Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

In lumina Intunericului

#1
Salut1 VA prezint primul meu fic , nu cred ca e prea reusit dar vreau sa ma ajutati ca sa progresez.

Varsta:15 ani
Clasa/Anul:9
Genul preferat de ficuri:-
Perioada de cand scrie*:De astazi
Ficuri postate pe zup**:NU am
Disclaimer : Nu detin niciun personaj din manga-ul Naruto creat de Masashi Kishimoto, nu fac profit de pe urma acestor personaje .


In lumina Intunericului


~Capitolul 1~


Cat timp trebuie sa stai ca cineva sa te scoata din marea singuratatii unde singura prietena este durerea?
Chiar daca te afli inecat in durere tristete si lacrimi, exista persoane care le pasa de tine, chair daca tu nu iti dai seama, ele exista,tu doar trebuie sa spui <Ajuta-ma> , iar ei iti vor intinde mana ca sa te salveze din lumea durerii, intingandu-si mana, iar tu tot ce trebuie sa faci e sa o apuci, ea te va trage in sus,in lumea fara durere, chiar daca trebuie sa asteptii, merita.Nu incerva sa disperii,deoarece exista ,,un cineva”

Nu stiu cine sunt, si nici unde sunt.Sunt doar incojurata de patru peretii o fereastra in dreapta patului in care stau, acoperite cu draperii mov, si o usa neagra ce este probabil incuiata, se aud zgomote, dar nu stiu de unde mi-e prea frica casa merg sa vad de unde provin, tot ce pot face este sa stau in patul cu asternuturii noi de culoare albastra.Aud pasii, dintr-o data s-au oprit, clanta se lasa in jos,inima imi bate cu putere, intra ii vad fata.
-Cine esti?spun speriata.se apropie de mine isi pune mana pe fruntea mea.Acel gest mi se parea atat de familiar.
-Nu-ti fa griji esti acasa la tine!imi spuse zambind. Sunt Sasuke,.Cum si-a spus numele am ramas socata dintr-o data mi-au curs cateva lacrimi pe obraz.
Flashback
- Ce s-a intamplat aici oare?spune o fata. Peisajul era infricosator cadaver peste tot dar indtt-o partea a strazii zacea un corp.
-Sakura,aici uite?
-Naruto,te rog, spune ceva.
-Tu si Sasuke suntetii sngurii la care am tinut eu cel mai mult, voi suntetii familia mea, va rog nu plangetii dupa mine, eu voi fi mereu alaturii de voi.Se uita inca o data la cei doi si isi inchise ochii pentru totdeauna.
-Nu, revino-ti nu ne poti lasa, tocmai acum, hai odata, fraiere, lupta pentru viata ta, spuse fata cu lacrimi in ochii stand deasupra lui Naruto
End of Flashback
-Unde e?spun ingrijorata. Dintr-o data zambetul de pe fata lui disparu, tacerea lui mi-a spus tot, a murit.
-Nu mai e printre noi a plecat pentru totdeauna, medici au facut tot ce au putut,era grav ranit.
-Cine i-a facut asta nu poate scapa nepedespsit!
- Nu va scapa te asigur, dar de asta vorbim dupa ce iti revii.
- Dar ce s-a intamplat cu mine?
-Memoria iti va reveni in cateva zile, dar nu-ti fie frica caci cu mine esti in siguranta,haide e vremea cine sa mergem jos, dar mai intai schimba-te, spuse aparand din nou zambetul pe fata lui, dar in ochii lui negrii pot citii durerea si suferinta pe care o simte.
Nici nu observasem ca sunt in pijama imi i-au o rochie simpla mov, o pereche de balerini negrii, si imi prind parul in coada, insa imaginea lui Naruto mort mi-a ramas in minte .
VA URMA
continuarea o pun in cateva zile



Răspunsuri în acest subiect
In lumina Intunericului - de Mindy - 16-04-2011, 10:37 PM
RE: In lumina Intunericului - de Miranda. - 17-04-2011, 01:18 AM
RE: In lumina Intunericului - de Mindy - 19-04-2011, 06:53 AM
RE: In lumina Intunericului - de Abbeh. - 19-04-2011, 11:11 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lumina vine de la răsărit Katniss 18 6.775 13-06-2011, 01:20 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  [split] Lumina vine de la răsărit ( +16 / +18 ) Valleee 0 1.133 28-03-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Valleee
  Lumina ce va imparati intunericul(fic sasuhina) Gabriella 15 11.618 28-05-2010, 05:58 PM
Ultimul răspuns: Gabriella
  Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) :.:. Onytsa :.:. xOxO 19 14.385 12-05-2010, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Cand lumina e stinsa Axel . 1 2.445 09-05-2010, 06:30 PM
Ultimul răspuns: Akane
  Misterele intunericului [Renee x Yoko] starnight 65 31.370 10-01-2010, 09:19 PM
Ultimul răspuns: starnight
  Lumina de la capatul tunelului made Drama Queen 2 2.554 01-08-2009, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Zyspar
  Inger de lumina chrissta 7 6.061 23-06-2009, 10:25 AM
Ultimul răspuns: chrissta
  Dragoste in umbra intunericului Andrutza 20 14.699 20-06-2009, 10:00 AM
Ultimul răspuns: Andrutza
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.673 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)