Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un zambet ce nu se uita niciodata

#1
Hellaw^^.Scuzati-ma ca nu am mai postat nextul la 'Ne soptim povesti' cand am vrut sa intru sa il postez am observat ca mi s-a inchis topicul probabil ca nu am mai postat de mult timp pt ca am avut probleme cu pc-ul:-<!

M-am hotarat sa-mi fac un alt fic multmai reusit:x.



Disclaimer:Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de mine) ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

Sper sa va placa!




Capitolul 1:



"Los Angeles,orasul visurilor care devin realitate.Cel putin asa credea o frumoasa si tanara actrita numita Sakura Haruno.Frumoasa si tanara actrita era una dintre cele mai faimoase actrite de la Hollyood.Era talentata,frumoasa,modesta,plina de viata si intelegatoare.Avea parul de o culoare neobisnuita,aceea fiind roz,ochii verzi,la fel de stralucitori ca un smarald.Avea varsta de 18 ani.S-a nascut intr-un mic satut numit Konoha,linistit,frumos si cu oameni cumsecade,dar la varsta de 5 ani s-a mutat impreuna cu familia sa in Tokio,iar la varsta de 10 ani s-au mutat in orasul in care locuiesc si acum:Los Angeles.Aici frumoasa rozalie si-a inceput cariera de actrita la 15 ani,iar acum este si un faimos fotomodel.Sakura are si o sora mai mica cu doi ani pe nume Angela,care isi croieste si ea o cariera de dansatoare profesionista.Parintii acestor doua surori au o firma de designeri foarte cunoscuta in lume.Deci se pare ca aceasta famile era lipsita de griji cu exceptia Sakurei.
Chiar daca parea ca are o viata minunata,trecutul acestei dive era dezastros.In urma cu sase ani,bunica ei pe care o iubea foarte mult si de la care a mostenit talentul de actrita,a murit dupa ce doi asasini au impuscat-o in cap.De atunci Sakura a devenit o fata puternica si s-a hotarat sa calce pe urmele bunicii sale.
Era ora 13:00,Sakura era la filmari.Filma pentru un nou film numit "V-am pierdut,va regasesc!",in care este vorba despre o fata care fuge de acasa iar timp de doi ani trece prin multe necazuri iar dupa toate acestea reuseste sa-si regaseasca familia.Sakura,bineinteles este personajul principal.S-a facut ora 16:00,rozalia terminase filmarile pentru ziua de azi.Isi lua la revedere de la colegii ei de platou,isi chema limuzina si pleca spre casa.Ajunsa la destinatie,intra in casa,o vila mare si frumoasa,o saluta pe sora sa si observa ca parintii ei nu au sosit inca.
-Hey Angela,unde sunt mama si tata?
-Mi-au lasat un mesaj in care scria ca vor veni acasa doar peste 4 zile caci vor pleca la New York la o intalnire cu nu mai stiu eu cine,blah,blah,blah.
-Mda,ok!spuse rozalia urcand scarile pentru a ajunge in camera sa.Peretii camerei sale erau de culoare albastra,acolo se afla un pat de doua persoane cu lenjerie alba si cu cateva efecte aurii pe ea,in partea dreapta un frumos balcon,iar langa usa balconului un mic birou unde se afla laptopul tinerei artiste,langa birou era un mic dulapior unde isi tinea unele obiecte,in partea stanga erau doua usi mai mici,prima usa era usa baii sale iar a doua usa marelui ei dressing.
Isi lasa geanta pe scaunul de la birou apoi pleca in baie unde isi facu un dus rece deoarece era foarte cald afara.Dupa ce facu dusul,merse in dressing-ul ei de unde isi alese o camasa mov,simpla,o pereche de jeansi negri,se incalta cu o pereche de sandale de culoarea camasii sale,iar apoi a plecat din nou in baie pentru as-i intinde parul.Isa dadu cu putin rimel,creion dermatograf,putin fond de ten si cu un luciu de buze cu aroma de capsuni,dupa care isi lua o geanta neagra in care isi puse iPodul,portofelul cu cartile de credit si cateva sute de dolari,un luciu de buze,un rimel,o oglinda si ochelarii ei Sable,,dupa care cobori jos in living unde o vazu pe sora sa uitanduse la Tv.
-Angela,sti nu am mai iesit de mult noi doua la un suc,vrei sa mergem acum?intreba sora mai mare a Angelei.
-Desigur!Chiar imi era dor sa mai iesim pe afara sa discutam ca intre surori.Asteapta sa ma schimb si vin in maxim 20 de minute!
-Ok,vezi sa nu fie 20 de ore!
Dupa cele 20 de minute,Angela era gata.Era imbracata intr-o blunza mai lunga,gri,o pereche de colanti negri,era incaltata cu o pereche de pantofi negri cu toc,parul ii era lasat liber pe spate,avea o geanta Hazel iar in mana isi avea iPodul.Cele doua surori plecara cu masina Sakurei,un Audi r8 negru,spre un restaurant de lux in care nu intra oricine.
Dupa aproximativ 35 de minute,cele doua surori ajung la restaurant.Intrara inauntru unde si comanda amandoua o prajitura si un suc Coca-Cola.Incepura amandoua sa discute despre diferite chestii.
-Angela,ce zici daca am face amandoua o vizita Konohai?Adica mie dor de prietenii mei,vreau sa vad ce se mai intampla pe acolo.Doar noi doua daca parintii nu au timp.
-Desigur!Eu cum aveam doar trei ani cand am plecat nu mai stiu cum era pe acolo.Deci vreau!
-Ok,atunci putem merge in aproximativ o saptamana cand termin filmarile pentru noul film!Ok?
-Da!excalama Angela entuziasmata.
Cele doua surori continuara sa isi faca planuri pentru calatoria in Konoha nestiind ce le asteapta acolo.




Personaje:
Sakura Haruno-> http://media.photobucket.com/image/sakur...5.jpg?o=13

Angela Haruno-> http://media.photobucket.com/image/anime...__.png?o=2

Astept critici!...
[Imagine: anigifego.gif]

#2
Yay, sunt prima! Imi place ca ficul tau e original. Desi e sasuskau, macar Sakura nu mai e fata noua care se imprieteneste cu toti mai putin cu sasuke care pare rece dar de fapt o iubeste...stii tu. N-am vazut greseli de tastare si nici gramaticale iar asta e din nou bine. Ce nu-mi place:
1. Dupa semnele de punctuatie se pune spatiu. De exemplu: "sa in Tokio,iar la varsta de 10 ani" arata mai bine "sa in Tokio, iar la varsta de 10 ani" si la fel "rimel, creion dermatograf, putin fond de ten" in loc de " rimel,creion dermatograf,putin fond de ten". Cu spatii arata mai aerisit.
2. Dialogul e cam sec. Replicile sunt cam scurte si puse parca aiurea.
"hei, vrei sa mergem la un suc?", "da, sigur".
Puteau sa-si vorbeasca mai mult, sa dezvolti putin, chiar daca e o simpla intrebare.
3. Nu prea ai descriere. Puteai sa descrii sentimentele personajelor sa descrii studioul unde lucreaza Sakura, sa descrii mai mult imprejurimile. Cand scrii un fic, trebuie sa descrii cu lux de amanunte absolut totul ca cititorul sa se transpuna mai usor in poveste.
4. Actiunea mi se pare putin grabita, iar capitolul e cam scurt avand in vedere ca e primul capitol. Puteai sa vorbesti mai mult despre trecutul fetelor si al parintilor, despre cum au ajuns ele aici.
Oricum abia astept nextu'. Banuiesc ca in Konoha Sakura se intalneseste cu Sasuke si se indragostesc dandu-si seama ca s-au iubit in tot acest timp. Sau ceva de genul, pentru ca titlul e "un zambet care nu se uita niciodata".
N-am vrut sa te critic pre aspru, ar putea fi un fic foarte bun. Doar lasa-ti imaginatia sa zboare...
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#3
Mersi Unia pentru sfaturi,o sa incerc sa le iau in considerare:x!





Capitolul 2:




...In restaurant cele doua surori continuara sa isi faca nenumarate planuri pentru calatoria in Konoha.Amandoua erau entuziasmate nu stiau cum sa-si exprime bucuria.Peste aproximativ 20 de minute cele doua fete decid sa se reintoarca acasa.Pe drum Angela ii propune Sakurei:
-Sakura, vrei sa dam o mega-petrecere acasa,acum ca parintii sunt plecati?Adica suntem si noi mature, rebele si responsabile!
-Angela, Angela!spune rozalia dadandusi cu palma peste frunte.Eu maine de dimineata am filmari, nu crezi ca ar trebui sa dorm?Adica daca vrei petreceri du-te draga, in club si fa-ti de cap ca ai 16 ani!
Angela isi puse mainile in san si spune:
-Mai lasa-ma,mereu tu esti cea responsabila si cuminte!Adica fa-ti si tu de cap putin!
-Fata, nu intelegi ca maine am filmari de dimineata?Nu vreau sa intarzi,ce nu intelegi?Ca daca as avea timp liber m-as duce intr-un club si as veni la 6 dimineata acasa, dar daca vezi ca nu am timp de ce tot ma bati la cap!Adica ai cale libera sa pleci sa te distrezi!Nimeni nu te opreste!
-Dar daca afla mama?Adica mereu zice "Angi, daca vrei sa pleci in club,discoteca sau petreceri iti ceri voie!", de parca am 12, nu am, am 16 si sunt o adolescenta matura, dar parintii cred ca am 12 ani.Sti cat ma pot enerva?
Rozalia ii dadu usor cu palma peste capul surorii sale, Angela o intreba de ce a facut asta si raspunse...
-Ca sa te trezesti, toant-o!Fac asta pentru-ca le e frica sa nu patesti ceva!Haide in seara asta facem o exceptie, te duci in club si daca parintii afla o sa le zic ca eu ti-am dat voie!Fi linistita!zambi frumoasa noastra actrita.
-Mersi mult, surioara!Raman datoare!
Cand ajunsera acasa,Angela merse direct in camera sa pentru a-si anunta prietenii ca diseara va pleca in club,si pentru as-i aduna gasca cu care va merge.
Sakura merse si ea in camera sa.Cand intra inauntru telefonul acesteia incepu sa sune, se uita sa vada cine e, dar nu rezolva nimic, apelul pe care il primi era necunoscut.Raspunse crezand ca e doar un fan sau dusman care ii aflase numarul de telefon.
-Alo!Cine este?intreba politicos rozalia.
-Nu te intereseaza chestia asta.spuse o voce rece.Asculta aici Miss Diva anului, tu ma cunosti pe mine si eu pe tine, dar nu ne-am mai vazut de mult timp, acum sunt in Los Angeles, daca vrei sa vezi cine sunt, hai in seara asta pe la ora 22:00 in fata platoului tau de filmare!Sunt sigur ca o sa te bucuri de surpriza!si cu aceste cuvinte autorul apelului,inchise.Sakura ramase putin ingrijorata, dar hotarata sa mearga unde ii ceru auotorul apelului.
Isi puse geanta pe scaunul de la birou si se aseza putin sa se odihneasca in patul sau.Incet,incet rozalia adormi cu gandul la apelul ce il primise.Nu peste mult timp, in camera ei intra Angela, era imbracata in niste pantaloni de blugi stramti, taiati putin pe genunchi, un maieu negru de la Nike, o pereche de pantofi cu toc negri iar parul lasat liber pe spate.O trezi incet pe Sakura anuntand-o ca pleaca impreuna cu prietenele sale in club.Sakura aproba din cap iar dupa ce sora sa iesi din camera, se dadu jos din pat dupa care merse in baie sa isi aranjeze parul, iesi din casa si se indrepta spre masina ei plecand spre locul unde ii ceru anonimul.
Ajunsa acolo se dadu jos din masina, merse in fata platoului si observa o silueta apropiindu-se de ea.Cand ajunse fata in fata cu Sakura, mare ii fu mirarea rozaliei, autorul apelului necunoscut era nimeni alta decat rivala dar si prietena ei din trecut, Ino Yamanaka,o fata blonda cu ochi albastri ca marea, a fost prima prietena a Sakurei dar si prima rivala, deoarece mereu se certau din cauza unui baiat incantator numit Sasuke Uchiha.
-Mai, mai, ai venit!Se pare ca acum esti mai curajoasa spre deosebire de acum 13 ani!zambi Ino.
-Ino..., te-ai schimbat mult.Pot spune ca-mi pare bine sa te revad, intr-un fel!Ce te aduce prin Vegas?
-Destinul!Am venit cu fratele meu in vizita!Si ma gandeam sa te vizitez si pe tine,domnisoara Miss Diva Anului!
-Asculta Ino,nu am fite de vedeta, sunt tot eu fetita din trecut doar ca am un caracter total schimbat... . Asa ca fi linistita nu ma dau mai presus ca nimeni!
-Asa sa fie!Si tu te-ai schimbat foarte mult, recunosc!
-Si Sasuke..., ce ai facut l-ai cucerit?Sau inca iti incerci norocul cu el?Imi imaginez ca s-a facut mult mai frumos decat era, nu?
-Am avut o relatie cu el..., a durat o luna.Dar am decis sa ne despartim pentru-ca avea prea multe fane.zise Ino razand.Mi-a zis ca va astepta fata cu zambetul fermecator, chiar daca habar n-am la ce s-a referit.
-Mdea.Sakura ramase putin pe ganduri, zambet fermecator... . Vrei sa dormi la mine in seara asta?Sunt singura,ei bine doar cu servitoarele dar nu ne baga ele in seama!
-Sigur!Dar nu mi-am adus pijamale, nimic!zise blonda dezamagita.
-Nu e nimic, am eu destule!
Ino,aproba fericita si se urca in masina rozaliei porinind spre vila acesteia.
Pe drum cele doua isi mai povesteau ce se intamplara cu ele in tot acest timp.
-Si Hinata ce mai face?E tot la fel de timida?Imi e tare dor de ea!zise Sakura.
-E foarte bine, e impreuna cu baiatul visurilor ei, Naruto!Si nu mai e la fel de timida!
Sakura ramase uimita si isi aduse aminte de nebunul ei coleg de banca de la gradinita, Naruto.
-Imi pare bine, Naruto nebunul, e tot la fel de imatur nu?
-Cam asa ceva, dar arata bine, pe bune.
Au barfit si au discutat pana ce au observat ca au ajuns acasa.Intrara incet inauntru, dupa care Sakura ii facu turul marei vile in care locuia, apoi au plecat in camera Sakurei, unde rozalia ii darui prietenei sale o pijamaua formata dintr-o pereche de pantaloni scurti mov si un tricou mov cu o inimioara neagra in fata.Se schimbara amandoua in pijamale dupa care se pusera in pat continuandu-si discutiile.Sakura i-a zis ca saptamana viitoare vrea sa faca o vizita impreuna cu sora sa, Konohai.Ino spuse ca va pleca tot saptamana viitoare din Vegas.Dintr-o data telefonul blondei suna, era fratele sau, Yan, un baiat de 21 de ani, blond cu ochii verzi.Blonda raspunse si ii spuse fratelui sau va dormi la Sakura, acesta se linisti si ii dori o seara placuta dupa care inchise.
Sakura si Ino mai statura o ora de vorba dupa care adormira amandoua.
...


Ino Yamanaka-> http://media.photobucket.com/image/ino%2...o2.jpg?o=4

Sasuke Uchiha-> http://media.photobucket.com/image/sasuk...m.jpg?o=46

Yan-> http://media.photobucket.com/image/anime...an.jpg?o=3

Hinata Hyuuga-> http://media.photobucket.com/image/hinat...00.jpg?o=2

Naruto Uzumaki-> http://media.photobucket.com/image/narut...ru.jpg?o=4

Scuzati ca e scurt dar nu am putut sa scriu mult acum:(.Scuzati-mi greselile!

#4
Buna!Am trecut pe aici ..pe animezup si am vazut un fic cu un titlu dragut..dar era SasuSaku..ce sa-i faci ??asta e viata...m-am gandit ca iar o sa fie vreun fic din ala tipic sakura eleva noua..sasuke dur..si rau ...bla bla bla...ino rivala.Dar nu a fost asa ..chiar m-a impresionat ..de cate ori s-au mutat .bunica ei ..:zuppy02:Imi place cum scrii...cati ani ai ? 13-14? in fine...deviez...:zuppy06: curoajoasa fata ca sa dus atunci cand a primit apelul ala..io nu mas fi dus.. daca o omora cineva?:O se termina ficul :O O_o vai de capul nostru ..descrierea...nici mie numi place descrierea sentimentelor si asa mai departe ..in afara de aspectul fizic ..dar sa stii ca nu te critic aici la partea asta :P:P..ai scapat ..Dialog:e bunicel dar cam simplu.de exemplu aici:-Sigur!Dar nu mi-am adus pijamalele,nimic!
-Nu e nimic,am eu destule! :-? e cam banal ..uite si varianta mea
-Sigur,mi-ar face placere dar din pacate nu am stiut ca o sa ma reintalnesc cu tine asa ca nu m-am pregatit,nu mi-am adu pijamale.Aici am venit doar cu geanta pe umar!Nu am nimic cu mine!
-Nu e nimic dupa atata timp ,macar cu o pereche de pijamale sa te imprumut!Cate avem de povestit.Nu as rata asta pentru nimic in lume!

Uite am facut un dialog de un rad ..intr-un dialog de cinci randuri ..e o evolutie..Naratiune:exista si imi place cum narezi ...in concluzie este un fic frumos si cred ca o sa aiba succes.
P.S: am dat din greseala ESC si am pierdut jumatate de post ..a trebuit sa o iau de la capat ..sper ca nu m-am straduit degeaba si astept evoluari odata cu next-ul...Succes!

#5
Wow:x
Deci multumesc enorm pt ca ma incurajati si imi dati sfaturi:X
Love_neji_forever=>am 13 ani:)) mersi mult:*


Capitolul 3:


...Dimineata sosi in Los Angeles.Razele soarelui intrata pe fereastra frumoasei actrite, Sakura, reusind sa le trezeasca pe cele doua prietene.Se dau usor, jos din pat, isi zic "Buna dimineata!", dupa care Ino, pleaca prima la baie deoarece era oaspete.Peste 20 de minute in care Sakura si-a deschis laptopul sa isi verifice e-mailul, Ino iesi din baie spunandu-i Sakurei ca poate intra.Rozalia intra in baie, isi facu toaleta de dimineata, se aranja si tot dupa 20 de minute iesi din baie si observa ca Ino era deja imbracata intr-o pereche de blugi scurti, un maieu mov simplu si incaltata intr-o pereche de sandalute negre.Se imbraca si Sakura dupa care mersera amandoua in bucatarie pentru a lua micul dejun.Rozalia merse sa vada daca sora ei, Angela se trezi.Intra in camera si observa ca blonda de 16 ani dormea dusa.Linistita ca sora ei a ajuns cu bine acasa, merse in bucatarie unde o vazu pe Ino la masa, se aseza si ea si luara micul dejun.Intre timp pe scari cobori Angela somnoroasa de tot.Zise "Buna dimineata!" iar cand isi deschise mai bine ochii o vazu pe Ino.Sakura vazu ca ramase uimita si o lamuri si pe sora ei mai mica cine era Ino si ce cauta aici.Cand s-au mutat din Konoha, Angela avea doar 3 ani si nu prea o cunostea pe Ino.
-Ei bine fetelor, eu trebuie sa plec la filmari.spuse Sakura trista.Imi pare foarte rau ca nu mai pot sa stau, dar va las pe voi sa va mai cunoasteti si sa iesiti la un suc daca vreti.Ok?
Ino si Angela, au aprobat amandoua din cap, dupa care si-au continuat micul dejun.Sakura se urca in limuzina de data aceasta si pleca spre studio.Pe drum rozalia se gandi la ce a zis Ino... Sasuke asteapta fata cu zambetul fermecator, adica Sakura.In trecut cand rozalia locuia in Konoha, Sasuke ii zise pentru prima oara "Ai parul roz si ochii verzi si stralucitori dar zambetul tau e cel mai fermecator!".Isi aminti ca era innebunita dupa el, dar era curioasa cum arata acum, ce caracter are?Erau multe de rfevazut in Konoha iar Sakura era nerabdatoare sa plece.Fara sa-si dea seama a observat ca a ajuns la platoul de filmare.Cobori din limuzina si intra inauntru.Isi saluta colegii de platou dupa care plecase la machiaj.Platoul era o sala mare cu diferite chestii si obiecte, cu multe camere de filmat si multe lumini.In salonul de machiaj Sakura astepta make-up-erul, dintr-o data in salon intra regizorul, care ii spuse ca va avea o colega noua de platou aceea fiind Mariah Chedrwik care va juca rolul surorii sale.Sakura o cam detesta pe Mariah aia,era o mini-actrita dar cu multe fite, cu parul blond vopsit si ochii caprui, dar nu avu ce face asa ca aproba.Cand Sakura iesi din salonul de machiaj unde fu intampinata de Mariah Chedrwik.
-Sakura, ce bine imi pare sa te cunosc!Eu sunt Mariah Chedriwk si sunt incantata sa joc in acest film mai ales ca voi fi sora ta.
-Mda, incantata de cunostinta!Sper sa te descurci si sa rezisti presiunii de a juca intr-un film mult asteptat de catre telespectatori.spuse Sakura incercand sa fie putin mai dura.Mariah se intreba la ce s-a referit, dar era prea tarziu sa o intrebe caci rozalia incepea deja filmarile.Dupa ce Sakura a filmat toate secventele pentru ziua de azi s-a hotarat sa ramana sa vada cum se descurca colega ei de platou, Mariah.Observa ca nu se descurca rau dar nici foarte bine.Vazand ca nu mai are ce face, rozalia isi saluta colegii si pleca spre limuzina sa indreptandu-se spre casa.Ajunsa la destinatie, intra inauntru unde se sperie de muzica data la maxim care venea din camera Angelei.Sakura urca repede scarile si merse direct in camera surorii sale.
-Angela!!!Ce faci aici, imi zboara creierul de la zgomotul asta!
-Ce?intreba Angela neauzind ce a zis sora sa.Oprise muzica si intreba si acum ce a spus iar Sakura mai zise inca odata.
-Ei bine am zis sa ma distrez si eu putin cu Ino, ne facem de cap!Sti Ino e mai rebela decat tine, tu mereu ai treaba pentru chestii din astea!
-Nu e adevarat!Imi place ce fac si nu vreau sa imi termin aici cariera doar pentru ca sora mea vrea sa asculte muzica la maxim cu mine, da?Acum daca vrei sa asculti muzica, ia-ti castile si asculta la maxim, pentru-ca Ino vine cu mine!spune Sakura iritata de situatia in care era.Angela se bosumfla si se tranti in pat dupa care rozalia pleca impreuna cu Ino in camera ei.Sakura ii povesti prietenei sale cine e noua ei colega de platou, se pare ca si Ino o detesta pe aceasta actrita, Mariah Chedrwik.Dintr-o data telefonul blondei suna, era din nou fratele sau, o anunta ca trebuie sa se intalneasca amandoi deoarece vor sa viziteze o cladire.Ino aproba si isi ceru scuze prietenei sale rozalii ca nu mai poate sa stea.Sakura intelese si ii spuse:
-Nu e nimic Ino, o sa ne mai vedem, saptamana viitoare merg in Konoha adica putem pleca impreuna tu cu fratele tau iar eu cu sormea, nu?
-Corect!Ei bine ne vedem luni la aeroport!O sa te sun eu si o sa ne intalnim!De abia astept!spuse Ino entuziasmata.
Sakura isi lua la revedere dupa care Ino pleca.Sakura merse in camera sa unde intra pe Yahoo!Messenger, avea foarte multe mesaje de la fanii care au descoperit ID-ul acesteia.Nu ma sta mult si iesi de pe YM.Era ora 18:24.Sakura merse sa manance ceva dupa care se aseza pe canapeaua din living si incepu sa se uite la un film.Langa ea veni si Angela care isi ceru scuze pentru discutiile de mai devreme iar Sakura facu la fel.Fericite ca s-au impacat au continuat sa se uite impreuna la film... .



P.S->capitolele sunt mai scurte deoarece fiecare are ideea lui!:D



Mariah Chedrwik-> http://media.photobucket.com/image/anime...l.png?o=14

#6
Capitolul 4:


.....Au trecut zile, in care rozalia munci din greu pentru a termina filmarile.Era luni, ora 6:00 dimineata.Ceasul Sakurei suna.Se trezi somnoroasa si se dadu jos din pat.Merse spre baie unde facu un dus, se spala pe dinti si se aranja, dupa care merse in dressing-ul de unde isi alese o rochita alba simpla, si se incalta cu o pereche de sandalute albe fara toc.Merse in camera Angelei unde o trezi si pe ea sa se pregateasca pentru plecarea in Konoha.Aceasta merse in baie unde isi facu si ea toaleta de dimineata.Cand amandoua erau pregatite si-au luat bagajele dupa care au mers impreuna cu parintii lor pana la aeroport.Acolo isi luara la revedere de la iubitii lor parinti dupa care se intalnira cu Ino si Yan.Sakura il imbratisa pe Yan iar Angela facu la fel.
-Ati crescut mult fetelor!Aratati foarte bine!spuse Yan imbratisandu-le.Fetele i-au multumit iar apoi sau urcat cu totii in avion.In drum spre Konoha, cei patru au discutat diferite chestii despre ce li s-a mai intamplat, ce se mai intampla in Konoha si multe altele.
Dupa un drum de aproximativ 8 ore in care s-a si dormit, cei 4 ajunsera in Konoha.Atat Angela cat si Sakura ramasera uimite, Konoha nu mai era sat ci era un oras foarte modernizat.
-Ino, Yan!Sunteti siguri ca aici e Konoha?Adica nu arata a sat.spuse mirata rozalia.
-Aaa, nu v-am spus?Konoha de 4 ani a devenit oras deoarece numarul de locuitori s-a marit si a fost nevoie sa devina un oras, foarte cunoscut in prezent!ii raspunse Ino.
Cele doua surori ramasera socate!Dupa 10 minute cei 4 plecasera in oras.Sakura si Angela se indreptara spre un hotel de 5 stele in care vor locui timp de 3 luni, iar Ino si Yan spre casa lor.La hotel, rozalia plati cazarea pentru 3 luni dar din nefericire nu a putut sa scape de numerosii fani care erau pe acolo fara sa faca cate o poza si sa dea cate un autograf.Dupa pauza de 30 de minute, plecasera la etajul 3, camera 285.Intrara inauntri si vazura o camera spatioasa cu doua paturi de doua persoane cu obiecte de lux, doua bai si 2 sifoniere imense.Se pare ca fetele nu au fost mintite, intradevar aceasta camera era cea mai mare si frumoasa camera din hotel.Despachetara totul iar dupa aceea se hotarara sa mearga in locul unde au locuit.Au luat un taxi care le-a dus la destinatie.Cand au ajuns acolo s-au linistit vazand ca era la fel cum au lasat ele.Cladiri frumoase , copaci, flori, dar casa nu mai era deoarece a fost daramata acum multi ani.Amandoua mersera spre parc.Acolo Sakura observa un baiat care statea cu spatele.
-Angela, mergi te rog pana la Hinata acasa sa anunti venirea noastra aici?Eu mai vreau sa raman sa admir locurile!Te rog surioara!spuse Sakura, Angela aproba din cap avand un zambet larg pe fata.Blonda lua un taxi si se indrepta spre casa Hinatei.In parc, rozalia isi facu curaj si merse langa acel baiat.Il intreba politicos daca deranjeaza iar cand cei doi sau uitat fata in fata au ramas amandoi dea dreptul socati.
"-Sakuraa?????
-Sasukee????"
Intrebara amandoi socati.
-Ce, ce cauti aici, Sakura?Cum ai ajuns aici?Cineva vrea sa imi joace o farsa?intreba baiatul brunet inca socat.
-Ssauke, te-ai schimbat total fizic!Sunt aici in vizita!Deco nu-mi vine sa cred, Sasuke!Esti atat de...atat de.. fru-frumos!spuse aceasta facandu-si curaj dar rusinandu-se putin.
-Mersi!Si tu, esti mult mai frumoasa decat la Tv!Aceasta ii multumi politicos dupa care Sakura observa ceva ciudat.Sasuke avea cercel in ureche si un tatuaj marfa pe mana.Ce s-o fi intamplat cu el?A devenit baiat rau?Se intreba aceasta.Cei doi se aseazara pe o banca si au inceput sa discute.
-Deci..cum merge cu liceul?Ai rezultate la fel de bune ca si la gradinita, nu?intreba rozalia.
-Mda, ceva de genu!Adica nu am rezultate extrem de mari dar rezultate bune am!Dar tu?
-Eu nu ma mai duc la liceu, Sasuke!Iau ore acasa, deoarece unii din licee se prea uitau la mine deoarece sunt cunoscuta si ma simteam jenata asa ca am decis sa iau ore acasa si ma descurc destul de bine!Sasuke ii zambi si se aproprie tot mai mult de Sakura.Aceasta rosi toata ne-mai stiind ce sa faca.O lua in brate, ii puse mana pe barbie si ii intoarse fata spre el, dupa care brunetul isi apropie buzele de buzele rozaliei si incerca sa o sarute dar aceasta la inceput, nu vru sa formeze sarutul dar intr-un sfarsit cedase presiunii si amandoi formara un sarut romantic si pasional.... .
-Sakura!Sakura!striga Angela.
-Ce, unde, cum?striga rozalia somnoroasa.Cand deschise ochii realiza ca totul a fost doar un simpu vis.
-Sakura!De ce iti intinzeai buzele in somn?intreba blonda confuza.Sakura ii spuse ca nu stie, si ca probabil i se paru.Angela ramase tot la fel de confuza.
Dupa o ora de despachetat fetele au hotarat sa mearga la fota lor casa.Luara taxiul si ajunsera la destinatie.Au observat cum casa lor a fost daramata apoi sau indreptat spre parc unde Sakura vazu din nou un baiat,o ruga pe sora ei sa plece pana la Hinata iar apoi se indrepta spre baiat...
-Sasuke?...






p.s->scuze ca e scurt:((

#7
Capitolul 5:




....-Sasuke?..intreba rozalia sperand ca e baiatul din visul ei.Dar cand se intoarse acel
baiat cu fata observa ca nu era el.
-Imi pare rau, nu ma numesc Sasuke!Stai putin, nu cumva esti Sakura Haruno?Frumoasa actrita de 18 ani din Los Angeles?Rozalia spuse ca ea e, iar baiatul cu ochii negri si parul de un negru sters ramase uimit.Deci il cauti pe Sasuke Uchiha, nu?
-Da!Il cunosti?Daca da, imi zici unde e?Te rog mult!intreba Sakura agitata.
-Sigur!E foarte cunoscut in partea asta a orasului!Este cel mai bun photograph din zona, face niste poze minunate!zise baiatul.Apropo eu ma numesc Sai!
-Incantata de cunostinta, Sai!Acum, scuze ca par putin nepoliticoasa dar sunt putin grabita, nu sti unde l-as putea gasi pe Sasuke Uchiha?Sai ii spuse unde il poate gasi, iar rozalia ii multumi, dupa care plecase din parc, mergand spre statie unde o astepta pe sora sa.Dupa 10 minute de asteptare, Sakura o vazu pe Angela apropiindu-se de ea impreuna cu una din cele mai bune prietene ale Sakurei din copilarie, Hinata, o fata cu parul negru albastrui si ochi mov spre albi.Era timida in trecut dar dupa spusele lui Ino a devenit mai curajoasa.
-Sakuraaaaaaaaaaaa!!!striga Hinata alergand spre ea si luand-o in brate.Ce dor mi-a fost de tine!Nu pot sa cred ca ai venit!spuse plangand Hinata.
-Hinata, imi pare foarte bine sa te vad!Mi-a fost tare, tare dor de tine!Vad ca te-ai schimbat muuult!Cele doua prietene timp de 5 minute sau imbratisat continuu facand-o pe Angela sa se plictiseasca.
-Hei fetelor mai stam mult?Ma cam plictisesc!Vreau si eu sa vizitez Konoha nu sa stau in statie!
Hinata si Sakura se amuzara putin iar apoi cele 3 fete se indreptara spre o pizzerie.Sakura isi puse o pereche de ochelari de soare Sable pentru a nu fi cunoscuta de catre unii fani.Ajunse la pizzerie, isi comandara toate o pizza, si incepura sa discute ce li s-au mai intamplat in acesti 13 ani.
-Si, Ino mi-a zis ca esti impreuna cu Naruto, e adevarat?
-Da, acum ca sunt putin mai curajoasa am avut curaju sa ii marturisesc ce simt pentru el si el a facut la fel.Iar dupa aceea a venit un sarut!Asta s-a intamplat cam acum un an si cateva luni.Ne intelegem foarte bine si nu ne-am certat decat odata.Si cearta aceea a fost minora.
-Ehh, ma bucur foarte mult pentru voi!Si sper sa fiti impreuna pentru tot-deauna!
-Mersi mult!Dar tu?Cu cine esti impreuna?Pun pariu ca e super dragut si foarte norocos ca te are!zise Hinata voioasa.
-Mda, care o mai fi si ala?zise rozalia amuzata.Sunt solo, Hinata!!!Nu am timp de baieti... .Hinata se intrista si ii spuse ca isi va gasi baiatul inimii sale.Sakura zambi amintindu-si de Sasuke, care era... baiatul inimii sale in copilarie dar acum nu stia nimic despre el.
Trecura 2 ore iar fetele se plictisira de pizzerie asa ca iesira si se indreptara spre centrul orasului.
Konoha se schimbara mult spre uimirea celor doua surori.Avea multe cladiri mari si frumoase.Avea multe locuri de vizitat, trafic greu si multe altele.Sakura si Angela credeau ca vin sa se relaxeze sa stea departe de aglomeratia Los Anges-ului, dar se pare ca nu scapasera.
Hinata le spuse ca in zona in care au copilarit ele, e inca admosefra de sat linistit si frumos, asa ca au hotarat sa se indrepte spre locurile copilariei lor.
Ajunse acolo au putut fi orbite de frumusetea naturii.Era la fel cumlasara cele doua surori, satul linistit si frumos.Hinata si Angela s-au hotarat sa mearga dupa o sticla de apa.
In timp ce ele erau plecate Sakura se aseza pe banca cand de odata un baiat cu parul brunet, si ochii de acceasi culoare, bine lucrat si cu un parfum minunat se aseza langa rozalie spunandu-i "Buna!", cand actrita se uita la el ramase blocata...
-Sasuke Uchiha?intreba aceasta
-Sakura?Sakura Haruno?Ce cauti aici?Sigur esti cine cred eu ca esti?intreba acesta socat.
-Sunt Sakura Haruno, tu esti Sasuke Uchiha nu?
-Da eu sunt!Ce cauti aici?Nu pot sa cred ca stau cu tine pe banca!Ador cum joci in filme!
-Stai, ce s-a intamplat cu tine?Recunosc te-ai facut mult mai frumos decat erai, dar nu ma comport cu tine ca un idol, tu nu esti fanul meu, tu esti un amic din copilarie, asa vreau sa te vad!Nu vreau sa te uiti la mine ca la un star, vreau sa te uiti la mine ca la o simpla amica..., spuse rozalia lasand o lacrima sa ii cada pe obraz.
-Sakura...te-ai schimbat mult, atat fizic cat si psihic.Ma bucur ca nu esti o diva cu fite.Am vrut doar sa te incerc, sa vad daca am cu cine vorbi!Nu sunt genu de fan al altora, sunt propiul meu fan!
Sakura se linisti si zise:
-Ce bine!Imi pare rau ca am lasat sa curga pe obraz acea lacrima.Nu am putu rezista cand am vazut ca ma crezi superioara tie!Imi pare foarte rau!Brunetul spuse ca nu e nimic si o lua de mana si ii zise:
-In sfarsit a venit fata cu zambetul fermecator!...

#8
Buna...am picat si eu pe la tine...
Sa incepem :study:
1capitolele sunt prea mici,straduiestete sa le faci mai mari.
2dialogul predomina,te sfatuiesc sa mai tai din el...nu da bine atat dialog.Macar nu e sec...^_^"
3naratiunea este proasta
4descrierea...cred ca a plecat la mare...
Greseli ;|
"-Sakuraaaaaaaaaaaa!!!..."-wow...nu trebuie sa scrii asa ca sa para ca o striga cineva.Mai degraba poti sa scrii -Sakura!!!...:D eu zic ca e mai bine asa;)
"...muuult!..."-era suficient sa spui mult!...fara sa pui accent pe "u" ;)
cam-c-am
"Sakura isi puse o pereche de ochelari de soare Sable pentru a nu fi cunoscuta de catre unii fani." - hai ca asta e buna =)),doar o pereche de soare=))?Puteai sa spui si tu ca si-a mai pus o esarfa ceva...pai daca ai doar ochelarii de soare =)) te recunoaste si bunicamea=)))
"Konoha se schimbara ..."-suna mai bine Konoha se schimbase...
"...cumlasara..."-cum lasasera
putu -putut
Astea sunt greselile.
Ai grabit actiunea,da rau de tot,ideea nu este originala...alt fic cu SasuSaku si cu NaruHina :stress:
Titlul fic-ului ma atras cel mai mult,in rest,am adormit cand ti-am citit povestea...:help:
Pune next-ul...
Ja!:bye:

#9
Imi pare rau ca am grabit actiunea si am greseli...o sa incerc sa nu mai fac...


In legatura cu fic-ul iau o pauza..adica in aceste zile nu am timp sa scriu fic-ul dar tot voi pune next-ul, doar am vrut sa va anunt pentru a nu se inchide!:D
Multumesc:)

#10
Am ajuns si eu pe aici.Ideea imi place adica nu prea am intalnit faptul ca Sasuke o asteapta pe Sakura.Numai partea in care Sakura este cantareata am intalnit-o de multe ori.Dialogul uneori este sec si il folosesti cam des.Poti sa il inlocuiesti cu naratiune ca sa fie mai bine.Descriere...pune mai multa ca nu prea am vazut.
Mi-a placut ironia lui Sasuke cum ca este cel mai mare fan al Sakurei.Chiar am incepu sa rad,la inceput nu credeam ca el a zis asta.
Astept sa revii din pauza si sa pui nextul fiindca ne-ai lasat in suspans si mie una nu-mi prea place asta.
Succes la next,bye:-h
[Imagine: anime_music.jpg]
I love my sys Hanako-chan , Abigail and ellamanu .Daca va luati de ele ati incurcato!X-(



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Zambet de trandafir [ YAOI ] Kohoko-sama 4 3.834 03-01-2014, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [+18] Niciodata 100% sigur. Alexandra Miau 2 2.321 28-06-2012, 01:33 PM
Ultimul răspuns: Lexxu
  Ultimul zambet Addeh 53 31.458 17-10-2011, 02:57 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Ura nu va fi niciodata Dragoste [yuri... + 16] Liar 5 4.278 03-08-2011, 01:15 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Uita de tot si aventureaza-te cu mine Zăpă 47 23.996 10-02-2011, 07:57 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Niciodata sa nu spui "Adio" ! Marina. 24 14.316 27-11-2010, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Tradarea doare dar o poti uita! akadella 5 3.972 24-08-2010, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Paradox 。◕‿◕。


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)