Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lost remember...

#4
Deci, scuze pentru intarziere, dar am fost plecata la bunici si acolo nu s'au auit de calculatoare si internet ~~"... App, mesaj pentru Biush., imi pare rau, dar nu pot pune cratima, stiu ca te enerveaza ' dar asa m'am obisnuit. Srry >.<"


[center]CAPITOLUL 3

-ALEXANDER P.O.V.-

"Sentimentele sunt ca animalele salbatice - nu ne dam seama cat sunt de feroce, pana nu le deschidem custile."
****
[/center]

-Daca tu crezi ca eu sunt ca toti idiotii din scoala te inseli amarnic! Yuzuki, te cunosc de trei ani si stiu ce'ti poate pielea, asa ca stai in banca ta si nu te juca cu focul, ii soptesc eu la ureche si dispar in academie.
Stiam ca am socat'o cu gestul meu, dar sa mor daca'mi pasa. Josh si Chris aparura langa mine si privira amuzati. Puteam vedea pe fetele lor care era mtivul, asa ca nu era nevoie sa le citesc gandurile. Am zambit arogant si am dat din umeri in semn de raspuns la intrebarea nerostita de cei doi.
-Unde naiba ati disparut, fratilor? intreb eu privindu'i.
-Josh isi uitase telefonul in masina si ne'am dus dupa el, spune Chris.
-Aha, spun eu indiferent.
-Ce s'a intamplat cu tine si cu Yasmine? intreba Josh.
-Domnisoara "Eu controlez tipii din scoala" m'a sarutat, crezand ca voi face ca toti idiotii dupa aici, pun eu vizibil plictisit.
-Si tu ce ai facut? intreba Chris.
-Am impins'o si i'am spus sa stea in banca ei, spun eu dandu'mi ochii peste cap.
Cand am intrat in clasa toti ma privira cu ochi mari.
-Voi ce dracu va uitati asa? intreb eu privindu'i. Cativa dadura din umeri, iar trei baieti se apropiara de mine. Unul era roscat si avea ochii verzi, iar ceilalti doierau bruneti si ave ochii negrii ca si ai mei.
-Esti tare frate, spuse roscatul. Esti primul baiat cre se ia Yuzuki, adauga el.
-Mersi, spun eu ranjind.
-Eu sunt Kimiyura Axel, iar ei sunt Den si Rey Otaku, spune el iar eu ii privesc pe bruneti si observ erau gemeni.
-Incantat, eu sunt Alexander William Smith, spun eu si bat palma cu roscatul.
-Stai cu mine, spune Axel zambind. Banca de langa banca mea este goala, adauga el.
Am aprobat zambind. Mi'am aruncat rucsacul pe banca.
-Hai sa mergem afara, spun eu cascand plictisit. Josh, murmura ceva ca are de terminat o tema, iar Chris ca nu are chef. I'am injurat putin de toti sfinti, apoi am iesit din clasa indreptandu'ma spre acoperis. Pe drum m'am intalnit cu Den. am zambit si l'am salutat.
-Alex, ele sunt Adelle si Ame de Tournier, spune roscatul.
-'de Tournier? intreb eu. Tatal meu a facut afaceri cu tatal lor, adaug, explicandu'i lui Den cum de le cunosc.
-Tu esti Alexander Smith? intreba una dintre fete. O privesc si constat ca este satena si are ochi verzi.
-Da, eu sunt Alexander, spun eu. Tu trebuie sa fi Adelle, nu'i asa? intreb zambind usor. Satena incuviinta, iar eu am privit'o pe sora ei. Era bruneta si avea ochii negri ca si ai mei. Iar tu trebuie sa fi Ame, adaug eu. In acel moment, clopotelul care anunta inceperea orelor, suna. Am privit in jur cum toti elevii se indreptau spre clase.
-Alex, noi mergem in clasa, spune Den. Dau scurt din cap si dispar de langa ei. Ma opresc pe acoperis. Privesc in jur. Eram singur, perfect! M'am asezat jos, si am privit putin cerul, inchizand apoi ochii. O pala de vant imi flutura parul. am deschis ochii si in fata mea statea Yasmine.
-Ce vrei? intreb eu pe un ton rece.
-Pe tine, spune ea si eu incep sa rad batjocoritor. Ma ridic si dintr'o singura miscare am lipit'o de zidul iesirii pe acoperis.
-De ce? intreb eu. De ce dintre toti tipii de aici m'ai ales tocmai pe mine?
-Crezi ca eu stiu? intreba ea. Poate pentru ca esti diferit de toti! adauga ea si isi lipeste buzele de ale mele. Am oftat in sinea mea. Ma rog, ce'o fi o fi, asa ca de ce sa nu ma bucur de moment? Am lipit'o de mine si mi'am strecurat limba printre buzele ei. Blonda, isi duse mainile dupa gatul meu ridicandu'si un picior. I l'am prins si i l'am pus pe talia mea. Am sarutat;o pe gat, muscand'o usor. Mi'am trecut limba peste acel loc, intr'un mod pervers si vulgar. Acesta gemu si isi dadu capul pe spate. In acel moment telefonul meu suna. Am injurat printre dinti si m'am dat un pas mai in spate. Am raspuns, iar sora mea, Angelique imi spuse ca mama pleaca la tata in Vancouver.
-Ok, spun eu. Daca vrei pleaca si tu cu ea, sau mergi la colega, ma descurc, adaug si inchid. O privesc pe Yasmine.
-E totul in regula? intreba ea.
-Da, mama pleaca, iar sora m'a sunat sa'mi sunat zica, spun eu.
-Aha, murmura blonda. Ma apropii de ea si imi trec degetele pe obrazul ei.
-Vino diseara la mine sa mancam, voi fi singur, spun eu.
Acesta ma scruta odata cu privirea si aproba scurt. Am zambit dulce si am sarutat'o pe frunte.
-Ne vedem la 20:00, spun eu si dau sa plec insa fata ma prinde de mana. Ma opresc si o privesc. Stiam ce vrea si mai stiam ca si eu vreau acelasi lucru. Am lipit'o de mine si am sarutat'o apasat. dupa cateva minute bune, mi'am dezlipit buzele de ale ei, si am zambit, respirand greu.
-Nu ma mai satur de asta, murmura ea rosind. Am privit'o si am foat uimit sa vad cat era de schimbata fata de fata de dimineata.
-Da, nici eu, spun eu facandu'i cu ochiul. Nu uita, diseara la 20:00, adaug si intru in academie.
Cobor scarile si intru in clasa imediat dupa ce iesi profesorul. Imi iau ghiozdanul dupa banca si ma indrept spre usa.
-Pleci? intreba Josh. Ma intorc spre el si ii privesc pe Chris si pe Axel.
-Da, mi'a pierit cheful sa mai stau la ore, spun eu si ma intorc din nou spre usa. Ne mai vedem! strig iesind din clasa.


Acum poze cu personajele:

Axel
Ame
Adelle
Angelique
Rey
Den
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3



Răspunsuri în acest subiect
Lost remember... - de Pixxie.' - 22-07-2010, 09:58 AM
RE: Lost remember... - de Abbeh. - 22-07-2010, 10:36 AM
RE: Lost remember... - de Pixxie.' - 29-07-2010, 11:56 AM
RE: Lost remember... - de Pixxie.' - 20-08-2010, 08:07 AM
RE: Lost remember... - de Pixxie.' - 26-08-2010, 10:32 AM
RE: Lost remember... - de Pixxie.' - 20-10-2010, 03:30 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lost Alexya 2 2.955 19-05-2013, 03:38 PM
Ultimul răspuns: Alexya
  To remember the past. IzzieAd 0 1.736 30-08-2012, 01:36 AM
Ultimul răspuns: IzzieAd
  [Naruto] Lost hope hidden in the dark .. Kyandi. 10 5.580 29-08-2012, 09:26 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Do you remember? [yaoi +18] October 17 8.984 12-07-2011, 10:42 AM
Ultimul răspuns: alexutzy97
  Lost Souls Liar 2 3.225 27-06-2011, 03:42 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Long-lost Memories !!! yaoi maniac 1 2.943 31-10-2010, 01:35 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  A night to remember![+16] Ryuu 3 3.554 11-08-2010, 10:49 PM
Ultimul răspuns: A'Svear
  Lost forever, Love me beat Crazy Person 9 6.048 23-02-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Crazy Person


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)