Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un zambet ce nu se uita niciodata

#6
Capitolul 4:


.....Au trecut zile, in care rozalia munci din greu pentru a termina filmarile.Era luni, ora 6:00 dimineata.Ceasul Sakurei suna.Se trezi somnoroasa si se dadu jos din pat.Merse spre baie unde facu un dus, se spala pe dinti si se aranja, dupa care merse in dressing-ul de unde isi alese o rochita alba simpla, si se incalta cu o pereche de sandalute albe fara toc.Merse in camera Angelei unde o trezi si pe ea sa se pregateasca pentru plecarea in Konoha.Aceasta merse in baie unde isi facu si ea toaleta de dimineata.Cand amandoua erau pregatite si-au luat bagajele dupa care au mers impreuna cu parintii lor pana la aeroport.Acolo isi luara la revedere de la iubitii lor parinti dupa care se intalnira cu Ino si Yan.Sakura il imbratisa pe Yan iar Angela facu la fel.
-Ati crescut mult fetelor!Aratati foarte bine!spuse Yan imbratisandu-le.Fetele i-au multumit iar apoi sau urcat cu totii in avion.In drum spre Konoha, cei patru au discutat diferite chestii despre ce li s-a mai intamplat, ce se mai intampla in Konoha si multe altele.
Dupa un drum de aproximativ 8 ore in care s-a si dormit, cei 4 ajunsera in Konoha.Atat Angela cat si Sakura ramasera uimite, Konoha nu mai era sat ci era un oras foarte modernizat.
-Ino, Yan!Sunteti siguri ca aici e Konoha?Adica nu arata a sat.spuse mirata rozalia.
-Aaa, nu v-am spus?Konoha de 4 ani a devenit oras deoarece numarul de locuitori s-a marit si a fost nevoie sa devina un oras, foarte cunoscut in prezent!ii raspunse Ino.
Cele doua surori ramasera socate!Dupa 10 minute cei 4 plecasera in oras.Sakura si Angela se indreptara spre un hotel de 5 stele in care vor locui timp de 3 luni, iar Ino si Yan spre casa lor.La hotel, rozalia plati cazarea pentru 3 luni dar din nefericire nu a putut sa scape de numerosii fani care erau pe acolo fara sa faca cate o poza si sa dea cate un autograf.Dupa pauza de 30 de minute, plecasera la etajul 3, camera 285.Intrara inauntri si vazura o camera spatioasa cu doua paturi de doua persoane cu obiecte de lux, doua bai si 2 sifoniere imense.Se pare ca fetele nu au fost mintite, intradevar aceasta camera era cea mai mare si frumoasa camera din hotel.Despachetara totul iar dupa aceea se hotarara sa mearga in locul unde au locuit.Au luat un taxi care le-a dus la destinatie.Cand au ajuns acolo s-au linistit vazand ca era la fel cum au lasat ele.Cladiri frumoase , copaci, flori, dar casa nu mai era deoarece a fost daramata acum multi ani.Amandoua mersera spre parc.Acolo Sakura observa un baiat care statea cu spatele.
-Angela, mergi te rog pana la Hinata acasa sa anunti venirea noastra aici?Eu mai vreau sa raman sa admir locurile!Te rog surioara!spuse Sakura, Angela aproba din cap avand un zambet larg pe fata.Blonda lua un taxi si se indrepta spre casa Hinatei.In parc, rozalia isi facu curaj si merse langa acel baiat.Il intreba politicos daca deranjeaza iar cand cei doi sau uitat fata in fata au ramas amandoi dea dreptul socati.
"-Sakuraa?????
-Sasukee????"
Intrebara amandoi socati.
-Ce, ce cauti aici, Sakura?Cum ai ajuns aici?Cineva vrea sa imi joace o farsa?intreba baiatul brunet inca socat.
-Ssauke, te-ai schimbat total fizic!Sunt aici in vizita!Deco nu-mi vine sa cred, Sasuke!Esti atat de...atat de.. fru-frumos!spuse aceasta facandu-si curaj dar rusinandu-se putin.
-Mersi!Si tu, esti mult mai frumoasa decat la Tv!Aceasta ii multumi politicos dupa care Sakura observa ceva ciudat.Sasuke avea cercel in ureche si un tatuaj marfa pe mana.Ce s-o fi intamplat cu el?A devenit baiat rau?Se intreba aceasta.Cei doi se aseazara pe o banca si au inceput sa discute.
-Deci..cum merge cu liceul?Ai rezultate la fel de bune ca si la gradinita, nu?intreba rozalia.
-Mda, ceva de genu!Adica nu am rezultate extrem de mari dar rezultate bune am!Dar tu?
-Eu nu ma mai duc la liceu, Sasuke!Iau ore acasa, deoarece unii din licee se prea uitau la mine deoarece sunt cunoscuta si ma simteam jenata asa ca am decis sa iau ore acasa si ma descurc destul de bine!Sasuke ii zambi si se aproprie tot mai mult de Sakura.Aceasta rosi toata ne-mai stiind ce sa faca.O lua in brate, ii puse mana pe barbie si ii intoarse fata spre el, dupa care brunetul isi apropie buzele de buzele rozaliei si incerca sa o sarute dar aceasta la inceput, nu vru sa formeze sarutul dar intr-un sfarsit cedase presiunii si amandoi formara un sarut romantic si pasional.... .
-Sakura!Sakura!striga Angela.
-Ce, unde, cum?striga rozalia somnoroasa.Cand deschise ochii realiza ca totul a fost doar un simpu vis.
-Sakura!De ce iti intinzeai buzele in somn?intreba blonda confuza.Sakura ii spuse ca nu stie, si ca probabil i se paru.Angela ramase tot la fel de confuza.
Dupa o ora de despachetat fetele au hotarat sa mearga la fota lor casa.Luara taxiul si ajunsera la destinatie.Au observat cum casa lor a fost daramata apoi sau indreptat spre parc unde Sakura vazu din nou un baiat,o ruga pe sora ei sa plece pana la Hinata iar apoi se indrepta spre baiat...
-Sasuke?...






p.s->scuze ca e scurt:((



Răspunsuri în acest subiect
RE: Un zambet ce nu se uita niciodata[Sasu+Saku] - de ¿ Misterious Girl ¿ - 21-06-2010, 11:54 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Zambet de trandafir [ YAOI ] Kohoko-sama 4 3.902 03-01-2014, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [+18] Niciodata 100% sigur. Alexandra Miau 2 2.377 28-06-2012, 01:33 PM
Ultimul răspuns: Lexxu
  Ultimul zambet Addeh 53 32.089 17-10-2011, 02:57 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Ura nu va fi niciodata Dragoste [yuri... + 16] Liar 5 4.360 03-08-2011, 01:15 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Uita de tot si aventureaza-te cu mine Zăpă 47 24.232 10-02-2011, 07:57 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Niciodata sa nu spui "Adio" ! Marina. 24 14.636 27-11-2010, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Tradarea doare dar o poti uita! akadella 5 4.040 24-08-2010, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Paradox 。◕‿◕。


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)