Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 3 personaje preferate [Jigoku Shoujo]

#1
Etto... la mine ar fi cam asa:

1. Ai Enma ~ e un personaj foarte reusit si imi place mult personalitatea ei, nu neaparat rolul ei in anime ci personalitatea in sine.

2. Hone Onna ~ mi se pare un personaj destul de reusit, e foarte frumoasa si supusa. Imi place mult de ea.

3. Tsugumi ~ e un personaj foarte kawaii. Imi place mult cum gandeste chiar daca e doar un copil, gandeste ca un adult.

#2
1. Hone Onna - Spre deosebire de Ai Enma,Hone Onna este mult mai kawaii ( parerea mea 10) , mai interesanta si pare oarecum o femeie normala si e foarte placuta.

2. Enma Ai- Misterioasa fata cu ochii rosii , cum sa nu fie adorabila ? Mai ales cand are un trecut trist ? Si o meserie out of the ordinary ^^

3. Wanyudouu - Nu prea stiu cum se scrie , dar mi se pare interesant acest batranel care nu spune multe , dar e un confident si un asistent fidel ( primul asistent al Enmei daca nu ma inseala memoria ... )
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]

#3
1. Ren - Omg, tipul e superb! :love: Plus ca mereu este calm, intelegator, parca imi inspira mai multa incredere ca Ai si None Onna 39
2. Ai - pai o admir mult pentru ca a trecut prin multe lucruri...a simtit cum este sa fi tradat de cea mai draga persoana, a simtit cum este sa te urasca toata lumea si are suficienta putere in ea, incat ieie mereu parte la suferinte, la pacatele oamenilor...
3. None Onna - Este foarte frumoasa :X Poate ca ma cam sperie ea umpic 21, dar imi place foarte mult ca e frumoasa 71

#4
Hone Onna - pentru ca este mai matura dupa ce a trait acele momente din trecut (nu conteaza trecutul pt mine), este si foarte frumoasa, si mai imi place puterea pe care o are...
Kikuri - pentru ca este draguta si foarte copilaroasa
Ai Enma - pentru ca si mie mi-ar placea sa fiu ca ea , chiar daca trecutul ei e foarte trist!!
[Imagine: post-1-1210617101.jpg]
In the world the sky is the same !!

#5
1-Enma Ai>hey...tipa asta e chiar tare!Aspectul ei este...wow!Iar acei ochi rosii sunt oarecum inspaimantatori.Insa trecutul ei...modul cum a devenit Jigoku Shoujo,este unul foarte sumbru.Satenii au hotarat sa o sacrifice...pentru propriul lor bine.Oricum,este destul de tare.
2-Ren>omg..tipul asta este atat de kawaii!Si are un zambet pur si simplu mortal.Sa nu mai vorbesc de faptul ca are cercel..damn..ador tipii cu cercel.Imi place frizura lui...modul in care se imbraca...este asa sweet!
3-Sentaro>Ok...nu a fost frumos ca a aruncat prima lopata de pamant peste Ai,insa satenii l-au constrans.Toti il considerau vinovat pentru ca ea "nu a murit la timp".Insa il simpatizez pentru ca a protejat-o atatia ani.si in plus,e kawaii!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#6
Emma Ai: Pt ca e misterioasa, Imi plac mult parul ei de un negru ca noapte si se potriveste perfect cu ochi de un rosu ca sangele. Are o personalitatea super si imi place cum isi pastreaza calmul in cele mai grele momente.
Ren: baiatul ala e chaer dragut, arata super si e si amuzant ( au fost faze cher amuzante cu el) si cher daca e ucenicul Lui Amma aire o inima buna si cred ca ii pasa de cei din jurul lui.
Tsugumi: e o fetita amuzanta si inocenta...desi tatal ei vrea sa o opreasca pe Ai ea considera ca ceea ce face Emma nu este gresit....si face totul mai interseant.
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!


#7
Ai Enma-chiar daca e intotdeauna misterioasa si nu spune mai mult de 2-3 cuvinte e destul de dragutza si chiar imi place personalitatea ei..chiar daca trimite oameni in iad ea si face doar meseria pe care o are

Hone Onna-nustiu de ce dar nu prea pare ea inspaimantatoare de la prima vedere,dar chiar stie sa ii pedepseasca pe cei rai o.o...e dragutza si destul de aiurita^^"

Ichimoku Ren- mi se pare un personaj foarte misterios dar destul de simpatic..nustiu cum l-a gasit ai enma,dar vad ca el o ajuta cum poate el mai bine ...
[center][Imagine: dqj3tz.png][/center]

#8
La mine sunt asa
1:Enma Ai desigur.Ea e superba,arata asa kawaii,are parul atat de lung si de negru,ador ochii ei rosii ca sangele:X Foaret trist trcutul ei,m-a impresionat atre mult

2:Ren-un tip superb,mai sunt si faze in care ard de el,atunci cand Enma Ai dispare si toti sunt alarmati unde ar fi putut sa fie,iar el zici lui Honne Oanna" o fi la varsta acea in care.." si apoi ea ii da cuc eva in cap24

3:Honne Oanna-foarte frumoasa si ea,dedicata lui Ai,se vede ca tine la ea.In orice caz Honne Oanna e foarte eleganta si imi palce asta la ea
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#9
1. Ai Enma - o apreciez foarte mult, mai ales prin cate a trecut. e foarte dragutza, misterioasa, tacuta si retrasa ^^"
2. Ren - e incredibil de dragutz ^^" si imi place ca e supus lui Ai, misterios si calm
3. Hone Onna - e o femeie frumoasa si eleganta. e supusa lui Ai si e destul de rea chiar daca nu prea pare la prima vedere
^^"

#10
Ren- prea duce baiatul asta...si in plus are o freza emo,asa ca il adorrr
Emna Ai-e mereu calma,iar vocea ei linistita ma inspaimanta uneori,ochii ei rosii ca petalele crinului...e prea superba
si Kikuri- e atat de mica si haioasa,desi uneori cam enervanta....







Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jigoku Shoujo Lye 27 22.282 04-07-2014, 02:03 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ati suporta sa fiti Hell Girl? [Jigoku Shoujo] Gwindel 26 18.541 04-04-2012, 06:40 PM
Ultimul răspuns: BlackMao
  Realitate sau fictiune? [Jigoku Shoujo] Gwindel 19 13.533 14-01-2012, 07:32 PM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Enma Ai vs. Hone Onna [Jigoku Shoujo] Gwindel 11 10.148 03-09-2010, 05:47 PM
Ultimul răspuns: ☻vαмpιхυ`☻
  Razbunare [Jigoku Shoujo] Gwindel 13 9.818 21-06-2010, 11:07 PM
Ultimul răspuns: Crazy~Tenshi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)