Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O pată de sânge în trecutul meu

#1
Hey ^.^ ! M-am gândit să fac un fic ( de mult mi-am tot dorit ) . Personajul principal este Haruno Sakura ; în continuare , "ce ?" şi " cum ?" dacă vreţi să aflaţi citiţi .

Disclamer : Personajele din anime-ul / doujinshi-ul si manga-ul Naruto nu-mi aparţin , înafară de cele create de mine . Maestrul care posedă Naruto este nimeni altul decât Masashi Kishimoto . :D

Prolog

Mereu va fi ceva ce voi regreta, mereu va fi ceva ce voi nega ...dar , asta e viaţa aşa cum e ea ; şi mereu voi accepta povara asta grea , fiindcă te-aş vrea şi dacă n-aş încerca , n-aş şti dacă ..vei fi vreodată iubirea mea... !
Chipul tău e aşa blând , ca un copil murmurând în gând versurile sufletului său care plâng ...Visele tale sunt precum o mare , mare tulburată ce rar mi s-arată ! Lacrima ta e atât de fierbinte , încât cerul se prelinge-n jos ; Parcă ninge! Buza ta atât de suavă , mă face să ma simt că sunt trează . Negrul înceţoşat din privirea ta rece , o să mă îngheţe ...

6.14.2011

Dragă jurnalule ,

Acum îţi scriu prima pagină . Tăişul ascuţit şi mut al filelor tale este aporoape la fel de aspru precum glasul stins al suferinţei mele.Îmi pare extrem de rău că te-am pierdut în acea misiune stupidă ... eh ! Noroc că Naruto ştia de acest lucru şi a făcut un gest fraged , o mică atenţie şi mi te-a luat în dar . Singurul meu gând apăsător . . Doamne , simt că am să mor ! Dacă necinstita soartă decide ca vechiul tu să cazi neîncetat în mâinile oricui ?
Nu vreau să se ştie că l-am iubit !
Stau trează în miez de noapte , privind stelele licărind în întuneric . De ce sunt aşa de plictisită ? Pur şi simplu de fiecare dată când vreau să-mi închid lent şi liniştit pleoapele obosite , parcă e ceva , ceva care nu-mi dă pace. Acel
ceva îmi chinuie conştiinţa fără părere de rău sau măcar un firicel alb din bunătatea transparentă a milei, nu , nimic!
Mâine se presupune că va trebui să merg împreună cu senseiul meu argintiu şi misterios Kakashi , cu Naruto şi cu Sai să-i facem o vizită lui Sasuke la închisoarea prea ine păzită din satul meu natal , Konoha . Trebuie să ma opresc din scris pentru că începe să-mi tremure mâna şi iar începe să mă doară capul .
Sunt atât de multe de explicat , şi oricum nu ai crede nimic . Aşa că mă duc să mă culc .Noapte bună !

P.S : Asta dacă voi reuşi .

Şคkนrค hคrนຖ໐

Rozalia îşi închise jurnalul şi şi-l vârâ în acunzătoarea ei de demult . Sub saltea . Se întinse comod pe spate şi încercă să adoarmă doar privind patrunsă stelele . Sclipirea albicioasă şi noanţa rebelă de un verde crud a dispărut . . . Genele-i mari şi negre şi-au făcut în sfârşit culcuşul pe care aveau să viseze .
" Amintirile dure şi acre nu vor dispărea nici odată , nu-i aşa ? " îşi spuse în cele din urmă frumoasa copilă . Nu are rost să trăieşti ,dacă nu şti pentru ce anume trăieşti . Dar , oare , asta era menirea Sakurei ? Suferinţa ? Cum se spune , timpul le descoperă pe toate ;Fără să vrea , mână ei subţire da-se din greşală peste o mică poză . Se pare că era înrămată . Sunetul asurzitor făcut de căzândele cioburi era orb . Orb de atâtea glasuri care urlau în disperare , fără suflare . Orb de suferinţa încuiată înauntrul sufletului blând , ca o zgârietură fatală . Eşti mort pe viaţă ! Sunetul a o sută de păsări colibrii . . .
Sakura îşi trase brutal cu mâna peste faţă , încercând să ignore ceea ce tocmai s-a-ntâmplat . S-a spart . Fata speriată s-a ridicat din instinct şi a apucat unul dintre cele mai clare şi tăioase cioburi de pe podeaua din lemn .

- Ouch ! excalmă ea .

Roşeaţa sângelui a ieşit la iveală tulburând ochii fetei . O pată de sânge vie şi roşie s-a unit cu ultima lacrimă amară , incoloră , dezlipită cu durere de pe obrazul Sakurei. Săngele şi lacrima au căzut împreunate pe veci pe acea poză spartă , pe cel din mijloc . Da , el ! Brunetul cu ochii aceia abisali în care rozalia mereu se pierdea când îi privea . Pe el a căzut suferinţa şi teama de dispreţ şi disperare din toţi aceşti ani ! Dar...


Sper că va plăcut tuturor ! Îmi cer iertare pentru unele greşeli de ortografie făcute sau nevăzute . :)) ĂĂăăă...scuze ca e aşa scurt ..dacă consideraţi că merit să cotinui promit că următorul capitol va fi mai lung :X :bye: Guys

Melodia capitolului
[Imagine: rainsrgd.gif]

ŧɧε ℓσ√ε ïş ℓïҡε ą şσŋɠ , γσų ƈąŋ'ŧ ∱σŗɠεŧ ïŧ .....

"(... ) đŗεąɱεđ σ∱ γσų- ï∱ γσų щσųℓđ ąþþεąŗ﹖ ŧσ ɱąҡε ɱγ ŋïɠɧŧş ∱ųℓℓ σ∱ ℓσ√ε, ąŋđ ąℓщąγş ɧσℓđ ɱε ŋεąŗ. ï щσŋđεŗ ï∱ ï ŧɧσųɠɧŧ σ∱ γσų- ï∱ γσų щσųℓđ ∱εεℓ ïŧ ïŋ γσųŗ şσųℓ﹖ ℓïҡε ŧщσ şþïŗïŧş ïŋ ŧɧε ųŋï√εŗşε, щɧσ ąℓщąγş şεεɱ ŧσ ҡŋσщ. ε√εŋ ï∱ ŧɧε şŧąŗş щεŋŧ ɓℓąƈҡ ąŋđ ŧɧε şųŋ щεŗε ŧσ şɧïŋε ŋσ ɱσŗε. ŧɧεγ ƈσųℓđ ∱ïŋđ ŧɧεïŗ щąγ ŧσ εąƈɧ σŧɧεŗ, ŋσ ɱąŧŧεŗ ɧσщ ∱ąŗ ŧɧε şɧσŗε. şą∱εℓγ ïŋ εąƈɧ σŧɧεŗ'ş ąŗɱş, ŧσ ɓïđ ŧɧε ŗεşŧ σ∱ ŧïɱε. ∱ïŋđïŋɠ εŧεŗŋąℓ ℓσ√ε şσ ɱąŋγ şεεҡ ŧσ ∱ïŋđ. ƈąŗïŋɠ ∱σŗ εąƈɧ σŧɧεŗ ŧɧŗσųɠɧ ŧɧε щσŗşŧ σ∱ şŧσŗɱş. ℓεąŋïŋɠ σŋ ŧɧε ąŗɱş σ∱ ℓσ√ε ąŋđ ŋε√εŗ ŋεεđ ąŋγɱσŗε. ŧɧïş ïş ɧσщ ï ∱εεℓ ∱σŗ γσų, ï'√ε ҡŋσщŋ ïŧ ąℓℓ ąℓσŋɠ. γσų ąŗε ɱγ σŋε ŧŗųε ℓσ√ε ɱγ щσŗℓđ.. ɱγ ɧεąŗŧ.. ɱγ şσųℓ﹗"

[Imagine: Damon-Elena-damon-and-elena-20071275-500-234.gif]



Răspunsuri în acest subiect
O pată de sânge în trecutul meu - de Rena - 15-06-2011, 07:02 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sângele tău este cerneala mea Meal. 135 55.951 01-12-2011, 12:20 PM
Ultimul răspuns: Meal.
  Scris cu sânge. Bubbles. 1 1.853 26-11-2011, 07:31 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Trecutul reinvie sarah chan 2 2.824 14-10-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: sarah chan
  Rânduri sângerii Jelly 2 1.890 06-10-2011, 11:43 AM
Ultimul răspuns: Jelly
  [split] Sângele tău este cerneala mea sorynyk 2 1.667 15-07-2011, 12:47 AM
Ultimul răspuns: sorynyk
  Chemarea sângelui Raye 2 1.931 11-07-2011, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Inocente
  AcelaÅŸi sânge LoloMark 7 3.751 06-06-2011, 11:13 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Ultima picătură de sânge [ Nya & Metal ] Meal. 22 12.534 26-04-2011, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Lust.
  Sânge. Icsdeee. 26 12.355 20-04-2011, 08:18 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Trecutul nu se intoarce... Ash. 7 4.871 28-08-2010, 12:38 AM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
6 Vizitator(i)