Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un zambet ce nu se uita niciodata

#1
Hellaw^^.Scuzati-ma ca nu am mai postat nextul la 'Ne soptim povesti' cand am vrut sa intru sa il postez am observat ca mi s-a inchis topicul probabil ca nu am mai postat de mult timp pt ca am avut probleme cu pc-ul:-<!

M-am hotarat sa-mi fac un alt fic multmai reusit:x.



Disclaimer:Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de mine) ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

Sper sa va placa!




Capitolul 1:



"Los Angeles,orasul visurilor care devin realitate.Cel putin asa credea o frumoasa si tanara actrita numita Sakura Haruno.Frumoasa si tanara actrita era una dintre cele mai faimoase actrite de la Hollyood.Era talentata,frumoasa,modesta,plina de viata si intelegatoare.Avea parul de o culoare neobisnuita,aceea fiind roz,ochii verzi,la fel de stralucitori ca un smarald.Avea varsta de 18 ani.S-a nascut intr-un mic satut numit Konoha,linistit,frumos si cu oameni cumsecade,dar la varsta de 5 ani s-a mutat impreuna cu familia sa in Tokio,iar la varsta de 10 ani s-au mutat in orasul in care locuiesc si acum:Los Angeles.Aici frumoasa rozalie si-a inceput cariera de actrita la 15 ani,iar acum este si un faimos fotomodel.Sakura are si o sora mai mica cu doi ani pe nume Angela,care isi croieste si ea o cariera de dansatoare profesionista.Parintii acestor doua surori au o firma de designeri foarte cunoscuta in lume.Deci se pare ca aceasta famile era lipsita de griji cu exceptia Sakurei.
Chiar daca parea ca are o viata minunata,trecutul acestei dive era dezastros.In urma cu sase ani,bunica ei pe care o iubea foarte mult si de la care a mostenit talentul de actrita,a murit dupa ce doi asasini au impuscat-o in cap.De atunci Sakura a devenit o fata puternica si s-a hotarat sa calce pe urmele bunicii sale.
Era ora 13:00,Sakura era la filmari.Filma pentru un nou film numit "V-am pierdut,va regasesc!",in care este vorba despre o fata care fuge de acasa iar timp de doi ani trece prin multe necazuri iar dupa toate acestea reuseste sa-si regaseasca familia.Sakura,bineinteles este personajul principal.S-a facut ora 16:00,rozalia terminase filmarile pentru ziua de azi.Isi lua la revedere de la colegii ei de platou,isi chema limuzina si pleca spre casa.Ajunsa la destinatie,intra in casa,o vila mare si frumoasa,o saluta pe sora sa si observa ca parintii ei nu au sosit inca.
-Hey Angela,unde sunt mama si tata?
-Mi-au lasat un mesaj in care scria ca vor veni acasa doar peste 4 zile caci vor pleca la New York la o intalnire cu nu mai stiu eu cine,blah,blah,blah.
-Mda,ok!spuse rozalia urcand scarile pentru a ajunge in camera sa.Peretii camerei sale erau de culoare albastra,acolo se afla un pat de doua persoane cu lenjerie alba si cu cateva efecte aurii pe ea,in partea dreapta un frumos balcon,iar langa usa balconului un mic birou unde se afla laptopul tinerei artiste,langa birou era un mic dulapior unde isi tinea unele obiecte,in partea stanga erau doua usi mai mici,prima usa era usa baii sale iar a doua usa marelui ei dressing.
Isi lasa geanta pe scaunul de la birou apoi pleca in baie unde isi facu un dus rece deoarece era foarte cald afara.Dupa ce facu dusul,merse in dressing-ul ei de unde isi alese o camasa mov,simpla,o pereche de jeansi negri,se incalta cu o pereche de sandale de culoarea camasii sale,iar apoi a plecat din nou in baie pentru as-i intinde parul.Isa dadu cu putin rimel,creion dermatograf,putin fond de ten si cu un luciu de buze cu aroma de capsuni,dupa care isi lua o geanta neagra in care isi puse iPodul,portofelul cu cartile de credit si cateva sute de dolari,un luciu de buze,un rimel,o oglinda si ochelarii ei Sable,,dupa care cobori jos in living unde o vazu pe sora sa uitanduse la Tv.
-Angela,sti nu am mai iesit de mult noi doua la un suc,vrei sa mergem acum?intreba sora mai mare a Angelei.
-Desigur!Chiar imi era dor sa mai iesim pe afara sa discutam ca intre surori.Asteapta sa ma schimb si vin in maxim 20 de minute!
-Ok,vezi sa nu fie 20 de ore!
Dupa cele 20 de minute,Angela era gata.Era imbracata intr-o blunza mai lunga,gri,o pereche de colanti negri,era incaltata cu o pereche de pantofi negri cu toc,parul ii era lasat liber pe spate,avea o geanta Hazel iar in mana isi avea iPodul.Cele doua surori plecara cu masina Sakurei,un Audi r8 negru,spre un restaurant de lux in care nu intra oricine.
Dupa aproximativ 35 de minute,cele doua surori ajung la restaurant.Intrara inauntru unde si comanda amandoua o prajitura si un suc Coca-Cola.Incepura amandoua sa discute despre diferite chestii.
-Angela,ce zici daca am face amandoua o vizita Konohai?Adica mie dor de prietenii mei,vreau sa vad ce se mai intampla pe acolo.Doar noi doua daca parintii nu au timp.
-Desigur!Eu cum aveam doar trei ani cand am plecat nu mai stiu cum era pe acolo.Deci vreau!
-Ok,atunci putem merge in aproximativ o saptamana cand termin filmarile pentru noul film!Ok?
-Da!excalama Angela entuziasmata.
Cele doua surori continuara sa isi faca planuri pentru calatoria in Konoha nestiind ce le asteapta acolo.




Personaje:
Sakura Haruno-> http://media.photobucket.com/image/sakur...5.jpg?o=13

Angela Haruno-> http://media.photobucket.com/image/anime...__.png?o=2

Astept critici!...
[Imagine: anigifego.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Un zambet ce nu se uita niciodata - de ¿ Misterious Girl ¿ - 18-06-2010, 07:39 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Zambet de trandafir [ YAOI ] Kohoko-sama 4 3.853 03-01-2014, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [+18] Niciodata 100% sigur. Alexandra Miau 2 2.336 28-06-2012, 01:33 PM
Ultimul răspuns: Lexxu
  Ultimul zambet Addeh 53 31.679 17-10-2011, 02:57 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Ura nu va fi niciodata Dragoste [yuri... + 16] Liar 5 4.308 03-08-2011, 01:15 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Uita de tot si aventureaza-te cu mine Zăpă 47 24.078 10-02-2011, 07:57 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Niciodata sa nu spui "Adio" ! Marina. 24 14.435 27-11-2010, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Tradarea doare dar o poti uita! akadella 5 3.990 24-08-2010, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Paradox 。◕‿◕。


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)