Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvaluite *Saku love Sasu*

#11
6.O saptamana ciudata

Dupa doua zile de mers,cei sase “calatori” ajunsera in sfarsit acasa.Kakashi se duse in biroul unde se afla Lordul Hokage,pentru a-i spune ca misiunea s-a desfasurat conform planului,iar ceilalti se dusera acasa pentru a face un dus si pentru a se odihni.Sakura si Sasuke mergeau unul langa altul,insa pastrand o oarecare distanta.Amandoi se gandeau la ziua de maine.Trebuiai sa se pregateasca pentru o saptamana foarte grea.Sakura se decise ca in Saptamana Lunii Rosii sa stea in biblioteca academiei pentru a cauta in carti informatii legate de satul si clanul pe care le auzise in ultimul ei vis.Aceasta avea sentimentul ca nu-i va fi deloc usor sa gaseasca acele informatii.In timp ce Sakura se gandea,Sasuke se mai uita din cand in cand cu coada ochiului la tanara de langa el.Acesta se tot intreba daca rozalia se simte bine.Niciodata nu o mai vazuse atat de ganditoare.Dupa vreo zece minute de mers Sakura se opri.Aceasta se uita la Sasuke,iar dupa ce-i zise “la revedere”intra in casa.Rozalia se repezi in camera ei,iar dupa ce-si lasa rucsacul isi lua un prosop si se grabi in baie.Aceasta isi dadu intr-o secunda hainele jos dupa care intra la dus.Sakura simtea cum picaturile reci se loveau puternic de pielea ei catifelata.Sa simtea asa de bine.Corpul ei incins de catre razele puternice ale soarelui isi recapata caldura normala.Dupa un sfert de ora de stat sub dus,Sakura se hotaraste sa iasa.Aceasta isi pune in jur prosopul dupa care se duce in bucatarie.Picuri mici de apa se scurgeau din parul roz si moale,lovindu-se astfel de parchet.Sakura se aseaza pe unul din scaune dupa care isi intinde mana pentru a-si lua un mar din cosul cu fructe de pe masa.Deodata aude o bataie in usa.Aceasta se ridica de pe scaun si cu pasi mici se indreapta spre usa.Rozalia se intreba cine putea fi.Sakura puna mana pe maner si deschide usa.Doi ochi negri se uitau la tanara rozalie.
-Sasuke...ce faci aici,spuse Sakura inrosindu-se usor
-Kakashisensei m-a trimis dupa tine.A zis ca trebuie sa ne spuna ceva urgent.Naruto stie deja,spuse Sasuke in timp ce o studie pe Sakura.
-Bine,intra,spuse Sakura in timp ce se dadea din fata usei pentru a intra Sasuke
Dupa ce intra,Sasuke cerceta cu privirea casa,dupa care se intoarse la rozalie.Abia atunci observa acesta ca rozalia nu este decat intr-un prosop.Sasuke o studia cu atentie,iar Sakura observa asta.
-S-a intamplat ceva?Adica vreau sa spun...de ce te uiti asa la mine?intreba Sakura care se uita fix in ochii lui Sasuke,niste ochii negri ca taciunele si care nu exprimau nimic.
-Nu s-a intamplat nimic.Doar ca ar trebui sa te schimbi,spuse Sasuke uitandu-se la prosopul care o acoperea pe rozalie
-Sa ma schimb?spuse fata dupa care isi dadu seama ca este doar intr-un prosop.Sakura se intoarse deodata si se inrosi toata la fata.Abia atunci remarcase ca e doar intr-un prosop.Da...ma duc sa ma schimb,adauga rozalia in timp ce urca scarile in graba
Aceasta ajunse in camera ei,dupa care inchise usa.Se repezi la dulap pentru a-si cauta niste haine.Intr-un final aceasta isi lua din dulap o fusta rosie,dreapta si un maieu alb,cu o inima rosie in partea de jos.Aceasta isi dadu prosopul jos dupa care se imbraca.In picioare isi lua niste cizme negre.Cand cobora Sasuke se uita la ea.Nu se poate spune ca nu erau motive pentru a nu se uita.Sakura se apropie de el dupa care il privi.
-Imi sta bine?Numai asta am gasit in dulap.Majoritatea trebuiesc spalate,iar de cand mama nu este acasa nu m-am apropiat de masina de spalat,spuse Sakura inrosindu-se usor.
-Mda...e bine,spuse Sasuke dupa care se indrepta spre usa
-”Dupa ce ca-i dau tot raportul in legatura cu imbracamintea aleasa,atat poate sa spuna?”gandi Sakura in timp ce se uita nervoasa la Sasuke.
Dupa ce Sakura inchise usa de la intrare,pleca impreuna cu Sasuke la academie.Pe drum nimeni nu scoase un sunet.Sakura se mai uita din cand in cand la Sasuke dar nimic mai mult.Aceasta isi aminti cum il gasise pe brunet in aceea dimineata.Isi aminti vorbele lui Darek precum si sarutul acestuia. Primul ei sarut.Cand ajunsera la academie Sakura observa ca toti erau acolo.Sasuke si rozalia se dusera langa Naruto care discuta cu Hinata.Dupa ce Naruto si Hinata ii spusera Sakurei ca arata foarte si dupa ce mai trecura zece minute aparusera senseii fiecarei echipe.Kakashi se apropie de echipa lui.Naruto ii sari in fata.
-De ce ne-ai chemat?intreba Naruto
-Dupa cum stiti,de maine apare Luna Rosie.Lordul Hokage a hotarat ca in academie va sta numai cine va vrea.Restul pot sa steie in casele lor.Locuitorii satului au fost deja anuntati,iar doar majoritatea vor sa ramana in casele lor.Locuitorii au spus ca se simt mai in siguranta in caminul construit de ei.Asa ca oricare dintre voi doreste sa stea in academie o saptamana,sa vina pana diseara la ora 22:00.
-Eu raman acasa in patul meu moale,spuse Naruto
-Pai eu ma duc sa-mi pregatesc lucrurile,spuse Sakura care se uita amuzata la Naruto.Cum mama e plecata ma voi plictisi o saptamana singura.Macar in academie mai am cu cine vorbi.Imediat ce spuse asta rozalia pleca spre casa.
Dupa vreo trei ore,Sakura se intoarse la academie.Aceasta fu uimita sa-i vada acolo si pe Naruto,Hinata,Neji,Ten Ten chiar si Sasuke.Aceasta ii intreba ce cautau acolo,iar Naruto ii spuse ca vor sta in academie deoarece si ei se plictiseau.Acestia intrara in academie.Toate luminile erau aprinse,iar toate geamurile erau acopirete.In sala unde se tineau festivitatile erau puse mese cu mancaruri si bauturi aduse de persoanele ce vroira sa ramana acolo.Cand senseii sosisera,le explicara tuturor cum vor dormi.Femeile invarsta intr-o clasa,Barbatii in alta clasa si tot asa.Dupa ce mai discutasera cateva ore,toti se dusera la culcare.Toti inafara de Sakura.Aceasta era in biblioteca si cauta prin toate cartile date legate de Satul Dragon si clanul Furajyshi,insa pana acum nimic.Sakura stia sigur ca exista o carte cu toate saturile si clanurile care exista si au existat.Stia asta de la Kakashi sensei.Cea ce nu stia Sakura era ca doi ochi rosii o pandeau.Se facuse deja ora 1 noaptea dar Sakura inca mai cauta.Deodata aceasta observa pe ultimul raft o carte groasa si rosie.Aceasta lua scara,dupa care se sui pentru a lua cartea.Dupa ce o lua,cobora dupa care o puse pe masa.Sakura sufla peste carte si o cantitate mare de praf se ridica.Aceasta deschise cartea si cauta satul si clanul din vis,insa nimic.Asta pana cand ajunse pe la jumatatea cartii.Acolo scria numele satului si al clanului insa,rozalia nu putu sa vada mai departe.Era o carte bagata in alta carte,insa aceea carte avea nevoie de o anumita cheie pentru a fi deschisa.Sakura observa ca forma cheii era diferita de o cheie obisnuita.Nu era ca la o usa sau un lacat.Cheia trebuia pusa in golul din coperta cartii.Acel gol ii parea foarte cunoscut Sakurei.Avea forma unei semilune cu un soare prins de ea.Deodata rozalia isi dadu seama.Era exact forma medalionului ce il purta la gat.Sakura observa atunci cand facu dusul ca medalionul nu poate fi dat jos decat daca il vei pune dupa asta din nou la gat si-l vei purta.Aceasta isi dude mainile la spate si desfacu medalionul.
Aceasta il lua in palme si se uita la el cateva secunde,dupa care isi indrepta privirea spre carte.”Ce se va intampla dupa ce o voi deschide?S-au intamplat atatea lucruri ciudate,mi-e putin frica,si totusi vreau sa aflu ce se intampla,de ce se intampla.”Sakura se hotara dupa cateva minute de gandire sa deschida cartea.Aceasta puse medalionul in golul din carte.Se potrivea perfect,desi acest lucru nu o uimi deloc pe tanara rozalie.Sakura vru sa deschida cartea,cand deodata o mana o inchise.Sakura isi ridica privirea asupra persoanei.Aceasta dadu de doi ochi rosii ce o privea.Rozalia se sperie si vru sa tipe insa o mana ii astupa gura.Aceasta nu intelegea ce cauta aici si cum a trecut neobservat si totusi se bucura ca-l vede deoarece il putea intreba ce legatura avea cu visele ei,insa aceasta se intreba daca ii va raspunde sau daca o va omora.Cel ce o prnse pe Sakura nu era nimeni altul decat Itachi Uchiha.Acesta isi apropie capul de urechea tinerii,iar dupa cei sopti ceva,Sakura dadu din cap din sus in jos.Itachi isi lua mana de pe gura tinerei dupa care o impinse usor pe canapeaua ce se afla langa un teanc mare de carti.Acesta se aseza pe scaunul din fata mesei pe care se afla cartea,dupa care o privi pe Sakura,care la randul ei il privi.
-Ce-o sa faci cu mine?intreba Sakura
-Nu stiu sigur,ma mai gandesc,insa spune-mi ce cauti in aceea carte si cum ai deschis-o?intreba Itachi aratand spre carte.
-De ce te-ar interesa?intreba Sakura uitandu-se fix in ochii lui.
-Daca imi raspunzi la intrebari poate te voi lasa in viata,asta incluzand desigur si sa nu spui nimanui ca mai vazut.
-Caut dade referitoare la Satul Dragon si clanul Furajyshi,iar in legetura ce deschiderea cartii am folosit cheia,spuse Sakura dupa care isi scoase medalionul de sub bluza.Imediat cum vazu medalionul,Itachi se ridica de pe scaun si se indrepta spre Sakura,care fu uimita de reactia lui.Acesta se aseza langa Sakura dupa care atinse medalionul.Sakura observa uimirea pe chipul lui.
-Sigur este acel medalion...dupa atatia ani nu credeam ca te voi mai intalni vreodata,spuse Itachi care se uita cand la medalion cand la rozalie.Medalionul presupun ca te-ai trezit deodata cu el,nu-i asa?intreba brunetul uitandu-se adanc in ochii rozaliei.
-Da...si mai am si niste vise in care apari si tu.Mi s-au intamplat multe lucruri ciudate Ochi,spuse Sakura in timp ce se uita la el
-Ochi...spuse acesta dupa care incepu sa rada
-Poftim?intreba Sakura uimita ca rade.Ochi?Asa ti-am spus eu mai devreme,scuze.Nu stiu de ce am spus asta
-Eu stiu.Demult nu mi-a mai spus nimeni asa,spuse Itachi care deveni serios.Din cauza ca nu pot pleca de aici timp de-o saptamana,va trebui te tin aici.Tu vei aduce niste mancare pentru mine,insa nu spui nimic nimanui daca nu esti moarta.
-O saptamana va trebui sa stau cu tine?Hmm...deja Hinata stie ca voi sta numai in biblioteca,insa am o conditie,spuse Sakura
-Anume?spuse Itachi confuz
-Ma lasi sa citesc din carte,spuse Sakura uitandu-se spre cartea
-Ok!insa acum e destul de tarziu si vreau sa dorm.Tu poti sa ramai pe canapeaua asta,eu ma voi culca pe cea de langa usa,sa fiu sigur ca nu fugi,spuse Itachi care se ridica
-Bine!spuse rozalia in timp ce se invelea cu o patura
Dimineata sosi,iar Sakura se trezi dornica de o noua zi.Aceasta crezuse ca doar il visase pe Itachi,asta pana cand il vazu asezat pe scaunul de langa masa citind o carte.Intr-un fel spera ca totul fu doar un vis.Nu stia cum va putea sa stea o saptamana cu el fara sa spuna nimanui.O saptamana cu unul dintre cei mai cautati oameni,insa asa putea sa-i puna mai multe intrebari legate de visurile ei;mai alas de ultimul.Cel in care il vazuse pe el obligat sa-si omoare intreg clanul.Nu stia ce sa mai creada.Acele vise pareau asa de reale.Semanau mai mult cu niste amintiri nici decum cu niste vise.Sakura se ridica in picioare spuse un scurt “buna dimineata”,care era mai mult pentru ea,dupa care iesise pe usa.Itachi isi ridica privirea din carte,iar dupa ce se uita in urma fetei timp de cateva secunde isi apleca privirea in carte.Intre timp,Sakura,se duse la Hinata pentru asi lua hainele din rucsacul pe care il lasase in grija ei.Dupa ce mai vorbi cate ceva cu fata cu ochi indigo,se duse la baie pentru a face un dus.Sakura observa ca se trezise foarte tarziu deoarece niciun dus nu era ocupat.Aceasta isi puse hainele de pe ea pe o banca dupa care intra la dus.Dupa ce se termina de spalat si de imbracar se duse la “cantina”pentru a lua mancare.Aceasta se hotara sa manance la biblioteca.In sala festivitatilor mai erau Sasuke,Shikamaru,Neji si Naruto care baga in el la greu mancarea sa favorita.Dupa ce Sakura isi umplu tava cu mancare vru sa plece,insa fu oprita de Naruto.
-Sakura,tu mananci toata mancarea asta?intreba uimit Naruto
-Pai da.Am fost la un doctor si mi-a spus ca am acele lesinuri deoarece sunt prea stresata si deoarece nu mananc cat ar trebui,spuse Sakura parand foarte convigatoare dupa care pleca
-Ciudat!spuse Naruto care se uita la Sakura care iesea pe usa
-Asa e!adaugara Neji si Shikamaru
Sakura se mai opri o data la Hinata,care era si ea uimita de cata mancare era in tava,pentru asi lua rucsacul.Dupa ce ajunse la bibliote si intra puse mancarea pe masa.Imediat ce terminase de mancat,Sakura lua cartea si incepu sa citeasca.Itachi continua si el sa citeasca cartea cu care il vazu rozalia cand se scula.
Asa trecuse o saptamana intreaga timp in care Sakura termina de citit toata cartea,insa neafland de ce are acele visuri.Nici cu Itachi nu era mai bine.Nu reusise sa scoata nicio informatie de la el legata ori de acel vis ori de ce se intampla cu ea.
-Se pare ca in sfarsit pot sa plec,macar nu am venit degeaba,spuse Itachi care se pregatea sa plece
-Tot n-am reusit sa aflu nimic,spuse Sakura posomorata
-Era sa uit,prinde,spuse Itachi dupa care ii arunca patru oua in mana.Nu uita:tu esti ea,ea esti tu,sunteti una si aceeasi,adauga brunetul inainte sa plece.Rozalia se uita la oule din mainele ei.Sigur nu erau oua de mancat.Unul era roz si era inconjurat de inimi rosii,al doilea era albastru,inconjurat de inimi albastea insa intoarse,al treilea era verde,inconjurat de niste trifoiuri de un verde mai inchis,iar ultimul galben sau mai bine zis auriu,inconjurat de niste romburi negre.Semnele erau exact cu cele de pe cartile de joc.Sakura nestiind ce sa faca cu ele le puse in rucsac,dupa care pleca.Aceasta iesise impreuna cu Hinata afara din academie.Sakura era fericita ca simtea din nou razele blande ale soarelui.Dupa ce-si lua la revedere de la colegii ei se indrepta spre casa.


Sper sa va placa!!!
In curand voi pune poze cu unele dintre personajele din cap.5 si 6
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546



Răspunsuri în acest subiect

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secrete Magice Kyandi. 1 1.966 20-05-2012, 01:47 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Casatorie, aventuri, sentimente ascunse si replici acide Lexxu 6 3.327 04-03-2012, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Talente ascunse... Uchiha_Shana 2 2.787 23-05-2011, 08:29 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intentii ascunse matzaplouata 16 7.798 16-01-2011, 04:49 PM
Ultimul răspuns: Arashi
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.982 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  In bratele iubiri(Sasu-Saku) Elina 15 14.389 09-07-2009, 04:54 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Sasu Saku Love Story! Kiddo 3 3.690 30-05-2009, 08:26 PM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  Calea spre dragoste (Sasu-Saku) Elina 42 25.870 27-05-2009, 04:42 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Sentimente ascunse Yaku-chin 4 4.493 12-04-2009, 08:16 PM
Ultimul răspuns: myuu
  A Naruto Love Story Kazuki 18 20.157 25-02-2009, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Kazuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)