Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Votati lucrarea favorita
Lucrarea 1: Tu, dragoste oarbă
0%
0 0%
Lucrarea 2: Virusul existentei mele
10.00%
1 10.00%
Lucrarea 3:
30.00%
3 30.00%
Lucrarea 4: Fara Zambet
10.00%
1 10.00%
Lucrarea 5: Metric
50.00%
5 50.00%
Total 10 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

FOTM - Decembrie - Lucrarile

#2
Tu dragoste oarba este fix genul de lucrare la care ma asteptam cand am vazut tema concursului. And I don't say that in a good way. Legendele Olimpului zic ca dragostea nu "ataca" numai muritorii de rand, ci bruta sare si la gatul zeilor. Trecand peste, cum poate dragostei sa ii pese de ceva sau cineva? Nu e om, e doar un sentiment iar sentimentele nu au sentimente la randul lor...brusc simt ca imi lipsesc cativa neuroni numai scriind asta.
Pentru cat de condamnata e dragostea asta, cam e prezenta de cateva milenii de acum. Ok, nu mai iau la rand tot pana la finalul povestii pentru ca sincer nu am rabdare. Cum am zis si la inceput, este fix genul de lucrare cre ma asteptam sa o vad. O dragoste virala care ataca cu bestialitate oamenii ( si zeii ) si apoi dispare in neant. Boring. Moving on.

Virusul existentei mele
Aaaaaaaaannnnnnd another one! Imaginatie? 0. O persoana masochista care nu poate trai fara acea "durere" langa ea, dar cand e langa e o doare si vrea sa plece, dar de fapt nu vrea sa plece ca ei ii place durerea si desi vrea sa plece totusi nu vrea sa plece. Ati inteles da? Ok, sa las prostiile deoparte. Nu vad nici o urma de originalitate in povestea asta cum nu am vazut nici in prima. Am inteles, virus, doare dar totusi il vrei, ca un drog, ma rog. Dar de asemenea am mai vazut inca 86456232 de alte ficuri identice. Asa ca, again, boring. Moving on.

Lucrarea 3
La inceput am fost chiar interesata de ce scria. Apoi, cand am ajuns pe la mijloc, mi s-a taiat firul interesului. Cam pe la "negrul negru". De ce? Negru poate fi o alta non culoare decat negru? Poate e maro si nu mi-am dat eu niciodata seama. Macar, fata de primele doua, lucrarea asta are o dara de originalitate. Imaginatia ca virus. Ce nu imi place insa, este ca autorul a simtit nevoia sa ne ofere pe tava informatia asta, ca la prosti, in loc sa lase sa se deduca din poveste. Era mai misterios si mai bine incadrat in tema daca nu ne dadea mura in gura despre ce era vorba. Cu asta, a pierdut votul meu.

Un zambet
Uh brother. Am citit prima propozitie. Presimt ca o sa am de comentat. Fericirea si bucuria ca niste virusi...wait...sounds familiar. Oare unde am mai citit de asa ceva? Un sentiment placut care pune stapanire pe tine si apoi te lasa prada disperarii? *points up at the first entry* Dupa cum ziceam. Lumea duce o lipsa grava de originalitate. Sau macar daca ideea e veche si mult prea folosita, sa fie scrisa intr-un stil nou, mai captivant. Moooooving on.

Metric
Ok retrag ce am zis de originalitate. Lucrarea asta mi-a dovedit contrariul. Autorul a luat tema si a scris ceva diferit. Nu ma asteptam sa vad genul asta de perspectiva a temei. Imi place. Si imi place si viziunea ei/lui asupra universului computerului. Monstri marini ca antivirusi si Metric care se plimba pe acolo fara nici o jena. But greed is a really nasty virus, isn't it? Lucrarea asta are votul meu si de asemenea, autorul primeste felicitarile mele.

Nu m-am axat pe greseli gramaticale sau de exprimare, desi am vazut cateva. M-am axat numai pe interpretarea temei.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]



Răspunsuri în acest subiect
FOTM - Decembrie - Lucrarile - de Aly - 17-12-2011, 10:25 PM
RE: FOTM - Decembrie - Lucrarile - de DiZ - 20-12-2011, 01:40 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  FOTM - Ianuarie - Lucrarile Nya. 9 4.916 03-02-2012, 10:18 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  FOTM - Decembrie - Rezultate Nya. 0 2.034 08-01-2012, 01:05 AM
Ultimul răspuns: Nya.
  FOTM - Decembrie - Inscrieri Aly 12 8.202 11-12-2011, 08:38 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  FOTM - Noiembrie - Lucrarile Aly 3 3.404 30-11-2011, 04:40 PM
Ultimul răspuns: Aly
  FOTM - Octombrie - Lucrarile Aly 8 5.206 01-11-2011, 10:40 PM
Ultimul răspuns: Aly
  FOTM - Septembrie - Lucrarile Unia 2 4.379 29-09-2011, 08:56 PM
Ultimul răspuns: Teh
  FOTM - August - Lucrarile Unia 5 3.789 28-08-2011, 01:41 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  FOTM - Mai - Lucrarile Unia 3 3.563 08-06-2011, 04:02 PM
Ultimul răspuns: Unia
  FOTM - Aprilie - Lucrarile Unia 4 3.914 30-04-2011, 05:54 PM
Ultimul răspuns: Dragonz Eyez
  FOTM - Martie - Lucrarile Unia 2 3.231 31-03-2011, 05:24 PM
Ultimul răspuns: AlerimxD


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)