Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

One life...One love(a sasusaku love story)

#1
Acesta este primul meu fanfic...sper sa va placa....
Disclaimer:Nu detin nici un personaj. Toate apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac/profit de pe urma acestor personaje/intamplari.
Enjoy^_^


Decizia parintilor
Era o zi insorita de vara�Soarele lumina intregul oras New York,alias Marele Mar�un nume ironic.Zgarie Norii gadilau cerul cu varfurile lor ascutite.Pe strada toti trecatorii se grabeau sa ajunga undeva, unii la munca altii la intalniri.Cat de plictisitor!!!Doar o fata mergea linistita pe trotuar cu castile in urechi si muzica la maxim.Ritmurile rock se puteau deosebi clar prin pasii apasati ai fetei.Era imbracata intr-o fusta mini,rosie si in carouri.Avea un maieu negru mulat care avea un decolteu foarte generos.O multitudine de bratari negre cu multe tinte ascutite(foarte bune pt auto- aparare)impaianjeneau mainile fetei.Unghiile ei negre se potriveau de minune cu rosul aprins de pe buzele sale�.apropo!!!
Aceasta sunt eu�ma numesc Sakra Haruno, am 16 ani si sunt la liceul East High, tocmai am terminat clasa a IX-a.Sunt foarte fericita pentrua venit vacanta de vara.Am foarte multi prieteni�dar doar una singura in care am incredere.O cheama Sam si e foarte de treaba.Dar sa spunem ca am zis destule despre mine.
,,Hmm�.se pare ca am ajund acasa�.Stau intr-un cartier din Manhattan.Avem o vila foarte spatioasa de culare rosie cu alb, are 3 etaje:unul pentru mine, unul pentru servitori si unul pentru ai mei.Daca te intrebi, nu ducem lipsa de bani.Tata e un avocat faimos,iar mama e directoarea liceului meu.
-Mamaaaa, sunt acasa!am spus.
-Sakura, de cate ori ti-am spus sa te imbraci mai decent�totusi ai 16 ani?!?spuse o femeie cu parul brunet si cu ochii rosii ca sangele.
-Mama. Mai lasa-ma naibii in pace!Ma imbrac cu de vreau!
-Gata, Sakura!Mi-a ajuns!Diseara, la cina vom avea cosiliu de familie!Nu se mai poate asa!
-In fine�.cum zici tu.Spuse rozalia plictisita.
,,M-am saturat sa se tot ia de mine si de felul meu de a fi!Intr-un fel o invidiez pe Sora!A scapat de astia 2!�Sora este sora mea mai mare, are parul roz inchis ji ochii caprui.Are 22 de ani si sta in Asia�mai exact in Konoha. Initial am stat toti acolo, dar cand eu am inceput scoala ne-am mutat deoarece paritii mei au spus ca acolo nu imi pot face vreo cariera stralucita.A plecat la acum 7 ani si se pare ca se descurca bine. E fotomodel profesionist si este impeuna cu Itachi Uchiha.El este actor..deasemenea profesionist.Baiatul ala e de vis�.M-as putea indragosti de el.Am auzit ca are un frate darn u l-am vazut niciodata�ma intreb cum arata�.
Am dat drumul la muzica foarte tare si am inceput sa dansez prin toata camera.Avand in vedere ca sunt sefa majoretelor pot sa spun ca nu ma descurc rau.Timpul a zburat si se pare ca a venit ora cinei.Fara nici un chef de morala am coborat scarile.Mama si tat erau jos si dicutau despre ceva�cred ca despre mine. Se pare ca mamei nu-i prea placea ceea ce spunea tata.M-am asezat jos si am inceput sa mananc cand tata a zis:
-Sakura haruno trebuie sa vorbim!
,,E de rau�mi-a zis tot numele�
-Despre ce tata�despre ce vrei sa vorbim??am raspuns cu o voce sarcastica.
-Sakura, ajunge!!Vrem sa stim daca ai de gand sa-ti schimbi comportamentul sau sa rama asacum esti acum!!a zis tipat mama incercand sa nu dea drumul lacrimilor sa curga.
-Nu mama�nu ma de gand sa ma schimb pentru ca nu este nimic in neregula cu mineAtunci mama a izbucnit in plans.Lacrimile cristaline ii curgeau pe obrajii ei pufosi ca neaua.Tata a zis:
-Ajunge Sakura!Dute in camera ta si gandestete.Cand se termina vacanta te transfer la liceul din Konoha si ai sa stai la sora ta!!!
-Bine!Mi-a pierit pofta de mancare.Suparata, am plecat la mine in camera si am inceput sa plang.


Mama Sakurei: http://media.photobucket.com/image/kuren...i.jpg?o=16

Tatal Sakurei: http://media.photobucket.com/image/anime...7.jpg?o=36

Sora: http://media.photobucket.com/image/sora%...2.jpg?o=13
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]



Răspunsuri în acest subiect
One life...One love(a sasusaku love story) - de SoUl EaTeR - 17-04-2009, 02:30 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 10-05-2009, 10:26 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 26-05-2009, 07:33 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 26-05-2009, 11:56 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de Ang3l_Darkn3s - 30-05-2009, 06:26 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 30-05-2009, 07:35 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de ***candy bar*** - 14-06-2009, 12:18 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de ***candy bar*** - 14-06-2009, 11:20 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de Dark~Melody - 17-06-2009, 08:14 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de ***candy bar*** - 17-06-2009, 10:36 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de Dark~Melody - 19-06-2009, 08:15 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de Sakura96 - 22-06-2009, 10:11 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A rose for love, and a book for ever Kira's Scarlet 12 7.958 03-10-2013, 09:52 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  Just...love me PandaKun 10 6.522 17-09-2013, 07:59 PM
Ultimul răspuns: PandaKun
  My Durarara Love Story Juwels 2 2.537 18-05-2013, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Forever Young
  Crazy love[one direction]. cucubau1000 1 2.461 06-05-2013, 02:19 AM
Ultimul răspuns: Syryus
  [Naruto] Love ? No, just atraction. Andreea Corina 6 3.797 13-04-2013, 08:34 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Do you love me? Alexi 67 46.110 21-02-2013, 07:07 PM
Ultimul răspuns: Alexi
  I hate that I love you! RosetteFoxy 17 8.164 14-02-2013, 09:06 PM
Ultimul răspuns: Lain
  [Naruto] The history of love Diamond D.C 1 2.126 28-11-2012, 07:58 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.258 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  [Naruto] Prostitution and Love+16 Capsunica 3 3.124 17-06-2012, 11:46 AM
Ultimul răspuns: Diz


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)