Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un zambet ce nu se uita niciodata

#2
Yay, sunt prima! Imi place ca ficul tau e original. Desi e sasuskau, macar Sakura nu mai e fata noua care se imprieteneste cu toti mai putin cu sasuke care pare rece dar de fapt o iubeste...stii tu. N-am vazut greseli de tastare si nici gramaticale iar asta e din nou bine. Ce nu-mi place:
1. Dupa semnele de punctuatie se pune spatiu. De exemplu: "sa in Tokio,iar la varsta de 10 ani" arata mai bine "sa in Tokio, iar la varsta de 10 ani" si la fel "rimel, creion dermatograf, putin fond de ten" in loc de " rimel,creion dermatograf,putin fond de ten". Cu spatii arata mai aerisit.
2. Dialogul e cam sec. Replicile sunt cam scurte si puse parca aiurea.
"hei, vrei sa mergem la un suc?", "da, sigur".
Puteau sa-si vorbeasca mai mult, sa dezvolti putin, chiar daca e o simpla intrebare.
3. Nu prea ai descriere. Puteai sa descrii sentimentele personajelor sa descrii studioul unde lucreaza Sakura, sa descrii mai mult imprejurimile. Cand scrii un fic, trebuie sa descrii cu lux de amanunte absolut totul ca cititorul sa se transpuna mai usor in poveste.
4. Actiunea mi se pare putin grabita, iar capitolul e cam scurt avand in vedere ca e primul capitol. Puteai sa vorbesti mai mult despre trecutul fetelor si al parintilor, despre cum au ajuns ele aici.
Oricum abia astept nextu'. Banuiesc ca in Konoha Sakura se intalneseste cu Sasuke si se indragostesc dandu-si seama ca s-au iubit in tot acest timp. Sau ceva de genul, pentru ca titlul e "un zambet care nu se uita niciodata".
N-am vrut sa te critic pre aspru, ar putea fi un fic foarte bun. Doar lasa-ti imaginatia sa zboare...
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine




Răspunsuri în acest subiect
RE: Un zambet ce nu se uita niciodata[Sasu+Saku] - de Unia - 18-06-2010, 08:44 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Zambet de trandafir [ YAOI ] Kohoko-sama 4 3.882 03-01-2014, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [+18] Niciodata 100% sigur. Alexandra Miau 2 2.359 28-06-2012, 01:33 PM
Ultimul răspuns: Lexxu
  Ultimul zambet Addeh 53 31.893 17-10-2011, 02:57 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Ura nu va fi niciodata Dragoste [yuri... + 16] Liar 5 4.340 03-08-2011, 01:15 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Uita de tot si aventureaza-te cu mine Zăpă 47 24.132 10-02-2011, 07:57 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Niciodata sa nu spui "Adio" ! Marina. 24 14.541 27-11-2010, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Tradarea doare dar o poti uita! akadella 5 4.005 24-08-2010, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Paradox 。◕‿◕。


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)