 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] P. S. Sa stii ca te iubesc naruhinasasusaku 2 2.991 16-09-2013, 09:14 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Am realizat ca te iubesc CandyGirl 25 14.453 28-12-2011, 10:17 PM
Ultimul răspuns: CandyGirl
  Complicat,dar tot te iubesc. Îngeraşş 1 2.411 06-09-2011, 05:33 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Pentru că iubesc să trăiesc. SnowFlake. 96 28.706 15-07-2011, 08:48 AM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Tu m'ai invatat sa iubesc ♪RockPrincess♪ 31 15.077 03-07-2011, 11:50 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥
  Oarba, dar inca te pot simti! Ely1496 19 10.207 29-04-2011, 10:51 PM
Ultimul răspuns: .Dudiii
  Eu inca te mai iubesc Juneko 5 4.717 03-04-2011, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Vreau sa te iubesc! Karinutzzza 7 4.753 08-03-2011, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Karinutzzza
  Minuni inca exista DJ_Biscuite 3 3.211 07-02-2011, 08:42 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Te iubesc Ioanna ღ 17 9.126 26-01-2011, 08:08 PM
Ultimul răspuns: •нąкü•


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)