Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvaluite *Saku love Sasu*

#8
4.Un trandafir fara spini

Dupa o ora toti erau cu rucsacurile in spate si pregatiti de drum.Kakashi statea de vorba cu cel care trebuia dus in Satul Sunet.Era un baiat care avea in jur de 20 de ani.Numele lui era Darek.Parul ii era lung,pana la mijlocul spatelui,avand culoarea sangelui,iar ochii de culoarea smarldului.Era imbracat cu o pereche de pantaloni negrii si cu o camasa de aceeasi culoare,deschisa la primii patru nasturi,iesind in evidenta abdomenul bine lucrat.Sakura statea de vorba cu Hinata in timp ce Naruto ii cerea explicatii lui Sasuke care-l facuse prost.Ino statea pe banca si se uita la Sakura.Se pare ca intamplarea de acum o ora a cam speriat-o.
Sakura se uita la ciresul sub care se aflau Kakashi si Darek.Deodata imaginele din acel vis incepura sa-i apara din nou in fata ochilor,insa ceva era nou.O noua imagine ii aparu.Era Itachi si cu aceea fata,Sara.Se pare ca erau gata de lupta.Sakura recunoscu locul.Era locul unde Sasuke isi vazu clanul macelart.Aceasta il recunoscu deoarece Sasuke ii povesti.Rozalia observa ca Sara facuse un semn.
********************
-Sa vedem daca vei putea lupta acum,spuse Sara cu un zambet pe fata
Imediat cum spuse asta in jurul lor aparusera satenii.Acestia pareau posedati mai bine zis erau.
-Ce-i asta?intreba Itachi furios
-E tehnica cu care mi-am omorat clanul,insa putin diferita.Toti satenii sunt acum la cheremul meu.Tu va trebui sa lupti cu ei,iar singurul mod sa-i invingi este sa-i omori.Astfel i-ai si salva.Numai daca mor nu ma vor mai asculta.Ce zici?Poti sa-i omori?As putea sa-i fac sa te asculte pe tine...insa daca vrei sa fac asta si sa-i salvez va trebui sa-mi spui unde este Saiko.
-Nu:Daca iti spun o vei omora!spuse Itachi
-Adevarat...insa ar fi o viata pentru un intreg clan,spuse Sara sigura ca Itachi va accepta
-Nu!Prefer sa-mi omor clanul decat sa ti-o dau pe Saiko.Tu nu-i vrei decat puterea,iar daca ti-o dau o vei avea,iar atunci intrega lume va fi moarta.Am fost ales protectorul ei inca inainte de a se naste si o voi apara chiar cu pretul vietii,spuse Itachi care se pregati de atac
-Daca asta-i alegerea ta...Omorati-l,spuse Sara uitandu-se la sateni,dupa care disparu.
In secunda urmatoare Itachi ii ataca pe sateni.Dupa cateva minute toti erau la pamant.Sakura il observa pe Sasuke care plangea.Deodata rozalia auzi un zgomot.Aceasta se intoarce si observa doi ochi rozi.Sakura se apropie mai mult si observa ca dupa acei copaci era Saiko care plangea.
***********************
-Sakura,esti bine?intreba Hinata care nu intelegea ce se intampla cu prietena ei
Rozalia aude vocea si isi revine.Se uita in jur si observa ca inca nu au plecat spre Satul Sunet.Aceasta observa ca toti erau adunati in jurul ei.Sakura era un pic ametita.
-Da!Sunt bi...,dar nu mai apuca sa spuna fiindca lesina.
Sakura simti un parfum ca cel de trandafir.Aceasta deschide ochii si observa ca era tinuta in brate de catre Darek.Aceasta isi dadu seama ca se indreptau spre Satul Sunet.Isi intoarce capul si-i observa pe Naruto si Hinata,care miracol nu era rosie,mai in fata pe Kakashi sensei care citea din minunata lui carte cu coperti portocalii,Vino vino paradis,iar langa el Ino si Sasuke.Sasuke...visul...
-Te-ai trezit?Cum te simti?spuse Darek in timp ce se opri si o lasa jos pe Sakura
Toti se adunara in jurul Sakurei pentru a vedea cum se simte.Chiar si Ino parea ingrijorata.
-Ce s-a intamplat cu tine?intreba Hinata
-Stii ce ne-ai speriat cand ai lesinat?spuse Ino
-N-am prea dormit bine in ultimul timp,spuse Sakura"De ce nu pot sa le spun adevarul?De ce?"
-Haideti sa facem o pauza de un sfert de ora pentru a manca si pentru a ne odihni un pic,spuse Kakashi
Toti isi scoasera mancarea ce si-o adusera si se pusera pe mancat.Sakura manca un pic dupa care se hotara sa se duca sa se plimbe.Deoarece vazu un rau mai incolo isi lua si bidonul de apa pentru a-l umple cu apa proaspata si rece.In plus ea se odihni destul.Dupa ce ajunse la rau si isi umplu bidonul dupa care se aseza sub un copac la umbra.Aceasta observa ca langa copac erau trei trandafiri rosii.Deodata,Sakura simti o mana pe umar.Se ridica si-l vazu pe Darek.Sakura ii mai multumi inca o data ca o tinu-se in brate.Roscatul se apleca jos si rupse unul dintre trandafiri.Il mirosi dupa care il darui rozaliei.Sakura se rosi toata la fata,insa reusi sa murmure un"Multumesc".
-Ai grija!spuse Darek impingand-o pe rozalie si cazand peste ea
-Ce s-a intamplat?intreba aceasta confuza
-Uite!spuse Darek aratandu-i spre copac.
Niste cutite erau infipte in trunchiul copacului.Cand Darek si Sakura vrura sa plece la ceilalti,aparura in fata lor trei barbati.Cel din stanga era inalt,avea parul negru scurt si ochii de aceeasi culoare.Cel din dreapta avea parul saten si ochii galbeni,iar cel din mijloc avea parul verde si ochii galbeni.Imediat aparura si Kakashi,Sasuke,Naruto,Hinata si Ino.Sasuke se uita ciudat la Sakura si Darek,deoarece observase trandafirul din mana rozaliei"Ce se petrece cu mine?De ce-mi pasa daca i-a dat un trandafir?Doar nu m-am indragostit de Sakura.Si daca m-am indra...nu,nu asa ceva este imposibil!Tin la ea ca la o colega de echipa!Nimic mai mult.
-Cine sunteti si ce vreti?intreba Kakashi
-Suntem ucigasi platiti.Cu voi nu avem nimic!Il vrem doar pe cel din Satul Sunet,spuse cel din mijloc
-Va trebui sa luptati cu noi daca vreti sa-l luati pe el,spuse Naruto uitandu-se spre roscat
-Se pare ca va trebui sa va omoram si pe voi desi am fost platiti numai pentru o persoana,spuse cel din dreapta
Imediat cum termina de spus cei trei disparura,reaparand in spatele lui Kakashi,Naruto si Sasuke,pentru ca mai apoi sa-i azvarle in niste copaci.Se pare ca erau foarte puternici.Cel cu parul saten facu un semn dupa care Naruto,Kakashi si Sasuke fusesera legati de crengile copacilor.Cand Ino vru sa atace sfarsi si ea alaturi de baieti,urmata apoi de Hinata desi avea Biakuganul activat.
-Sunt prea rapizi.Nu i-am putut copia tehnica,spuse Sasuke foarte nervos
-Asa este,adauga Hinata
-Normal ca suntem rapizi.Majoritata ne cunosc ca Demonii Fulger.Suntem cei mai rapizi.Acum ca am terminat cu 5 mai sunt 2,spuse cel cu parul negru intorcandu-se catre Darek si Sakura
Cei trei ucigasi se apropiara din ce in ce mai mult de Sakura se Darek.Sakura se dadea tot mai in spate,cand observa ca unul din cei trei arunca spre ea o minge de foc.Rozalia inchise ochii dupa care ii deschise din nou.Aceasta il vazu pe Darek care era in fata ei pentru a o proteja.Roscatul facu un semn,iar cand mingea era foarte aproape de ei se opri.Se pare ca Darek crea si el o minge de foc,insa din cauza impactului fusese azvarlit atat el cat si Sakura aproape de rau.Sakura se ridica si se duse la roscat pentru a vedea cum se simte.Se pare ca era ranit usor,insa isi folosi-se foarte multa chacra pentru aceea minge de foc.Sakura se ridica in picioare si se uita spre cei trei ucigasi.Stia ca acum era randul ei.Acestia se apropiara tot mai mult de ea.Sakura strangea intr-o mana trandafirul,care desi ciudat nu o intepa deloc desi avea spini,iar cealalta mana ii era dusa la gat unde tinea medalionul.Toti cei prinsi de crengile copacilor care prinsesera viata incercau sa se elibereze,insa fara noroc.Atunci cand cei trei demoni vrura sa o atace se oprira brusc.Toti ii tintira mana Sakurei sau mai bine zis trandafirul din mana sa.Rozalia ridica mana in timp ce si-o lasa pe cealalta jos si observa ca trandafirul pe care il tinea stralucea.Sakura intrase din nou in transa,insa isi reveni imediat.Desi cei trei nu stiau ce se intampla se hotarara sa atace.Desi ii vedea cum se apropie de ea,nu facea nimic.Deodata cei trei aruncara deodata niste cutite.Sakura deschise ochii dupa care...
-Bici de trandafir,spuse Sakura dupa care il misca de cateva ori inspre cei tre,dupa care se intoarce cu spatele.Cei trei devenisera bucati,iar cei prinsi de crengi fura eliberati,copacii revenind la normal.Darek isi reveni si se scula.Toti se apropiara de Sakura care privea trandafirul ce reveni la normal.
-Sakura...ce-a fost asta,intreba Naruto
-Cum ai facut,intreba si Ino
-Nu stiu!spuse Sakura dupa care lesina.Aceasta fu prinsa de Sasuke inainte sa sa loveasca de pamant.Sakura vazu din nou acele imagini insa auzi si o voce,dar nu stia de unde vine.
*************
-Primul pas a fost facut!!!
*************


S-ar putea sa am niste greseli de tastare
Mi s-a sters de doua ori si m-am mai incurcat ma chinui de dimineata sa o tot fac
Am leptop si-mi vine mai greu pana ma voi obisnui cu el
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546



Răspunsuri în acest subiect
RE: NARUTO FIC:SECRETE ASCUNSE SI DEZVALUITE*SAKU LOVE SASU* - de Claribel - 13-08-2008, 09:53 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secrete Magice Kyandi. 1 1.972 20-05-2012, 01:47 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Casatorie, aventuri, sentimente ascunse si replici acide Lexxu 6 3.340 04-03-2012, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Talente ascunse... Uchiha_Shana 2 2.795 23-05-2011, 08:29 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intentii ascunse matzaplouata 16 7.805 16-01-2011, 04:49 PM
Ultimul răspuns: Arashi
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 12.024 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  In bratele iubiri(Sasu-Saku) Elina 15 14.402 09-07-2009, 04:54 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Sasu Saku Love Story! Kiddo 3 3.695 30-05-2009, 08:26 PM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  Calea spre dragoste (Sasu-Saku) Elina 42 25.916 27-05-2009, 04:42 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Sentimente ascunse Yaku-chin 4 4.497 12-04-2009, 08:16 PM
Ultimul răspuns: myuu
  A Naruto Love Story Kazuki 18 20.177 25-02-2009, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Kazuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)