Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un basm ce n-ar trebui citit copiilor [Scufita Rosie] [parodie naruto]

#15
Am schimbat titlul pentru ca nu prea am atatia cititori (ma gandeam ca un titlu lung face fic-ul interesant)...Ma rog, partea a VIII-a.

Departe de tot, unde nici un pamantean nu a ajuns vreodata, este o lume fermecata, in care traiesc personajele indragite din basme (indragite de copii, ca intre ele nu prea se plac). In partea de EST a lumii este o casuta de caramida. Soarele isi strecoara razele prin fereastra, gadiland usor fata Scufitei Rosii, care acum doarme.
-Nnnn, murmura ea. Sicriu de Nisip!
In mod misterios se intampla... nu se intampla nimic. E clar ca se viseaza Gaara...
-Dulceata! se aude o voce de tanar. Scoala-te! Ti-am preagatit micul dejun! Poate ca tu m-ai tradat dar eu tot te iubesc!
Printul cel Chipes tinea o tava mare cu oua, carnati, sunca, lapte, suc, cereale... Tot ce va puteti imagina! Fetita sare in sus si ii ia numaidecat tava.
-Cu placere, scumpete!
-Sunt EMO, OBSEDATULE! Dar de unde stii sa gatesti asa bine? spune rosioara cu gura plina.
-Pai, tata a fost al IV-lea bucatar-sef al acestui taram (adica al IV-lea Hokage...) si mi-a lasat si mie cateva retete de baza mostenire!
-Nu trebuia sa imi raspunzi! PAPA!!! FETITA PLACE PAPA!!!
Nu e de mirare de ce Marele Porc nu ii da niciodata de mancare. Devine o nebuna mai tare ca de obicei si nu se mai poate opri din mancat.
-Ce faci acolo, Scufita? intreaba bunica. Mananci? Mi-ai cerut macar voie?
-Cui ii pasa? PAPA!
-Hei! Asa ii vorbesti tu celui de-al V-lea bucatar?
-Dumneavoastra sunteti... AL V-LEA BUCATAR? spune impresionat printul. Va admir din tot sufletul! Ma invatati si pe mine sa fac un sufleu de capsuni? Tata a uitat sa imi lase reteta aia!
-Nu inainte de a o scoate pe Scufita din casa! Face prea mult scandal si nu aud la televizor! Oricum, e mai bine ca porcul 2 sa imi faca masaj! Ea apasa prea tare si mai apoi ma doare spatele!
Printul o taraie pe fetita afara. Chiar daca acum e un demon al mancarurilor, e fericit ca apuca sa ii atinga scufita de pe cap in timp ce o trage.

Baiatul se gandeste cum sa o faca pe "printesa" sa isi revina. Deodata, ii vine o idee: sa mearga la biroul de informatii de langa oficiul postal.
Mergand tot asa, le iese in cale o trupa de cercetase ce vand fursecuri. Cele doua fete, adica Alba-ca-Zapada (Hinata) si Vrajitoarea cea frumoasa cu care s-a aliat (Kurenai-sensei),
si leul roz poarta pe cap niste bascute rosii cu alb, plus o centura pe care sunt agatate felurite insigne de genul: "Cea mai timida printesa", "Cea mai stilata vrajitoare" si "Cel mai fioros animal vopsit"-credeti cumva ca rozul e culoarea naturala a fostei iepe? Vrajitoarea intreaba:
-Doriti sa cumparati niste fursecuri cu mere? Garantez ca merele din care sunt facute nu sunt otravite! Alba-ca-Zapada, arata-le!
-B-Bine, d-doamna!
Fetita bruneta ia un biscuite si il mananca. Fata ii paleste, iar ochii i se inchid in timp ce ea lesina pe poteca din padure.
-Ei, zambeste vrajitoarea incercand sa isi apere imaginea de cercetasa cinstita, cred ca este putin cam sensibila la fursecurile astea. Oricum, doriti sa cumparati?
-Nu, multumesc, refuza politicos printul.
-Eu vreau PAPA! se aude din spatele sau o voce de nebun.
-Aveti 10 galbeni fermecati?
-Pai nu-s comestibili asa ca de ce as avea?
-Atunci nu primesti de la noi nimic.
-DAR VREAU PAPA!
-Pai, daca esti atat de obsedata de biscuiti poti sa devii cercetas FATA.
-DA! PAPA! CERCETAS-PAPA!
-Nu papa! FATA! De la Fete Atmetite Total Atragatoare.
-Da, bine, dar eu tot PAPA ii spun.

Este timpul pentru initiere. Alba-ca-Zapada s-a trezit ca sa dea exemple pentru recrut. Printul le priveste cu un stegulet in mana pe care scrie "Hai, Printeso!"
-Deci, incepe Vrajitoarea, o cercetasa FATA trebuie sa poata sa tina oricate cutii de fursecuri in mana. Albi, arata-i tu cum se face.
Fetita bruneta ia cate 4 cutii in fiecare mana, apoi isi pune alte doua pe umeri.
-Vezi? O cercetasa profita de fiecare parte a bratului ca sa isi poata duce la bun-sfarsit misiunea. Acum tu!
Scufita Rosie isi pune dublul cat si-a pus Alba-ca-Zapada. Ceilalti se uita la ea uimiti.
-Cum poti sa ridici atata greutate? intreaba leul.
-Cine a spus ca trebuie sa fie fursecuri in cutii?
In fine, chiar daca metoda a fost cam neortodoxa, rosioara a trecut prima parte a initierii.
In a doua parte, Vrajitoarea ii explica cum trebuie sa isi abordeze potentialii clienti:
-"Buna ziua, domnule! Ati dori niste fursecuri delicioase cu aroma de mar?". Bine, acum tu!
-"Salut, desteptule! Vrei niste fursecuri cu mar? Pentru ca daca nu vrei, eu nu am nici o problema! Imi raman mai multe mie!". Cum a fost? Acum imi dati PAPA?
-Nu e bine! striga la ea Vrajitoarea. Cine crezi tu ca va mai avea pofta de fursecuri atunci?
-Hey! se aude printul. Mi-a facut pofta Scufita! Vreau sa cumpar o cutie!
Din nou, metoda a fost neortodoxa dar a fost indeajuns sa o aduca pe rosioara la a treia si ultima parte. In ea, fetita trebuia sa...
-Trebuie sa iti stea bine in uniforma de cercetasa. Daca nu arati superb, lumea nu mai cumpara de la tine! Sa iti arat de ce e bine.
Femeia pocneste din degete. La ea vine un barbat dragut (anonim) imbracat in alb. Aceasta se invarte in jurul lui ca si cand ar vrea sa fie observata, iar el spune:
-He he... Iti sta bine imbracata asa...
Vrajitoarea pocneste iar din degete. Barbatul iese din sala, dar nu inainte de a-i inmana recrutei o uniforma.
-Chiar trebuie sa o imbrac? Nu pot sa o iau drept PAPA?
-Nu, materialul e prea scump ca sa irosim haina. Insa, te rog, du-te la baie!
-Chiar aveam de gand! Nu ma simt prea bine... Am mancat prea mult azi... De fapt, cred ca plec acasa...
-Stai, cum ramane cu initierea? MI-AM PIERDUT CATEVA MINUTE DIN VIATA, SA STII!
-Ma rog... Pa...
Printul o duce repede pe fetita acasa inainte ca treaba sa iasa urata.

Ca sa n-o mai lungim, ziua se termina la fel: cu bunica Tsunade facand scandal.

Si-am incalecat pe-o sa (dar nu a Sakurei)
Si v-am spus povestea-asa!
[Imagine: chibi_1662.gif]
Haideti, cheliti-mi chibi-ul!
Descarcati-ca pe el!
Si acum, asa-i ca nu ma vezi ataca?

:nh:

[Imagine: girlholdinglollipop.jpg]
Hey! Mai mananci aia?

[Imagine: thkouichikimuraoretachi.jpg]

Kouichi Kimura...

So what if I still like Digimon Frontier?
I know about your secret teddybear!





Răspunsuri în acest subiect
RE: Scufita Rosie-Parodie Naruto - de Apathy - 11-01-2009, 04:09 AM
RE: Scufita Rosie-Parodie Naruto II - de StarRalu - 16-01-2009, 09:57 PM
RE: Scufita Rosie-Parodie Naruto - de StarRalu - 18-01-2009, 07:56 PM
RE: Scufita Rosie-Parodie Naruto - de Apathy - 20-01-2009, 01:01 AM
RE: Scufita Rosie-Parodie Naruto IV - de StarRalu - 23-01-2009, 09:16 PM
RE: Scufita Rosie-Parodie Naruto - de Ely-chin - 23-01-2009, 10:07 PM
RE: Scufita Rosie-Parodie Naruto - de Apathy - 24-01-2009, 12:43 PM
RE: Scufita Rosie-Parodie Naruto V - de StarRalu - 29-01-2009, 10:07 PM
RE: Scufita Rosie-Parodie Naruto - de Ely-chin - 29-01-2009, 10:37 PM
RE: Scufita Rosie-Parodie Naruto VI - de StarRalu - 30-01-2009, 11:57 PM
RE: Scufita Rosie-Parodie Naruto - de Ely-chin - 31-01-2009, 02:20 PM
RE: Un basm ce n-ar trebui citit copiilor (Scufita Rosie-Parodie Naruto) VIII - de StarRalu - 01-02-2009, 07:37 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Floarea rosie [+18] Zuzy Is Angell 1 2.318 11-10-2011, 12:00 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  Cine-i el? ..Poate n-ar trebui sa stiu.. pandora96 26 14.687 27-06-2011, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Ada
  Invata sa joci ! ( parodie Naruto ) Erina Ozaki 0 3.222 11-02-2010, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Parodie Naruto cu prezentatoarea Lenna în direct ÅŸi în reluare numa' la OTV-sezon II Alany Aysee 7 6.700 07-02-2010, 05:30 PM
Ultimul răspuns: Alany Aysee
  Parodie [+18] Hetalia 2 3.549 03-10-2009, 09:34 PM
Ultimul răspuns: Kayura
  Parodie XD Yumina 4 4.297 03-08-2009, 06:12 PM
Ultimul răspuns: Alisia-chan*
  parodie Naruto, cu prezentatoarea Lenna in direct si in reluare numa' la OTV B-) Alany Aysee 25 18.122 01-08-2009, 09:25 PM
Ultimul răspuns: Alany Aysee
  Oraselul Naruto-Parodie Naruto StarRalu 10 7.135 16-05-2009, 10:39 AM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Explozie De Zambete-Cu Caracterele din Naruto!-(parodie)by Ayame&Akasuna! o0o-ayame-o0o 6 7.867 07-02-2009, 09:23 PM
Ultimul răspuns: Dizzy
  La plaja-parodie Naruto StarRalu 2 5.961 18-12-2008, 06:46 PM
Ultimul răspuns: Kali?!


Utilizatori care citesc acest subiect:
7 Vizitator(i)