Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

NAMBRI: Big bang [privat]

#3
ooc: /hugs roxy foxy back

bic: Dupa spranceana usor ridicata si tonul vocii, isi dadu seama ca Meissa se simtise putin atacata de modalitatea formala in care i se adresase si raspunse in acelasi ritm cu jocul ei. Ii placea faptul ca tanara cercetatoare ii putea complementa uneori personalitatea, in acelasi timp infectandu-se usor, usor cu un sarcasm ce ii era caracteristic lui Sol. De fapt, tanara era spus gresit, avand in vedere ca diferenta de ani intre forma demonica si ingereasca se reduceau la doar un sfert de secol. Insa in timp uman ii dadeau lui Solaine ceva mai multa experienta in domeniu.

"In ceea ce priveste gandul tau, ma gasesti in aceeasi situatie in care m-ai lasat cu o zi inainte, am ajuns intr-un impas avand in vedere ca nu reusesc sa identific exact gena responsabila de mutatia ce a dus la aparitia noilor rase, daca le putem numi asa. Stii la ce ma refer. La noi.", incheie biochimista culminand cu un oftat prelung ce demonstra ca ajunse la capatul puterilor. "Proiectul merge pe un drum bun, dar e anevoios si nu e luminat decat pe alocuri. Avem nevoie de mai multe probe, de mai multa informatie si din moment ce ma folosesc neautorizat de resursele Institutului, nu pot obtine decat ce am deja...". Ii zambi cald fetei ce se afisa pe ecran. Stia in sinea ei ca fara ajutorul Meissei ca antropolog si cunostiintelor ei arheologice, cunostiinte pe care le dobandise lucrand in domeniu si pentru faptul ca o pasiona stiinta in cauza, nu ar fi ajuns pana la rezultatele curente.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Răspunsuri în acest subiect
NAMBRI: Big bang [privat] - de Lia - 08-08-2012, 01:30 AM
RE: NAMBRI: Big bang [privat] - de Niska - 08-08-2012, 08:58 PM
RE: NAMBRI: Big bang [privat] - de Lia - 10-08-2012, 01:54 AM
RE: NAMBRI: Big bang [privat] - de Lia - 08-09-2012, 02:31 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  II. Curtea Consiliului: Probleme. [privat]. Niska 0 1.933 03-08-2012, 11:15 PM
Ultimul răspuns: Niska
  I. Parcul vechi: Jocul. [privat]. Niska 8 5.141 03-08-2012, 06:12 PM
Ultimul răspuns: Niska


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)