Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lumina ce va imparati intunericul(fic sasuhina)

#8
Multumesc mult pentru comentariu si sa stii ca nu m-a deranjat deloc.....si in ceia ce priveste titlul am avut dificultati in al creea ''>.
Cind va veni muza sa imi sopteasca un titlul mai potrivit,il voi schimba imediat ;)

CAPITOLUL 3-Amintindu-mi de tine(partea 1)

....Plecase acasa total abatut si nemultumit.Era atit de departe de realitate ca nu observa ca cineva il strigase de zece ori deja.
-Sasuke......cum nu primi nici un raspuns,se apropiase incet de el si ii tipa in ureche
-SASUKEEEE!!!!!!
-Ce vrei idiotule?Nu vezi ca stau pe ginduri si ca nu am chef sa vorbesc cu nimeni?
-Stiu,dar vreau sa imparasesc bucuria mea cu tine!Spuse entuziasmat Naruto.
-Ce bucurie?Intreba Sasuke cu o voce mai blinda.
-Iruka-sensei in loc sa-mi puna nota 5 la transformare mi-a pus 8!
-Oau,cum de....?Intreba brunetul cu adevarat mirat,caci Iruka deobicei se supara pe Naruto cind se transforma in fata si nu era nici o metoda sa-l convingi sa mareasca nota daca deja era pusa in registru.
-Cind plecam de la scoala,am trecut pe linga cabinetul lui Iruka-sensei si am vazut-o pe Hinata vorbind cu el sa-mi mareasca nota.
-Hinata..."Irasi acea fata?Toti par sa o placa,dar de ce?Pot sa vad asta pe fata lui Naruto cind vorbesste de ea."
-Sa nu-mi spui Sasuke ca...... nu ai observat cit de draguta este si se poarta cu toata lumea?
Sasuke nu raspunse nimic si cum ajunse deja acasa intra fara sa-si ia ramas bun.
Intra in baie ca sa-si faca un dus rece,acesta mereu il ajuta sa se revigoreze si in acelas timp sa se relaxeze cint se simtea extenuat.

"Vai ce zi,nici nu ma-m asteptat ca atitea lucruri de pot intimpla in doar citeva ore!Cit de rau imi pare ca nu pot sa povestesc cuiva despre noile mele aventuri"Gindindu-se la acestea se urca in camera ei si cind vazuse cita dezordine lasase atunci cind plecase la scoala,fara sa mai stea pe ginduri se apucase de curatenie,caci nu doarea sa o certe tatal cind va vedea haosul din camera ei.
Cind dadu sa aranjeze cartile,dadu cu ochii peste jurnalul ce ii fusese daruit anul trecut de ziua ei de catre Sadayo."Sadayo imi spune ca atunci cind nu voi putea vorbi cu nimeni sa-mi scriu gindurile in acest jurnal, si ma voi simti mai bine,sa vedem daca este adevarat.." Se aseza la birou isi gasi un pix si incepu sa scrie:
DRAGA JURNAL
Probabil cine ar citi acum aceste suvinte sa-r prapadi de ris,dar simt nevoia de a vorbi cu cineva si cum nu cunosc nici o persoana in care pot sa am incredere si sa ma simt ascultata atunci cind ii vorbesc,tu imi vei fi singurul meu confident de acum inainte.Am atitea sa-ti povestesc,nici nu stiu cum sa incep.
Asa dar..sunt noua eleva la academia de ninja a Konohai si mi-am cunoscut noii mei colegi..cei drept sunt un pic cam trasniti,dar mi-e interesant cu ei si toti par sa fie draguti cu exceptia unuia. Se numeste Sasuke Uchiha si e cel mai bun ninja din clasa mea,pe linga asta e foarte DRAGUT si hotarit sa obtina mereu ceea ce isi doreste.Probabil te intrebi de ce il consider atit de neprietenos,daca iti spun atitea lucruri frumoase despre el.Ei bine este arogant si genul de baiat care NU VORBESTE CU ORICINE...pe linga asta am impresia ca ma uraste pentruca ma trateaza ca pe cel mai mare dusman,am observat asta foarte clar in timp ce ne luptam astazi pe terenul de antrenament.Ma intreb..oare de ce se poarta asa?De ce nu se poarta ca Naruto,Sakura si ceilalti?Dar nu-mi mai bat capul cu intrebarea asta..la urama urmei de ce imi pasa?Sa-ti povestesc despre ceilalti,despre Naruto ca tot am pomenit de el..e genul de persoana care de la prima vedere iti lasa impresii puternice,e foarte simpatic si amuzant si atunci cind vorbesti cu el simti ca uiti de toate problemele..si intre noi fie vorba chiar as fi vrut sa fim mai apropiati...si despre Sakura ce sa-ti zic?E o fata prietenoasa si desteapta,dar ca si celelalte fete il idolatrizeaza pe Sasuke..oare ce vad la el?

"Off despre ce n-as scrie tot Sasuke este subiectul principal.mai bine termin de scris si ies pina afara sa-mi aerisesc cre erul"Si cum se gindi asa si facu...
IN ACEST TIMP.....
Pentru ca primi o adevarata satisfactie in urma dusului,isi ridicase dispozitia si se gindi sa faca o plimbare in ciuda faptului ca era seara tirziu..Strada era pustie..dar din cind in cind mai puteai zari la vreo casuta lumina aprinsa,caci majoritatea satenilor erau deja culcati.In jur predomina linistea,doar se auziau din cind in cind fosnetul frunzelor.Ascultind acest fosnet ce suna ca o melodie in urechile lui,nu observa ca picioarele il purtau spre padure si anume spre Lacul Vrajit.Lacul Vrajit era situat la mijlocul padurii si era unul din cele mai pitoresti locuri din sat.,motivul pentru care se numea Lacul Vrajit era pentru ca in noptile cu luna plina se spunea ca apa lacului putea sa vindece orice boala trupeasca sau sufleteasca pe care o aveai.
Ajungind acolo zari forma unei fete ce isi plimba mina prin apa cristalina a lacului.
-Si ce faci singura aici noaptea?
-Pai mam gindit sa trec pe aici intr-o primblare si imi aminteam....



Răspunsuri în acest subiect
RE: Hinata fiica Lunei si printesa noptii(fic sasuhina) - de Gabriella - 11-05-2010, 09:55 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lumina vine de la răsărit Katniss 18 7.321 13-06-2011, 01:20 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  In lumina Intunericului Mindy 3 3.567 19-04-2011, 11:11 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  [split] Lumina vine de la răsărit ( +16 / +18 ) Valleee 0 1.212 28-03-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Valleee
  Intunericul iubirii nestiute Miranda. 6 6.470 26-12-2010, 08:10 PM
Ultimul răspuns: curcubeu fara culori
  Oare cât? (SasuHina) Abbeh. 20 11.120 05-07-2010, 08:35 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Cand lumina e stinsa Axel . 1 2.549 09-05-2010, 06:30 PM
Ultimul răspuns: Akane
  Intunericul sinelui / Dark Inside [action / adventure] aurelia chircu 4 3.242 17-04-2010, 04:22 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Lumina de la capatul tunelului made Drama Queen 2 2.733 01-08-2009, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Zyspar
  Inger de lumina chrissta 7 6.360 23-06-2009, 10:25 AM
Ultimul răspuns: chrissta
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.766 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)