Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

One life...One love(a sasusaku love story)

#28
Hy...am revenit cu nextul. Sorry ca e asa mic, sau cel putin asa mi se pare mie. Sorry Nya_Love ca nu e cum vroiai tu, dar e prea devreme. Si multumesc tie si lui ***candy bar*** pentru commuri...sper sa va placa si capitolul asta


SASUKE NU O POT FACE


M-am intors cu fata spre Sasuke sa vad expresia fetei sale. Ochii sai negri asemeni unui abis al umbrelor m-au fixat cu privirea. Nu puteam sa refuz acei ochii oricat de mult as fi incercat...simteam ca orice fel de rezistenta era inutila si deloc necesara. Nu aveam de ce sa ma tem de brunet. Am incuviintat si am mers amandoi in sufragerie. M-am uitat prin colectia de DVD-uri ale celor doi bruneti. Printre multele filme de actiune si groaza am remarcat filmul meu preferat “Twilight”.Un film ce infatisa imensa dragoste a unui vampir, Edward, pentru o muritoare, Bella. Sentimentele lor se impletesc asemeni unei legaturi puternice din otel. Sper ca si dragostea noastra, a mea si a lui Sasuke, sa fie la fel de puternica pentru ca mai puternica de atat nu cred ca este posibil. Am dat drumul la DvD- player si m-am asezat langa Sasuke. Am urmarit filmul atenta, desi stiam fiecare parte si fiecare replica a fiecarui personaj. Pret de un moment mi-am intors privirea spre Sasuke. Nu parea atat de interesat pe cat parea eu, dar il intelegeam... baietii nu pot intelege lucruile de genul asta, atat de sentimentale si pline de inteles. Cand am intors privirea spre ecran am prins momentul cand Edward o saruta pe Bella pe gat la balul de absolvire. Am tresarit si pielea mi s-a facut de gaina. Deodata tot felul de amintiri mi-au napadit in minte, amintirile acelei seri in care am vazut fata adevarata a lui Mike...acea seara in care am fost o victima a propie mele prostii. Regret faptul ca am acceptat acea scrisoare ce parea sincera de la un mincinos. Sasuke a interpretat gresit aceasta... tresarire si s-a apropiat de mine in momentele in care ar fi trebuit sa se indeparteze. Am incredere in brunet si nu m-am indepartat, altfel fi crezut ca sunt psihopata. L-am lasat sa ma sarute si i-am raspuns. S-a aplecat incet peste mine, iar eu a trebuit sa ma las pe spate pe canapeaua de piele neagra.Mirosul de piele imi invada narile si mi le arse ca si cum as inspira foc. Sarutul brunuetului se lungi mai mult decat unul normal. M-am lasat cuprinsa de sarut cand i-am simtit man ape spatele meu, intrand pe sub bluza si ajungand la sutien. Atunci am tresarit si l-am impins pe brunet.
-SASUKE NU O POT FACE!am tipat la bunet.
M-am indreptat spre usa cu o viteza alimentata de frica acelei amintiri ce aparuse in timpul filmului. Pe strada am incetit pasul in asa fel incat pasii mei sa nu se auda. Sasuke a aparut in spatele meu, dar l-am ignorat mergand mai departe.
-Sakura, te rog iarta-ma...nu am vrut. se tot ruga brunetul.
Lacrimile imi navalira pe fata.Nu puteam sa le opresc si nici nu vroiam asta. In cateva minute am ajuns la bloc. Am urcat repede scarile, cu brunetul in urma mea. Cand am ajuns la apartament am observat ca usa era inchisa.Am scos repede cheile din blugi si am intrat. Inainte sa inchid usa, m-am uitat o data la brunet. Pe chipul sau nu puteam citi nimic. Era asemeni unui jucatour de poker, chipul nu-i trada niciun sentiment, oricare ar fi acela. Sasuke crezu ca fusese iertat, dar in momentul cand a facut un pas sa intre in apartament, i-am trantit usa in nas. Mi-am dat geaca jos si m-am rezemat de usa, lasandu-ma incet in in jos.

(sorry daca are greseli)
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]



Răspunsuri în acest subiect
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 10-05-2009, 10:26 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 26-05-2009, 07:33 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 26-05-2009, 11:56 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de Ang3l_Darkn3s - 30-05-2009, 06:26 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 30-05-2009, 07:35 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de ***candy bar*** - 14-06-2009, 12:18 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de SoUl EaTeR - 14-06-2009, 11:12 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de ***candy bar*** - 14-06-2009, 11:20 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de Dark~Melody - 17-06-2009, 08:14 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de ***candy bar*** - 17-06-2009, 10:36 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de Dark~Melody - 19-06-2009, 08:15 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de Sakura96 - 22-06-2009, 10:11 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A rose for love, and a book for ever Kira's Scarlet 12 8.280 03-10-2013, 09:52 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  Just...love me PandaKun 10 6.818 17-09-2013, 07:59 PM
Ultimul răspuns: PandaKun
  My Durarara Love Story Juwels 2 2.634 18-05-2013, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Forever Young
  Crazy love[one direction]. cucubau1000 1 2.596 06-05-2013, 02:19 AM
Ultimul răspuns: Syryus
  [Naruto] Love ? No, just atraction. Andreea Corina 6 4.016 13-04-2013, 08:34 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Do you love me? Alexi 67 48.061 21-02-2013, 07:07 PM
Ultimul răspuns: Alexi
  I hate that I love you! RosetteFoxy 17 8.832 14-02-2013, 09:06 PM
Ultimul răspuns: Lain
  [Naruto] The history of love Diamond D.C 1 2.211 28-11-2012, 07:58 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.491 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  [Naruto] Prostitution and Love+16 Capsunica 3 3.340 17-06-2012, 11:46 AM
Ultimul răspuns: Diz


Utilizatori care citesc acest subiect:
6 Vizitator(i)