Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mirror of love

#21
ura!scuze...ma apuca inspiratia...:)) partea 2 a cap V.sa vedeti ce-mi idee imi traznii peste noapte =))

Cap.V:Petrecerea
Partea II
Alex inca astepta un raspuns. Baiatul asta chiar vrea sa ma enerveaza. Pentru binele lui,mai bine ar tacea. Dar ce pot face? Dupa ce s-a intamplat la Yume nu cred ca mai pot sa fac ceva. Sunt o lasa...

"Vai,vai,Sara... Tot nu-ti iei gandul de la fratemiu... Tot nu inteleg ce vezi la el."

Adevarul este ca,Alex si Zen sunt frati. Sau asa sa-r crede. Cine nu ia-r cunoaste ar zice ca sunt dusmani de moarte. Se poarta ca doi copii mici care se bat din ori ce cauza. Dar sunt draguti...

-Hei,Sara... Nu te fortez sa-mi dai un raspuns,dar gandeste-te... Si vezi ca am ajuns. Ma anunta el,calm.
-Mda... Mersi,Alex. Am zis eu,dand sa plec.

Dar el ma prinse de incheietura,intorcandu-ma cu fata la el. Eram asa de aproape,credeam-defapt stiam-ca o s-o faca din nou. Dar n-a facut-o. Imi sopti la ureche:"Vorbim la telefon." Stiam ca o sa faca tot ce poate ca sa ma faca din nou o jucarie de-a lui. Dar de data asta n-o sa mai fac greseala asta. O sa-l las sa incerce pana nu mai poate,si eu voi sta si-l voi privii ca la film.

Am plecat spre usa de la intrare. Cand am ajuns acolo,l-am privit putin pe Alex. Era foarte frumos. Tricoul arata corpul lucrat si parul lui era asa de rebel... Ah! Ce dragut e. Am intrat in casa si m-am aruncat pe canapeaua din sufragerie. E cam tarziu. Mai bine m-as duce sa-mi fac unghiile. M-am ridicat lenesa si m-am dus catre baie,cu gandul sa fac o baie. Am dat drumul la apa calda,apoi am pus sare de baie si spuma de baie. Am intrat in cada,si m-am rasfatat si eu un pic,ca orice fata. Am iesit peste o ora,cu un prosop mare in gurul pieptului pana la genunchi. Am intrat in camera mea,indreptandu-ma spre dulapul cu pijamale. Mi-am luat de acolo pijamalele galebene,si m-am imbracat. Apoi m-am privit in oglinda. Vechea mea prietena.

Aveam cercane si o fata somnoroasa. Mai bine ma culc. Sunt foarte obosita,si am avut si o zi grea. Imi tarasc picioarele pana la pat,dar ma impiedic de ceva si cad. Privesc nedumerita in jurul meu,si nimic. Stateam pe covor,cand mi-am dat seama de ce m-am impiedicat,de covor. Ma ridic cu greu si me urc in pat. Nu au trecut nici cinci minute si am si adormit.

Era dimineata,dar camera mea nu era luminata. Draperile verzi nu lasau razele jucause sa intre,asa ca mi-am permis sa dorm mai mult. Era ora unu p.m.,si eu inca nu m-am trezit. Petrecerea lui Zen incepe in 6 ore. Nu e nicio crima daca mai dorm si eu un picut. Dar afara ceva face un zgomot infernal. M-am sculat nervoasa,indreptandu-ma spre geam. Praf... Sigur este facut de o motocicleta. Vazandu-l pe soferul care conducea motocicleta,am strigat,nervoasa:

-Hei,tu!Lumea incearca sa doarma!

Soferul isi arata fata,zambiind ciudat. Era Alex. Imi facu semn ca vine. Am dezaprobat din cap,in disperare. O sa intre aici,si eu eram cu pantaloni scurti si nu purtam sutienul. Minunat... Usa de la intrare era deschisa,asa ca Alex intra pur si simplu. Stia unde este camera mea,asa ca veni sus. Am luat o perna,fiind pregatita sa-i fac o ,,surpriza". Usa se deschise incet,intr-un final baiatul intra. I-am aruncat perna in fata. El ramase cu gura deschisa.

-Hei,Alex,ce e? Ti-a mancat pisica limba? Am intrebat eu,razand.
Si el incepu sa rada,apropiindu-se de mine.
-Pisicuta,hai sa mergem undeva. Sa mai iesim din casa.
Am privit cateva secunde-n gol. Iar vroia sa ma atraga intr-o capcana?
-Stiu ca vrei sa iesim in oras ca iubiti,stiu ca vrei sa mai fiu papusa ta,stiu ca defapt faci asta ca sa-l intreci pe Zen. Mai ti minte propunerea de ieri? Sa mai fim impreuna? Iti voi da raspunsul maine,dupa petrecere.

Alex aproba din cap,iesiind afara,nu inainte sa spuna:"Sa mergem.Te astept afara".Nu stiu sigur ce a inteles el din tot discursul meu,dar stiu a a inteles ca am acceptat sa ies cu el. Nu pot risca sa-o pierd pe Yume. Sa vorbesc cu Alex,sa-i spun sentimentele ei. Am fugit dupa el. Era afara,pe hol,stand rezemat de perete,asteptandu-ma. M-am apropiat de el,si am incercat sa-i spun. Dupa cateva minute am reusit sa gasesc cuvintele perfecte.

-Stii... Yume te place. Mai bine ai vorbii cu ea. Eu nu risc s-o pierd doar ca sa fiu cu tine.
El isi indrepta privirea spre mine,uitandu-se ciudat.

*Va urma*
______________________________
stiu ce ganditi,si da.Cap. V are 3 parti :D

#22
OMG O.O'
Ador ficul :X Fa imediat urmatorul capitol :-w mor pe aici =)))) Il iubescccc :X
Greseli,sunt putine,nu le caut pentru ca nu ma intereseaza

#23
Greseli:
Te rog sa nu mai pui atatea puncte de suspensie :-s...arata ezitarea, iar tu ai cam multe aici.
"Dar el ma prinse de incheietura,intorcandu-ma cu fata la el." - ehm :-s dupa virgula adauga un space ;;)

"Mai bine m-as duce sa-mi fac unghiile. M-am ridicat lenesa si m-am dus catre baie,cu gandul sa fac o baie." - si unghiile unde?:D

M-am ridicat lenesa si m-am dus catre baie,cu gandul sa fac o baie. Am dat drumul la apa calda,apoi am pus sare de baie si spuma de baie. -repetitie :| [si eu fac >.<]

cercane- cearcane
"Stateam pe covor,cand mi-am dat seama de ce m-am impiedicat,de covor." -repetitie cu [,] cuvantul covor
zambiind - zambind
vroia- voia
"Mai ti minte propunerea de ieri?"- Mai tii minte propunerea de ieri?
"maine, dupa petrecere" - din moment ce petrecerea era azi, am inteles ca la ora 7 PM ...ar veni dupa 12 noaptea sau cum?:-?
"iesiind afara" -iesind afara ... puteai spune iesind din camera ... nuj, nu-mi place cum suna iesind afara, parca e pleonasm, poti iesi si inauntru?
"ai vorbii" -ai vorbi

greselile sunt tipice oricui, si eu fac mule :-j si sunt multe persoane care ma corecteaza mereu :|, insa nu te descuraja :x si incearca sa te perfectionezi [de'am putea face asta, suntem la un anumit rang si numai prin munca putem, dar stii, nu toate ficurile trebe sa placa oricui, asa cum unora, anumite carti nu le plac, in timp ce cuiva ii plac] :x
vreau continuarea si da, stiu ca te'am batut muuuult la cap =)) [srry :">]
:x:x cat mai repede ;;) astept :x:x Ja ne! :x:x

#24
arigatou ReFLuXy-san,si tie,TsuKaDu-san. ma intreb ce-am azi....:-S scuzati greselile...:((...voi pune partea III din cap V...a si artea cu "maine,dupa petrecere",da,cam asa...se intorc la unu...:D

Cap.V:Petrecerea
Partea III
Baiatul isi indrepta privirea spre tavan , razand. Comportamentul lui spunea : ,,Nu fii prostuta. Nu o plac pe ea." Eu nici nu stiu ce simnt. Sunt oare fericita ca nu o place pe ea sau sunt trista ca o s-o pierd pe Yume? Oare de ce ma simt vinovata?

-Nu te-ai imbracat. Mai bine te-ai grabi. Imi zise Alex.

Nu am mai zis nimic , intorcandu-ma in camera mea. M-am indreptat spre dulap , cautand ceva potrivit. Am impresia ca eu si Alex suntem impreuna. Imi placea , ce-i drept. Am gasit intr-un final o bluza albasta cu un decolteu destul de mare , in jos o fustita mica mov si in picioare sandalele albastre cu toc. Mi-am luat gentuta movalie si am iesit. Baiatul se uita la mine si ramase cu gura deschisa. Cred ca ma admira. Zambeam pana la urechi. Imi placea sa fiu admirata , cu atat mai mult de un baiat.

-Ce este? Ti-a mancat pisicuta limba? Am intrebat eu.
-Wow... Papusa... Esti frumoasa. Zise Alex , trezindu-se din visare.
-Se pare ca nu ai renuntat la cuvintele specifice baietilor. Ia zi , mai stai si cu gasca aia a ta?
-Se putea? Sunt prietenii mei. Si o sa vine si ei la petrecere. Zise el
Am ramas stana de piatra. Va spun sincer , tipii aia sunt golani. I-am cunoscut si eu. Defapt tot liceul ii cunoaste.

-Mergem? Ma intreba Alex , facand doi pasi.

Am aprobat din cap , urmandu-l pe baiat. Dar mi-am dat seama ca nu stiam unde mergem. Am ajuns in fata casei , si am inchis usa.
-Si... Unde mergem? Am intrebat eu.
Alex nu se obosi sa-mi dea un raspuns , si ma lua de mana. Am iesit pe o alee. Baiatul era cu un pic mai in fata mea . Vantul ii sufla prin parul rebel si parea foarte calm , dar eu nu puteam fi asa de calma. Fustita mea era ridicata de vant si habar nu aveam unde mergeam. Razele soarelui erau foaret jucause , dar se parea ca sunt oprite de norii de pareau a fi parintii. Intr-un final , am ajuns in fata unei case. Era vopsita in maro deschis , in gen European. Era singura casa din Japonia care era astfel. Am recunoscut casa , si stiam a cui e. Este a parintilor lui Alex si Zen. Am stat ceva pe gannduri. Oare de ce ma aducea aici? E iarasi un ,,joc" ? Iar a fost orbit de ,,oglinda iubirii" ? Vroiam sa-l intreb , dar parea ca nu vrea sa ma asculte.

-Sara , nu scoate un sunet , si urmeaza-ma. Imi zise el,facandu-mi semn sa tac.
Am aprobat din cap , si l-am urmat. Am intrat in casa , dar Alex a urcat la etaj , pana in camera lui. Am venit si eu dupa el.

Camera lui era destul de spatioasa. Pereti erau albi , iar patul era pus in mijloc. La geam era o perdea crem , exact ca si patura de pe pat. Imi spuse sa ma asez. Am facut intocmai.
-De ce am venit aici? Am intrebat eu , curioasa
-Aici o sa se tina petrecere. Zise Alex,ridicand o spranceana.
-Si de ce am venit aici? Am zis , uitandu-ma serioasa la Alex.
-Ca sa nu te plictisesti acasa. Imi raspunse.

Si am inceput sa discutam. Ma simtea foarte bine cu el. Oare sa raman cu Alex? Oare n-o sa fac din nou aceeasi greseala , care nnumai oamnei mari o pot face , pot gresii asa de mult.

Timpul a zburat foarte repede. Este sapte p.m. Petrecerea trebuie sa inceapa. Auzeam voci de jos. Alex le auzi si el , si propuse sa coboram. L-am urmat , dar cand am iesit din camera am dat chiar peste Zen. L-am privit urat. Il urasc! In bratele lui era o fata , dupa cum arata aceeasi fata pe care o sarutase in parc.
-Hei , Zen! Da-te mai incolo ca nu putem iesi. Zise Alex , nervos ca nu poate trece.
-Tu erai... Si cu ce fata ai mai venit azi? Ii raspunse Zen.
Alex se dadu din fata mea. Brunetul ramse cu gura deschisa. Nu cred ca se astepta sa vin cu fratele lui la petrecere. Statu un pic pe ganduri , apoi isi arata zambetul cuceritor.
-Pe cine avem aici... Sara... De ce te-ai indragostit de Alex? Saracuta de tine.
-Mai usor, ,,iepuras". Vezi-ti de iubitele tale,da? I-am raspuns , indreptandu-ma spre scarile pentru a ajunge la parter.

Era multa lume. Nu o cunosteam pe toata. Le stiam doar pe colegele mele. Dar nu credeam ca au ajuns in starea asta... Se tin de mana cu prietenii lui Alex.

_________________________________________
cam atat

#25
oooo :x:x bad girl :x:x *mwhahahaha* :x:x omoara'l pe zen ala *mwhahaha* :x
acum nu te mai corectez la greseli, las pe altcineva si te asigur ca am vazut ;;)
ehm...alex :x:x 8-> :x:x
shi zen >.< pe tine te doare capul?x(
ai spus ca vrei sa te impaci cu sara si tot cu aia ejti?:-L
afemeiatu' :-L
asha...shi... numai atat :( ? atat despre petrecere?:| sincer :-s asteptam mai mult...poate ca alex si zen sa se bata pentru ea la petrecere, fata sa se dezlantuie, sa danseze (poate chiar pe masa :)))...
shi...sa fie condusa acasa de alex, sa se intampla ceva :-ss :D...shtiu, shtiu, am vise :)):)):P :x
astept nextu' :x:x Ja ne!:x:x

#26
arigatou de comentariu. nu-ti fa griji,am eu ceva in minte,nu se termina aici seara. =)) da scriu mai incolo ca mi-e lene acuma si m-am plictisit

#27
il ador:X
m`am indragostit de ficu` tau!:d:x

imi place de...aleeeeeeeeex:X::X:X:d
vreau sa fie cu sara:d:p

si mai vreau ceva: nextu`
:x:d

greseli de tastare...ai:-"
si inca muulte :(...
fii mai atenta si corecteaza inainte sa postezi;)
...

astept nextu` cat mai curand:X:x:X:X
bYe:-h
:X:X:x
kisses:*...

Am uitat sa te felicit:d...Bravo!:*
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#28
Ai greseli...dar nu le bag in seama ^________^.
Ador fic-ul <3 . Dabea astept urmatorul capitol O_O' te rooooooooog sa fie LUUNG! <33333 Ador fic-ula sta =)).

#29
ai greseli da eu sunt fata draguta si las onoarea altcuiva.
descrierea e buna, dialogul la fel si auzi domne, ce tupeu sa faci un fic atat de super.^_^
acum urmeaza vesnica mea replica:
astept nextu'
chu & gambate & kissu'
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#30
^^spuneti greselile alea odata ca nu ma supar (prea tare (just kidding)o sa pun nextu maine...acum nu prea am chef.arigatou de comentarii.
Ja ne!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)