Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 3 personaje preferate [Jigoku Shoujo]

#11
1.Ai Enma-mi place de ea si puterea ei
2.Tsugumi este draguta si foarte copilaroasa,iar in plus mi-ar placea sa vad si eu ce se va intampla asa cim face ea
3.Ren este foarte dragut.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#12
Hmmm top 3 personaje,Hell girl.Sa vedem ^^
1. Primul loc este ocupat de Ai Enma,sau Enma Ai,depinde cum vreti sa o numiti ^^.Well vine si intrebarea de ce? Pentru ca in primul rand detine un spirirt extrem de calm doar uneori cu mici scapari.Este interesanta si atunci can se razbuna,cand razbuna pe cineva nu lasa nicio urma de regret,ci doar pentru cel ce a dorit razbunarea.Adica,tipa asta este chiar tare.Ochii ei ma ametesc,parul ei ma hipnotizeaza,iar...felul ei de a fi este lovitura finala.Deci chiar imi place de ea,cum arata si cum se comporta.CHiar si ce face.A avut un trecut atat de tragic,ce o face si mai captivanta decat este.Ai 100 % .
2. Pe locul doi se afla micuta si scumpica de Tsugumi.Intr-un fel sau altul aceasta se aseamana lui Ai Enma.Acestea poseda un fel de sentimente asemanatoare ce le permite sa "ia legatura" ( pe langa toata povestea cu Sentarou ) Oricum ar fi mi se pare simpatica.Este atat de dragalasa,si well viziunea ei asupra a ceea ce face Ai Enma este chiar interesanta.O intelege si intelege nevoia oamenilor de razbunare (Sau pana intr-un anumit punct al acestei actiuni) . Imi plac cele doua codite adorabile pe care obijnuieste sa si le faca.Si ce ar mai fi de adaugat ochii ei atat de puri si stralucitori,care ademenesc intr-o mica capcana fara sa fie constienti de asta.Caprui,frumosi si hipnotizanti.Aici seamana mult cu Ai Enma.So chiar imi place de Tsugumi.
3. Pe locul 3 se afla Ren.Vine si intrebarea de ce? Oh my God...L-ati vazut probabil cum arata,i-ati vazut "ochiul" , i-ati fazut frizura...totul la el pare perfect.Tipul asta chiar arata super,sau cel putin asa mi se pare mie.Dar bineinteles ca acesta nu este singurul motiv.Imi place si "felul sau de a fi" , ca ii este atat de loial fetei iadului,ca stie sa iasa din situatii si intelege aceasta razbunare indiferent de motive.Simt ca intr-anumite cazuri parca el isi doreste ca persoana respectiva sa se razbune.Este ceva de gen " good guy" but prins in afaceri ilegale.E super tare.Parul peste ochi,nu mi se pare deloc emo sau altceva,mi se pare cea mai interesanta aparitie ^^ .
Cam astea ar fi personajele mele favorite din Hell Girl ^^
(top 3 )

#13
1. Ren - e very hot sa recunoastem xD Are un par extraordinar , iar ochii lui sunt ca marea , te poti ineca in ei xD Ah e prea frumos baiatul acela, il vreau :hot:
2. Ai Enma - personajul principal , nu ? Ii ador modul ei de a fi , comportamentul si infatisarea . E chiar draguta , are un par negru si frumos , iar ochii ei rosii exprima chiar durere cateodata 2
3. Honne Onna - Imi place cum arata , este eleganta si stie cum sa reactioneze . Este o femeie puternica si chiar i-ar sta bine cu Ren xD Dar Ren e doar al meu :ha:

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#14
hmmmm,doar 3 :??....bine , sa incercam :
1.Enma Ai
2.Ichimoku Ren....:love:omg
3.Sentaro Vs. Honne Onna...dar cred ca o aleg pe ea 4
si mai sunt si alti .....dar daca nu se poate ...dar totusi i-am pus pe cei mai cei 3

#15
Cele 3 personaje pe care eu le apreciez cel mai mult din acest anime sunt:
- Enma Ai pentru ca este draguta, puternica, are stil si mai ales este o supravietuitoare;
- Yuzuki Mikage pentru ca desi este constienta de prezenta lui Ai, intr-un fel o intelege... si mai ales pentru ca desi este moarta, ii este loiala prietenei ei, Akie.
- Takuma Kurebayashi pentru ca incearca sa fie prieten cu Kikuri desi aceasta ii distruge viata, dar mai ales pentru ca supravietuieste intr-o lume in care adulti au luat-o razna din cauza razbunarii.
[Imagine: Anime_Vector_Signature_by_iNegacion.jpg]

#16
cele 3 personaje sunt:

Ai-este personajul meu preferat si este foarte puternica,in plus a avut un trecut chiar dificil,sa fie ingropata de cel mai bun prieten al ei pe cand ea credea ca o so protejeze cum ia promis

Hone Onna-imi place mult stilul ei pt ca ii clasica,intotdeauna poarta un kimono ca si in japonia feudal,si mai ales cand se duce sa cerceteze anumite persoane are niste haine foarte tariSmile

Ren-este foarte dragutz mai ales cum are bretonul pe fata si stie cum sa se imbrace are un stil pe care il prefer eu la baieti

Acestia sunt si mai adaug ca Ren si Hone Onna sar potriviSmile

#17
Enma Ai - Aici era intre Ren si Ai dar uite ca tot pe ea am puso pe primul loc. Da, no coment.
Ren - SUPERKAWAIIDESU. Gata, m-am linistit. E asa de super si dulce, plus ca imi place cand se ia la "cearta" cu Onna.
Hone Onna - Pai, e eleganta si destul de calculata. Mai ales ca ii sta bine la birou. Smile
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jigoku Shoujo Lye 27 22.279 04-07-2014, 02:03 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ati suporta sa fiti Hell Girl? [Jigoku Shoujo] Gwindel 26 18.533 04-04-2012, 06:40 PM
Ultimul răspuns: BlackMao
  Realitate sau fictiune? [Jigoku Shoujo] Gwindel 19 13.529 14-01-2012, 07:32 PM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Enma Ai vs. Hone Onna [Jigoku Shoujo] Gwindel 11 10.145 03-09-2010, 05:47 PM
Ultimul răspuns: ☻vαмpιхυ`☻
  Razbunare [Jigoku Shoujo] Gwindel 13 9.816 21-06-2010, 11:07 PM
Ultimul răspuns: Crazy~Tenshi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)