Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Enma Ai vs. Hone Onna [Jigoku Shoujo]

#1
Pe care o alegeti?

Pai eu o prefer pe Ai Enma, de ce? Pentru ca e mult mai draguta, are o personalitate grozava, imi place povestea ei mai mult decat cea a Honei, totusi Onna e mai calma si e supusa lui Ai, dar tot pe Ai o aleg.

#2
O aleg pe Ai Enma.Imi place asectul fizic(tusoarea parului,ochii,expresia fetei)
Atitudinea ei nepasatoare,uneoari calma.Imi place ca privirea ei nu spune nimic si uitandu-te in ochii ei te pierzi.
Povestea ei este una tristra si tragica.Adirca faptul ca ea pare o fetica mica si inocenta dar este matura si plina de ura.Drama prin care a trecut in copilarie am uimit si oarecum a reusit sa treaca peste.
deci aleg Ai Enma
[Imagine: c2a0c0530aa349b5ea812cc0f25d1c261282427224_full.png]
Tnx nibbles:X
[Imagine: ss-sig.png]
[Imagine: ss34ef-sig.png]
In the deep darkness the only light is you.
I am lost in my dark memories and in my foolish illusions.
In my dark world full of suffering and tears you are my way to happiness.

#3
Si eu o aleg pe Ai Enma.E frumoasa si pare inocenta,dar ascunde inauntrul ei numai ura si durere.Povestea ei e un foarte tragica si din cauza asta a ajuns Hell Girl.Imi place privirea ei,e foarte patrunzatoare,dar in acelasi timp e atat de goala incat nu poti citi nimic in ea,nici un sentiment si nici o urma de teama.In schimb ea citeste pe oricine fara prea mult efort.

#4
Amandoua sunt dragute si amandoua au avut un trecut trist , dar totusi Ai Enma imi place mai mult , nu stiu exact de ce , dar cand ma uitam la episoade de multe ori aveam impresia ca seaman in cateva privinte cu ea , si imi si place cum arata , chiar daca e fata iadului , yoh stiu ca are un suflet bun ....si nu prea cred ca ii placea ceea ce facea ...
[Imagine: post-1-1210617101.jpg]
In the world the sky is the same !!

#5
Well mie imi place mult de Ai Enma pentru ca este foarte frumoasa si eu cred ca face cea ce trebuie ducandu-i pe raufacatori in iad..Imi place la ea felul de a fii..adica nu prea e vorbareata si nu face glume proaste ca majoritatea personajelor din anime-uri^^"
[center][Imagine: dqj3tz.png][/center]

#6
Eu una o aleg pe Enma Ai,poate si pentru ca e personajul principal.Anyway,ea e cea mai draguta,desi vorbeste putin si e atata de misterioasa.E superba,de o frumuseste rara.Pielea ei asa de alba..parul lung si negru..iar ochii acea ai ei mari si rosi sunt asa cute 108.
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#7
Amandoua imi plac, insa daca ar fi sa aleg, as alegeo pe Ai Enma. E cute si imi place personalitate ei ^^" retrasa si misterioasa ^^" . Mie de obicei imi plac perosnajele negative ^^" sau nu neaparat, misterioase si tacute, asa cum e Ai ^_^
Cam de asta am aleso pe ea ^^"

#8
Enma Ai
desigur o voi alge pe Enma Ai pentru ca imi p-lace mult felul acestui personaj...este simplu dar tot odata complicat nu stiu cum sa va explic dar chiar daca la prima vedere pare un personaj simplu si fara rost pe parcurs urmarind cu atentie anime-ul veti vedea legaturile complicate ale acestui personaj
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#9
Eu o aleg pe Ai Eenma pentru ca este foarte draguta si este si personajul principal.In plus ea este cea care are puterea de a-i trimite pe toti in iad. Hpne Onna este doar ce care o ajuta.Dupa parerea mea este si mai frumoasa Ai.Si apoi imi place si caracterul ei.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#10
Imi place calmul lui Enma Ai, faptul ca nu i se citeste niciun sentiment pe fata si ca nu isi da de gol gandurile. Totusi, isi pierde controlul la sfarsitul primului sezon, cand incearca sa scape de Hajime.
Imi place si de Hone Onna pt ca e mai aiurita de felul ei si poate si mai tupeista. Este serioasa atunci cand trebuie, dar cred ca stie sa se si distreze. Tine mult la Ai, ca si ceilalti doi.
Nu prea stiu pe cine sa aleg. Cred ca voi fi 50%-50% pt fiecare. 10
[Imagine: sig_reinoir.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jigoku Shoujo Lye 27 22.294 04-07-2014, 02:03 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ce va place la Enma Ai? MaDy^^ 3 4.588 21-10-2013, 03:33 AM
Ultimul răspuns: Nero19
  Ati suporta sa fiti Hell Girl? [Jigoku Shoujo] Gwindel 26 18.543 04-04-2012, 06:40 PM
Ultimul răspuns: BlackMao
  Realitate sau fictiune? [Jigoku Shoujo] Gwindel 19 13.535 14-01-2012, 07:32 PM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Top 3 personaje preferate [Jigoku Shoujo] Gwindel 16 12.453 20-02-2011, 10:00 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Enma Ai vs. Tsugumi Shibata MaDy^^ 1 2.957 04-02-2011, 11:03 PM
Ultimul răspuns: mariska
  Razbunare [Jigoku Shoujo] Gwindel 13 9.822 21-06-2010, 11:07 PM
Ultimul răspuns: Crazy~Tenshi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)