Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Razbunare [Jigoku Shoujo]

#11
Razbunarea....
Parerea mea este ca razbunarea nu este asa inutila precum cred alti....in anumite momente chiar avem nevoie de ea....poate ca pentru a ne razbuna nu trebuie sa trimitem persoana respectiva in iad dar totusi.....trebuie toti sa recunoastem ca in adancul sufletului cand ne razbunam pe cineva sau cand acea persoanba pe care nu o suportam pateste ceva noi ne bucuram
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#12
razbunarea nu e inutila. cu toate ca se zice ca e 'arma prostului', decat sa stai si sa inghiti prefer sa cred ca esti mai prost asa. desigur aici intervine si masura.. daca vrei sa-i dai cuiva doar o simpla lectie din care sa isi dea seama ce a gresit mi se pare corect. dar daca intreci masura atunci e patetic..

#13
Razbunarea...
Arma iadului sau doar un simplu cuvant?
Sincer eu vreau sa ma razbun pe o anumita persoana care de 2 ani incontinuu nu sa saturat sa-mi faca rau.Insa poate va ganditi de ce nu i-am facut pana acuma? Pentru ca deja am o razbunare care le intrece pe toate...am sa iert! Poate unora li se pare prostesc insa ia ganditi-va voi cand cineva va frant inima ce ar fi mai dureros pentru el?
Sa va vada cum plangeti dupa el sau sa vada ca nici nu-ti pasa? Va zic eu fiindca el/ea nu a tinut la tine l-ar durea faptul sa stie ca nici voi nu l-ati iubit sau depinde lucrul asta mai difera de la anumite persoane.Depinde si cat de demonica e asa ca depinde de fiecare om ~~~Razbunarea~~~
[Imagine: thDark_Angel.jpg][Imagine: innocent.jpg] [Imagine: Anime_.jpg]

#14
Razbunarea... cu siguranta ca nu sunt de acord cu razbunarea facuta cu ajutorul lui Enma Ai, daca ea ar exista. E ingrozitor sa trimiti pe cineva in iad si apoi sa ajungi si tu acolo doar pt ca acea persoana te-a suparat cu ceva.
Daca chiar vrem sa ne razbunam, o putem face si singuri. Mie sincer nu imi place ideea razbunarii. Chiar daca exista o persoana care m-a facut sa sufar si m-a suparat cu foarte multe ocazii, cred ca e mai bine sa iert toate astea, sa merg mai departe fara sa incerc sa-i platesc cu aceeasi moneda, ca sa simta cum e sa se comporte cineva asa cu tine, sa te faca sa te simti ca naiba.
[Imagine: sig_reinoir.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jigoku Shoujo Lye 27 22.281 04-07-2014, 02:03 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ati suporta sa fiti Hell Girl? [Jigoku Shoujo] Gwindel 26 18.535 04-04-2012, 06:40 PM
Ultimul răspuns: BlackMao
  Realitate sau fictiune? [Jigoku Shoujo] Gwindel 19 13.529 14-01-2012, 07:32 PM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Top 3 personaje preferate [Jigoku Shoujo] Gwindel 16 12.447 20-02-2011, 10:00 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Enma Ai vs. Hone Onna [Jigoku Shoujo] Gwindel 11 10.145 03-09-2010, 05:47 PM
Ultimul răspuns: ☻vαмpιхυ`☻


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)