Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Realitate sau fictiune? [Jigoku Shoujo]

#1
Pai eu cred ca e pura fictiune. Iadul, la fel si raiul sunt doua lucruri care nu au nici o legatura cu lucrurile pamantesti. Nu cred ca exista asa ceva, ma refer la un astfel de site. Imi place mult anime-ul acesta, dar nu atat de mult incat sa ajung sa cred ca exista acest anime. Sunt nenumarate site-uri asemanatoare cu cel din anime, poate chiar identice, dar sunt doar niste site-uri create de cineva care nu are de lucru. Deci pur si simplu nu cred ca e adevarat.

#2
Well well ... hai sa nu stricam cheful tuturor de mister ^^
Okay so : din punctul meu de vedere orice are la baza un strop de adevar asa ca nu va avantati prea repede cu afirmatii de genu' : "neaaahhhh ... nu exista ... e o prostie asta ... " nu se stie ^^ nimic nu se stie exact xD
Sa reamintesc faptul ca la un sit de excavari in timp ce se executau foraje s-a descoperit un put foarte adanc din care se zice ca razbateau urlete de durere si groaza ? ^^ De asta ce mai ziceti ? So ... multe fenomene ciudate sunt pe lume ( a.k.a Triunghiul Bermudelor ^^ ) dar faptul ca o conexiune directa cu Iadul ar fi reala nu ma mai mira ... pai ce ? Mister / misses ( dunno what it is ) Satan sa nu evolueze ? Ca doar tehnologia a facut uimitoare progrese ^^
Deci ... daca intr-adevar e asa ceva , ma indoiesc ca noi il vom gasii ( site-ul ) si daca cumva il vom gasii , vom zice ca probabil e o gluma si nu vom da click ^^ dar cei care o vor face si vor fi contactati de Ai Enma or her minnions ... PM me 21

Dar dupa mine nu este fictiune dar nici nu garantez ca realitate ... it's just a mistery 10
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]

#3
well in toate lucrurile exista o bobita de adevar.
Poate chestia cu iadul si raiul este adevarata.
poate chiar iadul estista iar cineva poate duce oameni acolo cum face hell girl.
Insa ce mi se pare exaggerat este chestia cu internetul.Adica cum sa existe intrenet in iad.Iadul fiind ceva foarte vechi.
,,Sa reamintesc faptul ca la un sit de excavari in timp ce se executau foraje s-a descoperit un put foarte adanc din care se zice ca razbateau urlete de durere si groaza ? ^^ De asta ce mai ziceti ? So ... multe fenomene ciudate sunt pe lume "
Omg dark chiar ma sperii 21.Avand in vedere ac imi chestile de genul nu ma sperii,dar asta este o dovada ca poate iadul chiar exista.
So nu as spune fictiune dar nici realitate 50/50
[Imagine: c2a0c0530aa349b5ea812cc0f25d1c261282427224_full.png]
Tnx nibbles:X
[Imagine: ss-sig.png]
[Imagine: ss34ef-sig.png]
In the deep darkness the only light is you.
I am lost in my dark memories and in my foolish illusions.
In my dark world full of suffering and tears you are my way to happiness.

#4
Nu stiu ce sa zic.Defapt la sfarsitul fiecarui episod scria "Aceasta poveste e pura fictiune,orice asemanare cu realitatea e o simpla coincidenta" sau ceva de genul asta nu-mi mai aduc bine aminte.
Imi place foarte mult acest anime,insa nu cred ca are vreo legatura cu realitatea....De fantome,strigoi si asa mai departe, am auzit si eu o gramada de povesti,unele mai infricosatoare ca altele,dar nu am avut ocazia sa intalnesc o fantoma21 sau sa aud vre-una.Cine are parte de vre-o astfel de intalnire(cu o fantoma ,un spirit) sa ma anunte si pe mine.Sau daca gaseste vreun site asemanator cu cel din Hell Girl.
Pe alt forum am citit cum ca ar exista si Death Note adevarate!Clar ca uni oameni nu fac diferente intre fictiune si realitate.Eu una nu cred ca ar exista vreun site pe internet care sa duca oamenii in iad(ca in Hell Girl) si cu atat mai putin vreun Death Note.Poate peste putin timp o sa zica ca exista si fantana din Inuyasha21 ,care face legatura intre cele doua lumi.21

#5
Ok,Hell Girl nu va dati seama voi dar e intruparea feminina a Mortii populare a.k.a un schelet cu o coasa.So,maybe it`s true..Nu s-a intamplat pana acum sa moara cineva de-a binelea si sa se intoarca inapoi[desi au existat cazuri in care oamenii in stare de moarte clinica sa se intoarca inapoi]
Deci,eu cred in D-zeu si Rai si Iad.Dar un site e.. o.o' like Lolz.WTH,Iadul e ceva vechi si nu cred ca s-a modernizat asa de tare incat sa aibe internet..24 Ah,si nu ar trebui sa fie un loc de tortura?Nu are ce cauta acolo netu`...24
Siii~ ...39Chiar la sfarsit scrie ca e fictiune..dar realizatorii au facut sa para atat de real incat am innebunit cu totii . -_-'


Off:~No offense,nu era ceva de rau..71

Deci,eu sunt jumi-juma..106
LOLNOPE

#6
ZZZZzzzzzz !!! ma lua somnu pana citeam posturile voastre


pai desigur ca nu exista si argumentul ar fi ca daca ar exista credeti ca unul dintre noi sau toata populatia ar mai fi trait pana acum va dati seama ca ar fi disparut jumate din populatia globului fara nicio explicatie.



dar daca ar exista !!

Ice_angel_234 spune asa
>>>>Aceasta poveste e pura fictiune,orice asemanare cu realitatea e o simpla coincidenta<<<<
eu am invatat din parcursul vieti si de la un ''filozof'' o zicala care se potriveste de minune
'''Spune mereu adevarul dar traieste in asa fel incat nimeni sa nu te creada.'''

#7
21 Scuzati dar nu m citit toate posturile voastre decat pe ale lui Mitzuke si DarK
In fine hai sa imi dau si eu cu parerea.
Poi eu zic ca ar putea fi adevarat.Sunt destule mistere in lume,oameni disparuti fara urma ( a.k.a. Elodia care poate...o fi luato Enma.Cioaco poate o fi scriso in death note poate o fi un aka Kira...sau o fi apelat la site-ul interzis ..cine stie)
In fine...cred ca ar putea exista mitul...site-ul desigur fara rezultat..dar mai tarziu cu trecerea anilor doar te trezesti ca persoana care ai scriso.. moare
21
Ar fi interesant.La fel si cu death note-ul .Cati dintre noi nu au avut acele mici jurnale unde scriam cu pix invizibil sau zeama de lamaie si scriam persoana pe care o uram si cand sa moara.Eu una am avut.

In legatura cu Triunghiul Bermundelor...am auzit ca acolo e un camp energetic...ceva chestii cu polii..nuj sigur dar nu are legatura cu magia.

Ah da credeti in magie...pe you tube sunt multe porcari ce merg pe apa si zboara ca in filmele americane...Mda totusi trucurile cu carti sunt interesante ca nu-mi dau sema daca sunt trucate sau sunt direct...

In fine revenind 21s-ar putea ca Iadul sa existe..su nu.
Toate se leaga de Dumnezeu 29 .Daca nu exista...adio rugaciuni adio Iad adio Rai adio Hell girl 21
Asta depinde cat credem.Daca Dumnezeu nu exista sansele ca shinigami si deanth note sa existe cresc cu pana la 20% cred.
Si cum se zice pe vremea lui Iisus totul se baza pe vorbe si nici un fapt clar deci sansa ca Iisus sa fie un mit creste 22 si scade sansa lui hell girl...

In fine am vorbit doar tampeni in acest post si am fost mi mult offtopic.Oricum tind sa cred ca hell girl exista si cred si mai mult ca Death note si shinigami exista 10

P.S.: gomen mozilor pentru offtopicuri 21

edit: mda Ice angel la cate animeuri nu am vazut chestia aia?La vreo 10 cred 21 restul toate le au : ghost stories,death note,...poate doar vor sa ascunda adevarul 21 cine stie...chestile din ghost stories chiar par adevarate
o.o" wot

#8
...heyvictorie.....nu prea cred ca ar mai conta pareriile noastre68....ce facem noi : doar vrem sa gasim o cale explicabila pt acest anime si de unde ar putea proveni65 , si totusi.... , e adevarat ca s-ar putea sa existe ceva de genu,grr .... ori cum intr-o buna zi totul v-a iesi la iveala si nimic nu v-a mai fi ascuns [-o&lt;, dar pana atunci ar fi bine sa ne vedem de viata noastra ....steada stiu ca oamenii incep sa devina din ce in ce mai curiosi si curiozitatea ii va distruge candva4 ... , dar totul depinde de noi , realitate sau fictiune..... nsh la ce prea conteaza ..... defapt78 ,... daca nu ar exista chestiile astea ... de unde , oamenii, au scos lucrurile astea cu fantomele , strigoii , ... si tot felul de chestii " inspaimantatoare"39..... eu nu cred ca aceste fapturi s-au transmis generatie de generatie , numai ca sa spereie copiii mici 78....lumea asta ii facuta pt . un scop ... ce n-as da sa aflu care iipraise .....
[Imagine: post-1-1210617101.jpg]
In the world the sky is the same !!

#9
Mda...pentru inceput....parerea mea e ca Raiul si Iadul exista...doar ca nu cum ni le imaginam noi.Aceste doua "lumi" exista pe pamant.Dar cum?Ei bine...oamenii se impart in doua categorii:rai si buni.Dar nu perfecti(aici ma refer complet buni sau complet rai).In fiecare dintre noi exista o cantitate de rau...sau de bine.Asa ca...eu spun ca exista.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#10
Daca tematica acestui topic este daca exista Rai sau Iad, atunci parerea mea este ca exista ... Sunt o persoana destul de superstitioasa si poate un pic ciudata ^^"
Pentru mine Raiul e locul unde se duc oamenii bunii, dupa ce mor. Iar Iadul opusul, locul unde se duc oamenii rai dupa ce mor xD

Daca insa topicul acesta se refera daca exista un site, cred ca nu, nu cred ca exista acest site, care sa te ajute sa te razbuni. Sau o persoana care sa vina si sa se razbune pentru tine. xD



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jigoku Shoujo Lye 27 22.282 04-07-2014, 02:03 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ati suporta sa fiti Hell Girl? [Jigoku Shoujo] Gwindel 26 18.536 04-04-2012, 06:40 PM
Ultimul răspuns: BlackMao
  Top 3 personaje preferate [Jigoku Shoujo] Gwindel 16 12.449 20-02-2011, 10:00 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Enma Ai vs. Hone Onna [Jigoku Shoujo] Gwindel 11 10.146 03-09-2010, 05:47 PM
Ultimul răspuns: ☻vαмpιхυ`☻
  Razbunare [Jigoku Shoujo] Gwindel 13 9.818 21-06-2010, 11:07 PM
Ultimul răspuns: Crazy~Tenshi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)