Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvaluite *Saku love Sasu*

#1
[edit Aly]Tip Critica Permisa: Stil / Limbaj / Idei / Forma / Gramatica.

M-am gandit sa fac un fic despre Naruto.
In el ma voi axa mai mult asupra Sakure,care descopera niste lucruri surprinzatoare despre ea si adevarata ei origine.

1.Inceputul

In satul ninja Konohagakure,cunoscut drept Konoha sau Satul Ascuns Intre Frunze era o zi insorita de vara.Kakashi Hatake,liderul echipei sapte,precum si profesorul trioului alcatuit din Naruto,Sasuke si Sakura statea sprijinit de un copac.Desi este o persoana maleabila,acesta intarzie de fiecare data la intruniri.Langa el era Naruto,un ninja superactiv care doreste sa devina cel mai mare Hokaghe.Acesta este si gazda Vulpii cu Noua Cozi,iar din aceasta cauza cand era mic toti cei din sat il evitau.Naruto este blond,cu ochii albastrii si mereu imbracat in costumul sau cu negru si portocaliu.Sasuke statea sprijinit de gard si se uita cu indiferenta la colegii lui de echipa.Acesta este ultimul supravetuitor al clanului Uchiha,asta dupa ce fratele sau mai mare,Itachi,i-a ucis pe toti.Din acest motiv,Sasuke are o personalitate rece,iar singura lui dorinta este sa-l omoare pe fratele sau.Dupa ce il ucide pe Orochimaru,acesta se intoarce in Konoha sperand sa fie iertat.Lordul Hokaghe hotaraste sa-l ierte si-l lasa sa se intoarca la vechea lui echipa,insa,cu conditia sa ii spuna ce planuri avea Orochimaru.Sasuke este la fel de inalt ca Naruto,si este imbracat cu o pereche de pantaloni negri si cu o camasa alba ca este legata in jurul brului cu o pamblica.Ochii ii sunt negri,iar parul tot negru.Sakura statea asezata pe iarba si se uita la cer.Ea este singurul membru feminin din echipa 7 si cea mai slaba dintre ei,sau poate ca nu.Aceasta are parul lung pana la mijlocul spatelui si roz.Ochii sunt de-un verde asemanator cu smaraldul
-Sensei,pareti abatut,spuse Sakura care se ridica de pe jos si se uita la Kakashi
-De ce crezi asta,Sakura,intreba senseiul uimit de remarca fetei
-Pai deobicei nu sunteti atat de calm,spuse Sakura
-Ai dreptate!Ma gandeam la ce mi-a spus Lordul Hokaghe
-Ca a spus?intreba Naruto foarte nerabdator de parca cineva vroia sa-i dea un premiu
-Pai...mi-a spus ca peste o saptamana este luna plina
-Poftim!Si pentru o asemenea prostie esti asa de posomorat?intreba Naruto care mai avea un pic si scotea flacari
-Cred ca asta nu e tot,nui asa,intreba Sasuke care se uita la Naruto
-Da!Timp de o saptamana,zi si noapte pe cer va fi luna.
-Poftim!spusera cei trei in cor
-Acest fenomen se intampla o data la 10-15 ani.Ultima data cand s-a intamplat a fost acum 15 ani.Luna devine rosie,iar timp de o saptamana ea va lua si locul soarelui.Fenomenul acesta are numele de Saptamana Lunii Rosii.
-Saptamana Lunii Rosii...mi se pare asa de cunoscut numele dar nu stiu de unde,spuse Sakura in timp ce-si indrepta privirea spre cer
-Cine stie!Legenda spune ca o data la o mie de ani se naste un copil chiar in Saptamana Lunii Rosii,iar acel copil este cel mai puternic dintre toti,avand inca de la nastere puterile tuturor persoanelor,iar daca o persoana se naste cu puteri noi,atunci acel copil le primeste si el automat,Se spune ca acel copil reprezinta salvarea si totodata distrugerea acestei lumi.
-Dar acum exista acest copil?intreba Sasuke care era surprins de cele spuse
-Se pare ca nu
-Asta pentru ca este doar o legenda,spuse din nou Sasuke.La urma urmei cine ar crede asa ceva?Fii sincer.Un copil care sa controleze fiecare genjutsu,ninjutsu,doujutsu,hijutsu,taijutsu,kinjutsu,kuchiyose no jutsu si fuuinjutsu nu exista.
-Cine stie.Insa stiu ca fiecare legenda are un pic de adevar...spuse senseiul
-Si de ce este asa de important incat te-a chemat Lordul Hokaghe,intreba Naruto care nu stia ce sa zica despre ce auzise
-O!Cu o zi inaite sa apara luna,tot satul trebuie sa vina la academie,iar cei ce nu pot sa se inchida in casa pana ce va disparea luna.
-Pofim!Spusera din nou cei tre ninja
-Cum sa stam inchisi pentru o saptamana?Ati innebunit?intreba Naruto
-Daca vreo persoana priveste luna dupa care iese afara,moare.
-Cum adica,intreba Sakura
-Doar nu credeati ca se numeste Luna Sangerie numai pentru ca este rosie...
-Ba da!spusera toti in cor
-Ei bine...v-ati inselat.Se numeste Sangerie deoarece,cel ce este expus moare plin de sange.Tot sangele din corp izbucneste afara dupa care mori.Cea ce va spun nu este o legenda.Acum 30 de ani i s-a intamplat unui student.Din acest motiv toate ferestrele vor fi acoperite.Sa stiti ca fiecare sat face la fel.O!Am uitat sa va spun si ca in timpul acelei saptamani nu ve-ti avea deloc chakra,deci nu veti putea lupta.
-Poftim!dar daca suntem atacati,spuse Naruto
-Prostule!Tu nu ai auzit ca nimeni nu poate face nimic,spuse Sakura dandu-i un pumn in cap
-Deci ne-am inteles!L-a sfarsitul saptamanii ne vedem la academie.Pana atunci nu ne vom antrena,ci vom discuta.Maine ne intalnim tot aici la ora sapte.
-Am inteles!spusera toti in cor
In timp ce mergeau,Naruto si Sasuke il mai intrebau pe Kakashi despre acel fenomen foarte ciudat,in timp ce Sakura statea in spatele lor.Aceasta parea cu gandul in alta parte.Tot ce spuse Kakashi sensei ii parea foarte cunoscut,insa de unde nu-si putea da seama.
-Tu ce parere ai Sakura,intreba Naruto,in timp ce se oprise.Toti se uitau la Sakura si nu intelegeau ce patise.
-Sakura...Sakura,o tot stiga Naruto in timp ce-o zgaltia
Atunci se apropie Sasuke care intinse mana si o pocni de cateva ori.Deodata observa ca Sakura se inrosi
-Ce te-a apucat sa ma pocnesti?Esti dus?spuse Sakura care ii fripse si ea o palma
-Sakura...esti bine,intreba Kakashi sensei care se apropie de ea si-ii puse mana pe frunte
-Normal ca sunt bine!Ce va apucat pe toti?
-Adica nu-ti amintesti nimic,intreba Naruto ca se uita la ea
-Nu!Ce sa-mi amintesc?
-Naruto te-a intrebat ceva insa nu ai raspuns dupa care a inceput sa te zgaltaie insa tot nimic,dupa care te-am pocnit
-Cred ca eram cu gandul in alta parte...trebuie sa plec...aaa...scuze pentru palma primita,dupa ce spuse asta Sakura pleca spre casa.
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546



Răspunsuri în acest subiect
Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvaluite *Saku love Sasu* - de Claribel - 21-07-2008, 05:01 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secrete Magice Kyandi. 1 1.960 20-05-2012, 01:47 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Casatorie, aventuri, sentimente ascunse si replici acide Lexxu 6 3.295 04-03-2012, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Talente ascunse... Uchiha_Shana 2 2.768 23-05-2011, 08:29 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intentii ascunse matzaplouata 16 7.754 16-01-2011, 04:49 PM
Ultimul răspuns: Arashi
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.878 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  In bratele iubiri(Sasu-Saku) Elina 15 14.323 09-07-2009, 04:54 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Sasu Saku Love Story! Kiddo 3 3.667 30-05-2009, 08:26 PM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  Calea spre dragoste (Sasu-Saku) Elina 42 25.601 27-05-2009, 04:42 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Sentimente ascunse Yaku-chin 4 4.447 12-04-2009, 08:16 PM
Ultimul răspuns: myuu
  A Naruto Love Story Kazuki 18 20.128 25-02-2009, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Kazuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)