Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvaluite *Saku love Sasu*

#18
10. Noul membru Akatsuki

O noua zi a rasarit in satul Konoha. Fiecare ninja se afla alaturi de echipa sa,pentru rezolvarea misiunilor ce le-au fost date de catre Hokage. Era trecut de 7 dimineata ,si la marginea unei paduri erau Kakashi, Sasuke si Naruto. Senseiul citea cartea sa preferata, brunetul statea in copac si blondul vorbea singur. Singura care lipsea era Tama, care nu a intarziat sa apara. Dupa ce tanara ii saluta, Sasuke cobora din copac sparse linistea:
-Am venit sa stam sau sa ne antrenam?
-Foarte bine! Vreau sa ma atacati si sa incercati sa ma faceti sa ripostez, ati inteles? Intreba barbatul privindu-si elevii.
-Da! Spusera cei trei in cor.
Cei trei ninja au disparut,fiecare in directii diferite.Padurea era atat de linistita,incat se putea simti adierea blanda a vantului.Sub un arbore indoit de furtuna precedenta,se afla Tama, iar Naruto, care se gandea in soapta la un plan de atac, statea intr-un tufis.Departe de cei doi, mai precis pe marginea unui rau, se afla Sasuke, care parea ca nu dadea importanta la „misiunea” data de sensei.

Intr-un loc indeparta, trei persoane sareau de pe-o creanga pe alta. Acestia erau Itachi, Kisame si Sakura. Cei trei se indreptau spre sediul Akatsuki. Itachi si Kisame stateau unul langa altul si discutau despre diferite probleme ale organizatiei. Rozalia era in spatele lor si se gandea la ce se va intampla de acum incolo. Aceasta se intreba ce va trebui sa faca atunci cand va ajunge la organizatie. Itachi ii spuse sa nu-si faca griji si sa se comporte normal. Dupa un timp acestia ajunsera in fata unei pesteri. Sakura privi uimita deoarece nu se astepta ca sediul organizatiei sa fie intr-o pestera, cei drept una mare. Tanara, vezand ca Itachi si Kisame intra in pestera ii urmeaza. Pe peretii pesterii erau torte aprinse pentru a lumina interiorul. Rozalia se uita uimita in jur, pana observa o usa de lemn. Kisame apasa pe clanta si intra, urmat de Itachi si de Sakura. Aceasta inchide usa dupa care se opreste si priveste. Era o incapere spatioasa cu doua canapele, niste dulape si o masa mare, in jurul careia se stateau toti membrii Akatsuki.
Acestia erau: Pein, un tanar cu parul portocaliu si ochii grii, Deidara, care are parul galben ca spicul si ochii negrii, Konan, membra feminina a organizatiei si care avea ochii albastrii cu o floare prinsa in parul albastru spre mov, Zetsu, care era cel mai inspaimantator, avand fata in doua culori, paru verde si care avea capul in interiorul unei „guri cu dinti ascutiti”, Hidan, care avea parul alb si ochii argintii, Sasori, care avea parul si ochii rosii si Tobi, care avea parul brunet si o masca portocalie pe fata.
Toti membrii se uitau la tanara, care la randul ei ii privea speriata.”Sakura comportate normal, nu ai de ce sa te temi. Ce tot vorbesc? Cum sa n-am de ce sa ma tem? Sunt printre cei mai periculosi criminali din lume, cum sa ma comport normal?”. Deidara se apropie de tanara si o studie. Acesta se rotea in jurul ei si o privea din cap pana-n picioare. Sakura incerca sa stea cat mai calma, insa mici picaturi de transpiratie incepura sa-i apara pe la tampla. Deodata se inrosi toata la fata si inchise ochii nervoasa. Motivul era simplu: Deidara, care statea in spatele ei isi puse mainile pe sanii ei si ii pipaia. Rozalia se intoarce deodata nervoasa si-i plezneste una peste fata.
-Pervers nenorocit ce esti, ii spuse tanara foarte nervoasa, cum indraznesti?
-Usurel surioara, nu trebuie sa fii asa de irascibila, spuse tanarul care incerca sa se fereasca de o noua palma a tinerii.
-Eu, irascibila? Sigur nu ma cunosti, insa daca iti mai pui mainile unde nu este locul lor, sigur o sa fiu irascibila, spuse Sakura incercand sa se calmeze. Pein isi puse mana pe fata, iar ceilalti membrii incercau sa nu izbucneasca in ras. Deidara incerca sa se apropie din nou de tanara, insa se trezi cu un pumn in cap de la Konan.
-Deidara, nu te mai comporta ca un copil, spuse tanara destul de nervoasa
-Ce va apucat pe amandoua, spuse tanarul revoltat, va potriviti de minune.
-Hai sa-ti arat camera in care vei sta, spuse fata cu parul albastrui. Aceasta o lua de mana pe Sakura si iesira pe usa. Dupa ce urcara niste scari, ajunsera la un etaj cu multe usi.Fata ii indica camera ei. Era o camera destul de simpla. Avea un pat, o masa cu doua scaune, un dulap pe care era asezata o veoza si cateva carti. Peretii erau de culoarea lamaiului si aveau prinse in niste cuie doua tablouri. Dupa ce isi vazu camera, Konan ii prezenta si camerele celorlalti, dupa care ii prezenta si celalalte etaje.
Intre timp, ceilalti membrii ai organizatiei discutau despre Sakura. Cand aflara ce facuse in padure toti fura deacord cu intrarea ei in grupare.
-Chiar imi place de ea, are tupeu. Totusi, este diferita de atunci cand am vazut-o cu echipa ei, ba chiar am fost uimit cand am aflat ca vrea sa ni se alature, spuse Deidara privindu-l pe Pein.
-Da…insa incercati sa nu o bagati in sperieti, este destul de timida si de sperioasa, spuse Itachi.
-Foarte bine! De maine Itachi o va antrena, iar ceilalti incercati sa o faceti sa se acomodeze. Imediat cum terminara de vorbit, fiecare se duse in treaba lui. Itachi se indrepta spre camera rozaliei cu gandul sa discute cu dansa. Acesta batu incet dupa care intra in incapere. Sakura statea in picioare si privea unul din tablouri. Erau pictate petale de ciresi care formau spirale. Itachi o striga incet, insa nu primi niciun raspuns. Abia cand se apropie de ea si o privi in ochi observa ca tanara are din nou acea privire goala. Deodata aceasta isi reveni, insa isi pierdu echilibru. Brunetul o prinse inainte sa se loveasca si se aseza pe marginea patului. Sakura stea cu capul sprijinit de umarul tanarului si dupa cateva clipe de tacere incepu sa vorbeasca.
-De ce nu ma tem de tine? De ce simt ca este o legatura puternica intre noi? O legatura care nu poate fi rupta niciodata…,il intreba tanara tinand ochii inchisi.
-Poate pentru ca exista o legatura intre noi, insa mai multe nu pot sa-ti spun, raspunse brunetul incet.
-La academie mi-ai spus ca-mi raspunzi la intrebari, insa nu am aflat nimic. Stiu sigur ca-mi ascunzi ceva si tot o sa aflu intr-o zi, spuse tanara la fel de incet. Dupa, o liniste profunda se asternu din nou. Itachi observa ca tanara adormi pe umarul lui. O lua incet in brate, o intinse in pat si o inveli. Se apleca usor si-i lua mana dreapta si o saruta.
-Da! Intr-o zi vei afla tot, spuse aproape in soapta brunetul. Acesta iesi inchizand usa dupa el, lasand-o pe rozalie sa doarma. Se duse in camera lui si se aseza in pat, gandindu-se la cum vor decurge lucrurile de acum in acolo.
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546



Răspunsuri în acest subiect
RE: Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvaluite *Saku love Sasu* - de Claribel - 15-06-2009, 09:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secrete Magice Kyandi. 1 1.973 20-05-2012, 01:47 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Casatorie, aventuri, sentimente ascunse si replici acide Lexxu 6 3.340 04-03-2012, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Talente ascunse... Uchiha_Shana 2 2.796 23-05-2011, 08:29 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intentii ascunse matzaplouata 16 7.805 16-01-2011, 04:49 PM
Ultimul răspuns: Arashi
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 12.024 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  In bratele iubiri(Sasu-Saku) Elina 15 14.405 09-07-2009, 04:54 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Sasu Saku Love Story! Kiddo 3 3.695 30-05-2009, 08:26 PM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  Calea spre dragoste (Sasu-Saku) Elina 42 25.918 27-05-2009, 04:42 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Sentimente ascunse Yaku-chin 4 4.497 12-04-2009, 08:16 PM
Ultimul răspuns: myuu
  A Naruto Love Story Kazuki 18 20.180 25-02-2009, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Kazuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)