Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lost remember...

#5
CAPITOLUL 4
-Yasmine P.O.V.-

"Pentru dragoste absenta face ce face vantul cu focul - il stinge pe cel sblab, si'l inteteste pe cel puternic."

-Nu uita, la 20:00 la mine, spuse el si disparu in academie. M'am lasat in jos pe perete, parca euforica. Mi'am trecut degetlele peste buze, simtindu'le umflate. "Ok, aduna'te Yasmine!" imi spun in gand si ma ridic, aranjandu'mi parul si hainele. Intru in academie hotarata sa plec. Ma intalnesc cu Alice pe hol si o opresc.
-Alice, ia'mi si mie ghiozdanul si adu'mi'l, te rog, spun eu.
-Imediat, spuse fata si disparu spre clasa. Se intoarse in cateva secunde. Uite'l, spuse ea si imi intinse ghiozdanul.
-Mersi mult amiga, raman datoare, spun eu si zambesc.
-Pentru nimic, spuse ea. Hai ca plec, ma asteapta Josh! adauga roscata si disparu.
Ma uit dupa ea mirata. Am inteles eu bine? Josh? O doamne! Dau din umeri si ma indrept spre iesire. Dupa ce am iesit din academie, am inceput sa alerg spre iesirea din padure. Drumul imi lua cinci minute. Am iesit din padure si m'am indreptat spre casa. Trebuia sa ma pregatesc pentru diseara. Un gand imi trecu prin minte. Am rosit involunatar si recunosc ca era un gand pervers.
Am ajuns acasa foarte repede. Am intrat in curte si l'am observat pe Michael curatand piscina.
-Bine ai venit, My Lady, spuse el facand o mica plecaciune. Zambesc, desi nu'mi placea sa mi se spuna asa. Ascundeam faptul ca eram nepoata reginei vampirilor. Nimeni inafara de doica mea si cei doi fi ai ei nu mai stiau. Desigur, bunica mea aflase prima, dar deoarece eram fata nu mi se permitea sa conduc, decat daca ma casatoream cu un baiat din familia regala, iar singurii baieti erau verii mei si fratele meu. Daniel, Rafael si Dennis. Vroiam sa conduc, dar nu eram chiar atat de nenorocita pentru a le distruge vietile celor pe care ii iubeam. Fratele si cei doi veri ai mei si'au riscat viata pentru a ma proteja. Le cunoscusem partenerile cu care urmau sa'si petreaca restul eternitatii, si nu puteam face asta. In plus, era peste principiul meu sa ma casatoresc cu cineva din familie. Aveam si eu orgoliu, ce dracu. Pentru a fi in siguranta plecasem din Florenta si venisem aici.
Cufundata in ganduri, am intrat in casa si fara sa observ m'am lovit de Paul, fratele lui Michael.
-Scuze, My Lady, nu te'am vazut, spuse el aplecandu'se usor.
-Paul, spun eu pe un ton serios.
-Da, My Lady? intreba el si sincer imi veni sa'i dau cu ceva in cap.
-Spune'i si fratelui tau si i'a si tu aminte, nu'mi mai spuneti "My Lady", spun eu. Spuneti'mi Yasmine!
-Desigur, spuse el si iesi pe usa. Mi'am dat ochii peste cap si am urcat scarile spre camera mea. Am intrat si m'am indreptat spre dulap, deschizandu'l. Privirea imi cazu asupra unei rochii verzi, cu pietre semi-pretioase. Am scos'o si am lasat'o pe pat. Nu o purtasem niciodata.
-Hmm, cel mai bun moment, murmur eu.
Ma uit la ceas, abia 13:30. Inca sase ore jumate pana la opt. Ma asez pe un fotoliu in stil turceste, si deschid laptopul. Am dat drumul la muzica, sonorul fiind dat la maxim. Fredonam incet melodia "Decode", a celor de la Paramore. Am deschis messengerul, si imediat fratele meu ma saluta.


Dennis_Dark_Soul: Hey, ce faci Inaltimea ta?
Prettyrap_20: Stau si dau Maria Voastra. Dar tu?

Dennis_Dark_Soul: Ma gandeam, ca eu si Rosse sa venim in vizita.
Prettyrap_20: Oooo, suna bine, cand veniti?
Dennis_Dark_Soul: Nu stiu, poate saptaman viitoare.
Prettyrap_20: Ok, va asteptam! Pup'o pe Rosse din partea mea.
Dennis_Dark_Soul: Si tu pe Luise! Pa!
Prettyrap_20: Ciao!

Dennis_Dark_Soul is offline.


Am schimbat melodia care se auzea acum, cu cea a Selenei Gomez "Round and round". Nu stiu de ce, dar imi placea melodia asta. M'am uitat in lista de mess si am vazut ca Danu era online. Am dau un click pe imaginea de la avatar, iar casuta lui imi paru pe ecran.


Prettyrap_20: Buna, ce faci veri?
Dany_Kriminal_Mind: Bine, tocmai am venit de la scoala. Tu?
Prettyrap_20: Eu bine, Da' ce pana mea e cu id'u tau? "Kriminal Mind", serios? Hai frate...
Dany_Kriminal_Mind: Ce'i, mie imi place. Yamashita mi'a dat ideea!
Prettyrap_20: Ai spus cumva Yamashita?
Dany_Kriminal_Mind: Da, de ce?
Prettyrap_20: Intrebam doar. Hai ca ma vorbim, ciao!

Prettyrap_20 is offline.


Am inchis messengerul si am privit mirata ecranul laptopului. De unde, pana unde se cunosteau Alex cu varul meu? Hotarata sa mai aflu ceva despre brunet, am intrat pe site'ul scolii. Am tastat rapid "Alexander William Smith", dar nu am gasit nimic. M'am gandit sa incerc cu "Yamashita", dar jici asa nu a mers. Mi'am amintit ca azi la scoala, l'am auzit pe baiat spunandu'i lui Den ca tatal lui facuse afaceri cu tatal Adellei. Mi'am scos telefonul si i'am trimis un mesaj satenei. In scurt timp imi veni raspunsul. Se numea "William Yamashita". Am cautat pe net, iar ceea ce am gasit m'a facut sa gem de uimire. Tatal lui era regele varcolacilor, iar mama lui era vampir pur. Atunci de ce Alex fusese transformat in vampir acum un an? Mintea mea se lumina. Era pe jumatate varcolac. Dar mai era o intrebare, de ce era elev la "Florile noptii", cand ar fi trebuit sa invete la "Copii Lunii" ?
M'am uitat la ceas si am vazut ca se facuse deja sase jumatate. Am inchis laptopul si m'am ridicat pentru a ma pregati.
-Voi afla raspunsurile alta data, murmur eu intrand in baie.


Dennis
Rafael
Michael
Paul
Alice
Daniel
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3



Răspunsuri în acest subiect
Lost remember... - de Pixxie.' - 22-07-2010, 09:58 AM
RE: Lost remember... - de Abbeh. - 22-07-2010, 10:36 AM
RE: Lost remember... - de Pixxie.' - 29-07-2010, 11:56 AM
RE: Lost remember... - de Pixxie.' - 20-08-2010, 08:07 AM
RE: Lost remember... - de Pixxie.' - 26-08-2010, 10:32 AM
RE: Lost remember... - de Pixxie.' - 20-10-2010, 03:30 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lost Alexya 2 2.955 19-05-2013, 03:38 PM
Ultimul răspuns: Alexya
  To remember the past. IzzieAd 0 1.736 30-08-2012, 01:36 AM
Ultimul răspuns: IzzieAd
  [Naruto] Lost hope hidden in the dark .. Kyandi. 10 5.580 29-08-2012, 09:26 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Do you remember? [yaoi +18] October 17 8.984 12-07-2011, 10:42 AM
Ultimul răspuns: alexutzy97
  Lost Souls Liar 2 3.225 27-06-2011, 03:42 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Long-lost Memories !!! yaoi maniac 1 2.943 31-10-2010, 01:35 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  A night to remember![+16] Ryuu 3 3.554 11-08-2010, 10:49 PM
Ultimul răspuns: A'Svear
  Lost forever, Love me beat Crazy Person 9 6.048 23-02-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Crazy Person


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)