Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

One life...One love(a sasusaku love story)

#39
Avand in vedere ca a fost sters, mai il pun odata. Asta e ultimul capitol al acestui fic.

Scrisoarea demonului si sfarsitul unei povesti


-Sakura, unde esti? Treci imediat inapoi la cabana! A tipat tatal meu in celalt capat al conexiunii, dupa care a inchis.
Mi-am luat telefinul de la urecehe si l-am pirivit perplexa. Tatal meu parea mai nervos ca niciodata cand a spus acele cuvinte. M-am uitat lung la telefon, dupa care Sasuke rupse tacerea intrebandu-ma cine a fost la telefon. Nu i-am raspuns, ci m-am ridicat si am privit pe geam. Ceata se risipise, iar in mite imi reveni tipatul tatei. Era foarte nervos, dar nu avea motiv... doar daca...
Am deschis repede usa si am inceput sa fug catre cabana familie. Sasuke isi infasca in graba geaca sip e a mea si inceput sa fuga dupa mine. In timpce alergam, tot felul de ramuri de copac se loveau de chipul meu, lasandu-mi urme din care mici lacimi rosiatice inecepeau sa curga. Peste cateva minute am ajuns la cabana. Am intrat trantind usa in urma mea, inchizand-o brunetului in nas fara intentie. Ma uita fata celor din incapere si pareau socati. Mama mea se apropie de mine cu lacrimi in ochi si ma starange in brate. Acum eu eram socata. Am intrebat ce se petrece. Mama a inceput sa planga mai tare, iar tata s-a apropiat de mine si mi-a dat o palma spunand cum de am putut sa-I ascund acest lucru. Sora s-a apropiat de mine si mi-a inmanat o scrisoare. Dup ace am citit-o am ramas socata. Sasuke a intrat nervos in camera si a inceput sa citeasca scrisoarea cu voce tare.
-“Catre domnisoara Sakura Haruno,
Draga mea, vreau sa iti multumesc pentru acele momente fierbinti petrecute impreuna. Chiar daca nu mi-ai dat virtutea ta de buna voie, eu tot am luat-o. Asta fiind o pedeapsa deoarece m-ai parasit plecand la liceul ala nenorocit. Vorbele tale de dragoste au fost minciuni. Cum ai ajuns acolo ai cazut in bratele primului venit. Nut e credeam asa, dar cand am venit in Japonia mi-ai demonstrate ce esti doar o parasuta. Pariez ca daca ai pleca din Japonia si ai veni inapoi, iar ai cad in bratele primul barbat care il vezi. Acum ca esti experimentata, poate scoti si niste bani.
P.S. : Va salut domnule si doamna Hauno. Tot ce pot sa va spun este ca a fost o placere sa va violez fiica, care este doar o parasuta.”
- Sakura... sederea ta aici nu ti-a facut niciun bine, doar tampenii ai facut. Mai intai rapirea, apoi asta. S-a stabilit, vi cu noi inapoi in New York. A spus tata cat de calm putea.
Dupa vorbele sale, m-am parbusit in genunchi si am inceput sa plang. Am fugit repede in camera mea si am trantit-o. M-am aruncat in pat si mi-am afundat capul in perna, umezind-o rapid. Nu se putea sa plec... adaca plecam eu si Sasuke... noi... numai putea exista “NOI”. Daca plecam am deveni doua pesoana straine ca la inceput. Saruturile sale dulci, atingerile sale blande si tandre... nu eram inca pregatita sa renunt la toate astea nu acum. Deodata s-a auzit o bataie in usa, dupa care Sasuke a intrat in camera. S-a asezat langa mine in pat si a incarcat sa-mi scoata capul din perna, dar nu am renuntat. I-am spus ca numai vreau sa-l vad nicioadata, deoarece doar asa voi putea pleca fara resentimente din tara.
......::: Dupa doua zile, la aeroport::::....
Ma uitam in jur si speram ca el sa apara, desi i-am spus ca numai vreau sa-l vad. Printre imbratisarile calde ala fetelor si tipetele de tristete ale lui Naruto am putu sa-l observ pe el. Am alergat in graba si i-am sarit in brate, lasand in urma prieteni si bagaje. L-am sarutat pe brunet plin de dorinta, si el mi-a raspuns. Acela era ultimul nostru sarut si incercam sa profit cat de mult puteam de el. Buzele ni s-au despartit incet si l-am privit printre lacrimi si i-am spus:
-Nu-mi place sa spun adio.
- Atunci nu spune. Hai sa gasim ceva mai bun. Pe mai tarziu Sakura. A spus brunetul incercand sa zambeasca.
-Pe mai tarziu Sasuke. Am spus indepartandu-ma incet de el. Lacrimile inca cugeau, dar incercam sa le sterg. Nu cred ca voi uita vreodata experienta aceasta din Konoha. Aici am invatat sa iubesc cu adevarat si am aflat cum este sa fii iubita. Nu cred ca ma voi indragosti de cineva la fel de tare ca de Sasuke. In viata doar o singura dragoste avem. Dar nu o sa ma gandesc la asta acum. Ma voi gandi maine. In fond, si maine e o zi.
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]



Răspunsuri în acest subiect
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 10-05-2009, 10:26 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 26-05-2009, 07:33 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 26-05-2009, 11:56 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de Ang3l_Darkn3s - 30-05-2009, 06:26 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 30-05-2009, 07:35 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de ***candy bar*** - 14-06-2009, 12:18 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de ***candy bar*** - 14-06-2009, 11:20 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de Dark~Melody - 17-06-2009, 08:14 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de ***candy bar*** - 17-06-2009, 10:36 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de Dark~Melody - 19-06-2009, 08:15 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de Sakura96 - 22-06-2009, 10:11 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de SoUl EaTeR - 18-07-2009, 08:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A rose for love, and a book for ever Kira's Scarlet 12 8.280 03-10-2013, 09:52 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  Just...love me PandaKun 10 6.818 17-09-2013, 07:59 PM
Ultimul răspuns: PandaKun
  My Durarara Love Story Juwels 2 2.634 18-05-2013, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Forever Young
  Crazy love[one direction]. cucubau1000 1 2.596 06-05-2013, 02:19 AM
Ultimul răspuns: Syryus
  [Naruto] Love ? No, just atraction. Andreea Corina 6 4.016 13-04-2013, 08:34 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Do you love me? Alexi 67 48.059 21-02-2013, 07:07 PM
Ultimul răspuns: Alexi
  I hate that I love you! RosetteFoxy 17 8.832 14-02-2013, 09:06 PM
Ultimul răspuns: Lain
  [Naruto] The history of love Diamond D.C 1 2.211 28-11-2012, 07:58 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.491 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  [Naruto] Prostitution and Love+16 Capsunica 3 3.340 17-06-2012, 11:46 AM
Ultimul răspuns: Diz


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)