Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvaluite *Saku love Sasu*

#6
Scuzati-mi intarzierea.Am fost plecata
3.Medalionul

Razele soarelui ce intrau prin micile crapaturi ale perdelei o trezira pe Sakura.Aceata se ridica,isi ia papucii in picioare dupa care se intinde.Cu pasi marunti se indreapta spre fereastra.Dupa ce da perdeaua la o parte,Sakura priveste ciresul de langa fereastra.Mirosul florilor o fac pe tanara rozalie sa intre intr-o transa.Aceasta isi aminteste de visul de aseara.Toate acele scene ii revin in minte.Sakura isi pune mana la gat si simte medalionul.Deodata aceasta isi revine.Isi intoarce capul si se uita prin camera.Nu intelegea ce se intampla cu ea.Rozalia se mai uita o data la cires,dupa care isi intoarce capul din nou si se uita la ceas.Aceasta se uita cu mare atentie,cand deodata...
-Nuuu!E ora 07:30!Trebuia sa ma scol la 6.De ce n-a sunat ceasul?Ce ma fac?spuse Sakura in timp ce lua ceasul si-l scutura bine de tot.
Aceasta arunca ceasul pe jos dupa care se repezi spre dulapul cu haine.Isi da-du repede pijamalele de pe ea dupa care se imbraca in costumul ce-l purta zilnic.Se incalta,isi lua benteaua cu semnul satului de pe raft dupa care iese vijelios pe usa.Aceasta sarea prin toti copacii cu gandul la ce explicatie o sa-i deie senseiului."Poate ca n-ar trebui sa-mi fac griji.Kakashi sensei mereu intarzie."Dupa zece minute de sarit aproape prin toti copacii,Sakura ajunse la locul intalnirii.Din nefericire acolo era si Kakasi.Rozalia sari din copac,dupa care se indrepta catre Naruto si Sasuke.Spre surprinderea acolo se mai afla Hinata care se uita la Naruto si Ino care ii facea ochi dulci lui Sasuke.
-Sakura,de ce ai intarziat atata,intreba Kakashi,un adevarat ninja nu intarzie niciodata
-Cine vorbeste,spuse Naruto in timp ce se apropie de Sakura
-Am uitat sa-mi pun ceasul sa sune,imi pare rau,spuse Sakura in timp ce se uita cu coada ochiului la Ino care il tot imbratisa pe Sasuke
-Tipic,se auzi deodata o voce.Nu era nimeni alta decat Ino.
-Ea ce cauta aici?intreba Sakura care mai avea un pic si o lua la bataie pe blonda.
-Daca ai fi ajuns mai devreme ai fi aflat,spuse senseiul
Imediat ce spuse asta Sakura isi da-du seama ca degeaba se inerveaza,asa ar inrautati lucrurile.Aceasta se hotara sa se calmeze.Sakura se duse langa Hinata,care avea toata fata rosie,motivul nu fiind greu de ghcit.Naruto statea langa ea si vazand-o asa de rosie ii puse mana pe un obraz,iar apoi pe frunte cu gandul sa vada daca are temperatura.Rozalia zambi usor si se grabi sa o ajute pe Hinata sa scape din situatia in care era.Desi de multe ori ii spuse sa incerce sa nu mai fie atat de timida,Sakura isi dadu seama ca in aceeasi situatie era si ea.Mereu cand era aproape de Sasuke se inrosea si nu stia ce sa spuna.
-Naruto,spunemi si mie ce-am pierdud cat am intarziat,spuse Sakura care era langa Hinata.
-Pai nu prea multe,spuse Naruto.Se pare ca Ino si Hinata vor sta cu noi cateva zile pentru a ne ajuta cu in misiunea ce-o avem.Desi nu mai facem antrenamente mai avem o misiune.Trebuie sa ducem o persoana importanta in Satul Sunet.
-Inteleg!iti mulumesc Naruto,spuse Sakura zambind
-Si eu iti multumesc tie,spuse Hinata in tmp ce se uita la Naruto care se indrepta spre Sasuke.Apropo...frumos medalion,spuse din nou Hinata in timp ce-l studia.
Ino observa si ea medalionul ce-l studia Hinata si se hotara sa se apropie mai mult pentru al observa mai bine.Trebuia sa gaseasca un defect pentru a o inerva pe Sakura.
-Ce-i cu vechitura asta?Ai gasit-o in cosul de gunoi?intreba Ino cu un zambet pe fata.
-Nu draga,insa cred ca acolo ti-ai pierdut tu creierul,iar cand te-ai intors sa-l iei l-ai cofundat cu niste maruntaie,spuse Sakura foarte nervoasa
Ino se inerva asa de tare incat dori sa o pocneasca pe Sakura,insa nu reusi.Asa ca apuca medalionul incercand sa-l rupa.Desi tragea cu toata puterea medalionul nu avea nimic.Toti incercara sa o opreasca pe Ino insa fara succes.Aceasta era foarte hotarata.Atunci cand Ino vru sa-l traga cu si mai multa forta,ceva ciudat se intampla.Ino fusese impinsa parca de o forta stranie pana intr-n copac.Toti se apropiara de ea pentru a o ajuta.Nimeni nu intelegea ce se petrece.
-Medalionul e de vina,spuse Ino care o privea pe Sakura
-Cum sa fie medalionul.Esti culmea,spuse Sasuke care se uita cand la Sakura cand la Ino
-Am tras de el cu toata forta mea si nici macar nu sa desprins,ti se pare normal?intreba Ino
-De unde ai acest medalion,intreba Kakashi care nu intelegea nici el ce se petrece
-La drept vorbind...habar n-am,insa ca sa fie ceva credibil voi spune ca l-am luat de la un magazin,spuse Sakura care nu stia ce sa spuna
-Vrei sa spui ca ti-a aparut pesta noapte,spune Naruto
-Sincera sa fiu da.M-am trezit cu el la gat.Insa cred ca mi l-a pus mama mea inainte sa plece,spune Sakura
-Ok!Deci nu trebuie sa va faceti griji.Acum duceti-va si pregatiti-va lucrurile pentru misiune.Ne intalnim aici peste o ora.S-a inteles?spuse senseiul
-Da!spusera toti in cor
Imediat dupa asta fiecare o luase pa drumuri diferite.In timp ce Sakura se indrepta spre casa,se intreba de ce-i mintise.Stia prea bine ca nu mama ei i-a dat medalionul.Aceasta era plecata de o saptamana.Deci nu-i placea ca- i mintise,simtea ca facuse bine.

Sper sa va placa!!!

Urmatorul Capitol va fi ori azi ori maine
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546



Răspunsuri în acest subiect

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secrete Magice Kyandi. 1 1.972 20-05-2012, 01:47 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Casatorie, aventuri, sentimente ascunse si replici acide Lexxu 6 3.340 04-03-2012, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Talente ascunse... Uchiha_Shana 2 2.794 23-05-2011, 08:29 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intentii ascunse matzaplouata 16 7.803 16-01-2011, 04:49 PM
Ultimul răspuns: Arashi
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 12.021 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  In bratele iubiri(Sasu-Saku) Elina 15 14.399 09-07-2009, 04:54 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Sasu Saku Love Story! Kiddo 3 3.695 30-05-2009, 08:26 PM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  Calea spre dragoste (Sasu-Saku) Elina 42 25.914 27-05-2009, 04:42 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Sentimente ascunse Yaku-chin 4 4.496 12-04-2009, 08:16 PM
Ultimul răspuns: myuu
  A Naruto Love Story Kazuki 18 20.175 25-02-2009, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Kazuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)