Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lost remember...

#3
Stiu ca a trecut mult timp dar am fost in spital si nu am putut sa postez. Deci, am revenit cu capitolul doi si sper sa va placa. Astept critici sincere si sfaturi....


[center]CAPITOLUL 2
-Yasmine P.O.V.-



"Amintirea este cel mai pretios diamant al sufletului."
******[/center]


Am deschis ochii si am privit somnoroasa ceasul. Abia 6:30. Ok, deci aveam timp sa ma pregatesc. M'am ridicat din pat si am intrat baie dand drumul la apa. M'am deszbracat si am pasit sub dus lasand apa sa'mi mangaie trupul. Am oprit apa dupa 5 minute si am iesit din baie indreptandu'ma spre dulap. Mi'am luat pe mine o pereche de boxeri negrii si un sutien de aceeasi culoare. Mi'am ales un maieu rosu de la BSB cu decolteu adanc pe care scria "Just do it...", si o pereche de blugi grii de la MIss Sixty. In picioare mi'am luat tenisii preferati de la Converse si jambierele de la Grang Prix. Mi'am pus bratarile si cerceii de la Aldo, si mi'am luat geanta de la Koton in care am aruncat cateva carti si un caiet si am iesit din camera. Am coborat scarile si am intrat in bucatarie. La aragaz pregatind ceva de mancare statea doica mea Luise, care avusese grija de mine de cand murisera ai mei.
-Buna dimineata, Luise, spun eu zambind.
-Buna dimineata, copila! Ai dormit bine?
-Da doica, spun eu pe un ton decil. Mi'am luat ceasca cu model francez, umpluta cu ceai de flori de portocal si am iesit pe terasa indreptandu'mi privirea spre mama-natura.
Mireasma proaspata de iarba in care straluceau picaturile de roua, incepuse sa se amestece cu mirosul dulce al florilor si cu cel usor amarui al batranilor stejari. Cerul, din rosu insangerat, cu fusese la inceput, deveni trandairiu, dar si aceasta culoare fu repede inlocuita de un turcoaz intens care pana la urma, odata cu aparitia soarelui se preschimba intr'un albastru ca floarea de in. Am intrat inapoi in bucatarie si am lasat ceasca pe masa.
-Luise, am plecat, spun eu si zambesc cald.
-Bine, sa ai grija, spune doica.
Am aprobat si am iesit din casa indreptandu'ma spre academia de vampiri "Florile Noptii". Cand am ajuns aproape de padure am simtit un miros intepator si dulceag de sange. Ochii mei albastrii isi transformara culoarea intr'un rosu sangeriu. Parul de un blond deschis asemeni spicului de grau, incepu sa se inchida la culoare devenind negru. Gatul incepu sa'mi arda. Mi'am scuturat capul, incercand sa nu dau importanta gustului imbietor al sangelui. Am intrat in padure si am inceput sa alerg rapid spre academie. Cu cat ma afundam mai mult in padure, cu atat mirosul sangelui disparea, iar culoarea ochilor si a parului revenira la normal. Cand am ajund aproape de academie, Alexander si gasca lui imi iesire in cale. L'am privit pe brunet, analizandu'l cu coada ochiului.
Parul scurt ii era fluturat de vant din cauza vitezei. Buzele carnoase si rozalii ce ii ofereau senzualitate, erau arcuite intr'un zambet strangar in timp ce discuta cu baieii. I'am privit trupul, analizandu'i imbracaminte mai mult din plictiseala. Purta un tricou rosu cu o inscriptie pe el de la Twist, o pereche de blugi de la Levi's, iar in picioare avea o pereche de skateri de la Globe.
Am cascat plictista. Se parea ca nou-nascutul era un pusti de bani gata.
-Hey Yamashita, strig eu iar cei trei isi intorc privirea spre mine. Il vad pe brunet privindu'ma cu uimire, deoarece nu multi stiu ca este fiul cel mai mic al celebrului clan Yamashita. Draguti skateri, adaug eu afisand cel mai seducator zambet al meu. In mortii ei de treaba, de cand flirtam eu cu un nou-nascut? Tocmai eu, un pur-blood veritabil, nepoata conducatorilor consiliului de vampiri.
-Multam, spun el si ma minunez de cat de frumoasa avea vocea. f**k, trezeste'te Yasmine, ca nu'i bine sa dormi pe tine!
-Globe, ha? intreb eu sarind langa el pentru a'l auzi mai bine.
-Aham! Tenisii tai sunt de la Converse, nu? intreaba el afisand un zambet dulce. Dragut, baiatul stia despre ce vorbeste iar eu inebunisem de tot, deoarece discutam despre incaltaminte.
-Converse, aprob eu si zambesc. Il privesc cu coada ochiului si vad ca avea acelasi zambet strengar de mai devreme. Vai de capul meu, copilul asta o sa ma omoare. Privesc in jurul nostru si observ ca ceilalti doi baieti, Chris si Josh, disparusera din peisaj. Perfect! M'am uitat putin inainte si am vazut academia. Am simtit ca Alexander s'a oprit si m'am intors dupa el.
-S'a intamplat ceva? intreb eu.
-Nu, doar ca mi'a pierit cheful de ore, spune el.
Un zambet ironic imi paru pe chip. Mi'am lipit usor trupul de al lui si l'am privit in ochi. Ma astptam sa se rusineze, dar el a ranjit usor. WTF? Baiatul asta se juca cu mine sau ce?
-Esti cam grabita, nu crei? intreba el pe un ton batjocorito. Am facut ochii mari. Cine ar fi crezut ca acest baiat o sa'mi tina "piept". Niciunul dintre tipii din scoala nu'mi rezista. Intotdeauna gandeau dupa cum le atarna intre picioare, mai greu, mai usor. Dar uite ca domnul Alex aici de fata avea creier, si stia sa'l foloseasca. Am zambit si mi'am lipit buzele de ale lui, asteptandu'i reactia. M'am impins cu usurinta si a ras batjocoritor. Deja se stransesera mai multi colegi, care se uitau socati la noi. Ii puteam auzi pe unii care susoteau usor, spunand ceva de genul: "Ori Yasmine si'a pierdut farmecul, ori tipul e dat dracu!". Am scrasnit din dinti usor nervoasa. Alexander se apleca spre mine.
-Daca tu crezi ca eu sunt ca toti idiotii din scoala te inseli amarnic! Yuzuki te cunosc de trei ani, inca din vremea cand eram om si stiu ce'ti poate pielea, asa ca stai cumonte in banca ta si nu te juca cu focul! imi sopti el la ureche si pleca spre academie. M'am ridicat in picioare si am privind furioasa in jurul meu.
-Voi ce mortii vostrii va uitati asa la mine? Dispareti de aici pana nu ma enervez mai rau! suier eu si imediat am ramas singura. am sarit peste cateva crengi, apoi am aterizat in fata academiei si am intrat in ea.

Yasmine cand este normala: http://i251.photobucket.com/albums/gg283...lover1.jpg
Yasmine cand se transforma: http://i233.photobucket.com/albums/ee263...regirl.jpg

__________________

Atata pentru azi, astept comentariile voastre
Chu :*
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3



Răspunsuri în acest subiect
Lost remember... - de Pixxie.' - 22-07-2010, 09:58 AM
RE: Lost remember... - de Abbeh. - 22-07-2010, 10:36 AM
RE: Lost remember... - de Pixxie.' - 29-07-2010, 11:56 AM
RE: Lost remember... - de Pixxie.' - 20-08-2010, 08:07 AM
RE: Lost remember... - de Pixxie.' - 26-08-2010, 10:32 AM
RE: Lost remember... - de Pixxie.' - 20-10-2010, 03:30 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lost Alexya 2 2.956 19-05-2013, 03:38 PM
Ultimul răspuns: Alexya
  To remember the past. IzzieAd 0 1.736 30-08-2012, 01:36 AM
Ultimul răspuns: IzzieAd
  [Naruto] Lost hope hidden in the dark .. Kyandi. 10 5.585 29-08-2012, 09:26 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Do you remember? [yaoi +18] October 17 8.998 12-07-2011, 10:42 AM
Ultimul răspuns: alexutzy97
  Lost Souls Liar 2 3.226 27-06-2011, 03:42 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Long-lost Memories !!! yaoi maniac 1 2.944 31-10-2010, 01:35 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  A night to remember![+16] Ryuu 3 3.555 11-08-2010, 10:49 PM
Ultimul răspuns: A'Svear
  Lost forever, Love me beat Crazy Person 9 6.049 23-02-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Crazy Person


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)