Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mirror of love

#31
hmmm imi place foarte mult ficul tau...adorabil
pfff greseli nu ai avut...cu exceptia uneia :nnumai-numai, dar banuiesc ca a fost o greseala de tastare...tuturor ni se poate intampla asta
de abia astept sa vad ce mai comenteza zen...si chiar mi-ar placea ca Sara sa ramana cu Alex^_^
astept nextul si spor la scris^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#32
uuu...acum sa pun next. mersi ~Ally~-chan pentru comentriu.sa vedem ce se mai intampla.

Cap.VI:O discutie si gata!
Stateam rezemata de perete , cu paharul de sampanie in mana. Priveam in gol. Gandul imi era departe. Ma gandeam la destin si la oglinda dragostei. O fi oare adevarat? Ma gandesc incontinuu. Dar la ce ma gandesc. Sunt asa de confuza. Muzica era data la maxim. Luminile culorate erau peste tot in camera. Dar aceste lucruri nu ma puteau trezii din visare. Am auzit de la etaj niste voci , parea ca se certau. Ceilalti nu le puteau auzi. Nici eu nu puteam sa aud foarte bine , asa ca m-am decis sa vad cine se cearta si de ce. Aveam o impresie ciudata ca Zen si Alex ,,discutau". M-am indreptat spre usa unei camere. Se pare ca de aici se auzeau zgomotele. M-am rezemat de usa,ascultand cearta. Se pare ca despre mine vorbeau.
-Sara e a mea! Mi se paru ca este vocea lui Zen.
-Da , sigur. Vezi-ti de fufele tale , bine? Eu tocmai m-am impacat cu Sara. Ii raspunse Alex.

Din greseala am apasat pe clanta si usa se deschise. Am fost vazuta imediat. Mi-am lasat capul in jos , gandindu-ma. Amandoi se uitau la mine , erau rusinati. Ma gandeam... Am ajuns subiect de discutie pentru niste baieti? Cred ca este momentul potrivit sa discut cu Zen. Sa il fac sa regrete tot ce mi-a facut! Nut-i fa griji Zen! N-o sa scapi asa usor de mine. Mi-am ridicat privirea spre baieti. Ii priveam insistent.
-Zen , trebuie sa vorbim intre patru ochi. Alex , ne lasi te rog frumos singuri? Am intrebat eu.

Alex nu mai zise nimic , si vine spre iesire. Inainte sa iasa , imi spune la ureche:
-Ai grija. Fratele meu are ceva in minte.
Am ras incet,si i-am zis ca n-o sa-l insel , sa stea linistit. Si iesi , inchizand usa dupa el. M-am asezat pe un scaun de langa birou , gandindu-ma ce sa-i spun. Sa inteleaga o data pentru totdeauna ca nu mai sunt iubita lui , ca nu mai sunt papusa lui cu care sa se joace. Dupa minute de liniste , el rupse tacerea. Parea calm , ciudat de calm:
-Deci , pisicuta... Te-ai impacat cu frate-miu?
-Da. Despre asta trebuie sa vorbim. V-am auzit mica voastra ,,discutie". Vorbeati de mine. I-am zis enervata.
-Ua... Nu te-am vazut asa niciodata. Ce zici? Il lasi pe fraierul acela si te intorci la mine? Ma intreba el calm.
Am ras mai mult in batjocura. Cred ca stia ce o sa spun eu.
-Sa-ti spun eu ,,dragutule". Raspunsul este nu. I-am spus eu , ridicandu-ma si plecand.

"Lasa ca vedem noi cine rade la urma."

____________________________________________---
cam atat...este un capitol foarte scurt.seara nu se termina aici,nu va speriati :D

#33
i'm first:>...so...sa revenim la fic
descrierea e buna, naratiunea la fel, dialogul bun, cum am mai zis ideea e originala.
astept nextu'
chu & gambate & kissu':*:X:*:X
[edit] pune nextu' te rog ca maine ma duc la scoala si daca mor o sa ma ai pe constinta!
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#34
I luv u ...esti sinura persoana care pun din ora in ora parti ale ficului ..deci ..esti magnifica :)) ...
Doamne ..Zen...8-| ma lasi rece frate ,...pe cansd Alex..:->,,
Astept nextu.Chu:*:*:*
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#35
bun...am aterizat si eu pe aici :))...ficul este frumos...ideea originala....il citesc de cand l-ai inceput,chiar daca nu am avut ocazia sa postez un coment :)....capitolul este cam scurtut :)....ai avut 2 greseli:
culorate=colorate
nut-i=nu-ti
Poate mai ai dar eu nu le-am vazut.....Te astept cu urmatorul capitol si sa fie mai luuung ;;)...chuu sh gambate :*

#36
Deci:d
Greselile ti le-a spus Lost_in_love:d...descrierea imi place:x....dialogul e super.....si nu e sec...ador ficul....si ideea e originala
Ooo fratiorii se bat pentru pisicuta;;)...cine castiga....Zen cu siguranta nu...sau poate da;;)
Astept nextu'
Chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#37
arigatou
Nyappy4u-san:mersi pentru comentariu...:D
30 second:mersi pentru comentariu:D le pun asa pentru ca nu am ce face :))
Lost_in_love:mersi pentru comentariu si ca mi-ai spus greselile
sorry da nu pun acum nextul,nu prea am chef:D

#38
capitolul a fost dragutz,dar cam scurt...mi-ar fi placut sa fie actiunea mai lunga
hmm si imi place cum i-a spus sara lui zen k nu mai vrea sa fie cu el ^_^
o singura greseala de tastare ai avut nut-i=nu-ti...in rest nici una
astept cu nerabdare urmatorul capitol
spor la scris^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#39
ufff :| :( preferam ca Matt si Sara sa fie un cuplu mai tarziu >.<" si... unde ai descris cum au ajuns sa fie impreuna o.O? sau ai zis asta numai ca sa arati ca fata voia sa-l faca pe zen sa sufere?:-? -asta e singura parte pe care nu am inteles-o :D adica mai tot :))

o greseala am vazut : nut-i -> nu-ti (am impresia ca a fost deja corectata) ...
si OMG :x treburile se incing :x abia astept continuarea :x:x
Ja ne! :x si sper sa-mi explici partea aia :"> :x

#40
Crynuh:> [izbita mea:x:x]
:))
sara si matt??
=))matt??
:-"
adica, totusi sa nu fim absurzi...pe tipu` asta`l cheama alex:))

iarta`ma rikku da` n`am putut sa ma abtsin:-j
:d

si imi place capitolu`:X;x
greseala de tastare s`a zis...
dialogu` a fost bun, nici descrierea nu a fost rea, dar mai trebuie imbunatatia...
felicitari!:*

bYe:-h
kisses:*:*:*
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)